Recenze sluchátek Audio-Technica ATH-CKS50TW. Neskutečná výdrž a neuvěřitelná zábava

26. června 2022
TWEET SDÍLET

Plusy

 • Fantastický zvuk
 • Pohodlí
 • Extrémní výdrž

Minusy

 • Tělo sluchátek je hodně veliké
 • Nabíjecí pouzdro je hodně veliké
 • ANC by mohlo fungovat lépe
9/10
Hodnocení

Překvapivě velká a designově ne až tak zajímavá: to je velmi stručná charakteristika sluchátek od japonské firmy Audio-Technica. Když je však dáte do uší, zamilujete se. Zábavnější True Wireless budete hledat hodně těžko.

Audio-Technica ATH-CKS50TW Audio-Technica ATH-CKS50TW
nabízí 5 obchodů za cenu 4 199 Kč
Srovnat ceny na Živě

Audio-Technica má ke sluchátkům svérázný přístup: když to ostatní dělají malé, tak to A-T udělá veliké, když konkurenci stačí 5 hodin, potřebuje A-T mít hodin alespoň 20. A když druzí sází na univerzální a neutrální zvuk, tady se vám z muzikálna roztáhnou koutky úst tak, že se málem spojí za hlavou. Už na první pohled je jasné, že tohle nejsou sluchátka pro každého, a to je možná i dobře.

Vzhled a konstrukce

Kdo nosí sluchátka rád v kapse od kalhot, nebude mít z tohoto modelu úplně radost. Důvodem je značně rozměrné nabíjecí pouzdro, jehož tloušťka dosahuje 38 mm, ale nepotěší ani zbylé dva rozměry: 56 × 60 mm. O to méně pochopitelné, že výrobce vynechal bezdrátové Qi nabíjení a musíte se tak spolehnout jen na USB-C konektor.

Klepněte pro větší obrázek

Na druhou stranu se dá pouzdro normálně postavit na stůl a drží i při otevření. Když odklopíte magnetem přichycené víko a vytáhnete ven sluchátka, dojde vám, že ani sluchátka samotná nejsou z nejmenších a jejich specifické tvarování si prostě vyžaduje nějaký prostor. Ocenit musím matné pogumované provedení, které se nemastí a neklouže. Stejně tak se mi líbí viditelná čtveřice LED, která signalizuje stav nabití baterie.

Klepněte pro větší obrázek

Sluchátka samotná jsou anatomicky tvarovaná a neuvěřitelně pohodlná. Oceňuji skvěle vyvedené náušníky s měkkými a pružnými závoji, ale zároveň mají pevné jádro, takže se při vkládání do ucha nekroutí. V balení najdete celkem čtyři páry s různou velikostí. Krček není zrovna tenký, ale padne docela hluboko do ucha, což nemusí být každému úplně příjemné. Sluchátka však sedí skvěle, jsou velmi pohodlná i na dlouhé nošení, nicméně počítejte s tím, že trochu trčí z ucha.

Klepněte pro větší obrázek

Už předchozí modely výrobce na to šly podobně svéráznou cestou, která ukazuje, že prioritou je zvuk a pohodlí. Že to vypadá divně a nevejde se to do kapsy, je vedlejší. Nechci tvrdit, že je to špatně nebo naopak dobře, je to směr, který se výrobce vydal. Nese to s sebou jistá omezení, se kterými musíte počítat. A pokud toužíte primárně po skladných True Wireless, tak tady jste špatně.


Nejoblíbenější sluchátka Audio-Technica

Audio-Technica ATH-M50X Audio-Technica ATH-M50X
nabízí 18 obchodů za ceny od 3 890 Kč
Porovnat ceny
Audio-Technica ATH-M50xBT2 Audio-Technica ATH-M50xBT2
nabízí 13 obchodů za ceny od 4 890 Kč
Porovnat ceny
Audio-Technica ATH-M40x Audio-Technica ATH-M40x
nabízí 17 obchodů za ceny od 2 626 Kč
Porovnat ceny
Audio-Technica ATH-M20x Audio-Technica ATH-M20x
nabízí 16 obchodů za ceny od 1 319 Kč
Porovnat ceny
Audio-Technica ATH-M20xBT Audio-Technica ATH-M20xBT
nabízí 7 obchodů za ceny od 2 289 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené sluchátka Audio-Technica


Funkce a ovládání

Pochválit musím ovládání: žádné tlačítko proti uchu, žádná senzorová plocha, jen jediné tlačítko na horní straně sluchátka, které používáte tak, že vás v podstatě neobtěžuje. Je s podivem, že po podobném řešení nesáhne více výrobců. Levé a pravé sluchátko má každé jinou úlohu a rozlišují jednoduchý, dvojitý a trojitý klik.

Klepněte pro větší obrázek

Můžete tak pozastavit přehrávání, přeskakovat skladby, regulovat hlasitost a také přijímat a odmítat hovory. Jednotlivé úlohy jsou pevně dané a budete se je muset naučit, což chvilku trvá. Máte možnost v ovládání přehodit úlohu levého a pravého sluchátka. A také zde najdete volbu, které sjednotí ovládání na levém a pravém sluchátku, ale přijdete o možnost regulace hlasitosti, po této volbě jsem sáhl já, protože mi přišla nejsrozumitelnější.

Klepněte pro větší obrázek

V mobilní aplikaci můžete stran ovládání změnit jedinou věc, kterou je akce po 1s stisku tlačítka. Standardně se je zde na jednom sluchátku přepínání ANC/příposlech/vypnutí obou funkcí a na druhém sluchátku máte zase rychlé zapnutí a vypnutí příposlechu okolí, takže můžete v pohodě komunikovat. Dále pak můžete v aplikaci nastavit s jakým krokem, se má měnit hlasitost, takže ji pak regulujete velmi pozvolna nebo naopak skokově. Je zde také ekvalizér, 360 Reality Audio, správa spárovaných zařízení (sluchátka umí Multipoint) atd. A aplikace je přirozeně dostupná pro Android i iOS.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 

Sluchátka disponují Bluetooth 5.2 a kromě SBC si poradí také s kodeky AAC, aptX a aptX Adaptive. Velkou výhodou takto velkých sluchátek je i výdrž, ta dosahuje hodnoty 20 hodin, případně 15 hodin s ANC. Z nabíjecího pouzdra se pak sluchátka nabíjí asi 1,5×. To jsou jednoznačně fascinující a zcela nadprůměrné hodnoty, které jsou ale reálně zcela dosažitelné.

Jak to hraje

Jedna věc mě na sluchátkách zklamala: úroveň ANC na konkurenci hodně ztrácí. Utlumí sice hučení klimatizace nebo motoru, ale pokud v autobuse vedle vás někdo mluví, tak mu bohužel rozumíte. Skutečně je celkově spíše slyšitelné snížení ruchu než jeho odstranění. Je to příjemné na dlouhé cesty letadlem nebo vlakem, které jsou díky ANC pohodlnější, ale jestli potřebujete utišit kolegy v kanceláři, tak tady vám A-T radost spíše neudělá.

Tohle vše vám ale sluchátka vynahradí při poslechu. Zvuk je fenomenální, muzikální, šťavnatý a nedá vám vydechnout. Po dlouhé době mě z testování sluchátek bolela pusa, protože jsem se neustále usmíval jako pitomec. A to i u skladeb, které znám přes dvacet let. Nehledejte analytičnost, ale zábavu. Basy jsou krásně hutné, rychlé a slyšíte zcela přesně každé brnknutí do strun.

Klepněte pro větší obrázek

Metalové, či rockové nahrávky získají úplně novou vrstvu a stejně tak jsem basovou ryzost ocenil u jazzu. Středy a vokály jsou vyladěné, detailní a velmi precizní i na mluvené slovo. A vyloženou radost mi dělají výšky: řízné, silné s jiskrou. Snad jedinou výtku bych našel, podání prostoru by mohlo být širší. Sluchátka chtějí hrát velká tělesa, líbí se jim dynamické pasáže, poradí si s ambientním přednesem drobounké zpěvačky a hned vzápětí napálí Here to Stay od Korn s plné síle.

Charakteristika do W je skvěle naladěná, je to řízné a zábavné od prvního sekundy. Nechybí dynamika, ale při tišším poslechu najdete i jemnost a detaily. Jedním slovem se dají sluchátka charakterizovat jako muzikální. Mám radost, že se po hromadě univerzálních a neutrálních sluchátek, jako by se výrobci báli, že něco pokazí, našel tento jednorožec, který si to dělá po svém a dělá to zatraceně dobře.

Verdikt

A-T jsou skvělá sluchátka, která způsobují radost z hudby, nicméně nejsou pro každého. Jsou veliká, byť pohodlná, a nabíjecí pouzdro jen tak do kalhot neschováte. Také ANC by si zasloužilo trochu více péče. Já se je ale nebojím doporučit, zábavnější True Wireless budete hledat jen těžko. Navíc mají nesmyslně velkou výdrž na baterii a velmi povedenou mobilní aplikaci.

Audio-Technica ATH-CKS50TW

Technické parametry

 • konstrukce: True Wireless (In-Ear)
 • frekvenční rozsah: 5 až 20 000 Hz
 • velikost měničů: 9 mm
 • udávaná výdrž: až 20 h (bez ANC) / až 15 h (s ANC), s pouzdrem až 50 h (bez ANC)
 • konektivita: Bluetooth 5.2
 • kodeky SBC, AAC, aptX, aptX Adaptive)
 • mobilní aplikace: Android, iOS
 • příslušenství: USB-C kabel, 4 páry náušníků
 • bezdrátové nabíjení: není
 • zvýšená odolnost: IPX4
 • rozměry pouzdra / sluchátka: 56 × 60 × 38 mm / 30 × 20 × 27 mm
 • hmotnost pouzdra / sluchátka: 60 g / 8 g


 

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, aptX, Test, True Wireless, ANC, Audio-Technica, Hi-Fi systémy na Heureka.cz

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

25 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
Proč si předplatit HBO Max? Třeba kvůli těmto seriálům. Vybrali jsme ty nejlepší

Proč si předplatit HBO Max? Třeba kvůli těmto seriálům. Vybrali jsme ty nejlepší

Přiznejme si, že právě právě seriály jsou tím, proč jsou streamovací služby tak oblíbené. Komfort, kvalita, titulky, na HBO i tradičně solidní dabing. Nabízíme přehled těch nejlepších seriálů z HBO Max. Vybrali jsme jak ty známé, tak i skrytější skvosty.

Jaromír Puk
HBO Max
Vybrali jsme 17 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Domů, na zahradu i na pláž

Vybrali jsme 17 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Domů, na zahradu i na pláž

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Před prázdninami je koupíte za lepší ceny

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Před prázdninami je koupíte za lepší ceny

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory