20
Fotogalerie

Recenze sluchátek Philips Fidelio T1. Výdrž i zvuk, který si zamilujete

Plusy
Skvělý, živý zvuk
Kvalitní potlačení hluku
High-res audio
Fantastická výdrž i při ANC
Minusy
Větší rozměry nemusí všem sedět
Trochu náročnější ovládání
9  /10

Do redakce nám dorazila zcela bezdrátová sluchátka Philips Fidelio T1. Trochu výjimečně začnu už od samotného balení, které tentokrát kromě sluchátek i nabíječky obsahuje i širokou paletu náušníků, a to v devíti provedeních. Šest velikostí v bílé barvě a třikrát v černé, za což výrobce dostane velkou pochvalu.

Pokud jde o sluchátka samotná, již na první pohled jde o prémiové špunty, které půjdou proti tomu nejlepšímu od konkurence. Sluchátka mají precizní zpracování díky hliníkové konstrukci, což jim dodá i odolnost v případě pádů. Výhodou je pak certifikace IPX4 proti stříkající vodě.

PB160126.JPGPB160127.jpg

Co však musíte překousnout je větší tělo špuntů, které někomu již může vadit. Jednak jej díky větší váze již v uších cítíte a nejlépe v uších nevypadají ani na pohled. Ovšem tento vizuální a silně individuální nedostatek je vykoupen jinými přednostmi.

Sluchátka mají plochý vršek s výraznou diodou pro signalizaci připojení, ale hlavně vystouplým kruhem pro dotykové ovládání. To dokáže rozpoznat jednoduché i vícenásobné poklepání, ale také krátké a dlouhé podržení. K ovládání se ale blíže dostanu později.

PB160123.JPGPB160125.jpg

Prioritou u sluchátek je totiž zvuk. Díky většímu tělu se do nich vešly i dva měniče (10mm dynamický pro basy + tlakový na středy a výšky), které mě zaujali svým univerzálním, ale za to i excelentním projevem. Sluchátka mají výrazné basy, ale i čisté středy a výšky. Ať už šlo o poslech Hip Hopu, rockové hudby, ale i mluveného slova, zvuk byl krásně živý.

Skvěle si sluchátka vedla i u klasické hudby. Pochvalu zaslouží i za vysokou maximální hlasitost, kterou věřte, že nebudete nikdy potřebovat využít. Celkově Philps Fidelio potěší i náročnější audiofily.

Potlačení hluku

Velmi zvědavý jsem však byl i na kvalitu potlačení hluku, která byla skvělá a šla ještě doladit v nastavení v aplikaci na telefonu. Sluchátka dokázala dobře odfiltrovat jednak hluboké tóny jako zvuk motoru v autě či hluk ve vlaku. Venku asi ale dobře poradila i s například foukáním větru, což mě mile překvapilo.

PB160116.jpgPB160119.jpg

Sluchátka mají primárně tři režimy. Již zmíněné potlačení hluku, pak také transparentní režim pro poslech okolí. Ten jednak aktivujete v aplikaci nebo dlouhým podržením sluchátek. Pokud však na více než dvě sekundy podržíte prst na pravém sluchátku z nich spustí se také režim naslouchátka, který zesiluje hlas z okolí a je aktivní do chvíle, než prst ze sluchátka nesundáte. Podržení na levém sluchátku pak naopak znamená ztlumení mikrofonu.

Sluchátka ale nabízí také adaptivní režim, kdy potlačení hluku či režim propustnosti okolního zvuku nastavují automaticky dle situace. Někdy je to i jednodušší, pokud se člověk nehodlá učit veškerá gesta ovládání. K tomu kromě přepínání režimu patří i pauzování a pouštění skladeb, přepínání písní a další tradiční funkce. Popravdě ale musím přiznat, že se mi několikrát stalo, že mi sluchátka na gesto nezareagovala tak, jak jsem si představoval.

IMG_1601.PNGIMG_1595.PNGIMG_1596.PNGIMG_1597.PNGIMG_1598.PNGIMG_1599.PNGIMG_1600.PNG
Prostředí mobilní aplikace a vysvětlivky ovládání

Sluchátka lze využívat i k využívání hlasového asistenta, přičemž u telefonu podporují Google Assistanta či Apple Siri. K připojení sluchátek samozřejmě slouží Bluetooth, a to ve verzi 5.2. Kvalitu zvuku pak ovlivňuje zvolený kodek. Podporováno je zda základní SBC, AAC ale také LDAC pro high-res audio. 

Kritiku si ode mě vyslouží nabíjecí pouzdro. To je totiž na poměry dnešních sluchátek přímo obrovské, takže vám zabírá místo v kapse a je velmi nepraktické. Na druhou stranu má ale velkou baterii, která sluchátkům dodává až dalších 35 hodin výdrže přehrávání s vypnutým ANC. S aktivním potlačením hluku přidá stále skvělých 25 hodin.

PB160114.JPGPB160115.jpg
PB160129.JPGPB160130.jpg
 

Pochvalu naopak zaslouží i samotná sluchátka, která sama o sobě vydrží hrát až 9 hodin při aktivním potlačení hluku, případně až vynikajících 13 hodin na jedno nabití, pokud ANC vypnete. To je naprosto špičková doba, která bez problému vystačí i pro delší cestu vlakem či dlouhý let v letadle. Samotné nabíjení sluchátek trvá necelé 2 hodiny, přičemž pouhých 15 minut v nabíječce vám dodá energii na hodinu poslechu.

Verdikt

Sluchátka Philips Fidelio T1 se prodávají za cenu 7 400 Kč, kde je silná konkurence toho nejlepšího a sluchátka to nebudou mít jednoduché. Sice skvěle hrají a jsou univerzální, ovšem dnes za nižší cenu seženete jak Apple AirPods Pro, tak i excelentní Sony WF-1000XM4, které mají ještě o kousek výraznější potlačení hluku. Co se zvuku týče, tak Sony má výraznější basy, Philips působí neutrálněji, ale živěji, v této třídě záleží spíše na vašich preferencích. Bonusem u obou konkurentů bude však kompaktnější pouzdro. 

Celkově bude spíše záležet, co od prémiových TWS sluchátek čekáte, takhle se ale povedla. Pokud chcete excelentní sluchátka s dlouhou výdrží, vynikajícím zvukem a skvělým potlačením hluku, s Philips Fidelio T1 rozhodně nesáhnete vedle.

Philips Fidelio T1

Cena orientační: 7 699 Kč

Technické parametry

 • TWS sluchátka
 • Bluetooth: 5.2
 • Kodeky: SBC, AAC, LDAC
 • Frekvenční rozsah: 7 Hz - 40 kHz
 • Měniče: 10 mm + BA
 • Ovládání: dotykové
 • Mikrofon: 4× pro ANC, 3× pro volání 
 • Stupeň krytí: IPX4
 • Udávaná výdrž: 13 h sluchátka + 35 h pouzdro
 • Udávaná výdrž s ANC: 9 h sluchátka + 25 h pouzdro
 • Nabíjení: USB-C

Určitě si přečtěte

Články odjinud