19
Fotogalerie

Recenze sluchátek Marshall Major V. Pohodlný rocker se stohodinovou výdrží

Plusy
Komfort nošení
Dlouhá výdrž
Aplikace
Univerzální projev
Minusy
Možná až příliš malý přítlak
Pro někoho Joystick
Omezené možnosti aplikace
8  /10

Sluchátka Marshall Major se dočkala již páté generace, oproti té první se jedná o výrazný posun vpřed zejména z pohledu kvality zpracování a samozřejmě také z pohledu výdrže a pohodlí při nošení. Pokud však tento model srovnáme s předchozí čtvrtou generací, nečeká nás rozhodně velká revoluce ale spíš evoluční vývoj daný požadavky doby.

Marshall_Major_V_01.jpg

Konstrukce a zpracování

Z pohledu konstrukce a designu se zde příliš mnoho nezměnilo, sluchátka jsou stále typu „on ear“ a mají nadále svůj ikonický tvar s čtvercovými náušníky. Malé změny si povšimnete v povrchové úpravě – na vnější straně mušlí je tentokrát použitý strukturovaný materiál, připomínající umělou kůži, podobně, jako u Bluetooth reproduktorů stejné značky.

Zachována je i možnost složená sluchátek do kompaktnějšího tvaru, bohužel však chybí transportní pouzdro nebo textilní obal, bez něj sice sluchátka složíte a vlivem pružnosti hlavového mostu se budou neustále otevírat, časem pravděpodobně dojde k mírnému uvolnění.

Stejně tak je třeba počítat s tím, že nastavení velikosti sluchátek jde poměrně ztuha, na druhou stranu nehrozí nechtěné posunutí. Kloub má kovovou osu a stejně tak jsou kovové i posuvné držáky mušlí, zbytek je plastový.

Marshall_Major_V_14.jpg

Zpracování samotné je na velmi dobré úrovni, nikde nic nevrže ani jsem nenarazil na vůli v kloubech nebo otočných segmentech. V balení pak najdete napájecí USB-C kabel a kroucený signální kabel zakončený dvojicí jacků 3,5 mm.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jak jsou pohodlná při běžném použití

Aplikace a její možnosti

Jaký je rozdíl mezi čtvrtou a pátou generací

Jak to hraje

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud