Recenze sluchátek Honor Earbuds 2 Lite. Výdrž 10 hodin, účinné aktivní potlačení hluku, velmi dobrý zvuk i cena

15. prosince 2021
TWEET SDÍLET
Pokud chcete dostupná sluchátka na hudbu s překvapivě aktivním potlačením hluku, dobrý zvukem a excelentní výdrží, tak tady jsou. Prémiové funkce ale po nich nechtějte.

Plusy

 • Velmi dobré potlačení hluku
 • Plný, detailní, příjemný zvuk
 • Komfortní a jisté usazení v uchu
 • Opravdu velká výdrž baterie

Minusy

 • Firemní aplikace
 • Nepřesné dotekové ovládání
 • Méně funkcí
8/10
Hodnocení

V budgetové kategorii sluchátek do 2 000 Kč je velký přetlak různých modelů, ale pokud chcete aktivní potlačení hluku, tak se vám výběr smrskne na pár modelů. 

Klepněte pro větší obrázek

Nové Honor Earbuds 2 Lite  právě ANC nabízí, zároveň vypadají poměrně luxusně a když k tomu přidáme překvapivě dobrý zvuk, tak možná máme nového favorita této třídy. Ale musíte jim odpustit pár drobností.

Vzhled a konstrukce

Po designové stránce si Earbuds 2 Lite klidně na první pohled můžete splést s AirPods Pro. Měniče mají průměr 10 mm, konstrukce je už osvědčená a velmi podobná, jde stále o in-ear model, který se zasouvá do sluchovodu, ale i díky „nožičce“ bude stabilita výborná, nikde nic netlačí, snesou i nějaké to sportování, nicméně výrobce neudává odolnost proti vodě. Sluchátka jsou lehounká (5.5 gramu), dodávané jsou příjemné silikonové redukce tří velikostí. 

Klepněte pro větší obrázek

Pouzdro má tradiční design také, otevírá se pohodlně, nicméně hlaďounký povrch poněkud klouže, vyjímání sluchátek je už bez problému. Jedna stavová dioda napovídá, jaký je stav baterie (zelená - je nabito, žlutá - nabíjí se, pouzdro je na polovině). Tlačítko je určeno k párování a resetování. 

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nabíjí se přes USB-C, bezdrátové zde není. Výdrž sluchátek je excelentní, na jedno nabití se dostanete na 10 hodin, spolu s pouzdrem pak máte 32 hodin. Což znamená, že při běžném použití budete nabíjet tak jednou týdně. O přesném stavu baterie vám dá vědět aplikace.

Ovládání, funkce a software

Dotekové ovládání je v této třídě už samozřejmostí, nicméně na poněkud proměnnou citlivost si musíte zvyknout. Funkcí zde moc není, dvojím klepnutím dáte pauzu/pustíte hudbu, či zvednete/položíte hovor, jedním přepnete ANC režim. A to je tak vše. V aplikaci lze k dotekům přiřadit jiný příkaz, například aktivovat hlasového asistenta, vybrat si můžete, mezi jakými ANC režimy se bude přepínat. 

Klepněte pro větší obrázek

ANC samotné můžeme pochválit, potlačuje okolní hluku velmi účinně, zejména nižší frekvence, nemusely by se za něj stydět leckteré dražší modely. Nechybí režim příposlechu okolí, či lze ANC vypnout.

Sluchátka mají detekci usazení v uchu, mají automatickou pauzu/play připojují se ke zdroji zvuku přímo, lze tak využívat i pouze jedno.

O připojení se stará Bluetooth 5.2, kodeky jsou zde AAC a SBC, nechybí režim s nízkou latencí. Stabilita připojení je velmi dobrá, výpadky se konaly až ve velmi zarušeném prostředí. 

Kvalita přenosu hlasu při hovorech patří k těm lepším, slušně funguje potlačení větru. Potlačení hluku okolí při hovorech je nastaveno na rozumný kompromis (což nebývá časté), takže srozumitelnost byla velmi dobrá. Zkrátka pro hovory jsou sluchátka dobře využitelná. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Velkou výtku si zaslouží software. Jak je u produktů z Číny typické, tak aplikace pro sluchátka není samostatná, ale je součástí balíku pro chytrou domácnost, kterou máte nativně jen u smarphonů Honor.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Aplikace samotná je sice na Google Play, ale stará verze. Nová se stahuje už přímo (mimo obchod), což musíte povolit. A následovně aplikace chce přístup ke všem vašim datům. Když k tomu přičteme fakt, že sluchátka moc funkcí nemají, tak se bez aplikace můžete klidně obejít. 

Jak to hraje

Co se týče zvuku, tak proti předchůdci nabízí Honor Earbuds 2 Lite výrazné vylepšení. Zvuk je plný, s výraznějšími basy, má lehce charakteristiku do V, ale nikoliv, aby se potlačily vokály. Potěší dynamické, ale překvapivě rychlé basy s větším objemem, které naštěstí neovlivňují střední pásmo. Středy samotné nejsou zabarvené, působí vcelku věrně, proti dražším sluchátkům ztrácí na čistotě, ale to je tak vše. Výšky pak netlačí na pilu, zvuk je jasný, ale sykavky jsou v pořádku. Pochválit musím vykreslení prostoru.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Přes plnější a zábavnější ladění se dočkáme i detailů. Sluchátka zvládají všechny žánry, a to i ty náročnější, akustika je velmi příjemná, pravověrným metalistům bude scházet agresivita, ale na ně Honor nemíří. Naopak pokud máte pop, soundracky, ale i jazz a klasiku, tak budete spokojeni. Na podcasty jsou sluchátka také vhodná.

Klepněte pro větší obrázek

Maximální hlasitost bude více než dostatečná, dokonce bych spíše uvítal sluchátka ještě více ztišit, nativně po připojení na mne byla i nejnižší hlasitost stále o chlup hlasitější, než mi vyhovuje. Máte-li ale rádi hlasitou reprodukci, budete „malé dvojky“ milovat. 

Verdikt

Pokud máte smartphone Honor, tak neváhejte, tohle jsou sluchátka pro vás. Ti ostatní mají možnost si koupit výborná sluchátka za skvělou cenu.

Ergonomie a výdrž jsou na jedničku, zvuk patří v dané třídě rozhodně mezi ty lepší, když k tomu přičteme na tuto cenu velmi účinné ANC, tak nemáte moc co řešit. Záporem je pak nepřívětivá aplikace a proti prémiovkám méně funkcí. Nová True Wireless sluchátka Honor Earbuds 2 Lite doporučíme nejen těm, kteří by rádi sluchátka AirPods Pro, ale chtějí utratit podstatně méně peněz. Celkově jde o velmi povedená univerzální sluchátka pro každodenní poslech.

]: Object reference not set to an instance of an object.-->

Honor Earbuds 2 Lite

Cena: 1 790 Kč

Zapůjčil: Honor

 • Bluetooth 5.2, kodeky AAC a SBC
 • Aktivní potlačení hluku 
 • 2x mikrofon v každém sluchátku
 • Herní režim s nízkou latencí
 • Dotykové ovládání
 • Výdrž sluchátka 10 hodin, pouzdro dalších 22 hodin
 • Rozměry 37.5 x 23.9 x 21 mm
 • Hmotnost sluchátka 5,5 g
 • Rozměry pouzdra 61,2 x 45,5 x 25,35 mm, hmotnost 41 g. 

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Recenze, Test, ANC, True Wireless, Honor, Hi-Fi systémy na Heureka.cz

Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Nejlepší postapokalyptické filmy. Krvavý konec lidstva vážně i nevážně na 30 způsobů

Nejlepší postapokalyptické filmy. Krvavý konec lidstva vážně i nevážně na 30 způsobů

Nejen houbičky a smrtící infekce dokážou rychle vyhubit lidstvo. Vybrali jsme nejlepší a nejznámější filmy, které ukazují, jak si lidé poradí (nebo taky neporadí) se zhroucením společnosti a různými katastrofami. Některé jsou smrtelně vážné, některé akční a některé... velmi odlehčené.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
Nejpirátěnější filmy roku 2022. U všech víme, kde si je můžete legálně pustit online

Nejpirátěnější filmy roku 2022. U všech víme, kde si je můžete legálně pustit online

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou filmy, o které byl na světě v roce 2022 největší zájem – které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy on-line
Takhle bude Netflix hlídat a zpoplatňovat sdílené účty

Takhle bude Netflix hlídat a zpoplatňovat sdílené účty

Lukáš Václavík
Filmy on-lineNetflix
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Nejen na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Nejen na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
12 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon. Třeba pod stromeček

12 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon. Třeba pod stromeček

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

Jaromír Puk
Televizory