Recenze sluchátek Galaxy Buds2. Výchozí volba pro pohodlný zvuk potlačí nově i hluk

5. října 2021
TWEET SDÍLET
 • Kvalitní potlačení hluku jako u dražších sluchátek
 • Ergonomicky horší jak předchůdce Buds+
 • Povrch bez rozpoznatelné dotykové plochy a výrazné opory v uchu

Plusy

 • Potlačení hluku
 • Pohodový zvuk
 • Chytře řešené špunty

Minusy

 • Slabší opora v uchu
 • Příliš dotykový povrch
8/10
Hodnocení

První sluchátka Samsung Galaxy Buds nabídla pohodlné uchycení v uchu, nekonfliktní příjemný zvuk a dostupnou cenu. Později přišla podobně vypadající verze Buds+ následovaná netradičními Buds Live (tzv. fazolkami) a nakonec vybaveným modelem Buds Pro.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Testovali jsme olivovou zelenou verzi sluchátek, krabička je vždy zvenku bílá

Nový nástupce Buds+ nese označení Galaxy Buds2 a popravdě se vzdaluje ergonomickému ideálu základních levných Buds+. Současně ale přidává chytré funkce dražších Buds Pro, zejména aktivní potlačení okolního hluku.

Tuctová ergonomie stahuje sluchátka do průměru

Novinka opouští ploutvičku pro jistější držení sluchátka v uchu a vyvažuje to extrémní lehkostí – jedno sluchátko váží 5 g. Proto nepotřebují sluchátka tolik opory a vystačí si s prostým zastrčením do zvukovodu. Popravdě, když jsem si na zastávce se sluchátky v uších nasazoval roušku, jedno sluchátko mi vypadlo na dlažbu a párkrát se odrazilo. Díky nízké hmotnosti ale na jeho lesklém těle není ani stopa po této nedobrovolné cestě z výšky zhruba 1,7 m.

Zatímco způsob držení v uchu jsem u Galaxy Buds a Buds+ chválil, u Buds2 tolik nadšený nejsem. Přece jen si tady Samsung sebral zajímavou konkurenční výhodu a Buds2 musí čelit velmi srovnatelným soupeřům. Prostě v uchu drží, ale ten pocit jistoty předchůdců tu nemám a častěji musím kontrolovat, zda sluchátko vážně drží a nehrozí mu vypadnutí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Značku AKG najdete uvnitř krabičky sluchátek, řada senzorů se stará o detekci v uchu a snímání okolního hluku. Lehká sluchátka budete nejspíš často kontrolovat, jestli vám stále drží v uchu

Podobně mne zlobí dotykové ovládání. Zatímco Buds+ či Pro mají jasně definovanou dotykovou plošku, u zaoblených Buds2 je aktivní tak nějak všechno. Stačí zkontrolovat prstem sluchátko v uchu a už hrozí, že pozastavíte přehrávání nebo přepnete potlačení/zvýraznění okolního zvuku. V nastavení samozřejmě můžete dotykové ovládání zcela zakázat, ale u předchůdců mne to tolik nemotivovalo tuto možnost využít.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Promyšlený špunt brání pronikání ušního mazu do sluchátek. Srovnání tří sluchátek: vlevo starší Buds+ s charakteristickou ploutvičkou, Bud 2 a Buds Pro s oválnými špunty a naznačenou ploutvičkou pro lepší držení v uchu

Lepší je ale provedení silikonových špuntů, které podobně jako Pro verze obsahují vlastní pružnou mřížku a lépe tak chrání samotná sluchátka před ušním mazem. 

Otravný hluk prostě zmizí

Stejně jako u Pro verze tu také dostanete aktivní potlačení hluku. Funguje na velmi podobné úrovni jako u Galaxy Buds Pro. Dokonce jsem jej mohl během testování vyzkoušet i v letadle a Buds2 i Buds Pro si s hlukem vrtulového pohonu poradily výborně. Stáhly hluk na snesitelnou úroveň a zachovaly slyšitelné hlasové pásmo. I při přepnutí na zvýraznění okolního hluku stále dokázaly potlačit nejotravnější basové vrčení, ale zlepšila se zřetelnost hlasového pásma. 

I v běžném denním provozu dokáže potlačení hluku odstranit otravné rušení. Nemusíte nutně létat letadlem, abyste ocenili klid na poslech hudby či mluveného slova.

Nižší cena se u Buds2 projevuje zejména v možnostech nastavení. Buds2 neumí měnit potlačení hluku podle toho, zda máte jen jedno nebo obě sluchátka v uchu. Potlačení můžete jen zapnout nebo vypnout, ne volit různou intenzitu jako u Buds Pro. Podobně pro zvýraznění zvuku z okolí musíte podržet prst na sluchátku, nestačí promluvit jako u Buds Pro. Především je ale kvalita potlačení téměř identická. 

Zvuková pohoda

Sluchátka po stránce zvuku perfektně splňují zadání – poskytnou příjemný nekonfliktní zvukový projev, který osloví většinu zájemců. Nemají nějaký vyhraněný charakter, konkrétní oblíbený hudební žánr nebo specifickou úzkou cílovou skupinu. Hrají tak, aby zvuk hlavně nevadil a neunavoval. 

Ukázka záznamu na sluchátkách Galaxy Buds 2 připojených k Samsung Galaxy S10e

Co platí pro přehrávání, sedí i na záznam. Mikrofony v tichém prostoru zaznamenají řeč s výbornou dynamikou. Hlas neničí agresivní odšumování, byť ve vyšších frekvencích by to nějaké potlačení zasloužilo. Zato hluk větru mířícího na sluchátka se okamžitě eliminuje, i když se to projeví odříznutím dolních frekvencí. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
V aplikaci upravíte parametry sluchátek, ale ne tolik jako u Buds Pro

Oproti jiným levnějším sluchátkům nechybí podpora nastavení v aplikaci, kde můžete zvolit režim ekvalizéru (ne ale individuálně měnit křivky) nebo upravit ovládání. Můžete i zapnout herní režim, který z běžného zpoždění Bluetooth kolem 350 ms vyrobí něco kolem 250 ms. Je to tedy rychlejší, ale zásadní zkrácení na úroveň drátových nedostanete. Aplikace je ale dostupná jen pro Android, na iOS sluchátka jen připojíte pro poslech a ručně dotykem přepnete mezi potlačením čí zvýrazněním okolí.

Pořád skvělé Galaxy Buds

Krabička Galaxy Buds  nyní velikostí a tvarem odpovídá Buds Pro případně Buds Live. Stále se tedy pohodlně vejde i do malé kapsy riflí, nechybí ani bezdrátové dobíjení, když se nechcete trefovat do USB-C konektoru na zadní straně.

Výdrž sluchátek nepředstavuje něco, čím byste se měli trápit. S průběžným schováváním do krabičky jsem i při dlouhém poslechu neslyšel varování o chybějící kapacitě a krabička si případně červenou diodou po několika dnech upozorní, že by bylo fajn doplnit šťávu. 

Aby dražší Buds Pro pořád dávaly smysl, Samsung u dvojek hlavně snížil inteligenci a možnosti nastavení. Zvukově ani co do potlačení hluku není mezi sluchátky tak zásadní rozdíl. Buds Pro má ale ergonomičtější oválné špunty do uší a alespoň náznak nějaké opory pro držení v uchu.

Pokud tedy máte telefon Samsung a chcete mu dopřát kvalitní sluchátka, která s ním budou ideálně spolupracovat, pořád platí, že Galaxy Buds představují bezpečnou výchozí volbu. Můžete vzít levnější Buds2, nebo chytřejší Buds Pro, které stojí jen o tisíc víc. A pokud nepotřebujete aktivní potlačení hluku, starší Buds+ mi stále připadají jako ergonomičtější a pohodlnější sluchátka.

Samsung Galaxy Buds2 Samsung Galaxy Buds2
nabízí 6 obchodů za ceny od 2 990 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Samsung Galaxy Buds2

Cena: 3 790 Kč

Zapůjčil: Samsung

Technické parametry

 • Typ sluchátek Bezdrátová, in-ear
 • Měniče woofer + tweeter
 • Mikrofony hlavní, pomocný, vnitřní
 • Konektivita Bluetooth 5.2
 • Kodeky Samsung Scalable, AAC, SBC
 • Výdrž 5/20 hodin s ANC, 7,5/29 h bez ANC
 • Nabíjení USB-C, bezdrátové
 • Rozměry 20,9 × 17 × 21,1 mm sluchátko; 50× 50,2 × 27,8 mm pouzdro
 • Hmotnost 5 g sluchátko; 41,2 g pouzdro

Témata článku: Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Samsung, True Wireless, Sluchátka na Heureka.cz

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Programování elektroniky: Měříme laserem hladinu vody v nádržce pro rýmovník

Programování elektroniky: Měříme laserem hladinu vody v nádržce pro rýmovník

** Pokračujeme ve stavbě zavlažovacího systému pro redakční rýmovník ** Má čidlo půdní vlhkosti i čerpadlo a je připojený k internetu ** Ale ještě nám chybí detektor vody v zalévací nádrži

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektroniku
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
Genshin Impact čeká velké rozšíření. Předělá celé souostroví a přidá novou hratelnou postavu

Genshin Impact čeká velké rozšíření. Předělá celé souostroví a přidá novou hratelnou postavu

Oblíbené free-to-play RPG v červenci opět rozšíří svůj fantasy svět.

Martin Nahodil
Genshin ImpactOznámení
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

30 největších sex symbolů šedesátých let. To byl panečku styl!

Éra sexuálního uvolnění 60. let se projevila i ve filmu a stvořila takové sex symboly, jako jsou Raquel Welch, Claudia Cardinale nebo Catherine Deneuve. První Češka se svlékla pro Playboy. Znáte její jméno?

Marek Čech
Filmy a seriály
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace