Recenze reprosoustav Jamo S7-17B. Neobvyklé příjemné regálovky za rozumnou cenu

29. ledna 2023
TWEET SDÍLET
Milý koncept, kdy za rozumné peníze dostanete rozumnou kvalitu, která leckde jinde stojí o třetinu nebo i polovinu víc, což je v těchto sférách rozdíl opravdu zřetelný.

Plusy

  • Atraktivní cena
  • Celkově příjemné ladění
  • Vlastně hezké středy, dvojnásob v kontextu třídy
  • Docela dobré podání prostoru nahrávek

Minusy

  • Oba konce pásma jsou subjektivně trochu tlumené
  • Atypický vzhled není pro každého
7/10
Hodnocení

Jamo v Dánsku vyrábí reprosoustavy už úctyhodných 54 let. Vždycky se zaměřovali na racionálně pojaté modely a z tradice neuhnuli ani se svou nejnovější řadou Studio7, jejíž jméno je odvozeno od minimálně v této cenové relaci velmi netypického záklonu ozvučnic, který – jak jste touto dobou určitě už uhodli – činí přesně sedm stupňů. Jamo také hodně akcentuje skutečnost, že nová série byla navržena pro vkus Evropanů.

V nabídce jsou dvě velikosti sloupových, dva rozměry regálových a dvě verze centrálních reprosoustav, zjevně s ohledem na to, abyste si doma poskládali pěkné domácí kino. K nám se dostal pár větších regálovek S7-17B.

Vzhled a konstrukce

Nutno říci, že jejich vzhledové pojetí může být mírně šokující – nejen, že ozvučnice jsou nakloněné, ony získávají záklon díky základně, která pokračuje i směrem za ně a z malé plošky vzadu trčí jeden pár reproterminálů směrem vzhůru.

Klepněte pro větší obrázek

V pokračování pro předplatitele také najdete

Měření reálných hodnot

Jak to hraje

Verdikt

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Reproduktory, Recenze, Test, Jamo, Hi-Fi systémy na Heureka.cz