Recenze reproduktoru Sony SRS XG300. Velký Bluetooth „reprák“ na hranici přenositelnosti se skvělým zvukem i výdrží

15. září 2022
TWEET SDÍLET
Pro ozvučení party, zahradní slavnosti nebo cestování s vizí hlasitého večírku je XG300 ideální. Neublíží mu voda, prach, nabídne efektní podsvícení a rozhodně ho uslyšíte. Snad jediným negativem je směrovější reprodukce, ovšem to je řešitelné vhodným umístěním v prostoru.

Plusy

  • hudební projev
  • ergonomie ovládání na reproduktoru
  • výdrž
  • konstrukce

Minusy

  • delší nabíjení s neoriginálním adaptérem
  • směrovější projev
9/10
Hodnocení
 

Nabídka Bluetooth reproduktorů je stále širší a u některých výrobců se můžete při výběru doslova ztratit. Ostatně Sony má aktuálně v nabídce 20 modelů přenosných reproduktorů – tedy těch, co mají vestavěnou baterii.

Pokud dáme stranou modely, které jsou bezdrátové a tudíž nejsou omezené na Bluetooth připojení a také modely opravdu velké, určené jako party reproduktory, zůstane na výběr ze dvou řad – XB a XG/XE. Reproduktory SRS XBxx jsou poměrně oblíbené a opravdu přenosné, jejich velikost nepřesahuje 35 cm délky a 13 cm šířky.

Druhá řada čítá mnohem méně kusů a jedná se o výkonné modely s dlouhou výdrží, nejmenší z nich je i XG300. Ten má ještě většího sourozence XG500 ve velmi podobném designu. Nicméně už „malý“ XG300 není žádný drobeček – sází na výkon, odolnost a celkovou kvalitu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Konstrukce a zpracování

Hned po vybalení je jasné, že držíte v ruce solidně konstruovaný reproduktor, který je kombinací matných plastů, gumy a odolné umělé textilie. Na spodní straně je dvojice pogumovaných nožiček, horní strana pak ukrývá specialitu tohoto modelu – sklopné držadlo pro snadnější přenášení.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na devíti webech.

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Testy, Reproduktory, Bluetooth reproduktor, Bluetooth, Sony, Hudba, Reprosoustavy a reproduktory na Heureka.cz