Recenze sluchátek Philips Fidelio T1. Výdrž i zvuk, který si zamilujete

21. února 2022
TWEET SDÍLET

Plusy

 • Skvělý, živý zvuk
 • Kvalitní potlačení hluku
 • High-res audio
 • Fantastická výdrž i při ANC

Minusy

 • Větší rozměry nemusí všem sedět
 • Trochu náročnější ovládání
9/10
Hodnocení

Do redakce nám dorazila zcela bezdrátová sluchátka Philips Fidelio T1. Trochu výjimečně začnu už od samotného balení, které tentokrát kromě sluchátek i nabíječky obsahuje i širokou paletu náušníků, a to v devíti provedeních. Šest velikostí v bílé barvě a třikrát v černé, za což výrobce dostane velkou pochvalu.

Pokud jde o sluchátka samotná, již na první pohled jde o prémiové špunty, které půjdou proti tomu nejlepšímu od konkurence. Sluchátka mají precizní zpracování díky hliníkové konstrukci, což jim dodá i odolnost v případě pádů. Výhodou je pak certifikace IPX4 proti stříkající vodě.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Co však musíte překousnout je větší tělo špuntů, které někomu již může vadit. Jednak jej díky větší váze již v uších cítíte a nejlépe v uších nevypadají ani na pohled. Ovšem tento vizuální a silně individuální nedostatek je vykoupen jinými přednostmi.

Sluchátka mají plochý vršek s výraznou diodou pro signalizaci připojení, ale hlavně vystouplým kruhem pro dotykové ovládání. To dokáže rozpoznat jednoduché i vícenásobné poklepání, ale také krátké a dlouhé podržení. K ovládání se ale blíže dostanu později.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Prioritou u sluchátek je totiž zvuk. Díky většímu tělu se do nich vešly i dva měniče (10mm dynamický pro basy + tlakový na středy a výšky), které mě zaujali svým univerzálním, ale za to i excelentním projevem. Sluchátka mají výrazné basy, ale i čisté středy a výšky. Ať už šlo o poslech Hip Hopu, rockové hudby, ale i mluveného slova, zvuk byl krásně živý.

Skvěle si sluchátka vedla i u klasické hudby. Pochvalu zaslouží i za vysokou maximální hlasitost, kterou věřte, že nebudete nikdy potřebovat využít. Celkově Philps Fidelio potěší i náročnější audiofily.

Potlačení hluku

Velmi zvědavý jsem však byl i na kvalitu potlačení hluku, která byla skvělá a šla ještě doladit v nastavení v aplikaci na telefonu. Sluchátka dokázala dobře odfiltrovat jednak hluboké tóny jako zvuk motoru v autě či hluk ve vlaku. Venku asi ale dobře poradila i s například foukáním větru, což mě mile překvapilo.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Sluchátka mají primárně tři režimy. Již zmíněné potlačení hluku, pak také transparentní režim pro poslech okolí. Ten jednak aktivujete v aplikaci nebo dlouhým podržením sluchátek. Pokud však na více než dvě sekundy podržíte prst na pravém sluchátku z nich spustí se také režim naslouchátka, který zesiluje hlas z okolí a je aktivní do chvíle, než prst ze sluchátka nesundáte. Podržení na levém sluchátku pak naopak znamená ztlumení mikrofonu.

Sluchátka ale nabízí také adaptivní režim, kdy potlačení hluku či režim propustnosti okolního zvuku nastavují automaticky dle situace. Někdy je to i jednodušší, pokud se člověk nehodlá učit veškerá gesta ovládání. K tomu kromě přepínání režimu patří i pauzování a pouštění skladeb, přepínání písní a další tradiční funkce. Popravdě ale musím přiznat, že se mi několikrát stalo, že mi sluchátka na gesto nezareagovala tak, jak jsem si představoval.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Prostředí mobilní aplikace a vysvětlivky ovládání

Sluchátka lze využívat i k využívání hlasového asistenta, přičemž u telefonu podporují Google Assistanta či Apple Siri. K připojení sluchátek samozřejmě slouží Bluetooth, a to ve verzi 5.2. Kvalitu zvuku pak ovlivňuje zvolený kodek. Podporováno je zda základní SBC, AAC ale také LDAC pro high-res audio. 

Kritiku si ode mě vyslouží nabíjecí pouzdro. To je totiž na poměry dnešních sluchátek přímo obrovské, takže vám zabírá místo v kapse a je velmi nepraktické. Na druhou stranu má ale velkou baterii, která sluchátkům dodává až dalších 35 hodin výdrže přehrávání s vypnutým ANC. S aktivním potlačením hluku přidá stále skvělých 25 hodin.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
 

Pochvalu naopak zaslouží i samotná sluchátka, která sama o sobě vydrží hrát až 9 hodin při aktivním potlačení hluku, případně až vynikajících 13 hodin na jedno nabití, pokud ANC vypnete. To je naprosto špičková doba, která bez problému vystačí i pro delší cestu vlakem či dlouhý let v letadle. Samotné nabíjení sluchátek trvá necelé 2 hodiny, přičemž pouhých 15 minut v nabíječce vám dodá energii na hodinu poslechu.

Verdikt

Sluchátka Philips Fidelio T1 se prodávají za cenu 7 400 Kč, kde je silná konkurence toho nejlepšího a sluchátka to nebudou mít jednoduché. Sice skvěle hrají a jsou univerzální, ovšem dnes za nižší cenu seženete jak Apple AirPods Pro, tak i excelentní Sony WF-1000XM4, které mají ještě o kousek výraznější potlačení hluku. Co se zvuku týče, tak Sony má výraznější basy, Philips působí neutrálněji, ale živěji, v této třídě záleží spíše na vašich preferencích. Bonusem u obou konkurentů bude však kompaktnější pouzdro. 

Celkově bude spíše záležet, co od prémiových TWS sluchátek čekáte, takhle se ale povedla. Pokud chcete excelentní sluchátka s dlouhou výdrží, vynikajícím zvukem a skvělým potlačením hluku, s Philips Fidelio T1 rozhodně nesáhnete vedle.

Philips Fidelio T1 Philips Fidelio T1
nabízí 2 obchody za ceny od 5 319 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Philips Fidelio T1

Cena orientační: 7 699 Kč

Technické parametry

 • TWS sluchátka
 • Bluetooth: 5.2
 • Kodeky: SBC, AAC, LDAC
 • Frekvenční rozsah: 7 Hz - 40 kHz
 • Měniče: 10 mm + BA
 • Ovládání: dotykové
 • Mikrofon: 4× pro ANC, 3× pro volání 
 • Stupeň krytí: IPX4
 • Udávaná výdrž: 13 h sluchátka + 35 h pouzdro
 • Udávaná výdrž s ANC: 9 h sluchátka + 25 h pouzdro
 • Nabíjení: USB-C

Témata článku: Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Test, LDAC, Hi-Res Audio, Bluetooth, High-End, Philips, True Wireless, Sluchátka na Heureka.cz


25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

25 nejlepších hororů všech dob. Víme, kde je najdete on-line

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Proč si předplatit HBO Max? Třeba kvůli těmto seriálům. Vybrali jsme ty nejlepší

Proč si předplatit HBO Max? Třeba kvůli těmto seriálům. Vybrali jsme ty nejlepší

Přiznejme si, že právě právě seriály jsou tím, proč jsou streamovací služby tak oblíbené. Komfort, kvalita, titulky, na HBO i tradičně solidní dabing. Nabízíme přehled těch nejlepších seriálů z HBO Max. Vybrali jsme jak ty známé, tak i skrytější skvosty.

Jaromír Puk
HBO Max
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Jak jsem vybíral, kupoval a nakonec nastavoval svůj nový OLED televizor Sony

Jak jsem vybíral, kupoval a nakonec nastavoval svůj nový OLED televizor Sony

Jak se dobře zorientovat při koupi televizoru, co chtít, co koupit, jak koupit a proč nastavit to/ono. Článek není jen o testu konkrétního televizoru, ale má komplexnější pojetí se subjektivněji laděným nádechem.

Alexandr Bray
Google TVRecenzeTestAndroid TV4K TVSonyUživatelské recenzeTestyPrůvodce nákupem
15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

15 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět