16
Fotogalerie

Recenze sluchátek O2 Pods+. True Wireless špunty mluví česky, potlačují hluk a pořádně basují

Plusy
Vynikající poměr cena/výkon při využití slevy
Dobrá ergonomie a velikost sluchátek
Umí česky
Velmi dobrá výdrž
Aktivní potlačení hluku
Minusy
Přemíra basů a příliš zábavný zvuk (pro ty náročnější)
Jen základní ovládání
ANC není moc účinné
6  /10

True Wireless sluchátka jsou bezkonkurenčním hitem a nějaká nabízí prakticky každý výrobce audiotechniky. Nově svůj vlastní model prodává český mobilní operátor O2 pod názvem O2 Pods+. A rovnou spustil velkou kampaň, kde jasně říká, že pro své zákazníky má speciální cenu 499 Kč místo té běžné 1 499 Kč

Klon iPods Pro

Velké množství sluchátek TWS jednoduše kopíruje design známých prémiových (a drahých) modelů Apple AirPods Pro. Pods+ se řadí mezi ně. Tím pádem nemusíte vůbec řešit ergonomii, ta je zkrátka dobrá.

Z trojice dodaných silikonových nástavců si vyberete ten správný, který dobře padne a je pohodlný, ale zároveň tlumí okolí. Pak sluchátka v uších sedí stabilně. Výrobce neuvádí stupeň odolnosti proti vodě, takže případné poškození potem při sportu jde na vaše triko. 

PA090097.jpg

Nožičky slouží nejen jako stabilizační prvek a místo pro umístění mikrofonu a dobíjecích kontaktů, ale nesmí také chybět dotekové ovládání. Materiál sluchátek i pouzdra je lesklý plast, kvůli tomu při vyjímání z pouzdra poněkud kloužou. Pouzdro samotné se otevírá dobře, po mechanické stránce vypadá vcelku odolně. Díky malým rozměrům a oblému tvaru jej můžete bez problémů schovat i do malé kapsičky u kalhot.

PA090088.jpgPA090089.jpg
V balení najdete sluchátka, tři velikosti silikonových nástavců a krátký kabel USB-C/USB-A

Udávaná výdrž baterie sluchátek je realistických 7 hodin (bez ANC), pouzdro přidává další čtyři plná nabití, dostanete se tak na celkových 28 hodin, což je dobrá hodnota. Pouzdro se dobíjí přes USB-C, bezdrátové dobíjení k dispozici není. Vybrat si můžete z bílé, černé a modré varianty sluchátek.

Ovládání, kvalita hovoru a potlačení hluku

Ovládání máte zcela základní. Krátkými stisky pouštíte/zastavujete přehrávání a posouváte skladby, případně přijmete telefon. Každého asi potěší, že sluchátka s vámi budou komunikovat česky. Při přepínání režimů aktivního potlačení hluku ženský hlas sdělí, jaký je zrovna aktivní – režim propustnosti (zesílí okolní zvuky), běžný režim (vypnuté ANC) a režim potlačení hluku (zapnuté ANC). Nutno podotknout, že by hlas mohl mluvit tišeji.

Tím možnosti ovládání končí. Sluchátka O2 nemají v dnešní době stále běžnější aplikaci nabízející doladění funkcí. Párování se děje automaticky po vyjmutí z krabičky. Pro bezdrátové připojení slouží Bluetooth 5.2 a kodeky SBC a AAC (ano, i když AAC výrobce neuvádí, tak jej sluchátka umí). Multipoint, tedy současné připojení k dvěma zdrojům zvuku, se samozřejmě nekoná. 

Jaká je kvalita aktivního potlačení hluku? Počítejte se základem, který částečně utlumí rušivé a unavující nízké frekvence (monotónní dunění a hluk velkoměsta). Střední pásmo ale zůstává prakticky netknuté, o výškách nemluvě. Rozhodně je to lepší než nic, od toho nejhoršího vás ANC uchrání a díky tomu budete moci poslouchat hudbu a podcasty tišeji a chránit tak svůj sluch.

Kvalita mikrofonů a hovorů je standardní, v tichu je bezproblémová, v rušném prostředí už může být se srozumitelností problém. Ukázky máte zde: 

Jak to hraje

Zvukově budou Pods+ vyhovovat těm, kteří mají rádi zábavný zvuk s výraznými basy a vytaženými výškami. Právě hloubky zde dominují, sluchátka hrají hodně do nízkých basů, přičemž ty nejvyšší a především nižší středy jsou spíše potlačené.

Ve výsledku u tanečních skladeb dostanete tu správnou klubovou dunící atmosféru, ale pokud se pokusíte přehrát klasiku, tak zjistíte, že například viole chybí objem a paradoxně právě hlubší tóny. Výšky jsou zvýrazněné zrovna v pásmu sykavek, takže některé ostřejší hlasy vám nemusí být příjemné. Řečové pásmo lehce trpí právě výraznějším dunění, ale pro podcasty bude zvuk vyhovující.

Líbivý charakter zvuku tak bude vhodný pro běžný pop, náročnější hudební žánry ale už sluchátka přivedou úzkých. Pomoci určitě může ruční úprava zvuku ekvalizérem rovnou v mobilu. To pomůže proti přemíře basů, která vás při dlouhém poslechu unaví. 

Verdikt

O2 Pods+ představují určitě zajímavý počin. Pro O2 je určitě vyrábí některý čínský výrobce, jsou podezřele podobná například Huawei FreeBuds 4i, nicméně jsou jinak naladěná. 

Základní cena 1 499 Kč je zajímavá, ale v rámci levných špuntů s ANC patří spíše k těm vyšším. V této cenové relaci najde lépe hrající sluchátka. O2 Pods+ si ale mohou všichni zákazníci O2 pořídit za 499 Kč, což z nich naopak činí přímo fantastickou koupi.

Na sluchátka dosáhne každý zákazník O2, i majitelé předplacenek. Pokud máte známého, který má u O2 službu, tak vám slevu může klidně věnovat. Zkrátka a dobře za pětistovku není co řešit.

Celkově bychom tak sluchátka O2 Pods+ doporučili všem, kdo je mohou mít za zvýhodněnou „vánoční“ cenu. Za plnou cenu bychom hledali jinde.

O2 Pods+

  • Výdrž: 7 hodin poslechu, společně s pouzdrem až 28 hodin (bez ANC)
  • Bluetooth 5.2
  • Kodeky SBC, AAC
  • Měnič: 10mm reproduktor, obsah balení: sluchátka, dobíjecí pouzdro

Kompletní testy jsou na Živě přístupné jen předplatitelům. Tento článek pro všechny čtenáře odemkla společnost O2.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud