9
Fotogalerie

Recenze reproduktoru Marshall Emberton II. Lehký, ale povedený upgrade bezdrátového reproduktoru. Dostanete parádní styl i zvuk

Plusy
odolné provední
hudební projev
rozměry a design
Minusy
zbytečná aplikace
pouze SBC kodek
8  /10

Představovat nějak obšírněji značku Marshall by asi bylo nošením dříví do lesa. Snad jen pro ty méně znalé připomeneme, že bezdrátové reproduktory a sluchátka této značky nevyrábí společnost Marshall, známá především ve světě kytarových zesilovačů a ozvučení.

Za přenosnými reproduktory a sluchátky stojí švédská společnost Zound Industries, která využívala licence pro použití světoznámého loga. V březnu letošního roku pak Zound Industries provedla akvizici Marshall a nově vznikla společnost Marshall Group, ve které si rodina zakladatele drží asi čtvrtinu všech akcií.

IMG_3344.JPG

Zound Industries se nechala při návrhu produktů inspirovat designem kytarových komb a zesilovačů, takže na první pohled vypadají přenosné reproduktory Marshall nezaměnitelně a silně připomínají kytarové aparáty. Malý model Emberton ve vás na první pohled evokuje lampový zesilovač, který známe z pódií mnoha hudebníků.

Konstrukce a provedení

Jelikož se jedná o druhou generaci reproduktoru Emberton, doznal tento kousek jistého vylepšením ovšem na rovinu možno konstatovat, že pokud vlastníte první generaci, tak nemá úplně smysl upgradovat, tolik novinek totiž dvojka nepřináší.

Pro detailnější informace k provedení doporučuji recenzi první generace Marshall Emberton. U aktuální druhé generace se podíváme pouze na to, co je jinak.

Zachován zůstal tvar, ovládací prvky i rozložení informačních LED a konektorů – ten zůstal pouze jeden v podobě napájecího USB-C. Jinak je vše při starém – tělo reproduktoru je kompletně pogumované se strukturou umělé kůže, přičemž přední a zadní stranu chrání kovová mřížka s textilním podkladem a logem.

IMG_3346.JPGIMG_3347.JPG

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jak se ovládá a kolik vydrží

Nové funkce a možnosti aplikace

Jak to hraje

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud