22
Fotogalerie

Recenze sluchátek Anker Soundcore Liberty 3 Pro. Skvělý zvuk i ANC v líbivém provedení

Plusy
hudební projev
komfort
účinnost ANC
Minusy
zdlouhavější nastavení
vzpěry nemusí vyhovovat každému
mechanismus otevírání pouzdra
8  /10

Soundcore je řada sluchátek a reproduktorů společnosti Anker, která sází na relativně nízkou cenu v kombinaci se zábavným hudebním projevem. V nabídce firmy je hned několik různých modelů sluchátek i reproduktorů.

Námi testovaný model Soundcore Liberty 3 Pro je jedním z nejnovějších zástupců a zároveň se jedná také o nejvyšší model v řadě TWS sluchátek. Těch má Soundcore v portfoliu několik a konstrukčně je možné je rozdělit na klasická sluchátka s nožičkou á la AirPod a pak na sluchátka oválnějšího tvaru, která využívají vedle silikonového špuntu také stabilizační silikonový výstupek.

Anker Soundcore Liberty 3 Pro
Anker Soundcore Liberty 3 Pro
nabízí 4 obchody za ceny od 3 262 Kč
Srovnat ceny

Konstrukce a zpracování

A právě do druhé jmenované skupiny patří Liberty 3 Pro, jež navazují na předchůdce Liberty 2 Pro. Na první pohled jsou oba dva modely velmi podobné, detailnější zkoumání však odhalí odlišný tvar. Liberty 3 Pro mají přímo na těle menší plastový výstupek a na něm je pak navlečena silikonová vzpěra. V principu se jedná o stejný přístup, rozdíl je však v tvarování.

soundcore_liberty_pro_16.jpg

Sluchátka jsou celoplastová s lesklou vnější stranou, která zároveň slouží jako dotyková plocha pro ovládání. Na spodní straně (při pohledu shora do pouzdra) jsou nabíjecí konektory. Tělo pak ukrývá několik samostatných mikrofonů – v každém sluchátku jsou 3. A samozřejmě najdete také měniče, ty jsou v každém sluchátku dva a mají průměr 10,6 mm. Jeden se stará o basy a střední frekvence, zatímco druhý má na starost vyšší středy a výšky

Zpracování sluchátek je kvalitní, výlisky nemají otřepy, vše je zapraveno a marně byste hledali nějakou vůli nebo špatné slícování. Z hlediska odolnosti a trvanlivosti si nejsem zcela jistý výdrží dodávané nabíjecího pouzdra.

To je jednak poměrně objemné, ale především je vyrobeno z poměrně měkkého plastu s dvířky, která se odsouvají směrem vzad – spodní díl má výstupek, zatímco horní dvířka se na něm pohybují v drážce. Konstrukce nepůsobí úplně pevně a odolně, i když podle uživatelů předchozího modelu, který má pouzdro konstruované stejně, není s jeho odolností problém. 

soundcore_liberty_pro_05.jpgsoundcore_liberty_pro_02.jpgsoundcore_liberty_pro_04.jpgsoundcore_liberty_pro_03.jpgsoundcore_liberty_pro_06.jpgsoundcore_liberty_pro_07.jpg

V pouzdře je zabudovaná dvojice malých LED, které se rozsvítí, když sluchátka chcete vyjmout anebo je naopak vložíte do pouzdra. Na jeho zadní straně je USB.C konektor, přední strana je pak osazena trojicí LED pro indikaci stavu nabíjení pouzdra nebo sluchátek. 

V balení najdete vedle sluchátek a pouzdra, také velmi širokou nabídku příslušenství v podobě čtyř párů špuntů a čtyř párů stabilizačních vzpěr. Samozřejmostí je i nabíjecí kabel avšak nadstandardní je v tomto případě integrace bezdrátového dobíjení pouzdra. Plusem je i odolné provedení stvrzené certifikací IPX4.

Komfort a ovládání

Najít správnou kombinaci špuntu a silikonové vzpěry je trochu detektivka a podle tvaru nejsou rozdíly v délce vzpěry až tak velké. Osobně jsem zkoušel tu nejdelší a přišla mi stále krátká, i když nemám sloní uši...

I bez vzpěr sluchátka drží poměrně dobře ve zvukovodu pouze s nasazeným špuntem a mírným pootočením vzad – tomu jsou tvarově uzpůsobena. Při dynamičtějším pohybu hlavou jsem však měl pocit menší stability v uších, takže úprava usazení byla poměrně častá.

soundcore_liberty_pro_13.jpgsoundcore_liberty_pro_08.jpgsoundcore_liberty_pro_14.jpg

Nutno ale dodat, že i přes výše uvedené je komfort nošení na vysoké úrovni. Ani několikahodinový poslech v kuse nepřinesl nepříjemné tlačení, svůj díla na tom pravděpodobně bude mít i zvolený silikonový materiál, který je příjemně měkký s matným povrchem.


Anker Soundcore Liberty 3 Pro

Cena: 4 999 Kč

Zapůjčil: Anker, www.anker.cz

  • konstrukce: uzavřené True Wireless špunty
  • frekvenční rozsah: 20 až 20 000 Hz, certifikace Hi-Res
  • velikost měničů: 10,6 mm
  • udávaná výdrž: až 8 h, s pouzdrem až 32 h
  • konektivita: Bluetooth 5.0 (kodeky SBC, AAC, LDAC)
  • mobilní aplikace: Android, iOS
  • příslušenství: USB-C kabel, 3 páry špuntů a 4 páry stabilzátorů
  • bezdrátové nabíjení: ano
  • nabíjení: cca 2 hod, po 15 minutých energie na 3 hod přehrávání
  • zvýšená odolnost: IPX4

V případě ovládání se musíte spolehnout na dvojici dotykových plošek a díky obslužné aplikaci není problém si ovládání kompletně uzpůsobit podle svého – respektive učinit tak můžete do značné míry, pro některá nastavení totiž musíte přímo do aplikace.

Velmi praktické je připojení ke dvěma zařízením zároveň, takže můžete například poslouchat hudbu z počítače, zatímco nastavení sluchátek nebo příjem hovoru provádíte v mobilu.

Screenshot_20220306_161336_com.oceanwing.soundcore.jpgScreenshot_20220306_161354_com.oceanwing.soundcore.jpgScreenshot_20220306_161407_com.oceanwing.soundcore.jpgScreenshot_20220306_161426_com.oceanwing.soundcore.jpgScreenshot_20220306_161451_com.oceanwing.soundcore.jpgScreenshot_20220306_161505_com.oceanwing.soundcore.jpg

Detekce dotyku je srovnatelná s konkurencí, není to zcela přesné ale ani nepřesné. Výrazně však pomáhá nastavení příkazů v aplikaci, kde můžete například vypnout jeden dotek, což značně sníží množství nechtěných dotyků.

Hudební projev a potlačení hluku

Příjemné překvapení se tentokrát odehrálo v obou směrech, ovšem předchází tomu jistý nezbytný čas, který budete věnovat nastavení sluchátek svému vkusu. Zvukové možnosti jsou poměrně obsáhlé, což dosvědčuje poměrně velká nabídka zvukových nastavení.

soundcore_liberty_pro_10.jpgsoundcore_liberty_pro_11.jpg
 

Vedle 3D prostorového zvuku a uživatelsky nastavitelného ekvalizéru je zde ještě výběr z celkem 23 přednastavených režimů zvuku (typicky podle hudebních žánrů) a pak také tzv HearID režim, přizpůsobený přímo vašemu uchu. Ostatně zmiňované prvotní nastavení se týká právě režimu HearID, kdy s pomocí aplikace proměříte svoje uši a to jak slyšíte a je vám vytvořen ekvalizační profil přímo na míru – osobně se mi líbil více než výchozí Soundcore Signature.

Další nastavení se pak týká aktivního potlačení hluku, respektive jeho kalibrace – tu je třeba provádět v hlučném prostředí, ideálně tam, kde se budete vyskytovat nejčastěji. Výsledkem je možnost ponechat potlačení hluku na ruční volbě anebo nechat úpravy nastavení pomocí adaptivního módu přímo na sluchátkách.

soundcore_liberty_pro_12.jpgsoundcore_liberty_pro_09.jpg

Potlačení hluku je z mého pohledu velmi dobré a pokud srovnám s levnější konkurencí, tak ji výrazně převyšuje. Srovnání s konkurencí v podobné a vyšší cenové hladině je pak bez větších rozdílů, takže za mě palec nahoru, tady ANC funguje – bez problémů odruší zvuk motoru, digestoř i kuchyňský robot, zatímco vyšší tóny zůstávají slyšitelné – a nijak neobtěžuje.

Teda nijak.... když venku fouká, tak jsou sluchátka občas neposlouchatelná. Sice je v aplikaci možnost zapnout větrný filtr, ale ne vždy je jeho účinnost stoprocentní. 

Zvukově čekejte spíše zábavné naladění, avšak s příjemně vyváženým zastoupením všech pásem. Basy a výšky mohou být ve výchozím režimu pro někoho až příliš důrazné, ale kalibrace přinese výsledek lepší. Velmi příjemná je u sluchátek celková dynamika a schopnost vzdušného projevu a náznakem širšího prostoru – prostorový zvuk však raději nezkoušejte, ten není příliš přesvědčivý.

Verdikt

Pro koho jsou sluchátka určena? Vzhledem k pořizovací ceně po nich může sáhnout jak začínající uživatel ANC sluchátek, tak i ten, kdo má zkušenosti s jiným modely a chce vyzkoušet méně známou značku.

soundcore_liberty_pro_15.jpgsoundcore_liberty_pro_16.jpg

Troufám si tvrdit, že v dané cenové hladině budete po hudební stránce spokojeni a účinnost potlačení hluku vás pravděpodobně také nezklame. Ostatně podle výrobce oceňuje zvuk kolem dvacítky hudebních producentů, kteří jsou držitelé ocenění Grammy.

Oříškem může být komfort a správné usazení v uchu, vzhledem k mírně nestandardnímu tvaru, celkový komfort to však nijak nesnižuje.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud