39
Fotogalerie

Recenze reprosoustav JBL L100 Classic. Mohutné retro v moderním, zábavném provedení

Plusy
Retro feeling
Možnost přizpůsobení pásem podle vkusu a/nebo akustiky
Skvělá zábava při vyšší hlasitosti
Atraktivní pro rockovou hudbu
Minusy
Mají vcelku zřetelný styl, který není úplně audiofilský
8  /10

JBL (podle zakladatele Jamese Bullougha Lansinga) je na trhu s reprosoustavami (tedy zpočátku jen reproduktory) od roku 1927, což je úctyhodná životní dráha, jakkoliv pod touto třípísmennou zkratkou je známa až od roku 1946, předtím figuroval J.B. v dodnes fungující korporaci Altec Lansing. Během této doby se firma z Los Angeles etablovala ve světě domácího i profesionálního audia a některé její modely jako Project Everest DD67000 získaly slávu jako prakticky to nejlepší, co si můžete koupit.

JBL Synthesis L 100 Classic
JBL Synthesis L 100 Classic
nabízí 3 obchody za ceny od 107 990 Kč
Srovnat ceny

V nabídce JBL ale byla vždy i podstatně dostupnější řešení, jedním z takových je L100, který se původně objevil v 70. letech a před pár lety zažil reinkarnaci s modernějšími měniči a součástkami, nicméně prakticky stále původním vzhledem v podobě L100 Classic.

11.jpg

L100 Classic osloví především ty, kteří mají vztah k těm nejkonzervativnějším, nejklasičtějším reprosoustavám. Ozvučnice jsou poměrně mohutné, vyrobené z MDF profilů a na obdiv dávají čelní a zadní desku v matné účelné černi a boky v dýze. Jsou koncipované tak, aby byly položené na skříňkách nebo u země, kde mají být postavené na jednoduchém kovovém stojánku v mírném záklonu.

Vzhled a konstrukce

Reprosoustavy jsou navržené podle hesla „všechno vpředu“, takže navzdory ne úplně malým rozměrům je zde docela těsno – vešel se sem výškáč i se zvukovodem, docela malý střeďák a naopak vcelku veliký basový měnič. Středo-výšková část je asymetricky odsunutá do strany (na rozdíl od jiných modelů s podobným stylem nejsou ale L100 Classic zrcadlově rozdělené na pravou / levou, ale měniče jsou vždy u pravého kraje), aby se zmenšily odrazy od široké čelní desky.

4.jpg

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jaká je konstrukce a osazení

Měření reálných vlastností

Jak to hraje

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud