Recenze LG XBOOM GO PL5. Levný Bluetooth reproduktor se skvělým zvukem

21. června 2022
TWEET SDÍLET

Plusy

 • Vyvážený projev
 • Kodeky SBC, AAC, aptX, aptX-HD
 • Hlasový asistent

Minusy

 • Ochrana pasivů
 • Nepodsvícená tlačítka
 • Aplikace toho moc neumí
8/10
Hodnocení

Výrobky od společnosti LG zahrnují velmi široké portfolio, jednou ze skupin jsou i bezdrátové reprpduktory, které LG nabízí hned v několika řadách. Ta která je označena jako XBOOM GO, pak obsahuje několik modelů, lišících se zejména rozměry, výkonem a výdrží. 

LG Xboom Go PL5 LG Xboom Go PL5
nabízí 27 obchodů za ceny od 1 481 Kč
Srovnat ceny na Živě

Námi testovaný XBOOM PL5 leží přesně uprostřed – tedy pod větším PL7 a nad malým PL2. Ve všech případech je reproduktor výsledkem spolupráce se společností MERIDIAN, která dodala technologii pro zpracování a reprodukci zvuku, což by mělo být zárukou jeho skvělého podání.

Konstrukce a zpracování

XBOOM je určen především pro přenášení, a proto je tomu uzpůsobeno i jeho zpracování – plastové časi je obaleno do pogumovaného povrchu pro jistější úchop a odolnost vůči nárazům.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Tvar válce se zkosenými boky nemá žádné výrazné výstupky, které by mohly způsobovat problém při transportu nebo vytahování reproduktoru z brašny/batohu. Bohužel zde není žádné očko nebo poutko pro zavěšení. Osazené měniče jsou ukryté pod perforovanou přední stranou, na bocích pak najdete dvojici pasivních zářičů s podsvícením.

Klepněte pro větší obrázek

Toto místo je asi nejslabším článkem konstrukce, jelikož zavěšené pasivy nejsou nijak mechanicky chráněné před případným poškozením. Naopak na zadní straně reproduktoru jsou gumová dvířka, pod nimiž se ukrývá trojice tlačítek, napájecí USB-C konektor a zásuvka pro 3,5mm jack externího zdroje zvuku.

Zejména při použití v exteriéru pak oceníte certifikaci IPX5, která garantuje ochranu před prachem a vodou stříkající z libovolného směru pod určitým tlakem.

Klepněte pro větší obrázek

Zpracování je na velmi dobré úrovni, vše perfektně lícuje, nikde nenajdete žádnou vůli. V balení je nabíjecí kabel s USB-C konektorem, propojovací signálový kabel s dvojicí koncovek jack 3,5 mm a návod k použití. Transportní sáček nebo jiný obal byste hledali marně.

Funkce a ovládání

Na horní straně reproduktoru je šestice tlačítek s jasným stiskem, avšak pouze tři z nich mají notifikační LED. Jiné podsvícení byste hledali marně, pro lepší hmatovou kontrolu je zde pouze malý výstupek u voliče hlasitosti, jinak si budete při ovládání muset posvítit.


Nejoblíbenější BT reproduktory LG

LG PL7 LG PL7
nabízí 12 obchodů za ceny od 2 275 Kč
Porovnat ceny
LG XBOOM XL7S LG XBOOM XL7S
nabízí 23 obchodů za ceny od 8 990 Kč
Porovnat ceny
LG Xboom Go PL5 LG Xboom Go PL5
nabízí 27 obchodů za ceny od 1 481 Kč
Porovnat ceny
LG RP4 LG RP4
nabízí 16 obchodů za ceny od 5 990 Kč
Porovnat ceny
LG XBOOM RNC9 LG XBOOM RNC9
nabízí 3 obchody za ceny od 8 095 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené BT reproduktory LG


A když už jsme u toho podsvícení – kruhy s LED, které jsou součástí pasivů je možné rozsvítit několika barvami a zvolit světelný efekt, který se mění podle rytmu přehrávané hudby.

Klepněte pro větší obrázek

Pochlubit se může LG širokou nabídkou kodeků, vstupem pro externí zdroj nebo hlasovým asistentem. Dobrá je také výdrž, kterou můžete prodloužit deaktivací barevného blikání. Velmi praktická je možnost připojení dvojice zařízení současně s přepínáním přehrávání.

Klepněte pro větší obrázek

Pro ovládání je možné využít také firemní aplikaci, ovšem její možnosti jsou značně omezené a jedná se pouze o přehled základních funkcí ovládaných nikoli na reproduktoru, ale z mobilu. Pokud ji nenainstalujete, tak o mnoho nepřijdete.


LG XBOOM GO PL5

Cena: od 1 590 Kč

 • výkon: 20 W
 • měniče: 2× (detailly výrobce neuvádí)
 • mikrofon: ano
 • konektivita: Bluetooth 5.0
 • kodeky: SBC, AAC, aptX, aptX-HD
 • baterie: výdrž až 18 h, nabíjení max 4 h
 • rozhraní: USB-C pro nabíjení 
 • rozměry: 201 × 79 × 79 mm
 • hmotnost: 620 g

Hudební projev

Zvukově však umí tenhle drobek překvapit velmi příjemným a vyváženým přednesem, zejména při blízkém poslechu, bez problémů zvládá místnost do cca 35m2, pokud byste chtěli uhrát větší prostor, narazíte i zde na limity velikosti.

V rámci úprav zvuku je možné aktivovat režim Sound Boost, který doplňuje více vyšších středů a výšek a dotváří dojem podání prostoru. Zvuk se tedy pročistí, avšak částečně je v tomto režimu potlačena basová složka. Při hodnocení zvuku bude velmi záležet také na umístění reproduktoru.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Směrovost v horizontální rovině je zde patrná, lepší projev dostanete při mírném natočení směrem vzad nebo umístění do úrovně uší posluchače. Tedy reproduktor položený na středně vysoké komodě bude mít určitě lepší projev než při jeho umístění do nižší pozice. Pokud byste zatoužili po výkonnějším modelu, můžete zkusit většího bratříčka PL7. Jeho konstrukce je velmi podobná, je však celkově větší a udávaný výkon činí 30 W.

Verdikt

Reproduktor LG XBOOM GO PL5 aktuálně pořídíte přibližně za 60 % původní ceny, což je z našeho pohledu velmi dobrá koupě. Pokud si potrpíte na čistý přednes a není pro vás důležitý vysoký výkon a ukřičená reprodukce, pak určitě tento model zařaďte mezi ty, kteří byste si měli poslechnou.

Klepněte pro větší obrázek

Reprodukce je vyvážená a softwarová úprava zvuku (Sound Boost) přidává více prostoru a čistoty, na úkor basové složky. Když ale najdete vhodné umístění poblíž rohu místnosti, odmění se vám hutnějšími spodky.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Testy, Bluetooth reproduktor, Přenosné, Bluetooth, LG