Recenze filmu Projekt Adam. Zábavné rodinné sci-fi Netflixu, které táhne Ryan Reynolds a jeho hlášky

13. března 2022
TWEET SDÍLET

Plusy

  • Dobré herecké obsazení
  • Solidní režie a celkově svižné tempo
  • Zábavné

Minusy

  • Spoustu nápadů jste už někde viděli
6/10
Hodnocení

Pokud chcete vědět, jaký film Projekt Adam je, tak vezměte režiséra filmu Free Guy a hlavní hereckou hvězdu hvězdu filmu Free Guy, zkrouhněte rozpočet, přimíchejte trochu rodinného patosu a máte výsledek. Jo, zapomněl jsem na trochu akce a sci-fi, to je neprostá nezbytnost. A to je tak vše. 

O čem ale film je? Netflix praví: „Stíhací pilot Adam Reed, který cestuje v čase, musí nouzově přistát v roce 2022. Tam pak spojí síly se svým dvanáctiletým já, aby společně zachránili budoucnost lidstva.“

Režisér Shawn Levy patří mezi komerčně velmi úspěšné, jeho filmy vydělaly přes miliardu dolarů, většinou tvoří pohodová, rodinná díla. Natočil filmy Noc v muzeu, Ocelová pěst či zmiňovaný hit Free Guy. A Projekt Adam od Netflixu představuje tak trochu sázku na jistotu.

Aby byla jistota úspěchu úplná, tak hlavní roli dostal osvědčený Ryan Reynolds. Má tady naprosto stejnou hereckou polohu, kterou od něj znáte z jeho posledních filmů – pokud ji máte rádi, tak si přičtěte malé bezvýznamné plus. Reynolds má dar udržet svoje vtipkování přesně na té správné hranici, kdy není trapné, nicméně ždímání stejné herecké polohy už začíná být lehce únavné. 

Klepněte pro větší obrázek

Velký podíl na vizuálně dobré kvalitě filmu má osvědčený Tobias A. Schliessler, vlastně jeho velmi kvalitní kamera (natočil například filmy Hancock, Bitevní loď, Kráska a zvíře, či Ma Rainey – matka blues). A důležitým prvkem, proč film šlape, je také povedený hudební podkres od Roba Simonsena (Hlavní kandidát, Krotitelé duchů: Odkaz, Nedotknutelní).

Kromě standardního Ryana Reynoldse si jeho mladší verzi zahrál výborný Walker Scobell, spolu tvoří velmi dobré duo. Potěší nejen Jennifer Garner jako jeho/jejich máma, ale také Mark Ruffalo v roli táty, který zemřel.

Projekt Adam v podstatě míchá staré klišé o tom, co byste řekli svému mladšímu já, přidává vtípky, vesmírnou akci a nezbytný, místy poněkud patetický rodinný rozměr. Celkově jde však o slušný béčkový, rodinný oddechový film o klucích a jejich tatíncích (a maminkách), ale také o tom, že jediný způsob, jak zachránit budoucnost, je smířit se s minulostí.

Projekt Adam

  • Originální název: The Adam Project
  • Sci-fi filmy (2022)
  • CZ titulky
  • CZ dabing
  • Netflix

Speciál: Netflix

Netflix je populární streamovací videoslužba. Kromě filmů, seriálů a dokumentů, které nakupuje, produkuje i svůj vlastní obsah. Nechybí ani mnoho populárních českých filmů, velká část zahraniční produkce obsahuje české titulky, některé tituly mají i český dabing.

Témata článku: Filmy a seriály, Netflix, Filmy on-line, Recenze filmů, Recenze, Sci-fi