Sungmas  |  23. 05. 2022 07:28

K takovejmhle a takhle náročnejm sluchátkům stačí levňoučkej základní zesilováček s DAC za pouhejch 5000,-, jo? A ještě tomu říkáme zvuková karta.
A testovat zvukovou kvalitu jakýchkoli sluchátek na tak prachbídným a mizerně hrajícím krámu jako je tahle piksla od Creative, to je taky v pořádku. A ještě k tomu na tom testovat takovýhle sluchátka.
A k využití potenciálu těchhle sluchátek je "ideálně potřeba i hudba s vyšším bitrate." To mi hceš tvrdit, žes to testoval na ztrátovej MPtroskách? Víš ty vůbec, že u bezztrátovejch formátů a kodeků nehraje bitrate ani tu nejmenší roli, že zvukovou kvalitu neovlivňuje vůbec nijak? Pro kvalitní poslech je vždy potřeba mít kvalitní nahrávky, ne ideálně, ale vždy. A "vyšší" Bitrate to fakt není "kvalita." Já fakt některý lidi nechápu, když o něčem vím kulový, tak se o tom nepokouším psát články, a "recenzovat," protože pak to dopadá přesně takhle, vznikne článek plnej pitomostí a nesmyslů, kterej jen uvede v omyl všechny další neznalý lidi co si ho přečtou.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
šéfredaktor AVmania.cz | 23. 05. 2022 09:11

A takovéto komentáře dokonale odradí běžné lidi něco psát, něco si pořídit a vůbec se trochu informovat. Jako co si to někdo dovoluje s takovým krámem něco psát? Mít nějaký názor? Jak to nestojí desítky tisíc tak nemá právo ani dýchat? Jak nezahltím čtenáře naprosto vším, tak je to ubohý? Není tomu dávno, co Senny HD650, případně Beyerdynamic DT 990 byl naprostý vrchol poslechu, kdo chtěl utratit víc, tak měl Staxy a tím to haslo. Nyní elektrostaty dělá více firem, jsou dostupné, totéž co se sluchátkových zesilovačů týče. Chápu, že pro někoho jsou prémiová bezdrátová sluchátka za desítku póvl, o který by neopřel kolo, ale fakt mi uniká, proč někteří jedinci mají potřebu se povyšovat nad ostatní. Tohle jsou relativně dostupná sluchátka, ke kterým má autor relativně dostupný zdroj zvuku. Už tahle cenová relace je pro spoustu normálních lidí naprostý High-End, za který by tolik peněz nedalo. Pokud máte něco dražšího a kvalitnějšího, tak budiž vám přáno. Vězte, že spousta lidí fakt poslouchá hudbu jen přes noťas a externí zvukovku. A jestli máte problém s tím, že té připojené krabičce neříká vznosně DAC/sluchátkový zesilovač, tak co už s tím...Je to podobné, jako když se se mnou někdo kdysi hádal, že v autě není klakson, ale houkačka že jsem úplnej blb, že to nevím a tvářil se, že takový neznalec by neměl auto pomalu ani vlastnit.Pokud narvu do podobného článku všechno, co říkáte, že tam má být, tak prakticky každý normální člověk bude naprosto odrazený o něčem takovém jen uvažovat. Ale určitě byste byl velmi spokojen, že se autor nedopustil žádného prohřešku.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
st.paul  |  23. 05. 2022 12:27

Pekný deň pán Puk,
pripájam sa s osobnou skúsenosťou na pracovisku. Na štandardnom kancelárskom PC mám zapojenú externú zvukovku Creative Labs X-Fi HD, slúchadlá AKG K 702, ako zdroj buď originál CD, alebo súbory FLAC cez Foobar a pre 90% "náhodných" poslucháčov zvyknutých na mikrosystémy v hodnote 1 500 českých korún je to absolútna nirvána Keď ich následne oboznámim s doslova badgetovou cenou takejto kombinácie, tak sú veľmi prekvapení. Mimo slúchadiel mám v kancelárii (cca 25m2) na uvedenú zvukovku zapojený starý zosiľovač SONY FA-F533R a Wharfedale Diamond 220. Znova jednoduchá a lacná kombinácia so zvukom pre mňa základného "Hi-Fi", pre väčšinu bežných smrteľníkov zvukový zážitok. Čo som vlastne chcel napísať? Za cenu bežného mobilného telefónu strednej triedy sa dá zostaviť reťazec, ktorého zvuk je pre 99% ľudí úžasný. A som presvedčený, že neurazí ani náročnejších poslucháčov. Doma mám zostavu, ktorá je 10x drahšia, ale určite nehrá 10x lepšie. Plne s Vami súhlasím v reakcii na Vášho "predrečníka", aj keď čo sa týka posudzovania kvalitnej nahrávky, je to na strašne dlhú debatu a určite by sme sa v niektorých veciach nezhodli. To ale nič nemení na tom, že každá komunikácia musí mať svoju úroveň, formu argumentácie a hlavne elementárne základy slušnosti. U Vášho predrečníka som to nepostrehol.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
martas38  |  23. 05. 2022 15:14

On to asi kolega spíš myslel tak, že sice máme stále lepší kvalitu zařízení na přehrávání hudby, ale pokulhává technická stránka obsahu. Myšleno ve smyslu technické kvality nahrávek. Nízký dynamický rozsah - tzv. loudness war a podobně. Jen velice málo žánrů se dnes nahrává opravdu kvalitně a u těch populárních - pop, rock, metal prakticky vůbec nic. V takovém roce 1990 byla v tomto směru podstatně lepší situace jak dnes, byť tehdy byla horší kvalita jak studiové, tak přehrávací techniky. K čemu jsou sluchátka či reproduktory za statisíce, či miliony, hi-res formáty apod., když se zvuk slévá dohromady, je přebuzený a podobně, jelikož tak se dnes nahrávky vydávají, protože vydavatelé jsou přesvědčeni, že svět si to tak žádá (a bohužel si to tak opravdu žádá, protože 98 lidí ze sta hudbu pouští na BT repráčcích a peckách na mobilu, kde hudba s vysokým DR hraje potichu). Takže sice máme supr trupr zařízení a formáty, ale pokud neposloucháme jazz, podivnosti z Chesky Records a nebo hudbu nahranou před rokem 1996, máme bohužel smůlu.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  23. 05. 2022 20:22

Samozřejmě, tohle je základ kvalitního poslechu hudby. Ale jde o to, že se pořád v takovejchhle pí ár článcích cpopu neznalejm lidem do halv takový bludy, jakože je potřeba hudby s vyšším bitratem, naprosto jasně se tím lidem tvrdí, že kvalita je bitrate, ale to je prachsprostá lež, hovadina, nesmysl, blbost, kravina......... takhle se lidi jen uvádí v omyl a nic víc, tímhle se jen každej kdo tohle napíše jen podporuje mrvení, ničení a zabíjení hudby, jen tím podporuje Loudness War. A je úplně jedno jestli to pramení z vypočítavosti, nezájmu nebo neznalosti, tak jako tak je potřeba lidi upozornit, že jim někdo lže a podstrkuje jim jen kraviny, nesmysly a bludy místo pravdy, ať se to tu zdejším přechytralejm prskalům nelíbí sebevíc. Čím víc tihle chytráci prskají a vymlouvají se tím víc je potřeba na ty jejich bludy, lži a nesmysly upozorňovat. Bitrate má vliv na zvukovou kvalitu u ztrátovejch kodeků a formátů jako je MP3 a další, ale ne u bezztrátovejch nosičů, médií, formátů, kodeků, atd. pro zvukovou kvalitu podstatný úplně něco jinýho, když nám jde o kvalitní poslech hudby, tak bitrate nemá zvuk a jeho kvalitu žádnej vliv.A je není pravda, že dnes nevycházejí kvalitní nahrávky a vydání alb a musíme se tak spokojit s takovou nehudbou á la Chesky Records, jazz nebo s hudbou před rokem 1995. Zaprvé klasická hudby se jako jediná nahrává i vydává pořád kvalitně, tu Loudness War nezasáhla, takže ta nám přináší kvalitní poslech pořád. A zadruhé, i v mainstreamovecjh žánrech (rock, metal, pop, elektronika....) vycházejí i po roce 1995 zvukově špičkový vydání alb, ale problém je ten, že vycházejí jen na fyzickejch nosičích (CD, SACD, LP, HDCD....) a většina lidí, a bohužel i hifistů (a to i těch přítomnejch zde na takovejchhle fórech) hraje jen z PC, streamerů apod. a jediný co znají jsou tak streamovací služby nebo maximálně Hi-res soubory a fyzický nosiče neprovozujou a pak si myslí, že kvalitní vydání alb nejsou. Je to ale samozřejmě naprostej nesmysl.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
24. 05. 2022 09:54

Naučte se srozumitelně a hlavně slušně komunikovat a možná pak bude vaše příspěvky i někdo respektovat jako relevantní část diskuze. Zatím jsou to jen provokativní výkřiky do nikam.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  24. 05. 2022 11:19

Komunikuju srozumitelně a relevantně, to že ty nerozumíš tomu co říkám a o čem mluvím je jen tvůj problém, s tím jak Já komunikuju a ni s tím co říkám, to nijak nesouvisí. Říkám jen prostý relevantní fakta, že tomu ty opět nerozumíš, nebo s těmi fakty nesouhlasíš, nehraje roli, fakta jsou fakta, na tom tvůj nesouhlas ani nechápavost či neznalost nic nezmění.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
šéfredaktor AVmania.cz | 24. 05. 2022 12:17

1) To jak si sám naklikáváte + u svých komentářů značí, jak věříte na pofidérní a subjektivní ukazatele. Což jde do přímého rozporu s vaším tvrzením o tom, že používáte jen relevantní fakta. 2) Fakt je ten, že drtivá většina lidí jako zdroj zvuku používá Spotify, případně vaše oblíbené MPtrosky. Pokud vám připadne kvalita zvuku těchto zdrojů nepoužitelná, tak je to vaše volba. Ale jedna věc je informovat lidi, že jsou i kvalitnější zdroje zvuku, druhá dehonestovat je, že vůbec něco takového používají. Dlouhé roky tady byly gramofony, CDčka, kazety a FM rádio a tím to haslo. V současné době i vámi opovrhované zdroje jsou často kvalitnější, než co bylo dlouhá léta běžně k dispozici. Samozřejmě že máme v redakci audiofilské nekomprimované nahrávky pro testování, Hi-Res přehrávač a další zdroje zvuku, kvalitní nahrávky z éry před Loudness War atd. Ale to jsou pomůcky pro hodnocení a testování, podobně jako testovací videa pro hodnocení obrazu. Ale nepředpokládám, že to drtivá většina lidí bude poslouchat, či že na to bude doma někdo dobrovolně koukat. BTW: Všimněte si, že neříkám, co máte poslouchat vy a co máte dělat jinak, stejně tak se vyhýbám argumentačním faulům a dehonestaci vaší osoby.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
martas38  |  24. 05. 2022 19:27

Na druhou stranu drtivá většina lidí nekupuje sluchátka za 14 tisíc, ale vystačí s tím, co je u mobilu, nebo BT špunty za 800Kč.
Je velice častý jev, že čím lepší a dražší sluchátka, tím víc podtrhují nedokonalost nosiče, či nahrávky. Samozřejmě to není pravidlem.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  24. 05. 2022 22:05

Přesně tak, kdo kupuje takovýhle sluchátka tak už snad taky chce tu hudbu trochu kvalitně poslouchat. A lhát mu že vyšší kvalita je vyšší bitrate je jako k čemu? V takovejchhle článcích se nikdy o tom jak s takovýmahle sluchátkama dosáhnout kvalitního poslechu člověk nic nedočte, vždycky se taqm objeví jen takový bludy jakože to chce hudbu s vyšším bitrate aby se využil potenciál sluchátek. Lež, hovadina, pitomost a čirej blud, ale co, lidi přesně tohle chtěj slyšet, tak proč jim říkat pravdu, no ne? A ještě se tu tím, že píšou jen to co chtějí lidi slyšet pokouší "omlouvat," že píšou lži a nesmysly a Já jsem ten špatnej, když se ozvu protože se mi nelíbí, že se lidemtakhle prachsprostě a průhleedně lže........ paráda. .

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Milan2  |  25. 05. 2022 07:17

Opravdu si dej mokrý hadr na hlavu. Vždyť sám píšeš, že bitrate má smysl u mp3.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  25. 05. 2022 08:03

Jo, ale MP3 nemá skvalitním poslechem společnýho vůbec nic, viz název článku - "Kvalita pro rozmlsané audiofily"
MP3 není kvalita.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
30. 05. 2022 23:55

Proč si protiřečíte? Nechci se s vámi vyloženě pouštět do diskuse, protože to nemá smysl, ale mohu se bránit.
MP3 není kvalita, s tím souhlasím, v testu to je zde:
"Případně sluchátka i z relativně málo kvalitního zvuku jako MP3 320 kbps dokáží vytřískat maximum a vytvořit scénu s vysokým rozlišením."
Když mluvím o bitrate, vztahuje se to k tomuto bodu, tedy nemá na sluchátkách smysl poslouchat MP3, ergo nekvalitní ztrátové formáty - s tím také souhlasíte.
Vzhledem k citaci výše si asi můžete vyvodit, že jsem sluchátka převážně testoval na kvalitních bezztrátových formátech. Realita je taková, že někdo sluchátka bude používat i s MP3, tak jsem k tomu napsal jednu větu, vizte výše.
O kvalitách nahrávek jsem se zmiňoval v sekci o masteringu, ale proč to pitvat, když se zde řeší sluchátka?
V závěru jsem psal, že mnozí vyžadují drahý DAC a sluchátkové zesilovače, ale buďme realisti. Pokud si někdo pořídí sluchátka za 14 000 Kč, nebude si k nim pořizovat DAC a sluchátkový zesilovač dohromady třeba za 30 000 Kč - takový člověk si koupí mnohem lepší a dražší sluchátka. Nikomu nebudu bránit, aby si k těmto sluchátkům koupil DAC a zesilovač klidně za 100 tisíc, prosím, budou hrát lépe, o tom žádná. Ale reálně si lidi koupí kombo za 5 000 Kč, ze sluchátek to nevydoluje maximum, ale nebude je to brzdit. Můžete zde rozdávat svá moudra, ale také byste měl respektovat názory ostatních, jestli chcete, aby oni respektovali vás.
Jednu věc ale nechápu - proč se vy snažíte vnutit lidem názor, že kombo za 5 000 Kč je absolutně nedostačující. To abyste sám sobě a dalším "opravdu, ale opravdu skutečným AUDIOFILŮM" dokázal, že nevyhodili statisíce za zbytečné vybavení? A proto přesvědčujete lidi, aby vráželi peníze do něčeho, co jim přinese velmi málo nebo žádný rozdíl. Přijde mi, že se audiofilský svět rozdělil na "echt audiofily", kteří spoléhají na dojmy a přeplácí, a na běžné audiofily, kteří si potrpí na kvalitní nahrávky i celý řetězec, ale vnímají, že dvojnásobný příplatek jim přinese jen minimální rozdíl v kvalitě a vyhodnotí jej jako zbytečný.
Jsem rád, že máte naposlouchaný každý DAC a sluchátkový zesilovač, abyste mohl přesně zařadit "pikslu od Creative". Asi to sotva můžete hodnotit, když jste ji nikdy neposlouchal a už vůbec ne v kombinaci s těmito sluchátky. Já je zkoušel na více větších či menších i levnějších či dražších "pikslách", jak byste ty přístroje asi nazval, takže porovnání mám. Vím, že to je jisté omezení, ale není ani zdaleka tak velké, jak jej vidíte vy.
Je super, že umíte vytrhnout jednotlivé věty z kontextu a pokřivit jejich význam a pak s nimi máchat jako se lživými argumenty, ovšem tím ničeho nedocílíte. Maximálně naštvete několik lidí, vy nepřijmete jejich stanovisko a oni nepřijmou vaše, protože diskuse je bez vzájemného respektu. I já si umím představit pondělní večer lépe, než odpovídat na zbytečné komentáře. Je pravděpodobné, že se nyní velmi nahněváte a přidáte další zbytečný komentář, ale já nehodlám trávit zítřejší večer zbytečným odepisováním, popravdě ani nevím, jestli vůbec má smysl vaše výlevy číst. Přeci jen, recenze je o sluchátkách, ale tato diskuse nikoli.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
martas38  |  31. 05. 2022 13:20

By mě zajímalo, kdo nacvakává uživateli Sungmas (dříve L.U.K.), co furt mele jak kolovrátek o DR a SACD tolik plusů a jakémukoliv jeho oponentovi tolik mínusů...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
šéfredaktor AVmania.cz | 24. 05. 2022 22:25

To martas38: Souhlasím. Problém, na který jsem narazil s velmi kvalitními sluchátky je, že hodně méně kvalitních nahrávek odhalí a v podstatě nemilosrdně protřídí, co se dá poslouchat. Myslím, že v nějakém našem rozhovoru, co jsme kdysi měli s nějakou audio-legendou padla věta, že audiofil pak poslouchá to co je kvalitní, nikoliv co se mu líbí. Z toho důvodu třeba nemám Senny HD 800.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
martas38  |  24. 05. 2022 22:54

Já si teď budu až trochu protiřečit, ale sám to mám hozené tak, že budu raději poslouchat Tidal s vykastrovaným DR (nebo i tu mp3) na Meze Empyrean, než na Beyerdynamic DT880. Prostě raději pojedu Mercedesem S-Klasse po hrbaté cestě, jak Dacií po německé dálnici. Tím se nechci dotknout žádného majitele sluchátek ani aut, každé zboží si najde svého kupce a je to tak správně.
K té audiofílii, když mám něco nového, poslouchám víc to náčiní, než hudbu, ale naštěstí to vždycky sklouzne zpět k té hudbě. Audiofil asi nebudu...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  24. 05. 2022 23:18

Já mám HD800 (i když jsem v posledních dvou letech přešel zpět k poslechu z repro) a poslouchám to co se mi líbí a to je zároveň to co je kvalitní. To se navzájem nijak nevylučuje. Ale tohle je běžnej internetovej omyl, že se takhle poslech hudby třídí na kvalitní poslech a poslech toho co se danýmu posluchači líbí. Z jakýho důvodu by se jako tohle dovojí mělo vylučovat? Tyhle nesmyslný předpoklady, že tyhle dvě věci nejdou dohromady, pramení a vycházejí jen z nesmyslný doměnky, že kvalitní nahrávky jsou vzácný, člověk se k nim dostane jen občas a když už, tak je to jen "šukací" jazz (jak jednou někdo někde řekl), nebo rádoby "audiofilní" nahrávky typu Chesky Records apod. To je ovšem opět nesmysl. Zvukově špičkových top kvalitních nahrávek jsou tuny a tuny, je jich nepřeberný množství, stáčí jen sáhnout a vzít si je. Zvlášť v dnešní době, kdy snadno a rychle seženeme cokoli co jen chceme. Jen pro představu pár příkladů co je to ta zvuková kvalita:
https://www.discogs.com/release/451908-Elton-John... ...
https://www.discogs.com/release/6962215-Poison-Op... ...
https://www.discogs.com/release/8220948-James-Tay... ...
https://www.discogs.com/release/5906259-Rush-Presto...
https://www.discogs.com/release/9679656-Mike-Oldf... ...
https://www.discogs.com/release/9626470-Rage-Agai... ...
https://www.discogs.com/release/14826148-Nameless... ...
Všechno zvuková lahůdka.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
šéfredaktor AVmania.cz | 25. 05. 2022 00:17

Boha jeho - kdy pochopíte, že vám něco vyhovuje a je to OK. Někomu vyhovuje něco jiného a je to taky OK?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  25. 05. 2022 00:21

A jak to souvisí s tím o co tu jde? O to co komu vyhovuje tady vůbec nejde.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
martas38  |  25. 05. 2022 02:24

Možná když si přečteš ty dvě věty na který reaguješ ještě jednou zjistíš, že tvoje pravda nemusí být pravdou pro někoho jiného. Ostatně kdyby tomu tak nebylo, neexistovala by loudness-war a nebylo by o čem diskutovat. Tedy minimálně z tvýho pohledu ne.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  27. 05. 2022 18:46

Pleteš si slovo "pravda" s výrazem "subjektivní/osobní/relativní názor." vysvětlím...... když je něco pravda je to prostě pravda, pro všechny bez rozdílu. Když "něčí" "pravda není/nemusí být pravdou pro někoho jiného" pak to není pravda, ale je to "subjektivní/osobní/relativní názor."
Názorný příklady:
1. Výrok "že audiofil poslouchá to co je kvalitní, nikoliv co se mu líbí" je subjektivní názor (a v tomhle případě i naprostej nesmysl), ne pravda.2. Výrok že "problém s velmi kvalitními sluchátky je, že hodně méně kvalitních nahrávek odhalí a v podstatě nemilosrdně protřídí, co se dá poslouchat" je pravda, ale dodatek, že "audiofil pak poslouchá to co je kvalitní a nikoliv co se mu líbí a z toho důvodu "někdo" nemá Senny HD 800" je opět jen subjektivní názor a subjektivní pohled na věc, ne pravda.3. Výrok "Já mám HD800 a poslouchám to co se mi líbí a to je zároveň to co je kvalitní," je subjektivní názor, ne pravda, pro všechny bez rozdílu.4. Výrok "Zvukově špičkových top kvalitních nahrávek jsou tuny a tuny, je jich nepřeberný množství, stáčí jen sáhnout a vzít si je. Zvlášť v dnešní době, kdy snadno a rychle seženeme cokoli co jen chceme. Jen pro představu pár příkladů, tohle je zvuková kvalita:
https://www.discogs.com/release/451908-Elton-John... ...
https://www.discogs.com/release/6962215-Poison-Op... ...
https://www.discogs.com/release/8220948-James-Tay... ...
https://www.discogs.com/release/5906259-Rush-Presto...
https://www.discogs.com/release/9679656-Mike-Oldf... ...
https://www.discogs.com/release/9626470-Rage-Agai... ...
https://www.discogs.com/release/14826148-Nameless... ... "
..... takovej výrok je pravda, ne subjektivní názor.5. Výrok že "tvoje pravda nemusí být pravdou pro někoho jiného. Ostatně kdyby tomu tak nebylo, neexistovala by loudness-war a nebylo by o čem diskutovat. Tedy minimálně z tvýho pohledu ne," je tvůj subjektivní/relativní náhled na věc, ne pravda. Pravda je, že samotná existence Loudness War, i to jak a proč Loudness War vznikla, nijak nesouvisí s pravdou o zvukovej kvalitě (o které Já mluvím). Že ale kdyby nešlo o subjektviní pohledy lidí na zvukovou kvalitu a hledělo se jen na pravdu, tak by Loudness War neexistovala a nebylo by tudíž ohledně Loudness War o čem diskutovat, to je pravda a prostej fakt, ne můj subjektivní pohled na věc. Na tom můj subjektivní pohled nic změnit nemůže, proto je to pravda a fakt, jak prosté.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  24. 05. 2022 21:58

A ty si všimni, že Já řek jen prostej fakt, že je lež blud a hovadina tvrdit, že vyšší bitrate je vyšší kvalita.
A že dneska máme kvalitnější zdroje hudby než CD a LP? A který jako? Hi-res, ve kterým v mainstreamovaejch žánrech dnes vychází hudba v naprostej většině případů v horší kvalitě než na těch dnešníma moderníma "odborníkma" na zvuk tak děsně opovrhovanejma CD a LP, jo? Maximální možnosti a parametry nosičů, médií, formátů a kodeků nemají s kvalitou zvuku která je v/na nich uložená a která v/na nich vychází, vůbec nic společnýho .A že kvalitní nahrávky jsou jen pomůcky pro testování? Tak to tedy bravo . Jak jako chceš testovat cokoli co má reprodukovat zvuk bez kvalitních nahrávek? Testovat na nekvalitních nahrávkách postrádá smysl, protože z nekvalitní nahrávky slyšíme jen nekvalitu tý nahrávky, tak jak na takovej nahrávce chceš hodnotit jak kvalitně hrajou třeba sluchátka nebo DAC/Amp, když to co do nich pustíš už samo o sobě zní blbě?A že kvalitní nahrávky z éry před Loudness War nepředpokládáš, že drtivá většina lidí bude dobrovolně doma koukat poslouchat, jo? To jako fakt myslíš vážně? Proč mě to ale vlastně překvapuje, že jo? Ono tohle tvrzení přesně odpovídá tomu jak "redaktoři" a "recenzentni" audiowebů a audiotechniky obecně nahlíží na poslech hudby a na "laickou veřejnost" a jak lidem obecně poslech hudby předkládají. O tom jsem se osatně přesvědčili přímo v tomhle článku, viz ten nesmysl - "k využití potenciálu sluchátek to chce ideálně hudbu s vyšším bitrate" (+ to, že k nim stačí kombo za 5000,- atd.....), sice je to nesmysl a jen čirej blud, ale jak tu sám říkáš, tohle chce většina lidí slyšet, tak proč jim to neříct a proč jim říkat něco jinýho/dalšího, natožpak dokonce pravdu, že jo? Perfektní přístup, fakt.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
šéfredaktor AVmania.cz | 24. 05. 2022 22:17

Nyní mi to nedá, rád abych citoval milého a váženého kolegu z jiného audiowebu: Pokud jste získal mylný dojem, že mne zajímá váš názor, tak se velmi omlouvám. Je to moje chyba.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  24. 05. 2022 22:58

Mě zas nezajímá tvůj, ani citace nikoho dalšího, ale když tebe můj názor nezajímá proč ho tedy vůbec čteš a reaguješ na něj? Já jen upozorňuju na nesmysly, bludy a lži a za to není potřeba se omlouvat a tudíž se za to omlouvat nebudu.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
martas38  |  24. 05. 2022 23:05

Kolegův boj je bohužel házení hráchu na zeď, navíc nevybíravým způsobem, ale částečně ho chápu, taky mě dost vadí, co se dnes ve vydavatelstvích děje. Ale už jsem se bohužel smířil s tím, že spoustu hudby co poslouchám neseženu jinak, než v té "kastrované verzi" a sám se vždycky budu řídit víc vkusem, jak technickou kvalitou nahrávky.
Jen tak mimochodem, kdo chce prověřit, jak mu hraje aparatura a jak je na tom s podáním prostoru, doporučuju takový bonbonek: Yosi Horikawa, album Wandering, skladba Bubbles (a nejen ona). Najdete asi na většině streamovacích služeb. Ovšem nic pro lovce extrémního DR, tam bych spíš doporučil slavné album Brothers In Arms od Dire Straits.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  24. 05. 2022 23:34

K tomu Yosi Horikawa se vyjadřovat radši nebudu .
Pokud ale chceš prověřovat sestavu, tak doporučuju například tohle (mimo mnoha a mnoha jiných samozřejmě):
https://www.discogs.com/release/23058191-Smetana-... ...
https://www.discogs.com/master/2243137-Rachmanino... ...
Pokud nemáš SACD přehrávač, tak alespoň:
https://www.discogs.com/release/1847903-Bed%C5%99... ...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
martas38  |  25. 05. 2022 00:13

Já fakt budu poslouchat to co se mi líbí víc, než to co je skvěle nahrané. Spousta stylů co mám rád bohužel takto skvěle nahrané nevychází (doom a black metal například).
Netuším, jak na tom jsou SACD dnes, ale vždy bych chtěl používat vlastní převodník a ne ten, co je v SACD. A hlavně pro mě skončila doba, kdy se mi něco ve zdroji zvuku točí, protože to je náchylné na poškození, obvykle to čas od času potřebuje servis, nosiče stárnou atd. Na rituály mě nikdy neužilo. Takže dík za nabídku, ale rád zůstanu v určitém směru barbarem....

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  25. 05. 2022 00:45

Já ti nic nenabízím (ale pokud chceme kvalitní poslech hudby, tak to jaksi bez nosičů nejde), jen tak mimochodem jsi odkázal na nahrávku na kterej se jako dá prověřit, jak komu hraje aparatura a jak je na tom s podáním prostoru, tak jsem taky jen tak mimochodem odkázal na nahrávky, který skutečně ve všech směrech prověří jak ti hraje sestava, i jak podává prostor. Jen s tím rozdílem, že ty nahrávky na který jsem odkázal Já jsou navíc špičková zvuková kvalita a prověří sestavu mnohem víc a líp než to album Wandering na který odkazuješ ty. Poslechni alespoň to CD, když nemáš SACD přehrávač, a sám uslyšíš ten rozdíl a jak ti to prověří (a provětrá) sestavu.
Nebo pokud tedy nechceš ani CD, tak tady je to oboje v digitální podobě bez nosiče:
https://www.supraphonline.cz/album/51892-smetana-ma-vl... ...
https://www.prestomusic.com/classical/products/807519... ... A SACD jsou na tom dnes skvěle, jen si, jako u všeho, musíš vybrat ta zvukově skvělá vydání.Nosiče stárnou? A jak? Mám spousty CD starých 40 let a žádný známky stáří na nich nevidím ať koukám jak koukám. A LP mám i přes 60 let starý a to samý. A měl jsem x gramofonů a CD a SACD přehrávačů a náchylný na poškození to není, nikdy se mi nic nepoškodilo a nikdy nic nepotřebovalo servis.Převodníky v SACD přehrávačích jsou sladěný s přehrávačem, doporučuju nejdřív zkusit a teprve pak hodnotit, dost možná se totiž budeš dost divit jak i levnej SACD přehrávač dokáže hrát (a dokonce přehrát i znatelně dražší streamery), a to i "jen" se svým integrovaným DAC. A o nějaký rituály tu vůbec nejde, jen o kvalitu, tu bez nosičů bohužel dnes nelze v naprostej většině případů získat. Vynecháváním a ignorováním nosičů se jen člověk připravuje o spoustu skvělý muziky, protože i to co se dá sehnat v digitální podobě bez nosičů se na nosičích dá ve většině případů sehnat v líp hrající verzi.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
martas38  |  25. 05. 2022 02:18

Mně jde o tu možnost volby. Moct si do řetězce zapojit co sám chci, nač jsem zvyklý a co mi vyhovuje a ne to, co mi diktuje výrobce zařízení, či legislativa. Prostě chci mít zařízení, co má klasický digitální výstup a je čistě na mě, jestli k tomu připojím DAC za 1500Kč a nebo 150 tisíc.
V dnešní době je naprosto jedno, jestli mám v ruce SACD disk a nebo totožný DSD soubor třeba v paměti PC. Obzvláště pokud mají shodné kontrolní součty, čili se nijak neliší. A mě je prostě příjemnější to mít v té digitální podobě, protože to pak můžu přehrát na x zařízeních, které mechaniku nemají, dokonce to můžu mít u sebe v kapse v DAPu, tabletu, kdekoliv a nemusím to převádět do jiných formátů.
Za svůj život jsem měl tři CD přehrávače Technics, Yamaha, NAD. Už pomalu dvacet let žádný takový přístroj nemám (přeci jen už taky něco pamatuju). Nebyly to nejnižší řady a všechny tři potřebovaly servis - výměna laseru, seřízení navádění, vyčištění atd, protože to např. začalo skákat. Takže mi nikdo nevymluví, že tam kde se něco točí a svítí není třeba údržba.
Začínám mít pocit, že dost těžce postrádáš jakoukoliv empatii a nejsi schopen tolerovat jiný názor, než tvůj vlastní. Dobře totiž nehraje to co se líbí tobě, ale to co se líbí mě.
Myslím, že tím bychom mohli tuto debatu ukončit....

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  25. 05. 2022 08:25

Jde ti o možnost volby, ale vynecháváním nosičů (jako třeba SACD či LP) sám sebe o možnost volby nejlepších vydání alb připravuješ.SACD přehrávače mají taky digitální výstupy, takže přehrávač připojíš třeba optikou či coaxem k jakýmu DAC jen chceš a přes to můžeš poslouchat CD (u některých i třeba soubory bez nosičů a Hi-res, protože se jedná o kombo SACD přehrávač + streamer). Pro poslech SACD připojíš druhým kabelem (analogovým RCA a u některých třeba i XLR) a je to, jeden kabel navíc, toť celá věda.A že je jedno, jestli mám v SACD nebo ruce, nebo totožnej DSD soubor třeba v paměti PC? To by mohlo být jedno, kdyby to ovšem bylo možný. DSD soubory, který se nachází na SACD nosičích, totiž nelze v drtivej většině případů nikde koupit, to lze jen u některých vydání klasiky, u mainstreamových žánrů jsem na to snad ještě nenarazil (nebo si to přinejmenším nevybavuju, takže....).A nevím co jsi měl za přístroje, ale Já měl CD/SACD přehrávačů x a nikdy jsem mechaniku neměnil, přístroj nečistil atd. a vždy ty stroje fungovali bez chyb. Navíc dnes máme spoustu možností, nikdo ti nebrání si ty CD nagrabovat do PC a hrát z něj a SACD přehrávač pak mít jen na SACD, tím si alespoň neuzavřeš možnosti jak si poslechnout ta nejlepší vydání alb.
A i kdyby ti optika v CD/SACD odešla, tak to nebude za roka ani dva, takže pak zas třeba pořídíš lepší troj, dneska mnozí hifisti stejně mění sestavy tak dvakrát do roka, takže.... A nejde tu o to co se líbí mě, jde o objektivní zvukovou kvalitu a ta s tím co se komu líbí jaksi nemá společnýho vůbec nic.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
martas38  |  04. 06. 2022 00:46

Právě. Přes ten výstup můžu poslouchat CD, ale SACD nikoliv protože je to blokované, patrně skrz pirátění... Takže buď nahrát do SACD mašiny cracklý firmware se všemi benefity jako je ztráta záruky a nebo nechat svůj podstatně lepší DAC, než je v SACD zahálet. Zejména, pokud se jedná o velice rozšířená DAC/Amp komba s absencí analogových vstupů, jako je třeba Chord Hugo TT2, ale i naprostá většina ostatních.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
23. 05. 2022 23:32

Souhlasím s Vámi, na druhé straně, použité zvukovky/DAC-AMPy (na názvu nesejde) ta sluchátka spíše táhnou dolů, než by z nich vydolovala co se dá, tedy alespoň si to myslím. Osobně bych se nebál zdroje signálu poblíž ceny sluchátek, třeba i proto, že tento model patrně hraje "nad svoji cenu". Test by to jistě učinilo bohatším. A když jste zmínil Beyerdynamic DT 990 - když jsem je dnes během zkoušení různých kombinací připojil ke svému novému Chordu Mojo 2 tak jsem se nestačil divit, jak ta má stará ohraná sluchátka rozkvetla Jejich charakteru svědčily zejména mé milované letité nahrávky blues/classic rockových bardů, které nemají tak naleštěné okraje frekvenčního pásma, jak je dnes zvykem. Nicméně, uznávám, že mé pět desítek let používané uši jsou k výraznějším výškám o dost tolerantnější než dříve.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Milan2  |  23. 05. 2022 10:04

Tak sis změnil přezdívku a jedeš znovu. Tvůj urážlivý sloh se nedá zaměnit.
Když sluchátka stojí 14k, tak jak drahý zesilovač by sis představoval? 5000 Kč mi naopak přijde ok.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sears  |  23. 05. 2022 12:04

Sungmas, ty jsi gay, že používáš tolik smajlíků?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Gekko  |  23. 05. 2022 18:56

PMS spojenej s hysterákem je sviňa.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Trojta  |  01. 06. 2022 18:10

Já myslím, že musel mít hrozný dětství, když z něj vyrostl takovej neurotickej psycho blázínek.
By mě zajímalo jestli aspoň hraje na nějakej nástroj, nebo pozná noty, jakejpak může mít frekvenční rozsah (netopířího) sluchu, když se tu profiluje jako takový virtuóz?
(Teď určitě dostanu vysvětlení na půlmetrovým příspěvku, že je to vše jinak.)

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
martas38  |  04. 06. 2022 00:39

No nechci se nikoho zastávat, ani soudit, ale osobně si myslím, že člověk nemusí umět hrát na žádný nástroj, a přesto dokáže posoudit kvalitu zvuku. Už jen z důvodu, že v naprosté většině případů a u naprosté většiny nástrojů, ať už v akustické, či jiné hudbě slyší hráč dost jiný zvuk, než posluchač, ať už na živo a nebo ze záznamu...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Máca  |  23. 05. 2022 11:58

Myslím si, že to, co píše Jaromír, je přesně ta forma, která odráží myšlenku normálních běžných smrtelníků - rozuměj většiny posluchačů. Každý má právo na svůj názor, ale netřeba arogantně
šmahem zavrhovat všechno, co plně neodpovídá představám "supernáročného" posluchače, kterých - a to je bez debat, je v populaci mizivé procento. I běžný spotřebitel, pro kterého je subjektivně zvukově "high end" uvedená kategorie sluchátek, má právo na solidní poslech za ( pro něj ) rozumnou cenu. A věřte, že přesně ten se nebude pitvat ve snaze o dosažení teoretické zvukové dokonalosti, která je v mnoha případech ovlivněna prahem slyšení ( schopnosti rozlišit zvukové nuance ) a subjektivní líbivostí zvuku pro konkrétního člověka.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  23. 05. 2022 14:07

Hošci tady vůbec nejde o nějakou náročnost ani to že většina lidí nejsou hifisti, ale o to necpat neznalejm lidem do hlav takový bludy jako, že vyšší bitrate je automaticky vyšší zvuková kvalita a to pro kvalitní zvuk stačí, jako se to pravidelně a stále dokola děje na avmanii (a dlaších takovejchhle webech), právě proto, že tyhle články čtou především neznalí lidi nehifisti je potřeba na takovýhle nesmysly bludy a dezinformace upozorňovat, protože se pak právě šíří mezi lidma.P.S. ten druhej příspěvek tady jsem nečet, na tohle nemám čas.Sears - a ty seš teplej, že máš tak přiblblý kecy, ubožáčku?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Ramones  |  23. 05. 2022 17:56

Ponechme stranou diskuzi ohledne teploty tela.
Dobre vytvorena nahravka bude znit i ve formátu mp3 lepe, než zmršená nahravka v tzv. lossless.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  23. 05. 2022 20:30

O to tu vůbec ale nejde. Jde o to že se lidem lže o tom že vyšší bitrate znamená vyšší kvalitu. To platí možná tak u tý prachbídný zvuk poškozující MP3, ale u bezztrátovejch nosičů, médií, formátů a kodeků to nepaltí vůbec, je to jen lež a nesmysl.
A navíc, když chci hodnotit zvuk čehokoli, proč bych to dělal na mizernej zvuk poškozující MP3, když to úplně stejně můžu dělat na nepoškozenej nahrávce? Jak chceš jako posuzovat zvuk čehokoli na zvukově poškozenej nahrávce? Jak chceš jako posuzovat zvuk čehokoli na mizernej nahrávce. Testovat a posuzovat zvukový kvality čehokoli lze jen a pouze na kvalitních nahrávkách.
Ostatně proč by ještě v dnešní době někdo měl poslouchal hudbu poškozenou převodem do MP3, když úplně stejně můžu poslouchat hudbu nepoškozenou? Ostatně obecně, proč bych měl jakoukoli hudbu poškozovat převodem do MP3? MP3 je věc už minimálně 15 let překonaná a zapomenutá v minulosti.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Funai  |  27. 05. 2022 11:13

Mozno teraz to pochopis.... "Dire Straits - Brothers in arms" (original verzia) v kvalite 192kbps MP3 bude zniet zvukovo (a samozrejme aj umelecky) podstatne lepsie nez "Bon Jovi - This House Is Not For Sale" v tom najvyssom moznom zvukovom rozliseni.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  27. 05. 2022 16:33

Já to chápu, nemám tu co nechápat. A chápu o co tu jde, protože to sám píšu. To ty ale evidentně nechápeš co píšu ani o co tu jde, protože o to o čem píšeš ty, tu vůbec nejde a nikdy nešlo. Takže ještě tedy jednou, "možná teď to pochopíš...." Jde o to, že se lidem lže a dokonce i v článku nazvaným "Kvalita pro rozmlsané audiofily" se jim podstrkuje a nalhává takovej blud, lež a hovadina, jako že vyšší bitrate znamená vyšší kvalitu. To platí možná tak u tý prachbídný zvuk poškozující MP3, ale u bezztrátovejch nosičů, médií, formátů a kodeků to neplatí vůbec, u těch je to právě jen lež, hovadina blud a nesmysl.
:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
A nechápu proč by měl nějakej hifista/audiofil/nadšenec do hudby v dnešní době tak skvělý album a tak skvělou hudbu s tak skvělým zvukem jako jsou původní CD vydání Brothers in arms od Dire Straits poslouchat přes mizernou ztrátovou a hudbu poškozující streamovací službu, nebo jí ničit a poškozovat převodem do MP3 192kbps a a teprve tuhle MP3 192kbps poslouchat, když můžu hudbu tak snadno poslouchat nepoškozeně v bezztrátovej kvalitě.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Ramones  |  23. 05. 2022 21:57

Mam na mysli stream, treba spotify vs tidal. Skvely mastering na spotify zni lépe jak spatny na tidal.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  24. 05. 2022 06:22

Stejná otázka, proč používat mizernou ztrátovou a hudbu poškozující streamovací službu, když v dnešní době můžu hudbu tak snadno poslouchat nepoškozeně?
A navíc, když chceme kvalitní poslech hudby, tak potřebujeme kvalitní nahrávky a ty na streamovacích službách (v tomhle jsou všechny stream. služby na chlup stejný) nalézáme jen občas a to je samo o sobě jaksi problém.
Streamovací služby jsou dobrý pro někoho komu o zvuk a kvalitní poslech hudby vůbec nejde, ne pro někoho, kdo si kupuje sluchátka za 14 000,- .

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Tonda  |  24. 05. 2022 09:55

Nemáš čas číst komenty ostatnich, ale reaguješ na každý. Jsi tu za pitomce, sic možná v tvém vyjádření nějaká myšlenka byla, tak se už odjeb a nech to bejt

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  24. 05. 2022 11:14

Blá blá blá..... bezobsažný plácaní prázdný slámy nevnímám. Jediný cos tu předved je...... nic, jen ses tu ztrapnil navztekaným výkřikem.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Tonda  |  24. 05. 2022 19:28

Nynyny - už stačilo hlupáku

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  24. 05. 2022 21:35

Stačilo, tak proč sem pořád lezeš, když nevíš co říct a jen se tu prazdně ztrapňuješ?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Trojta  |  01. 06. 2022 18:33

" Jde o to že se lidem lže o tom že vyšší bitrate znamená vyšší kvalitu. To platí možná tak u tý prachbídný zvuk poškozující MP3"
..no, takže v několikátým příspěvku přiznals to proti čemu brojíš čili si vlastně protiřečíš. V loseless kvalitě to neplatí, OK tím jsme to vyjasnili a hned od začátku to netřeba opakovat jak kolovrátek. Prosté, že?Nevím proč by nemohl recenzent zmínit chování audio produktu při ztrátovém formátu, stejně jako se hodnotí video/TV obraz se zdrojem v nižším rozlišení?Jinak pořídil jsem si nedávno SACD přehrávač Marantz UD7006 a jak se rozhlížím po SACD nosičích výběr nicmoc, je to jinak dost 'filní? Sorry nebudu poslouchat na co nemám náladu, nebo mě nebaví, takže se Smetanou a pod.na mě nechoďte.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  24. 05. 2022 23:40

A ještě k těm chabým výmluvám typu - "o co ti jde, když drtivá většina lidí jako zdroj zvuku používá Spotify" a "nepředpokládám, že drtivá většina lidí bude doma poslouchat kvalitní nahrávky z éry před Loudness War" atd... nepojmenovali jste si náhodou sami ten článek "Kvalita pro rozmlsané audiofily" hmmm? Takže podle redakce avmanie audiofilové poslouchají spotyfáj a neposlouchají kvalitní nahrávky......... Mhm..... tak to pak jo.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Funai  |  27. 05. 2022 11:16

"New Woke" "audiofili", ktori "nepotrebuju hudbu vlastnit" (ako fyzicky nosic, ALEBO ako zvukovy subor na HDD v PC ci na SD karte, USB kluci", tym streamovacie slizby nevadia. Mne vadia, preto na Sptify, Tidal,atd, prdim...

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Sungmas  |  27. 05. 2022 16:14

Pro ty co nepochopili - ten kdo používá jen streamovací služby není audiofil, hifista, nadšenec do hudby (je jedno jak tomu budeme říkat), protože mu evidentně nejde o kvalitní poslech hudby. Tudíž nazvat článek "Kvalita pro rozmlsané audiofily" a pak se tu vymlouvat takovýma nesmyslama jako "o co ti jde, když drtivá většina lidí jako zdroj zvuku používá Spotify" a "nepředpokládám, že drtivá většina lidí bude doma poslouchat kvalitní nahrávky z éry před Loudness War" je hovadina sama o sobě a název článku i jeho obsah se tím zcela popírá (on tedy obsah článku už sám o sobě popírá svůj název i sám sebe, ale to je už zase druhá věc).

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zasílat názory