Recenze sluchátek Jabra Elite 4 Active. Téměř dokonalé. Nic víc na cesty a sport nepotřebujete

27. května 2022
TWEET SDÍLET

Plusy

 • zvuk a hudební projev
 • výborné potlačení hluku
 • tlačítka k ovládání
 • aptX kodek
 • odolné provedení
 • skvělá kvalita hovorů

Minusy

 • neumí AAC
 • mohlo by být bezdrátové nabíjení
 • chybí autopauza
9/10
Hodnocení

Značka Jabra není na našem trhu žádným nováčkem a postupem času ukázala, že jsou její sluchátka naprosto srovnatelná s konkurencí věhlasnějších jmen. Jednou z novinek letošního roku je model Jabra Elite 4 Active, který přináší malé rozměry a také aktivní potlačení hluku.

Jabra Elite 4 Active 100-99180000-60 Jabra Elite 4 Active 100-99180000-60
nabízí 7 obchodů za ceny od 2 599 Kč
Srovnat ceny na Živě

Konstrukce a zpracování

I přes dlouhý název se jedná o velmi kompaktní sluchátka uzavřené konstrukce typu špunty. Zajímavý je také tvar sluchátek, ta totiž nemají nožičku, ale nepravidelný tvar, který je však ergonomicky uzpůsobený pro vsazení do ucha.

Celoplastové tělo má na vnější straně trojúhelníkovou plošku se zaoblenými rohy, na které najdete logo Jabra a pod ním je pak umístěno tlačítko – ano čtete správně, zde dotykové ovládání nenajdete.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dvojici špuntů doplňuje plastové pouzdro s magnetickým uchycením sluchátek ve správné poloze. Pouzdro je jednoduché s USB-C konektorem na zadní straně a jednou notifikační diodou na straně přední. Horní kryt pouzdra s trochou šikovnosti otevřete i jednou rukou, úhel otevření je o něco větší jak 90°, takže přístup ke špuntům je pohodlný.

Z pohledu zpracování je vše jak má být, nikde nic nevrže, jednotlivé díly jsou přesně slícované a matná povrchová úprava s pogumováním působí luxusním dojmem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V balení najdete vedle sluchátek a pouzdra také několik sad silikonových špuntů a samozřejmě krátký nabíjecí kabel. Sluchátka samotná mají certifikaci IP57, která slibuje zvýšenou odolnost. Koupit je můžete ve třech různých barvách – černá, modrá a světle zelená.

Komfort a ovládání

Usazení sluchátek do ucha je u modelu Elite 4 podobné, jako u sourozenců a konkurence – nejprve vsunout krček se špuntem do zvukovodu a poté mírně otočit celým tělem sluchátka vzad pro stabilní usazení.

Nutno dodat, že tvarově jsou v tomto směru univerzální a v uchu drží velmi dobře, aniž byste měli pocit, že vám sluchátko při prudším pohybu vypadne. Velmi dobře jsou na tom také z pohledu komfortu, ani při vícehodinovém používání nijak netlačí a nepřekáží.


Jabra Elite 4 Active

Cena: 2 599 Kč až 2 859 Kč

www.jabra.cz

 • konstrukce: uzavřené True Wireless špunty
 • frekvenční rozsah: 20 až 20 000 Hz
 • velikost měničů: 6 mm
 • udávaná výdrž: až 7 h s ANC a až 28 h s pouzdrem, 10 min nabíjení zajistí až 1 h přehrávání
 • nabíjení: USB-C, 3 h do plného nabití
 • konektivita: Bluetooth 5.2, SBC, aptX kodek
 • mobilní aplikace: Android, iOS
 • příslušenství: USB-C kabel, 3 páry špuntů
 • bezdrátové nabíjení: ne
 • zvýšená odolnost: IP57 (sluchátka)
 • velikost: 20,8 × 20,4 × 27,3 mm, pouzdro – 28,4 × 38,9 × 64 mm
 • hmotnost: 5 g sluchátko, 37,5 g pouzdro

Po velmi dlouhém poslechu můžete pociťovat mírný tlak od těla sluchátka na ušní boltec, avšak stává se tak zejména, pokud se sluchátek vůbec nedotknete a jsou tedy stále na stejném místě.

Oproti trendu dnešní doby zde není dotykové ovládání, ale Jabra se rozhodla pro malá tlačítka, která jsou umístěna na vnější straně sluchátek. Toto řešení může být diskutabilní a v mnoha recenzích je uváděno jako mínus. Osobně bych jej dal mezi plusové body, jelikož elegantně eliminujete nechtěné dotyky.

Pro stisk tlačítka není třeba vyvinout příliš velký tlak a vzhledem ke tvaru sluchátek je nejjistější opřít palec a prostředník o hranu a stisknout tlačítko ukazovákem. Pokud jej budete tisknout bez fixace ruky, je pravděpodobné, že budete muset vyvinout vyšší tlak a sluchátko si tak zatlačíte více do ucha, což nemusí být příjemné.

Klepněte pro větší obrázek

Osobně mi tlačítko maximálně vyhovuje a snad bych jen ocenil ještě o něco lehčí stisk. Na druhou stranu je třeba podotknout, že stisknutí je zde fyzické a má haptickou odezvu, takže máte jistotu, že jste tlačítko opravdu stisknuli.

Vzhledem k tomu, že najdete na každém sluchátku jedno tlačítko, je tomu uzpůsobeno i ovládání. Pomocí tlačítek je možné pozastavit nebo spustit přehrávání, případně ovládat telefonní hovor (pravé sluchátko). U levého sluchátka pak slouží tlačítko k aktivaci a deaktivaci ANC.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pro všechny ostatní funkce, nastavení míry potlačení hluku případně míry propouštění zvuku nebo aktualizaci firmwaru, pak slouží obslužná aplikace. V ní můžete zvolit úpravu zvuku pomocí ekvalizéru – vlastní nebo přednastavené křivky a také si nastavit míru potlačení hluku při jeho aktivaci. To je velmi praktický detail, který běžně v ovládacích aplikacích nenajdeme.

Snímání hlasu je kvalitní, Jabra dle našich zkušeností už dlouhé roky patří na naprostou špičku, ani model Elite 4 Active na tom nic nemění. Z tohoto ohledu je to sázka na jistotu.

Hudební projev

Zvukově vám sluchátka vykouzlí úsměv na tváři, jejich naladění je zábavné, avšak čisté a muzikální. Přednes je velmi dobrý a sluchátka si poradí prakticky s jakýmkoliv žánrem. Basy jsou hutné, středy čisté a čitelné a vyšší frekvence pak vhodně doplňují celek. Velice hezký je i náznak prostoru – nenajdete zde naštěstí plochý projev bez energie, ale spíše naopak.

Klepněte pro větší obrázek

Z čeho vám pravděpodobně spadne brada, to je účinnost ANC. Respektive, díky konstrukci sluchátka poměrně dobře izolují pasivně už sama o sobě, když k tomu ale přidáme aktivní potlačení hluku, které pracuje s celkem čtyřmi mikrofony tak se dočkáte perfektního odfiltrování rušivého hluku nejen v kancelářských prostorech, ale především v hromadné dopravě.

Klepněte pro větší obrázek

Takřka každodenní cesta vlakem je rázem méně unavující, samozřejmě je zde ANC naladěno podobně, jako u konkurence, tedy pro eliminaci hluku zejména v nižších až středních pásmech, takže ječící děti v kupé rozhodně nepřeslechnete. Jinak ale není moc co vytknout.

Jabra Elite 3 100-91410002-60 Jabra Elite 3 100-91410002-60
nabízí 8 obchodů za ceny od 1 999 Kč
Porovnat ceny
Jabra 4999-823-109 Jabra 4999-823-109
nabízí 34 obchodů za ceny od 983 Kč
Porovnat ceny
Jabra Elite 4 Active 100-99180000-60 Jabra Elite 4 Active 100-99180000-60
nabízí 7 obchodů za ceny od 2 599 Kč
Porovnat ceny
Jabra Elite 3 100-91410000-60 Jabra Elite 3 100-91410000-60
nabízí 10 obchodů za ceny od 1 999 Kč
Porovnat ceny
Jabra Elite 7 Active 100-99171000-60 Jabra Elite 7 Active 100-99171000-60
nabízí 3 obchody za ceny od 3 399 Kč
Porovnat ceny

Verdikt

V případě modelu Jabra Elite 4 Active bych se nebál říct, že se jedná o velmi výhodnou koupi, aktuální cena je těsně na 3000 Kč, ovšem můžete je pořídit i pod tři tisíce, a to nečekaně v Decathlonu. Klidně můžeme říct, že TWS sluchátka s lepším poměrem cena/výkon budete hledat velmi složitě. Mimo jiné i kvůli tomu, že Jabra (jakožto výrobce profesionálních konferenčních mikrofonů je fakt umí) opravdu funguje výborně i pro telefonování. 

Za tuto cenu jsou z mého pohledu sluchátka bezkonkurenční – velmi dobrý hudební projev totiž doplňuje také skvělý komfort a především pak potlačení hluku. Srovnatelné ANC budete v této cenové hladině hledat velmi těžko, takže pokud je pro vás tato funkce v kombinaci se špuntovým provedením zásadní, tak určitě neváhejte.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, True Wireless, Jabra, Sluchátka na Heureka.cz

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Máme dovézt horniny z Marsu? Někteří vědci v tom vidí zbytečný hazard

Máme dovézt horniny z Marsu? Někteří vědci v tom vidí zbytečný hazard

** Do čela závodů o první vzorky hornin z Marsu se dere Čína ** Zatímco americko-evropský projekt řeší bezpečnostní otázky, jeho konkurence si s nimi hlavu moc neláme ** Je strach ze zavlečení martského života na Zemi zbytečný?

Jaroslav Petr
MarsBezpečnost
Spellbreak příští rok zavře své brány. Jeho tvůrce odkoupil Blizzard. Budou se podílet na vývoji World of Warcraft

Spellbreak příští rok zavře své brány. Jeho tvůrce odkoupil Blizzard. Budou se podílet na vývoji World of Warcraft

Kouzelnický battle royale vyšel před 2 lety v plné verzi a ještě dlouho předtím běžel v předběžném přístupu. Příští rok se s ním ale hráči budou muset rozloučit.

Martin Nahodil
Activision BlizzardByznys
Tipy na české letní mapy. Kde je nejlepší voda na koupání, kam na raft nebo dobré pivo

Tipy na české letní mapy. Kde je nejlepší voda na koupání, kam na raft nebo dobré pivo

** Nejdůležitější mapy provozuje Seznam.cz, tam najdete skoro vše ** Specializované mapy ale nabídnou více detailů a komunitní informace ** Mrkněte, kde se točily filmy nebo točí „domácí“ pivo

Lukáš Václavík
Mapy
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Recenze mobilu Tecno Camon 18 Premier. Exotika pouze pro odvážné

Recenze mobilu Tecno Camon 18 Premier. Exotika pouze pro odvážné

** Snad žádný telefon na trhu se nehoupe na stole jako tento ** Update vylepšil děsivý software na software, který už je jen špatný ** Když si sama značka hází klacky pod nohy, je vstup na trh těžký

Jakub Michlovský
Střední třídaRecenze
Mario a králíci se v říjnu vydají do vesmíru. Ve Sparks of Hope se do party připojí i drak Bowser

Mario a králíci se v říjnu vydají do vesmíru. Ve Sparks of Hope se do party připojí i drak Bowser

Pokračování tahové strategie od Ubisoftu se konečně vytasilo s dalšími novinkami. Na jeho vydání si počkáme jen pár měsíců.

Martin Nahodil
Mario + Rabbids: Sparks of HopeVideo
Telegramem to neskončilo. Snapchat+ je další, kdo chce dokázat, že za sociální sítě je třeba si připlatit

Telegramem to neskončilo. Snapchat+ je další, kdo chce dokázat, že za sociální sítě je třeba si připlatit

** Snapchat+ je placená služba pro věrné fanoušky Snapchatu ** Za necelé 4 dolary získají přístup k exkluzivním funkcím i obsahu ** Ale nebojte se, o reklamy nepřijdete...

Martin Miksa
předplatnéSnapchatSociální sítě
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

Malé telefony s Androidem ještě nevymřely. Cubot Pocket si vás získá čtyřpalcovým displejem a nízkou cenou

** Hledáte kompaktní telefon okolo čtyř palců? ** Dotykáč už možná nenajdete, budou zde jen tlačítkové telefony ** Zavedené pořádky chce změnit Cubot Pocket

Martin Chroust
Kompaktní velikostAndroid
Proč si předplatit Disney+? Třeba kvůli těmto filmům

Proč si předplatit Disney+? Třeba kvůli těmto filmům

Žádná služba dosud nenabídla tolik kultovních filmových sérií. Star Wars, Predátor, Vetřelec, X-Max… Disney tyto značky vlastní, a tak může nabídnout více než pohádky a animované filmy, které si uz něj člověk hned vybaví. K tomu přidává výborné muzikály, válečné filmy, ale i další dosud nedostupnou klasiku.

Jaromír Puk
Proč si předplatit?
Windows 11 se rozšíří o AI. Microsoft počítá s přílivem neuronových procesorů

Windows 11 se rozšíří o AI. Microsoft počítá s přílivem neuronových procesorů

Lukáš Václavík
Microsoft Build 2022Windows 11Neuronová síť