9
Fotogalerie

Recenze iFi Zen Dac V2 a Zen Air Dac. Kvalitní sluchátkové zesilovače s DACy pro masy

Plusy
Skvělý poměr cena/výkon
Jednoduché na nastavení
Symetrické konektory u Zen Dac V2
Umí i DSD256
Minusy
Nedostačující pro náročné audiofily
Jen USB vstup
Chybí pokročilé možnosti ovládání
8  /10

Značka iFi vlétla do hudebního světla jako uragán, přinesla kvalitní produkty za příznivé ceny a k tomu spoustu netradičního příslušenství. Netradiční jsou i některé parametry či prvky na testovaných sluchátkových zesilovačích s D/A převodníkem. V testu proti sobě levnější Zen Air Dac a stále ještě velmi dostupný Zen Dac V2. Oba přístroje jsi jsou natolik podobné, že se mnoho lidí může rozhodovat, který z nich si pořídí.

Oba přístroje jsou velmi dobré, nicméně díky výrazně nižší ceně vynikne jen nepatrně horší Zen Air Dac. Ten za 2 500 Kč přinese velmi vysokou kvalitu pro každého náročnějšího posluchače hudby, o dražším Zen Dac V2 má smysl uvažovat hlavně při potřebě vyššího výkonu nebo symetrického propojení.

Vzhled, konstrukce a ovládání

iFi Zen Dac V2 i Zen Air Dac mají stejný tvar i velmi podobné rozložení ovládacích prvků. Tím hlavním je v obou případech velký ovladač hlasitosti, vpravo od něj se nachází konektor jack 6,3 mm. Úplně vlevo se nachází tlačítko Power match, které přepíná zisk – když svítí dioda vedle, zisk je vysoký. Oba přístroje mají na přední straně, byť na jiném místě, i tlačítko na zvýšení basů.

DSC_9642.jpg
Nahoře levnější Zen Air Dac, dole Zen Dac V2

I na zadní straně je mnoho shodných prvků. Konektor pro externí napájení (to se dokupuje zvlášť), RCA konektory pro připojení dalšího zařízení nebo aktivních reproduktorů a USB vstup. Zde je první odlišnost, neboť Zen Dac V2 má standard USB 3.0, zatímco Air má USB 2.0, na praxi to dopad nemá. Další změnou je přepínač u Zen Dac V2, ten má polohu Fixed a Variable a vztahuje se na zadní RCA porty.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Srovnání výbavy a vlastností

Jak to hraje

Pro koho jsou ideální a komu nestačí

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud