bandolier.wz
16. srpna 2022 • 23:33

za "DÉČKO" takový prachy? :achjo: :pozor

miandys
17. srpna 2022 • 14:15

A co jako? Déčko je nějaký druh nekvalitní technologie? Tenhle kousek si vytře prdel s většinou současných analogů za stejnou cenu a jako bonus k tomu dodává kompletní multimediální playing v jedné krabici.

bandolier.wz
17. srpna 2022 • 16:00

déčko je kvůli menšímu zahřívání určeno primárně do malých krabiček či na pa zesíky
to je jeho jediná výhoda
ale pokud ti stačí...

miandys
17. srpna 2022 • 21:09

To sis ale vymyslel.
Případně jsi to někde zaslechl a líbilo se ti to. Ale to je vše. Ve skutečnosti mají Déčkové zesilovače všechny technologické předpoklady (a už se to i léta děje) nahradit i ty “nejdražší” analogové dědečky.A taky je nahradí. A vůbec nic s tím nenaděláš. Za 20let po analogových technikách neštěkne ani pes.

JohnST
17. srpna 2022 • 22:45

To je vas vlhky sen ako bol vlhky sen priaznivcov CD ze umrie vinil a vidime aka je situacia dnes. :D :pozor

Reakce pod tímto příspěvkem se už neodsazují.
miandys
18. srpna 2022 • 7:29

Jenže on ten vinyl skutečně umřel. A umřelo i CD a DVD a BR. Prostě fyzické nosiče končí.
Objemy prodejů fyzických nosičů jsou celkově v řádu jednotek procent v celkovém objemu konzumace hudby.

To je obecně v byznysu považováno za mrtvé.Jen pro představu, v USA se v roce 2021 prodalo cca 40 milionů vinylů. V ten samý rok se ale naposlouchalo přes streamovací služby více než bilion alb a písní.Nevím nic o tom, že by si příznivci přáli, nebo snili o koncích vinylů. To je každému úplně jedno.Digitální zesilovače meziročně rostou jako houby po dešti už řadu let. Technologie už je dobře zvládnutá a je ideální kombinací právě pro streamovací konzumaci a konzumaci digitálního obsahu, který jednoznačně převažuje. Netrpí typickými nedostatky analogů a jsou mnohem snadněji aplikovatelné do běžné domácnosti.

bandolier.wz
18. srpna 2022 • 19:12

běžná domácnost dá za zesík 60tis? k tomu za bedny dalších 30-70tis?
to už je pro fajnšmekry, a ti to raději utratí za A300SE , HYPA17, SPAUDIO, atd., tedy pokud to znají
no a začátečníci ti chtějí dát 20tis za zesík i bedny dohromady, tam klidně déčko dává smysl

miandys
19. srpna 2022 • 11:02

Výrazem "domácnost" jsem neměl na mysli člověka - rodinu, ale prostor. To jest běžný obyvák, nejčastější místo instalací audiokomponent. Soukromé specializované poslechové, fyzicky upravené místnosti má jen velmi málo posluchačů.Nejsou jen "fajnšmekři" a pak už nic. To by výrobci audiokomponent ale i tvůrci hudby rychle přišli zkrátka.Já se za fajnšmekra nepovažuji, spíš je nechápu, přesto mám v obyváku stereoaparatůru za čtvrt miionu. Zamozřejmě s digitálním zesilovačem za 130tis.Do analogu bych dnes už nešel ani omylem, ani po megaslevě (35 let osobních zkušeností).Časy se mění, přicházejí nové generace.

JarinV
18. srpna 2022 • 19:39

Co si mám představit pod pojmem "digitální zesilovač"?

miandys
19. srpna 2022 • 11:03

Ty raději nic, tohle téma prostě přeskoč.

JarinVV
19. srpna 2022 • 15:29

Hmm, dobrá rada. Otázka jestli byste se jí radši neměl držet sám. Snažíte se tady sofistikovaně mluvit o digitálních zesilovačích, ale skoro to vypadá, že dáváte rovnítko mezi třídu D a digitální zesilovače. Digitální není ani tento C399.

miandys
22. srpna 2022 • 10:45

Jenže článek ani diskuse není o názvosloví. To musíte jinam, pokud máte za cíl poučovat okolí, jak se má čemu správně říkat. Tady s tím zjevně nepochodíte, protože to není podstatné.

JarinVV
23. srpna 2022 • 9:19

Jistěže článek o názvosloví není, nicméně diskuze, kterou tady "vedete" už docela jo. Nebo myslíte, že když se budeme bavit o nesmrtelnosti chrousta, tak mu můžeme v klidu říkat krokodýl? Pochopí ostatní čtenáři, že se bavíme o chroustovi?

miandys
24. srpna 2022 • 13:32

Dovoluji si rozhodovat o tom, o čem píšu. Děkuji, že jste ochoten to akceptovat a nevnucovat mi teorie, o čem že to píšu. Ostatní čtenáři vědí, čemu se říká "digitální zesilovač", neboť toto názvosloví putuje audiotechnikou již desítky let. To jen vy máte infantilní náladu se patlat v h0vnech. Proti gustu ....

JarinVV
25. srpna 2022 • 1:15

Poslední věc. Jak tedy říkáte zesilovači, který je skutečně digitální?

martas38
18. srpna 2022 • 21:08

Vinyl jako asi poslední fyzický nosič neumřel, ale zatím nějak živoří. Taková je situace dnes. Všechno totálně válcují formáty Flac a DSD a především streamovací služby. Ten vinyl si dnes koupí několik málo fajnšmekrů a hipsterů, ale že by to trhalo prodejní rekordy? Ani náhodou. Dnes světu vládne Tidal, Qobuz, Apple Music, Deezer, Spotify a další. Občas si někdo koupí na specializovaných vydavatelstvích hi-res Flac a nebo DSD. CD nekoupí absolutně nikdo, černou platňu několik málo bláznů (myšleno v dobrém slova smyslu).

martas38
18. srpna 2022 • 21:04

To už pěkných pár let neplatí a myslím by s tebou firmy jako NAD, Chord, Naim, Lyngdorf a další prodávající svoje zesilovače pracující v třídě D za statisícové částky nesouhlasily, stejně jako jejich spokojení majitelé.

Určitě si přečtěte

Články odjinud