Konečně uslyšíte, o čem je Dolby Atmos. Recenze reproduktorů Sony HT-A9

22. září 2022
TWEET SDÍLET
  • Jen čtyři reproduktory stačí pro věrné podání Dolby Atmos
  • Středový reproduktor nepotřebujete, případně k němu využijete televizor Sony
  • Vyšší cena nezahrnuje subwoofer

Plusy

  • Detailní zvukový prostor v Dolby Atmos
  • Příjemně zřetelný virtuální středový kanál
  • TV Sony lze použít jako centrální reproduktor

Minusy

  • Cena
  • V ceně není subwoofer
  • Slabší dojem z Dolby Digital 5.1
8/10
Hodnocení

Asi nejzajímavějším počinem z nedávné doby v oblasti ozvučení domácího kina se stala sestava čtyř reproduktorů Sony HT-A9. Zcela proti konvencím domácího kina vynechává středový reproduktor a v základním balení nedostanete ani subwoofer, přesto stojí 37 989 Kč až 63 990 Kč.

První nadšené recenze nás nalákaly, ale pořád jsme trochu váhali, jestli takový systém dokáže opravdu obstát a nebude spoléhat na příliš mnoho zvukových kompromisů.

Klepněte pro větší obrázek
Čtyři stejné reproduktory a řídící krabička tvoří sestavu HT-A9

Po zapojení a vyzkoušení prvních filmů jsme pochopili – sestava čtyř identických reproduktorů je přesně tím, na čem vynikne Dolby Atmos. A paradoxně na druhou stranu běžný prostorový zvuk 5.1 není tím přirozeným zvukovým formátem, který sestavě chutná nejlépe.

Reproduktory Sony HT-A9 bychom doporučili hlavně tam, kde není moc praktické používat středový reproduktor (TV na stěně, nízko na stolu), sledujete hlavně Dolby Atmos nebo naopak posloucháte stereo hudbu a TV vysílání. Výborně si rozumí s novějšími televizory Sony, velmi dobře ale poslouží i s TV jiných značek. Vysoká cena odpovídá poskytovanému pohlcujícímu zážitku z Dolby Atmos, ale asi byste měli zvážit i dokoupení subwooferu.

Sony HT-A9

Konfigurace: 4.0.4 ● Výstupní výkon 504 W ● konektory: HDMI in, HDMI out (eARC/ARC) Ethernet, S-Center out, USB (jen pro firmware)  ● Wi-Fi 802.11 ac, Bluetooth ● formáty zvuku z HDMI-in: Dolby Digital, Dolby Digital plus, Dolby TrueHD, Dolby Atmos, Dolby Dual mono, DTS, zvuk s vysokým rozlišením DTS HD, DTS HD Master Audio, DTS ES, DTS 96/24, DTS:X, LPCM ● formáty zvuku na Bluetooth: AAC, SBC, LDAC ● síťové funkce: Služby Chromecast built-in, Spotify Connect, tlačítko hudební služby, Google Home, funguje s aplikací Google Assistant a Amazon Alexa ● rozměry repro: 160 × 147 × 313 mm; rozměry adaptéru: 150 × 150 × 52 mm

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jak probíhá instalace

Jak reproduktory spolupracují s televizory Sony

Proč je tady Dolby Atmos ten pravý formát

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Testy, Domácí kino, Reproduktory, DTS:X, Recenze, Dolby Atmos, Sony, 360 Reality Audio, Domácí kina na Heureka.cz