Recenze sluchátek Bowers & Wilkins PI7. True Wireless High-End s dvojitými měniči

19. června 2022
TWEET SDÍLET

Plusy

  • Vypadají dobře a jsou dobře udělané
  • Komfort
  • Jen lehký akcent basu a celková vyvážená příjemnost
  • Dobíjecí pouzdro, sloužící i jako rozhraní k PC bez Bluetooth
  • Dobrá kontrola a sebejistota

Minusy

  • Možná u některé tiše nahrané skladby může být limit hlasitosti patrný
  • Někomu mohou chybět tónové korekce
9/10
Hodnocení

Anglická značka Bowers & Wilkins má právoplatně zasloužený status legendárního výrobce, jejich reprosoustavy často patří k modelům, o kterých se mluví ještě dlouhá léta a které určují aktuální trendy v hi-fi. To je velmi slušný výkon na společnost, v jejíž nabídce nejsou žádné exotické high-endové kreace, ale racionální a všeobecně dobře přijatelné výrobky. Poslední léta se v B&W zaměřují ale také na sluchátka, od klasického high-endu došli až k in-ear true wireless modelům.

Bowers & Wilkins PI7 Bowers & Wilkins PI7
nabízí 1 obchod za cenu 10 490 Kč
Srovnat ceny na Živě

Na samotném vrcholu nabídky dlí aktivní model PI7, plně bezdrátová sluchátka do uší, vybavená technologií potlačení okolního ruchu a také elegantním dobíjecím pouzdrem.

Vzhled a konstrukce

PI7 jsou k dispozici v šedo / zlatém nebo bílo / zlatém barevném schématu, patří mezi mírně větší sluchátka, ale stále naprosto komfortně zapadnou dovnitř zvukovodu (díky široké škále koncovek), do plochy ušního boltce zase sednou díky příjemně tvarovanému tělu z hodnotného materiálu. Z ucha pak ční jen zlatá kulatá koncovka s dotykovými ploškami pro rychlé ovládání.

Klepněte pro větší obrázek

Na těle sluchátek najdete ještě elegantně zapuštěné otvory pro mikrofony, ty slouží samozřejmě jak pro hovory, tak pro snímání okolního ruchu, který potom sluchátka vyfiltrují za pomoci adaptivního noise cancellingu. Míra přizpůsobení je velmi dobrá, krom opravdu prudkých poryvů ruchu je vše utlumeno jako za tlustou zdí.

Za krátkou zmínku stojí i pouzdro – to funguje nejen jako dobíjecí (takže standardní čtyřhodinová výdrž se díky dobíjení protáhne skoro až na celý den poslechu), ale také jako retranslační stanice. Jinými slovy – připojíte pouzdro přes USB ke svému počítači a ono funguje jako externí zvukové zařízení, které předává posílaný signál do sluchátek. Je to skvělé řešení pro každého, kdo nemůže třeba připojit sluchátka k počítači napřímo přes Bluetooth. Samo pouzdro dobijete přes USB-C i bezdrátově.

Klepněte pro větší obrázek

Technicky staví PI7 na dvojici měničů – jedním je klasická „trubička“ Balanced Armature vysokotónového reproduktoru, druhým je klasičtější woofer s průměrem 9,2 mm. Výrobce vlastně nic dalšího neříká, to je ale v tomto segmentu naprosto běžné.

Dozvíte se nicméně o podpoře Bluetooth 5.0 s technologií aptX Adaptive i aptX HD (a ostatně všech důležitých kodeků a profilů), stejně jako o frekvenčním rozsahu 10 – 20 000 Hz a celkovém harmonickém zkreslení pod 0,3% (1 kHz / 10 mW).

Klepněte pro větší obrázek

Probrat stojí za to také doprovodnou aplikaci – tu sice úplně nutně nepotřebujete, ale stojí za to jí věnovat pozornost. Jmenuje se Headphones, je rychlá a nenásilně přehledná. Po přidání sluchátek pak už jen vždy klepnete, aplikace se propojí a můžete nastavovat. Jednak vidíte stav nabití sluchátek i pouzdra, pak můžete zapnout potlačení hluku, případně jeho automatickou nadstavbu (přízpůsobuje úroveň okolí) nebo míru průchodu ambientního hluku (aby vás třeba nepřejelo auto). Můžete spravovat i to, k jakým zařízením se sluchátka připojují a samozřejmě vyžádat třeba aktualizaci firmware nebo (de)aktivovat senzor nošení.

Netypická je třetí stránka v aplikaci, která nabízí celkem šest „zvuků prostředí“ – je tu vodopád, déšť za oknem, západ slunce u moře, vítr v podzimním lese, táborák a svěží bystřina v horách. Můžete si nastavit čas, po který dané zvukové pozadí bude hrát a je to upřímně úžasné; můžete se o to víc odříznou od okolního světa a nemusíte být ani online. Z osobní zkušenosti můžeme říct, že to vytváří velmi příjemné prostředí pro soustředění.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Recenze, Test, ANC, Bluetooth, aptX, True Wireless, Bowers & Wilkins, Hi-Fi systémy na Heureka.cz