35
Fotogalerie

Recenze resprosoustav KEF LSX II. Aktivní Hi-Fi regálovky s Wi-Fi a BT na streamovanou hudbu, ale i s HDMI pro připojení televize

Atraktivní variace na kdysi tolik populární „minisystémy“. LSX II jsou tak dobré, že se v pohodě vyrovnají děleným základním sestavám. Mají samozřejmě své limity, ale jako technické řešení, které nabízí kvalitní ozvučení, praktickou konektivitu a snadné použití pro kohokoliv v domácnosti, jsou obdivuhodným výrobkem za férovou cenu.

Plusy
Atraktivní koncept
Povedená aplikace KEF Connect s možností rádoby kalibrace
Jdou s vervou až do vyšších basů
Dobrá volba vstupů
Výtečná prostorovost
Minusy
Samozřejmě chybí nižší basy v plné síle
Rozlišení a transparentnost nejsou úplně primární cíle LSX II, ale stále je to v proporci k ceně
8  /10

Britský KEF už pár let nazad rozevřel nůžky ve svém výrobním programu a se stejnou silou se zaměřil na jedné straně na klasické, byť technologicky velmi pokročilé reprosoustavy, na straně druhé pak věnuje nemalou energii rozvoji moderního segmentu bezdrátových systémů, kdy pro běžný provoz nepotřebujete nic, než právě jen pár jejich aktivních reprosoustav. Malé LSX II jsou nejdostupnějším řešením v tomto konceptu.

Vzhled a konstrukce

Druhá generace LSX zvýšila cenu o nějakých 20%, přitom se ale na první pohled zdá, že vlastně nedošlo k žádným změnám – a je to tak, vnější obal totiž designově obstojí i dnešními měřítky, takže nebylo proč osvědčené linie kompaktních ozvučnic měnit.

121173.jpg

Že LSX II jsou od KEFu, to napoví klenutý matný čelní panel a v něm jediný Uni-Q reproduktor, byť s menším, než obvyklým průměrem. To, že jde o lifestyle výrobek zase podtrhne opláštění stylovými látkami (nebo lesklý lak u některých verzí). Zadní panel také zůstal mírně klenutý, vybavený jedním kulatým bassreflexem v horním růžku a na primárním kanálu je k dispozici solidní porce vstupních konektorů, byť prim bude jistě hrát bezdrát a streamování.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jaká je výbava a vlastnosti

Měření zvuku

Jak to hraje 

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud