Kappka Appka  |  10. 07. 2022 21:45

A zas a znovu a znovu, pořád ty samý lži.
citace:
"Možnost Hi-Res zvuku"
"umí i kodek LDAC, u kterého můžete využít certifikované Hi-Res audio"
Konec citace.
Žádný současný Bluetooth kodeky nedokážou přenášet Hi-res beze ztrát, tudíž se o žádným Hi-resu nedá vůbec mluvit. Proč lidem pořád lžete, proč jim pořád dokola v dalších a dalších článcích podstrkujete ty samý píár lži a kraviny? To je tak těžký psát pravdu?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
11. 07. 2022 04:10

A hlavně to hraje jak plechovka.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
12. 07. 2022 09:43

Jojo hodnocení od hejterského pičuska který je v životě neslyšel. Choď se vyblejt jinam blbečku.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
12. 07. 2022 04:15

Hi-res a ztráta po cestě si nějak odporují? Když se ztratí třeba 10% kvality u velmi kvalitní hudby, řekl bych, že je to furt kvalitní hudba. A rozhodně lepší, než když se to samý ztratí u nekvalitního přenosu.
Já se nijak nevyznám ve specifických audio slovíčkách, tak mě klidně poučte.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Kappka Appka  |  12. 07. 2022 08:13

Ano, ztrátovost a Hi-res si odporují. Když máš něco ve vysokým rozlišení a část toho rozlišení se po cestě ztratí, tak už to jaksi není vysoký rozlišení. A navíc v případě Hi-resu se při přenosu přes BT ztratí víc jak těch 10%. Jen na datovým toku se v případě přenosu zvuku přes BT vytrácí 40% až 95% (podle toho jakej datovej tok má přerávanej audiosoubor).
A tak jako tak tu v první řadě nejde o to kolik se ztratí, ale že se to ztratí a že se tady se furt lidem cpou kydy o špičkovej kvalitě, ale že přes BT tu špičkovou kvalitu nelze protlačit bez výraznýho poškození a v jednom kuse, to už se jim tu neříká.
A vezmi si, že bys objednal něco z nějakýho eshopu a oni poslali ten balík poštou nebo přes PPL či DHL atp. a tobě by dorazila jen část toho balíku, 10% nebo dokonce 40% až 95% by se ho při přepravě ztratilo, někdo by ho prostě kus odříznul a tu odříznutou část zahodil. Tvrdil bys, že to byla kvalitní přeprava? Asi ne, co?A proto je právě BT nekvalitní přenos, s kvalitním přenosem nemá BT společnýho vůbec nic, ne pro přenos audia v reálným čase.A kvalita hudby nemá s kvalitou přenosu ani ztrátovostí/bezztrátovostí taky společnýho vůbec nic, to je zase něco jinýho.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
12. 07. 2022 09:43

Ne neodporují, i se ztrátami to stále může být hires.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Kappka Appka  |  12. 07. 2022 11:09

Ne nemůže, ale myslet si samozřejmě můžeš nesmysly jaký chceš, to je tvoje věc. Ale když něčemu takhle nerozumíš, tak mlč a nešiř mezi lidma nesmysly.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
malvino  |  12. 07. 2022 17:57

může to být hires v prípadě, že je kvalita komprese vynikající. Je to jako v případě videa. Pokud je scéna s málo změnami, tak stačí malý bitrate i na 4K

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Kappka Appka  |  12. 07. 2022 22:14

Ano, ale vynikající komprese je bezztrátová komprese, jenže přenos přes BT je ztrátová komprese a ztrátová komperese není vynikající komprese, ale mizerná komprese.
Pokud je komprese bezztrátová, tak pak ano, pak i malej datovej tok stačí na špičkovou kvalitu, pokud je stále dodržená ta podmínka, že je to bezztrátový, byť třeba komprimovaný. Bitrate neboli datovej tok je věc, která sama o sobě neurčuje kvalitu, jde o to jestli se jedná o ztrátovej nebo bezztrátovej přenos. Poklud je datovej tok danýho přensou příliš malej na to aby beze ztrát přenesl celej danej datovej soubor, tak už to zkrátka snižuje kvalitu. Pokud datovej tok danýho přenosu stačí na to aby přenesl danej datovej soubor beze ztrát, tak to pak stačí na skvělou a plnou kvalitu. Jenže toho LDAC kodek není ve většině případů schopnej ani v případě FLAC v 16/44.1. Takhle prostý to je.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
12. 07. 2022 23:43

Ztrátová komprese nemusí být nutně mizerná. Vždyť i samotná digitalizace vstupního analogového signálu je vždy z podstaty ztrátová.
Podobně u videa, de fakto neexistuje žádný bezztrátový kodek používáný v komerčních zařízeních. Rozhodně ale nelze označit kompresi za mizernou, jen protože je ztrátová.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Kappka Appka  |  13. 07. 2022 06:15

Když se při kompresi něco z původního signálu/souboru ztratí je to mizerná a špatná komprese. Můžeš to okecávat jak chceš, ale na tomhle prostým faktu nic nezměníš.
A samotná digitalizace je ztrátová, jo? A je to tu zas, zas ty klasický internetový mýty, že jo? Že ty si myslíš, že digitalizace jako taková je ztrátová proto, že vzorkování vytváří v signálu schody (co vzorek to schod), nebo tak něco, že jo? Prostě to vzorkování je podle tebe ten údajnej problém, že jo?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
12. 07. 2022 18:33

No já nesouhlasím s tím, že si to odporuje. Je to totiž o srovnání mezi lo-res a hi-res. Když obojí bude mít stejný ztráty, hi-res bude stále mnohem kvalitnější.
Číslům bych klidně i věřil, ale z jakého zdroje je těch 40-95%? To sou dosti specifický čísla, na který sem celkem zvědavej.
Podle mého jde dost o to, že se nemluví celkově o špičkové kvalitě. Podle mě nikdo neříká, že BT sluchátka hrajou líp nebo stejně jako datový. Většinou se mluví o špičkový kvalitě v rámci BT. Možná to sem tam nějakej recenzent přehání a říká, že sou prostě super kvalitní, no...
Sorry, ale srovnání s balíkem je dosti nesmyslný. Digitální a reálný zboží se nedá srovnat. Když je hudba zkomprimovaná a ztratí se v přenosu data, stále mi je na druhým konci doručen celej song. Takže to se fakt nedá srovnávat se ztrátou části balíku...
A kvalita hudby samozřejmě s kvalitou přenosu souvisí. Horší kvalita přenosu většinou bude znamenat horší kvalitu hudby. Když se bavíme o kvalitě v souvislosti s přenosem signálu. Kvalita hudby má samozřejmě významů víc a dá se chápat různě jako kvalita čehokoli. Mimochodem tohle všechno si troufám říct jako elektrotechnik a taky jako lingvista.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Kappka Appka  |  12. 07. 2022 22:01

Ne není to o srovnání mezi Hi-res a "neHi-res." Mezi Hi-res a "neHi-res" (neboli typicky tím čemu si mezi laikama říká "CD kvalita," tedy 16/44.1) je reálně rozdíl jen malej, ne že je "hi-res stále mnohem kvalitnější." Většina lidí rozdíl mezi Hi-res a "CD kvalitou" vůbec neslyší ani na kvalitní aparatuře a ani když se to snaží slyšet, tak malej ten rozdíl mezi Hi-res a "neHi-res ve skutečnosti je.
A pozor, musíš porovnávat Hi-res a "neHi-res" stejnýho masteru, ne že si vybereš vydání alba se skvělým zvuke v Hi-res a proti němu postavíš vydání alba s nekvalitním zvukem na CD, porovnáš je mezi sebou, a na základě takovýhohle srovnání dojdeš k závěru, že Hi-res je "mnohem kvalitnější." To je nesmysl a základní chyba už ve chvíli nastavování podmínek srovnávání, na základě takovýho porovnání nelze samozřejmě dojít k relevantním závěrům. A pokud si někdo myslí, že na základě takovýhohle porovnání lze dojít k relevantním závěrům, tak tím jen prokazuje vlastní nepochopení a neznalost problematiky.Přenos dat po BT - Maximální udávanej datovej tok kodeku LDAC, kterej je zde zmiňovanej, je 990kbps. To je maximální udávanej datovej tok. Jak ale dávno víme, při reálným použití v reálnejch podmínkách BT zařízená takovejhle datovej tak nejsou schopný udržet, BT přenos ruší totiž sám sebe, ale taky ho ruší i dnes všudypřítomný wifi sítě. To v dnešní době, kdy je zarušení wifi sítěm ale velkým množství BT zařízení zcela běžá věc, znamená, že aby daný BT zařízení udrželo stabilitu spojení, musí snižovat datovej tok, jina docházíé k výpadků. Tohle všechno dávno víme, to není nic novýho. BT totiž nikdy nebylo zamýšlený a určený pro přenos dat v reálným čase. Ve skutečnosti tak maximálního udávanýho datovýho toku, kterej je v případě LDAC těch 990kbps, v podstatě nelze dosáhnout a přenosová rychlost tak běžně klesá klidně o nějakých 30% až 50%. Tím se dostáváme na nějakých 500kbps až 700kps. To už ale nestačí ani na bezztrátovej přenos CD kvality, protože i v případě FLAC v 16/44.1 se datovej tok nejběžněji standardně pohybuje někde mezi 600kbps až 1000kbps. Takže už i jen při přenosu základní obyčejný "CD kvaltiy" přes BT pomocí LDAC kodeku dochází ke ztrátám v řádu desítek procent na datovým toku.
V případě hi-res souborů je ale datovej tok ještě citelně vyšší, u 24/96 je v případě FLAC datovej tok nejběžněji zhruba někde mezi 1600kbps až 3300kbps. To znamená, že z 24/96 ve FLAC se při přenosu pomocí LDAC kodeku nenávratně ztratí 65% až 85%. A teď si vezmi, že u Hi-resu ve 24/192 v nekomprimovanýn stavu je datovej tok 9216kbps, tam se při přenosu přes LDAC ztratí dokonce až nějakých cca 95%.
A i kdyby bylo BT schopný udžet stabilní datovej tok na maximální úrovni, což je u LDAC těch 990kbps, jakože toho v běžných podmínkách BT schopný není, ale i kdyby, tak i pak by to znamenalo, že se při přenosu Hi-resu ve 24/96 a ve FLAC ztratí cca 40% až 70%. V případě že bys chtěl poslouchat 24/96 v nekomprimovaným stavu, neboli datovej tok 4608kbps, tak už by ztraty byly na cca 78% A že nikdo neříká, že "BT sluchátka hrajou líp nebo stejně jako drátový"? O to tu vůbec nejde, v článku se naprost jasně píše: "umí i kodek LDAC, u kterého můžete využít certifikované Hi-Res audio" a to je řečený naprosto jasně a je toprostě lež a nesmysl. LDAC kodek nedokáže přenášet Hi-res beze ztrát, nedokáže od vysílače k přijímači přinést to co bylo od vysílače odsláno tak jak to bylo odesláno a po cestě část poztrácí, takže nedokáže přenášet Hi-res plně a beze ztrát nemalý části dat. To jsou prostý fakta a pravda, o to tu tudíž jde."Srovnání" s balíkem nebylo myšleno jako srovnání, použil jsem to jen jako takovej názornej příklad, jen tak pro představu, nic víc. Nepitvej každý slovíčko, ale chápej co jsem tím chtěl říct, lingvisto. Chtěl jsem názorně vysvětlit a ukázat že se po cestě vytratí část dat. S tím balíkem je to prostě pro přdstavu podobný. Po cestě přes BT se zkrátka z přenášenýho souboru část dat (a v případě Hi-res nemálá část dat) nenávratně vytratí a kdyby se to samý dělo u balíku, kterej převáží pošta či PPL atp., že ti dovezou jen polovinu nebo dokonce jen třetinu balíku, tak by těžko někdo o tej přepravě řekl, že je to kvalitní doručovatelská služba. V audiu se ale tohle děje naprosto běžně, používá se nekvalitní ztrátovej přenos, kde se klidně třeba i polovina dat prostě vypaří a zmizí, ale přitom se o takovým přenosu všude a stále dokola tvrdí, že je to špičková kvalita atd. Ale to není, ztrátovej přenos je mizerná kvalita, to je prostá realita a prostej fakt, nic víc.
A právě tohle je ono, to je právě naprostej nesmysl, cituju:
"Když je hudba zkomprimovaná a ztratí se v přenosu data, stále mi je na druhým konci doručen celej song. Takže to se fakt nedá srovnávat se ztrátou části balíku..."
Konec citace.
Zaprvé, komprimace, neboli komprese dat, ještě sama o sobě neznamená, že se něco z těch dat vytratí. Záleží na tom jak se komprimace provede, máme totiž ztrátovou kompresi a bezztrátovou kompresi. Ztrátová komprimace je špatně, ale bezztrátová komprimace je naprosto v pořádku. Například WAV je nekomprimovanej bezztrátovej formát, ale FLAC je komprimovanej bezztrátovej kodek. Oba dokážou poskytovat plnou bezztrátovou a tudíž 100% kvalitu.
A zadruhé, tohle je právě přesně perfektní příklad toho jak se dneska lidem věci předkládají v takovýchhle píár článcích, lidi tomu právě takhle nerozumí a pak si z takovýchhle píár článků berou právě takovýhle bludy a lži. Když se část dat po cestě od zdrojovýho média/datovýho souboru až k reprosoustavám či sluchátkům nenávratně ztratí, tak ti už právě na konci není "doručen celej song." ale právě jen jeho část. To je přece naprosto logický, když se z něčeho, ať už je to cokoli, část ztratí, tak už to logicky není celý. Nemůže být.Výraz "kvalita hudby" má význam jen jeden. Nefilozofuj. Kvalita hudby nijak s kvalitou přenosu nesouvisí. Když jsi ten lingivista měl bys nejdřív chápat pojmy než začneš o dnaej věci/problematice debatovat.
Kvalita hudby znamená samotnou hudební kvalitu toho hudebního díla a ta není a kvalitě přenosu závislá doslova vůbe nijak. Kvalita přenosu je kvalita přenosu dat a zvuková kvalita je kvalita toho zvukovýho záznamu. Tohle jsou tři zcela odlišný věci. Kvalita hudby ani kvalita zvukovýho zánzamu s kvalitou přenosu nijak nesouvisí. Kvalita hudby závisí na skladateli a interpretovi, na tom kdo a jak tu hudbu napsal, stvořil a kdo a jak jí zahrál. Kvalita zvuku závisí na tom kdo a jak ten zvuk nahrál a kdo a jak ho ve studiu zpracoval, na tom kdo a jak dělal mix, mastering atd. A kvalita přenosu závisí na kvalitě média/nosiče na kterým daná hudba a danej zvukovej záznam vyjde (CD, SACD, LP, HDCD, DVD-A atd. a v tomto směru považujeme za nosič i Hi-res, ale i MP3 a MQA, který jsou už sami o sobě ztrátový. Prostě to v čem a na čem ta hudba vyjde v oficiální distribuci) a na kvalitě zařízení a použitý techniky, který ta data/signál přenášejí z/od toho nosiče až k reprosoustavám či sluchátkům.Horší kvalita přenosu vždy znamená horší kvalitu zvuku (do jaký míry se ta kvalita zvuku zhorší a do jaký míry je to slyšitelný pro lidi, záleží na konkrétním případu, ale na tom jak moc má kdo citlivej či vytrénovanej sluch, či jak moc má kvalitní apraturu atd., je to o kombinaci x faktorů), nikoli horší kvalitu hudby, kvalita hudby zůstává z logiky věci v tomto ohledu neměnná.A že je někdo elektrotechnik ještě neznamená, že těmhle věcem kolem audio a kvalitního poslechu hudby rozumí. Znám několik elektrotechniků a elektrikářů, kteří jsou zároveň hifisti a čemu jsou ti lidí schopní věřit, to mi hlava mnohdy fakt nebere. Jakejm ezoterickejm kravinám a čirejm bludům a hovadinám jsou i elektrotechnici ochotní v tomhle odvětví elektroniky věřit, obhajovat je a hádat se o nich málem do krve to bys normálně nevěřil. Přitom by člověk řekl a čekal, že někdo kdo je z oboru a kdo vystudoval elektrotechniku bude vědět jak se věci reálně mají a bude problemtaice skutečně rozumět a ne že ti bude tvrdit, že když pod reprokabel hodíš smrkovej klacek, tak ti repro začnou děěěěsně zvýrazňovat výšky a když pod ten samej repro kabel hodíš dubovej klacek, tak zase naopak začnou ty repro hrooooozně moc basovat .

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
11. 07. 2022 07:43

Za 5 tisíc je to dobrá investyce od renovované značky.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
12. 07. 2022 20:30

investicia do spotrebnej elektroniky, to je nejaky oxymoron, alebo nechapes vyznam slova investicia?

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
11. 07. 2022 09:49

Na počúvanie hudby vo vysokej kvalite mám veľké drôtové sluchátka PIONEER a kvalitnú zvukovku.
Na počúvanie hudby pri športe / posilke / cvičení z jebnutého S22 telefónu mám dve lowend sluchátka Neceboy jedny sú designovo kópia AirPodov a druhé kópia Samsung Galaxy Buds (stáli spolu cca 80€ (40 + 40)) viac by som za také sluchátka nedal keďže ajtak ich furt strácam, už som stratil asi 5 párov a jedny mi jebli o zem.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
dudykoto  |  11. 07. 2022 15:24

To, ze ty chodis cvicit a ze si lajdak, tu nikoho nezaujima.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
12. 07. 2022 07:18

Tak musí dát světu vědět, že se má tak dobře, že mrhá energií neúčelným způsobem. Nebylo by cool napsat, že chodí vykládat kontejnery, kope výkopy nebo jinak kcal hodnotně využívá

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Funai  |  12. 07. 2022 07:53

Prečo hovoríš rečou otrokov? Aha, lebo si otrok.... Úplne to z tvojho príspevku srší.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Funai  |  12. 07. 2022 07:58

To "neúčelné cvičenie v posilňovni" (alebo rôzne cviky na telo v domácom prostredí) má svoj účel - zdravie tela + (to, čo zjavne nepoznáš) PRÍŤAŽLIVOSŤ. Myslíš, že komu ženy oveľa radšej vycmúľajú intímne miesta.... Mužovi s vyšportovanou postavou, alebo nejakému "ňuňkovi", čo má vypracovaný tak honiceps, alebo prsty z gamepadu, mišky či klávesnice? Komu sa radšej oddajú? Mľandrošovi (tučnému či štíhlemu) s nedostatkom testosterónu a sily? Asi si zvyknutý na "virtuálny sex", keďže považuješ posilňovanie za stratu času. Choď na kúpalisko, vyzleč sa do plaviek, a nikto na teba nepozrie. Uvidíš tam vyšportovaných chalanov/mužov, a kebv si vedel čítať myšlienky, tak by si sa tak začervenal z toho na čo aspoň na zlomok času prebehne ženám v mysli.... Ak pre teba nie je dôležité byť AJ fyzicky príťažlivý pre ženy, tak máš duševnú chorobu.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Fujnaj  |  12. 07. 2022 11:06

No ty si kus kreténa, to se jen tak nevidí . U tebe už se nejedná ani o duševní chorobu, to už je prostě totální demence.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
12. 07. 2022 20:39

To je zas material pre psychologa

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
12. 07. 2022 07:19

Překlep:
"Z popisu to znít jako univerzální projev, "

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
avatar
12. 07. 2022 20:41

univerzalny projev su asi prdy, proste prdia vsetci: zeny, muzi, zvierata.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
30. 07. 2022 12:19

Je tu skutečně nekdo, kdo má osobni zkusenost s prvni nebo (a) druhou verzi sluchátek?
Zatim čtu jen samé blaboly, ale nic smysluplneho. Rad bych se s nekym podelil o zkusenosti, mam obe verze, ale muselo by to realne nekoho zajimat. Recenzi jsme nekolik precetl, vesmes to vypada, ze jejich obsah je dan huawei scriptem, a ty, co vypadaji realne, se liší tak, že po jejich přečtení nevite, co je a neni pravda.
Z prvni verze jsem nyl nadseny az do serie updatu, kdy z anc udelali neco, co se da pouzivat omezene. Druha verze je o poznani lepsi, ale cekal jsem vic. Zvuk je take o neco lepsi, ale jako duvod k upgradu to neni. Nejvetsi posun vidim ve zvuku bez anc, kdy prvni verze s vypnutym anc hraje jako plechovka, s anc je to nekde úplně jinde, takze musite ho mit vzdy zapnute. U druhe verze vidim vyrazne zlepseni, ale subjektivne mozna doslo k mirnemu zhorseni zvuku bez anc po poslednim updatu. Tak po predchozi zkusenosti asi updaty vypnu. Má nekdo podobnou zkusenost?
Pokud jde o zvuk samotny o e verze hraji skvele, veril jsem, ze ldac a dve pasma v kazdem sluchatku prinesou vice, ale i tak zlepseni tam je a popravdě jsem nadmiru spokojeny. Ale na druhou stranu jsem kro nekolika samsung sluchatek v cene do 3000 nesrovnaval. A huavei jasne vedou. Samsung mi nevyhovuje svym plochym zvukem.

Odpovědět  |  Souhlasím  |  Nesouhlasím
Zasílat názory