30
Fotogalerie

Recenze reprosoustav Fyne Audio F704. Vynikající sloupové Hi-Fi repro pro náročné

Pokud máte rádi fyzičnost, velké rozměry a vůbec to všechno, co nacházíme v koncertních sálech, pak určitě F704 nevynechte ze svých poslechových objevování – jsou svého druhu fascinující. Jsou to excelentní reprosoustavy.

Plusy
Velikánský, naprosto obří zvuk
Výtečná basová autorita, živost, rychlost
Výjimečně dobře čitelné i při nizounkých hlasitostech
Povrchové zpracování má znaky pěkného luxusu
Minusy
Mají svůj styl, který ne nutně musí sednout každému prostoru i vkusu
10  /10

Skotští Fyne Audio mohou být reálně poměrně mladou značkou (založeno 2017), ovšem protože vývojový i obchodní tým navazuje přímo na desítky let tradice firmy Tannoy, rozhodně nejde o výrobce nezkušeného, právě naopak. Po prvních krůčcích se nabídka ustálila F300i, F500, F700 a F1, k nim tedy nedávno ještě přibyla série Vintage, oživující vysloveně retro styl. Vrcholem nabídky jsou sice extravagantní F1, ale „běžné produkci“ kralují sedmistovky a jim zase sloup F704.

Spíše než o sloupových reprosoustavách by se ale možná slušelo hovořit o almarových, zejména právě u modelu F704. Ozvučnice s půdorysem zakulaceného neúplného trojúhelníku mají nepřehlédnutelný skotský rukopis.

Vzhled a konstrukce

Dominantou v rozsáhlé čelní stěně je dvojice velkých kotoučů reproduktorů, obroubených tlustými, výraznými rámečky. Ten horní je pro firmu typicky koncentrický středo-výškový, ten spodní je basový. Doputujete-li okem k masivní kovové základně, uvidíte dva robustní kovové pláty oddělené od sebe mezerou. Skrze ní vyfukuje energii bassreflexový systém, směřující dolů zprostředka skříně. Do boků pak expandují v každém rohu bytelné hroty.

Rapallo_FyneAudio_F703-Lifestyle_1.jpg

Uzounká zadní stěna je právě tak široká, aby se na ni vtěsnala destička se dvěma páry reproterminálů v běžném rozchodu. Dole pod nimi je firemní specialita, zemnící rozhraní, které pomůže o kousek vyčistit zejména vyšší frekvence.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Vysoká kvalita konstrukce

Měřená charakteristika zvuku

Jak to hraje

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud