Recenze Sentien Audio. Velmi specifická česká sluchátka s technologií Bone Conduction

15. listopadu 2022
TWEET SDÍLET
Netradiční sluchátka s netradičním příběhem, a navíc vyrobená v Česku. Sentien Audio je ale možná více nositelnost a gadget než jen sluchátka.

Plusy

  • Dotykové ovládání
  • Skvělé mikrofony
  • Pohodlí

Minusy

  • Specifický zvukový projev
  • Vyšší cena
8/10
Hodnocení

Pokud vám značka nic neříká, pak vězte, že jde o úspěšný projekt na Kickstarteru, který v roce 2021 vybral necelý milion dolarů. Tvůrci chtěli vytvořit zařízení, které budete moci mít neustále na hlavě, komunikovat s okolním světem, poslouchat hudbu a současně je použít jako ovládací prvek.

Klepněte pro větší obrázek

Přirovnání k hodinkám, které ale máte na uších, možná zní divně, ale není úplně zcestné. Na druhou stranu je potřeba říct, že v současné době je důraz položen zejména na poslech hudby.

Skrze kost

Fungování systému Bone Conduction sluchátek není žádná neznámá. Místo toho, aby sluchátka pomocí měničů rozvibrovala vzduch, který pak míří přímo do vašeho ucha, tady se pomocí dvou plošek rozvibrují lícní kosti, a ty pak vibrace přenáší dále do ucha.

Klepněte pro větší obrázek

Díky tomu máte i při poslechu hudby přirozený kontakt s okolím, takže můžete normálně komunikovat s ostatními. Druhou stranou věci je zcela jiný zážitek z poslechu hudby. Jednak musíte mít sluchátka správně nasazená, což se tady elegantně řeší prodloužením záhlavního mostu, ten je mimochodem z titanu, a jednak musíte počítat s tím, že Bone Conduction sluchátka z principu nemohou doručit hi-fi zážitek z poslechu hudby.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jak se ovládají

Jak to hraje

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium

Témata článku: Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Test, Bluetooth, Recenze, Sluchátka na Heureka.cz