Recenze sluchátek Jabra Elite 3 a Elite 7 Pro. Budou bavit, ale každé trochu jinak.

28. února 2022
TWEET SDÍLET
Modely Elite 3 a Elite 7 Pro jsou ze stejného těsta, ale přesto každý cílí na někoho jiného. Elite 3 za 1 990 Kč láká zejména na pohodlí, dospělý zvuk a možnost přimíchat si do hudby i zvuky z okolí. Elite 7 Pro za 5 190 Kč je naopak špičkový model značky s ANC, bezdrátovým nabíjením a výborným zvukem.

Jabra Elite 3

Plusy

 • Velmi povedený zvuk
 • Pohodlí
 • Cena

Minusy

 • Příposlech by mohl být lepší
 • Chybí podpora AAC
 • Výšky mohly být detailnější
8/10
Hodnocení

Jabra Elite 7 Pro

Plusy

 • Dospělý zvuk
 • Skvělé ANC
 • Pohodlí

Minusy

 • Jen AAC kodek
 • Pro někoho málo basů
9/10
Hodnocení

Nový tvar sluchátek je více anatomický a musím říct, že mě nadchnul. Předchozí Jabra Elite 85t, 75t i 65t byla také velmi pohodlná sluchátka, ale u obou aktuálních modelů šel výrobce ještě dál. Rozdíl v tvarování těla mezi testovanými modely je při přímém srovnání viditelný, ale jsou to spíše drobnosti. Přiznám se, že v uchu nepoznám rozdíl.

Konečně plnohodnotná

Velkou změnou je vynechání NFMI cívky, což znamená, že každé sluchátko je schopné komunikovat s telefonem přes Bluetooth. Pokud tedy chcete telefonovat, nezáleží na tom, jestli si dáte do ucha levé nebo pravé sluchátko. Tohle je vlastnost, se kterou Jabra docela zaspala, protože konkurence nabízí tuhle vychytávku už dlouho. A když už jsem nakousl telefonování, musím oboje sluchátka pochválit za handsfree, které je prostě perfektní, ostatně jak to Jabra umí.

Klepněte pro větší obrázek

Drobné rozdíly jsou patrné také u nabíjecí krabičky a nemám na mysli zrovna barvu. Těch nabízí Jabra u každého modelu několik. Elite 7 Pro má krabičku více na placato, za což může zřejmě cívka bezdrátového nabíjení. Elite 3 má zase pouzdro na výšku. Víko i sluchátka drží v pouzdrech na magnetech a musím pochválit, jak jsou pouzdra příjemně malá. Vítku ale musím mít k pouzdru sluchátek Elite 7 Pro, které se nedá otevírat tak snadno, jak bych si představoval. Víko není za co chytnout a není zde ani žádný zářez na nehet.

Klepněte pro větší obrázek
 

Obě pouzdra se nabíjí pomocí USB-C portů a kabel je přirozeně součástí balení, dokonce ladí i barevně. Dále najdete v balení další dva páry náušníků, dohromady máte tedy tři páry ke každému modelu. Sluchátka se ovládají skrze fyzická tlačítka vně sluchátek, s tímto druhem ovládání má Jabra své zkušenosti a má jej krásně vyladěné. Stisk je jistý, jasné, ale není rušivý a zbytečně si netlačíte do uší. Za mě super.

Aplikace ukáže ty největší rozdíly

Se sluchátky Jabra je spojená aplikace Sound+, přes kterou je konfigurujete. U modelu Elite 3 máte k dispozici vlastně jen nastavení ekvalizéru a je možné zapnout příposlech zvuků z okolí. Líbí se mi však i takové drobnosti jako je samostatný ekvalizér jen na telefonní hovory, kdy můžete třeba vytáhnou vyšší frekvence, pokud se vám zdá, že druhá strana huhlá atd.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Aplikace Jabra Sound+

Elite 7 Pro má v podstatě stejné nastavení, jen o něco podrobnější. U příposlechu můžete nastavit jeho sílu, což musím ocenit. A pochopitelně tu máte také možnost zapnout ANC, na tom by nebylo nic divného, ale Jabra vám dává volnost i v charakteru potlačování zvuku. Pokud vám třeba v tiché místnosti způsobuje ANC tlak do uší nebo něco podobného, je možné potlačení hluku změnit a najít pro vás příjemnější projev. Sám jsem se s ničím takovým nesetkal, ale vím, že někteří jedinci jsou na ANC citlivější.

Klepněte pro větší obrázek

Za zmínku také stojí funkce MySound, kdy si u Elite 7 Pro projdete poslechovým testem, zjistíte, které frekvence už neslyšíte, a sluchátka získají na míru udělaný zvukový profil, který v reálním čase upravuje skladby tak, abyste slyšeli prostě všechno. A musím říct, že to funguje náramně. Sluchátka mají také integrovanou asistentu Amazon Alexa, ale přirozeně můžete využít asistenta, kterého máte standardně v telefonu.

Oba modely pracují shodně s Bluetooth 5.2, ale rozdíl je v kodecích. Elite 3 podporuje navíc aptX a neumí AAC, model 7 Pro naopak umí AAC a zase si nerozumí s aptX. Pravděpodobně z důvodu použití jiného čipu, Elite 3 totiž umí i rychlé párování u Androidu, což Elite 7 Pro zase nepodporují.

Zvuk, který nadchne

Překvapilo mě, jak podobný zvuk sluchátka mají, ve smyslu zvukového projevu. A druhé překvapení je trochu návrat ke kořenům, na Elite 65t jsem oceňoval neutrální zvuk, který byl ale možná trochu studený. Elite 75t byla suprově zábavná sluchátka, která vás prostě rozesmála. Poslední generace Elite 85t šla v zábavnosti ještě o kus dál, basy byly ještě výraznější, ale daly se korigovat v aplikaci. Elite 3 mi zní jako 75t, perfektně vyvážené, mají silné basy, středy jsou čitelné, a výšky jsou s ohledem na cenu skvělé.

Zajímavé je, jak moc dokáže upgrade firmwaru. U prvních verzí jsem měl připomínky k příposlechu, kterých se mi zdál málo citlivý a nefungoval úplně dobře. Aktuální sestavení tohle do značné míry řeší, nejde přirozeně o úroveň, jakou nabízí dražší sluchátka, ale je to použitelné a obzvláště ve městě oceníte, když uslyšíte, co se děje kolem vás.

Klepněte pro větší obrázek

Elite 7 Pro je nabízí dost jiný zážitek. Příposlech funguje fantasticky a z ANC mi padla brada. Zvuk je ve všech ohledech detailnější a myslím si, že Elite 7 Pro se mohou klidně popasovat i se Sony WF-1000XM4. Je to zábavné, muzikální a velmi univerzální. Vokály jsou krásně čisté a silné, což platí pro oba modely, a oceníte to nejen při hudbě, ale i při poslechu podcastů.

Klepněte pro větší obrázek

Oba modely umí hezky zabrat odspodu, ale Elite 7 Pro má basy o něco rychlejší, přesnější a u přechodu mezi basy a středy slyšíte daleko více detailů. A analogicky je to u výšek, oboje sluchátka jsou důrazné, ale nesklouzávají k agresivitě. Housle zní jako housle i na vysokou hlasitost, nicméně jen Elite 7 Pro nabídne detaily, který je fakt hodně.

Jabra Elite 7 Pro Jabra Elite 7 Pro
nabízí 3 obchody za ceny od 4 963 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Verdikt  

Sledovat, jak se Jabra zbavuje nálepky výrobce sluchátek jen pro call centra, mě neskutečně baví a každá generace ukazuje, že to firma myslí s daným segmentem vážně. Tohle jsou prostě skvělá sluchátka, oboje. Elite 3 nabízí spoustu zábavy za super peníze, ale za mě je ještě důležitější to, jak jsou pohodlná. Elite 7 Pro zase míří do boje s těmi nejlepšími a daří se jim to.

Jabra Elite 3 Jabra Elite 3
nabízí 5 obchodů za cenu 1 999 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Jabra Elite 3

Cena: 1 990 Kč

Zapůjčil:  Jabra, www.jabra.cz

 • konstrukce: True Wireless (In-Ear)
 • frekvenční rozsah: 20 až 20 000 Hz
 • velikost měničů: 6 mm
 • udávaná výdrž: až 7 h, s pouzdrem až 28 h
 • konektivita: Bluetooth 5.2 (SBC, aptX)
 • mobilní aplikace: Android, iOS
 • příslušenství: USB-C kabel, 3 párů náušníků
 • bezdrátové nabíjení: není
 • zvýšená odolnost: IP55
 • rozměry pouzdra / sluchátka: 64 × 28 × 35 mm / 20 × 27 × 21 mm
 • hmotnost pouzdra / sluchátka: 33 g / 4,6 g

Jabra Elite 7 Pro

Cena: 5 190 Kč

Zapůjčil: www.jabra.cz

 • konstrukce: True Wireless (In-Ear)
 • frekvenční rozsah: 20 až 20 000 Hz
 • velikost měničů: 6 mm
 • udávaná výdrž: až 8 h, s pouzdrem až 30 h
 • konektivita: Bluetooth 5.2 (SBC, AAC)
 • mobilní aplikace: Android, iOS
 • příslušenství: USB-C kabel, 3 párů náušníků
 • bezdrátové nabíjení: Qi
 • zvýšená odolnost: IP57
 • rozměry pouzdra / sluchátka: 40 × 25 × 70 mm / 19 × 16 × 17,6 mm
 • hmotnost pouzdra / sluchátka: 44 g / 5,4 g

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Test, Recenze, Bluetooth, True Wireless, Jabra, Hi-Fi systémy na Heureka.cz


Proč si předplatit HBO Max? Třeba kvůli těmto seriálům. Vybrali jsme ty nejlepší

Proč si předplatit HBO Max? Třeba kvůli těmto seriálům. Vybrali jsme ty nejlepší

Přiznejme si, že právě právě seriály jsou tím, proč jsou streamovací služby tak oblíbené. Komfort, kvalita, titulky, na HBO i tradičně solidní dabing. Nabízíme přehled těch nejlepších seriálů z HBO Max. Vybrali jsme jak ty známé, tak i skrytější skvosty.

Jaromír Puk
HBO Max
Jak jsem vybíral, kupoval a nakonec nastavoval svůj nový OLED televizor Sony

Jak jsem vybíral, kupoval a nakonec nastavoval svůj nový OLED televizor Sony

Jak se dobře zorientovat při koupi televizoru, co chtít, co koupit, jak koupit a proč nastavit to/ono. Článek není jen o testu konkrétního televizoru, ale má komplexnější pojetí se subjektivněji laděným nádechem.

Alexandr Bray
Google TVRecenzeTestAndroid TV4K TVSonyUživatelské recenzeTestyPrůvodce nákupem
15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět