Recenze sluchátek Beoplay EX. True Wireless se skvělým zvukem i designem, ale vyšší cenou

20. července 2022
TWEET SDÍLET

Plusy

 • design, kvalitní materiály a komfort
 • hudební projev
 • přesnost dotykového ovládání
 • kvalita mikrofonu při telefonování

Minusy

 • občas nestabilní spojení
 • nevyřešený větrný filtr
 • ANC by mohlo být účinnější
 • vysoká cena
8/10
Hodnocení

Výrobky společnosti Bang & Olufsen patří mezi prémiové kousky na trhu, a jejich řada Beoplay obsahuje hned několik zajímavých modelů sluchátek a reproduktorů. Jedním z nejnovějších modelů jsou bezdrátová TWS sluchátka Beoplay EX, která jsou vlajkovou lodí značky v tomto segmentu.

Bang & Olufsen Beoplay EX Bang & Olufsen Beoplay EX
nabízí 13 obchodů za ceny od 9 899 Kč
Srovnat ceny na Živě

Konstrukce a zpracování

Hned na první pohled je jasné, že držíte v ruce výrobek prémiové značky. Pouzdro má pevnou hliníkovou skořepinu, která odolá i velmi nehezkému zacházení. Najdeme na něm USB-C konektor pro napájení a jednu stavovou diodu na přední části pod malým vybráním pro lepší otevírání.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pouzdro je celkem rozměrné a rozhodně ho neotevřete jednou rukou, svůj díl na tom má také silnější magnet, který drží víko v zavřené poloze. Vzhledem k hloubce a šířce je překvapivá jeho výška – 66,2 × 48 × 22,1 mm už zkrátka v kapse může překážet.


Technické parametry Beoplay EX

Cena: od 9 899 Kč 

 • konstrukce: uzavřené True Wireless špunty
 • frekvenční rozsah: 20 až 20 000 Hz
 • velikost měničů: 9,2 mm
 • udávaná výdrž: až 6 h s ANC / až 8 bez ANC, až 20 h s pouzdrem, 20 min nabíjení zajistí až 1,5 h přehrávání
 • nabíjení: USB-C a bezdrátové, 2 h do plného nabití
 • konektivita: Bluetooth 5.2, SBC, AAC, aptX Adaptive kodek
 • mobilní aplikace: Android, iOS
 • příslušenství: USB-C kabel, 3 páry silikonových špuntů + 1× pěnové
 • bezdrátové nabíjení: ano
 • další: možnost připojení 2 zařízení, 6 mikrofonů
 • zvýšená odolnost: IP57 (sluchátka)
 • velikost: 22,5 × 34,7 × 22,7 mm, pouzdro – 66,2 × 48 × 22,1 mm
 • hmotnost: 6 g sluchátko, 53 g pouzdro

Vnitřní část pouzdra je z měkčeného plastu s příjemným matným povrchem, skořepina je vylisovaná přesně pro tvar samotných sluchátek a v její spodní části je dvojice pružných kovových pinů pro napájení. Sluchátka drží na svém místě také díky magnetům.

Beoplay EX jsou sluchátka špuntové konstrukce a jak je u značky zvykem, najdete v balení nejen čtveřici silikonových špuntů různé velikosti, ale také jeden pár pěnových špuntů Comply. Výběr správné velikosti je velmi důležitý nejen kvůli dobré reprodukci, ale také pro pohodlné a jisté usazení v uchu.

Klepněte pro větší obrázek

Tvar sluchátek je mírně nestandardní, najdeme zde krátkou nožičku, která je osazena mikrofonem a zároveň zlepšuje stabilitu v uchu. Samotné tělo sluchátek je tvarováno podobně jako plastové pouzdro na mýdlo s oválným tvarem. To je dáno do jisté míry velikostí použitých měničů.

Co se usazení týče, tak je vcelku snadné a po několika chvílích zkoušení najdete správnou polohu. V praxi stačí mírně vpřed natočené sluchátko vložit do zvukovodu a poté jej mírně otočit směrem vzad, čímž jej v uchu zafixujete.

Klepněte pro větší obrázek

Zpracování je na perfektní úrovni u sluchátek i nabíjecího pouzdra. To má matnou povrchovou úpravu i z vnější strany. Sluchátka samotná pak můžete zvolit ve zlatobéžové, celočerné nebo šedomodré kombinaci. Kontrastním prvkem je vždy dotyková ploška na těle sluchátka s logem B&O, která u šedomodré kombinace vypadá perfektně.  V tomto směru zkrátka není co vytknout.

Komfort a ovládání

Díky promyšlenému tvaru je nošení sluchátek velmi pohodlné a ani po delším poslechu (cca 2–3 h) nikde netlačí – bude to samozřejmě individuální zkušenost, jelikož ucho má každý z nás jinak tvarované, ale většina uživatelů si pravděpodobně najdou pohodlnou pozici velmi snadno a rychle. Nožička s mikrofonem funguje opravdu jako opora a dodává jistotu, že sluchátka nevyletí z ucha ani při prudším pohybu.

Z pohledu ovládání se drží sluchátka zavedeného standardu v podobě malé dotykové plochy na vnější straně sluchátka. Velkým pozitivem je jednak ohraničením dotykové plochy, takže se pohmatem rychle zorientujete a do jisté míry eliminujete i nechtěné doteky. Také reakce na dotyk jsou velmi pohotové a těch, co jsem musel opakovat, bylo opravdu málo.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pomocí krátkého a dlouhého dotyku můžete ovládat velkou část funkcí – základem je změna hlasitosti, přehrávání/pauza, posun mezi skladbami, příjem/ukončení/odmítnutí hovoru a v neposlední řadě také možnost přepínání mezi potlačením hluku, transparentním režimem s příposlechem nebo běžným režimem neutral.

Další možností, která nabídne detailnější nastavení, je pak mobilní aplikace, v níž můžete upravit nastavení potlačení hluku a transparentního režimu, doladit si zvuk nebo aktualizovat firmware – mimochodem jednu aktualizaci jsem instaloval, trvalo to takřka 45 minut.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V rámci přizpůsobení je možné zvolit úroveň potlačení hluku a úroveň transparentního režimu, v obou případech ve třech krocích. Ekvalizace zde není formou nastavení konkrétních frekvencí, ale pomocí kruhového voliče, kdy můžete posunem bodu volit typ zvuku.

Co zde bohužel chybí, to je možnost využití hlasového asistenta, což je v této třídě takřka standardem. Informace o stavu sluchátek, respektive jejich režimu jsou oznamovány pouze specifickým zvukem, hlasové oznámení se mi zdá v tomto směru praktičtější. Baterie je dostatečně dimenzovaná pro celodenní poslech, v praxi jsem pak nabíjel jednou za 2–3 dny. 

Hudební projev

Celkový hudební projev je možné hodnotit jako vyvážený s náznakem zábavnosti. Výchozí nastavení zvuku však může mnohé uživatele zklamat, jelikož je poměrně ploché a projevu chybí „šťáva“.

Stačí však mírně upravit uživatelský hudební profil a zvuk vám rázem vykouzlí úsměv na tváři. Basy jsou hutné a úderné, rozhodně ale mají daleko do projevu přebasovaných modelů, což je jen dobře. Střední pásmo je čisté a příjemně široké, výšky pak vhodně doplňují celé spektrum. Vše pospolu pak zní vyváženě, měkce a zvuk vás příjemně obalí.

Klepněte pro větší obrázek

Změna hudebního projevu se změnou režimu sluchátek je minimální a zaznamenáte ji spíše v úrovni hlasitosti než v posunu zvuku. Potlačení hluku je funkční, nicméně jeho naladění není úplně ideální, konkurence je v tomto směru rozhodně dál.


Nejoblíbenější sluchátka Bang & Olufsen

Bang & Olufsen BeoPlay H95 Bang & Olufsen BeoPlay H95
nabízí 14 obchodů za ceny od 17 490 Kč
Porovnat ceny
Bang & Olufsen Beoplay EX Bang & Olufsen Beoplay EX
nabízí 13 obchodů za ceny od 9 899 Kč
Porovnat ceny
Bang & Olufsen BeoPlay E8 Sport Bang & Olufsen BeoPlay E8 Sport
nabízí 11 obchodů za ceny od 4 690 Kč
Porovnat ceny
Bang & Olufsen BeoPlay EQ Bang & Olufsen BeoPlay EQ
nabízí 15 obchodů za ceny od 6 993 Kč
Porovnat ceny
Bang & Olufsen BeoPlay HX Bang & Olufsen BeoPlay HX
nabízí 13 obchodů za ceny od 12 390 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené sluchátka Bang & Olufsen


Velkým zklamáním pro mne bylo chování sluchátek ve větru, jediným použitelným režimem je v takovém případě předvolba neutrální, ostatní dva režimy propouštějí vítr skrze mikrofony, takže de facto nic než jeho svist neslyšíte, velké mínus.

Na druhou stranu je třeba pochválit schopnosti sluchátek při telefonování, kdy je velmi dobře odfiltrován okolní hluk a obě dvě strany mají zcela čistý a srozumitelný poslech.

Verdikt

Beoplay EX jsou povedená sluchátka v prémiovém provedení i designu, zvukově velmi vyvážená s možností doladění projevu podle vlastních preferencí. Režim potlačení hluku funguje dobře, avšak jeho účinnost je bohužel o něco nižší než u konkurence.

Mínusem je pro mne nezvládnuté filtrování hluku větru, zamrzí také občas ne úplně stabilní spojení. Tam, kde konkurence zvládá stabilní spojení, se EX vcelku zadýchávají. Vzhledem k tomu, že jde o novinku, tak předpokládáme, že vše výše zmíněné by mohlo být řešitelné prostřednictvím aktualizace firmwaru – s tím se u jiných značek setkáváme vcelku pravidelně. 

Klepněte pro větší obrázek

Celkově sluchátka Bang & Olufsen Beoplay EX nabídnou to, co od této prémiové značky očekáváte – kvalitní materiály, luxusní design a vysoký komfort. Odolnost dle IP57 je příkladná, takže jde o velmi povedený univerzální model na cestovní použití i sport, který můžeme určitě doporučit, škoda jen vysoké ceny. Pokud vám totiž jde primárně jen o funkční řešení potlačení hluku v kombinaci s dobrým hudebním projevem a není až tak důležité, jaké logo na sobě zrovna sluchátka mají, tak lze najít cenově přijatelnější řešení – konkurence v prémiové třídě TWS sluchátek je opravdu silná. 

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, True Wireless, ANC, Bang & Olufsen, Hudba, Hi-Fi systémy na Heureka.cz

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
40 sex symbolů sedmdesátých let

40 sex symbolů sedmdesátých let

Tento výběr vás přesvědčí o tom, že 70. léta byla z hlediska nahoty ve filmu velmi otevřená. Kdo je podle vás erotickým symbolem desetiletí? Překoná někdo Ornellu Muti?

Marek Čech
Filmy a seriály
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
NÁVOD: Jak si na Seznamu snadno a zdarma založit líbivý e-mail na vlastní doméně

NÁVOD: Jak si na Seznamu snadno a zdarma založit líbivý e-mail na vlastní doméně

Máte-li vlastní doménu, jednoduše na ní zdarma zprovozníte i e-mailovou schránku. Bude stačit velmi rychlé nastavování a maximálně dva dny čekání na propsání všech záznamů.

Stanislav Janů
NávodySeznam Email
Závody F1 22 odhaluje oficiální soundtrack. Ten si budete moci přizpůsobit v menu

Závody F1 22 odhaluje oficiální soundtrack. Ten si budete moci přizpůsobit v menu

Nové závody formulí se pochlubí bohatým seznamem moderních songů.

Michal Maliarov
F1 22CodemastersZávodní
Kolik hodin denně používáte telefon a jak to změřit? Možná budete hodně překvapeni...

Kolik hodin denně používáte telefon a jak to změřit? Možná budete hodně překvapeni...

** S nástupem koronaviru se zvýšila i doba používání telefonů ** Po dvou letech se lidé vrací do normálu, ale mobilní svět nikoliv ** Víte, kolik hodin používáte telefon každý den?

Martin Chroust
ZdravíStatistikaSmartphony
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace