Recenze sluchátek Panasonic RZ-B210W. Levné TWS špunty s univerzálním přednesem

20. srpna 2022
TWEET SDÍLET

Plusy

 • cena
 • přesný dotyk
 • odolné provedení IPX4

Minusy

 • velikost pouzdra
 • průměrný hudební projev
 • jen základní funkce
 • nestandardní ovládání
7/10
Hodnocení

Plně bezdrátová špuntová sluchátka má v současné době v nabídce prakticky každý výrobce elektroniky. U větších značek pak nacházíme několik různých modelových řad, které se liší především výbavou, ovládáním a v neposlední řadě také zvukem.

Konstrukce a zpracování

Model RZ-B210W od Panasonicu je de facto základním typem bezdrátových sluchátek, která míří především na méně náročné uživatele. Sluchátka samotná jsou uzavřené špuntové konstrukce a mají malou nožičku, která zajišťuje jednak lepší usazení v uchu a jednak je osazena dvojíc magnetických konektorů pro nabíjení.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Jak je zvykem v této cenové hladině, konstrukce je celoplastová s částečně ergonomicky tvarovaným tělem sluchátka. Na vnější straně je pak malá kruhová dotyková plocha, která má integrovanou signalizační/stavovou diodu.


Technické parametry Panasonic RZ-B210W

 • konstrukce: uzavřené True Wireless špunty
 • frekvenční rozsah: 20 až 20 000 Hz
 • velikost měničů: 10 mm
 • udávaná výdrž: až 4 h sluchátka, až 16 h s pouzdrem, nabíjení cca 2 h
 • nabíjení: USB-C
 • konektivita: Bluetooth 5.0, SBC, AAC
 • mobilní aplikace: ne
 • příslušenství: USB-C kabel, 3 páry silikonových špuntů
 • bezdrátové nabíjení: ne
 • zvýšená odolnost: IPX4 (pouze sluchátka)
 • velikost: 22 × 31,8 × 26,1 mm, pouzdro – 62,2 × 46,2 × 27,4 mm
 • hmotnost: 5 g sluchátko, 48 g pouzdro

Nabíjecí pouzdro je také plastové, uvnitř je tvarovaná vložka pro obě sluchátka. Čelní strana je osazena čtveřicí LED pro signalizaci úrovně nabíjení a stavu baterie. Napájecí USB-C konektor najdete na spodní straně pouzdra, takže při nabíjení je nutné jej položit.

Klepněte pro větší obrázek

V balení je vedle pouzdra a sluchátek také trojice silikonových špuntů a napájecí kabel. Vybírat pak můžete ze tří barevných variant – bílá, růžová a černá.

Komfort a ovládání

Ačkoli jsou sluchátka klasické konstrukce s nožičkou, samotné tělo je poměrně masivní a mírně natvarované, nožička pak nepatří mezi nejtenčí, ale má čtvercový průřez, takže počítejte s tím, že sluchátka z ucha mírně vystupují.

Komfort je dobrý, bude se však odvíjet hlavně od zvolených silikonových špuntů a tvaru vašeho ucha. Sluchátka totiž mají poměrně krátký „krček“ na kterém je navlečen špunt a prakticky hned za krčkem je rozšiřující se část těla.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

V praxi se tedy může stát, že vám sluchátka nebudou úplně dobře sedět, pokud je třeba usazení hlouběji do ucha – může tomu bránit jak tvar sluchátek, tak zmíněná nožka. Vsazení do zvukovodu je doporučeno s mírným následným pootočením sluchátek, pro lepší fixaci v uchu.

Jakmile ale najdete tu správnou polohu, sluchátka drží v uchu dobře a nemají tendenci vypadávat. I když známe lepší provedení s jistějším pocitem usazení, nejedná se rozhodně o model, který by padal z uší při prudším pohybu hlavou.

Klepněte pro větší obrázek

Ovládání je zajištěno dvojící dotykových plošek na vnější straně sluchátek, které mají kruhový tvar a zároveň jsou i hmatově oddělené, takže je do značné míry eliminováno množství nechtěných doteků.

Nabídka funkcí je zde zcela základní a  ovládá se pomocí krátkých a dlouhých dotyků. Trochu matoucí může být fakt, že levé sluchátko slouží pro zvýšení/snížení hlasitosti pomocí troj/dvoj doteku, kdežto pravé sluchátko ovládá stejným počtem doteků posun mezi skladbami vpřed/vzad.

Hudební projev

Celkový hudební projev je možné hodnotit jako průměrný – basů zde není příliš, jak bychom mohli u levných sluchátek čekat, jejich množství do značné míry závisí na správném usazení sluchátek v uchu. Nicméně, i když tak učiníte jsou basy méně důrazné, než bych čekal, trošku jim chybí řádná údernost a hutných spodků se dočkáte jen občas, většinu času vás čeká spíše plošší basový kopanec – rozhodně to ale není jako „šustivé“ pecky, basy zde jsou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Zbytek pásma je naladěn spíše k vyšším středům, dynamika není nijak velká a ocenil bych více vzdušnosti a lehkosti, společně s lepším podáním prostoru. Ten se sice snaží sluchátka mírně maskovat větším zastoupením vyšších frekvencí, ale není to zcela přesvědčivé, i když v rámci třídy se jedná o dobrý výsledek.

Do jisté míry si můžete zvuk upravit pomocí ekvalizace, předpokládá to ale vyzkoušení a instalaci vhodné aplikace, jelikož sluchátka samotná obslužnou aplikaci nemají a tudíž u nich nic nenastavíte.


Nejoblíbenější sluchátka Panasonic

Panasonic RB-HX220B Panasonic RB-HX220B
nabízí 42 obchodů za ceny od 825 Kč
Porovnat ceny
Panasonic RP-HJE125E Panasonic RP-HJE125E
nabízí 56 obchodů za ceny od 139 Kč
Porovnat ceny
Panasonic RP-HS46E Panasonic RP-HS46E
nabízí 18 obchodů za ceny od 182 Kč
Porovnat ceny
Panasonic RZ-B100WDE Panasonic RZ-B100WDE
nabízí 46 obchodů za ceny od 677 Kč
Porovnat ceny
Panasonic RZ-B110WDE Panasonic RZ-B110WDE
nabízí 25 obchodů za ceny od 794 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené sluchátka Panasonic


Verdikt

Sluchátka Panasonic RZ-B210W jsou vhodným vstupním modelem do světa TWS sluchátek, nabídnou základní funkce a ovládání, na které si budete muset chvíli zvyknout. Zvukově se jedná o standard, který nijak zásadně nevyčnívá, ale v zásadě mu ani nic moc nechybí, snad jen čistší projev s lepší dynamikou.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Vzhledem k velikosti a tvarování bude velmi důležité, jak vám sluchátka sednou do ucha, rozhodně tedy v tomto případě nepodceňujte jejich vyzkoušení na vlastní uši. 

Pochválit určitě můžeme dostatečnou výdrž, vcelku stabilní spojení i v zarušeném prostředí a přesnou detekci dotyku, což nebývá v této cenové hladině zcela standardní.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Bluetooth, Panasonic, True Wireless, Sluchátka na Heureka.cz