Recenze sluchátek Intezze Cliq: výborné miniaturní TWS špunty s kovovým pouzdrem a skvělým přednesem

12. ledna 2022
TWEET SDÍLET

Plusy

 • komfort
 • výdrž
 • hudební projev
 • velikost a materiál pouzdra

Minusy

 • vyšší hmotnost pouzdra
 • otočené vkládání sluchátek
 • úhel otevření pouzdra
9/10
Hodnocení

Značka Intezze nepatří zrovna mezi nejznámější. Pokud však trochu zapátráte, zjistíte, že se jedná o českou firmu, která sice sluchátka nevyrábí, ale nechává si je vyrábět na zakázku v Číně včetně specifického naladění.

Model Cliq je jedním z šesti aktuálně nabízených TWS sluchátek a zároveň je také v nabídce nejdražším. Doporučená cena výrobce je 2 490 Kč, ovšem v současné době je můžete sehnat ve většině českých e-shopů za bezkonkurenčních 1 490 Kč. Ano, vzhledem k projevu, velikost a komfortu je tato cena opravdu bezkonkurenční. Ale postupně...

Konstrukce a zpracování

Balení sluchátek je elegantně minimalistické, v krabičce najdete vedle nabíjecího pouzdra a dvojice sluchátek také nabíjecí USB-C kabel a tři páry silikonových špuntů různé velikosti.

Pouzdro zaujme hned na první pohled, jednak tím, že je opravdu velmi malé (cca 5×5×2 cm), což je podobné, jako některé hodinky. Mnohem více však zaujme materiál pouzdra, to je totiž celokovové, vyrobené ze zinkové slitiny. Z mého pohledu je skvělý krok, rozdíl v hmotnosti oproti platovému pouzdru sice pocítíte (72 g), ale hmotnost není nijak zásadně vysoká ve srovnání s mnohem vyšší ochraně před poškozením. Sbohem popraskaným plastům.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Při otevření pouzdra zjistíte, že sluchátka jsou zde vložena nožičkami ke středu, takže při každém nasazení je třeba celé sluchátko otočit, což není vždy pohodlné a málokdy to zvládnete jednou rukou.

Důvodem je jednak malé tělo sluchátka a jednak také poměrně malý manipulační prostor po odklopení víka na pouzdře, to se otevírá pouze do pravého úhlu a vyjmutí sluchátek může být noční můra zejména pro uživatele s většími prsty.

Vnitřní část pouzdra je plastová a profilovaná přesně podle tvaru sluchátek, na čelní straně je malá stavová dioda informující o průběhu nabíjení a stavu baterie, na spodní části je pak konektor USB-C.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Jakmile sluchátky vyjmete z pouzdra a zavřete ho, zjistíte, proč se tento model jmenuje Cliq – při zavření totiž pouzdro vydá typický zvuk kliknutí, ne nepodobný benzinovým zapalovačům Zippo.

Sluchátka samotná jsou celoplastová s velmi malým krčkem, jehož ústí chrání mřížka. Nožička sluchátka je velmi subtilní a vedle nabíjecích kontaktů na spodní straně na ní najdete ještě stavovou diodu, dvojici mikrofonů a dotykovou plošku pro ovládání. Ta je akcentována zlatou linkou, což působí oproti pouzdru a zbytku těla trochu lacině.

Zpracování je tady na velmi dobré úrovni a i při každodenním používání se zatím nikde neprojevila vůle nebo nepevné spojení. Na první pohled pak působí sluchátka velmi luxusním dojmem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Komfort a ovládání

Kupodivu i v tomto směru to zvládají Intezze Cliq na jedničku, a to i přes své malé rozměry, respektive právě díky nim. Ano, špunty jsou opravdu velmi malé, což s sebou nese pořádnou dávku pohodlí.

Pro pohodlné usazení ve zvukovodu toho opravdu nemusíte moc dělat, stačí si najít vhodnou velikost silikonového špuntu a po vsunutí do ucha mírně pootočit, aby se špunt přizpůsobil. No a pak už na ně můžete zapomenout.

Sluchátka díky nízké hmotnosti a malým rozměrům perfektně sednou do ucha, nečekejte samozřejmě, že budou sedět stejně, jako sportovní modely se vzpěrou. Ale rozhodně to není model, který by měl tendenci vypadávat z ucha nebo se posouvat při běžných pohybech – četnost úpravy usazení jsem při používání nepozoroval nijak častou, jako u některých jiných modelů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 

Z mého pohledu zcela zásadní je fakt, že sluchátka nijak netrčí z uší, takže ani v zimě, když budete nosit čepici přes uši, tak se nedočkáte neustálého a nepříjemného tlaku sluchátka v uchu, jako je tomu u velké většiny ostatních tws špuntů. Pohodlí je tedy na velmi vysoké úrovni a ani po několikahodinovém používání sluchátka netlačila a po jejich vytažení z ucha nebyl zvukovod otlačený.


Intezze Cliq

Cena: od 1 490 Kč

 • konstrukce: špuntová intraaurální sluchátka uzavřené konstrukce
 • přenos signálu: Bluetooth 5.2, SBC, AAC, aptX
 • měniče: dynamické 10 mm
 • výdrž: sluchátka při plném nabití cca 8 h, s nabíjením v pouzdře až 40 h
 • funkce: ovládání přehrávače, telefonních hovorů a hlasového asistenta
 • hmotnost: 72 g pouzdro se sluchátky, 4,1 g jedno sluchátko
 • příslušenství: napájecí USB kabel, čtyři páry špuntů

Ovládání je v zásadě jednoduché a dostačující. Obě dvě sluchátka mají shodně umístěnou dotykovou plochu a reagují na shodné příkazy – dvojití klepnutí slouží k přehrávání/pozastavení/ukončení hovoru, jedním klepnutím můžete hovor přijmout anebo zvýšit (pravé sluchátko) či snížit (levé sluchátko) hlasitost. Dlouhý dotyk vás pak posune o skladbu vpřed (pravé) nebo o skladbu zpět (levé). Hlasový asistent je k dispozici po trojitém klepnutí.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Po pár hodinách používání je ovládání zcela intuitivní a osobně kvituji fakt, že jeden dotyk slouží ke změně hlasitosti, takže nehrozí nechtěné pozastavení nebo posun mezi skladbami pouhým letmým dotykem. Ploška je sice citlivá, ale také přesná, zamrzá pouze absence zvukové indikace dotyku mimo okamžiku, kdy dosáhnete minimální nebo maximální hlasitosti. Základní informační hlášky o zapnutí či párování jsou standardně namluvené anglicky.

Sluchátka se automaticky připojí k telefonu až v okamžiku jejich vytažení z pouzdra, což je podle mě lepší než připojení v okamžiku otevření pouzdra.

Hudební projev

A do třetice se také povedlo. Hudební projev je zde – v duchu doby a předpokládaným uživatelům – naladěn zábavně, ovšem je velmi dobře vyvážený. Basová složka vás vzhledem k velikosti sluchátek posadí na zadek, ovšem velmi rychle vás zase zvedne. 

Hutné spodky Intezze umí a jejich hloubky se částečně odvíjí od správně zvoleného špuntu a usazení v uchu. Naštěstí se zde nesetkáte s hučením a duněním, typickým pro některé mainstreamové modely.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Tady je vše nadávkováno velmi dobře a celkový projev se charakterizovaný ekvalizační „V“ křivkou, ale nijak to nevadí. Je tu objem, příjemný i když menší prostor, mírně potlačené ale čisté vokály a jasné výšky, které přispívají zmíněnému prostoru. Z pohledu žánru se jedná o univerzální model, který vykouzlí úsměv na tváři.

Vzhledem k velikosti a konstrukci je třeba počítat se slyšitelným pronikáním okolních ruchů, zejména v prostředcích hromadné dopravy. Není to ale nic nestandardního a konkurence na tom není jinak, hledáte-li ticho, pak musíte zamířit do kategorie ANC modelů.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Na dobré kvalitě hudebního přednesu se podílí také možnost využít pokročilejších a lepších kodeků AAC nebo aptX, které sluchátka používají. Díky čtveřici mikrofonů a pokročilému odstranění šumu jsou Cliq vhodná také na časté telefonní hovory – tomu nahrává i možnost používat pouze jedno sluchátko samostatně.

]: Object reference not set to an instance of an object.-->

Verdikt

Kupujte, dokud je mají za skvělou cenu. Tohle se opravdu hodně povedlo po všech stránkách. Nebudu skrývat nadšení, konečně jsou tu totiž sluchátka opravdu malá včetně pouzdra, se skvělou výdrží a mechanicky velmi odolným kovovým pouzdrem.

Troufám si tvrdit, že v této cenové relaci nebudou mít Intezze Cliq konkurenci, pokud se zaměříme nejen na zvuk, ale zejména na kompaktní provedení velmi malých rozměrů. Z redakce mají tedy vřelé doporučení a řadíme je do našich tipů na bezdrátová TWS sluchátka s nejlepším poměrem cena/výkon.

Témata článku: Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, True Wireless, Intezze, Sluchátka na Heureka.cz

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

V 90. letech už nemůže být o prudérnosti žádná řeč, a tak se vesele odhalovaly i největší hvězdy Hollywoodu. Kdo překoná Sharon Stone a její rafinované přehazování nohy přes nohu?

Marek Čech
Filmy a seriály
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

Nejničivější bomba v historii lidstva. Rusko zveřejnilo dokument o testu Car-bomby

David Polesný
Sovětský svazAtomová bombaJaderný útokZbraně
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Božská zadní vrátka: Počítač s Windows můžete šmírovat z webového prohlížeče a pomocí API

Božská zadní vrátka: Počítač s Windows můžete šmírovat z webového prohlížeče a pomocí API

** Ve Windows je už nějaký čas funkce Device Portal ** Po aktivaci spustí webový server ** Můžete s ním počítač šmírovat přes prohlížeč a HTTP REST API

Jakub Čížek
Pojďme programovat elektronikuWindows
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět