Recenze sluchátek Realme Buds Air 2 a Realme Buds Air 2 Neo. Levné, pohodlné, s ANC a skvělým zvukem

10. listopadu 2021
TWEET SDÍLET
Pokud hledáte opravdu pohodlné TWS sluchátka, tak Realme Buds Air 2 to plní na jedničku. Přičtěte překvapivě velmi příjemný zvuk, dobré potlačení hluku a výsledkem je levná varianta daleko dražších AirPods Pro. Ve své cenové relaci nabízejí vynikající poměr cena/výkon.

Plusy

 • skvělý zvuk
 • účinnost ANC
 • cena

Minusy

 • moc basů (Air 2 Neo)
 • testovaný kus se občas neodpojil se od telefonu (Air 2)
 • nedotažená informační LED
8/10
Hodnocení

Značku Realme známe spíše ze světa mobilních telefonů, nicméně výrobce rozšiřuje i řadu dostupného příslušenství. Nová TWS sluchátka Buds Air 2 pak servíruje zákazníkům ve dvou provedeních.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Model Buds Air 2 zaujme opravdu malými rozměry a je zde jasná inspirace AirPody, které sice nekopíruje, ale design se jimi viditelně inspiroval. Druhá varianta Buds Air 2 Neo přichází s odlišnou konstrukcí i tvarem, ten více připomíná současnou produkci bezdrátových špuntů bez nožičky ale s výrazně větším tělem.

Konstrukce a zpracování

Balení je v obou případech velmi podobné – v papírové krabičce najdete sluchátka, nabíjecí pouzdro, čtveřici silikonových špuntů různé velikosti a napájecí kabel. Vše ještě doplňuje jednoduchý tištěný manuál.

Odlišná je nejen konstrukce a design sluchátek, zatímco Air 2 mají pouzdro plošší a vyšší, Air 2 Neo jsou ukryta v pouzdru, které je nižší, ale silnější (hlubší), takže se nemusí vejít do malé kapsy – v obou případech však bez problémů vlezou do kapsičky na hodinky. Malá výtka ke druhým jmenovaným míří k otevírání pouzdra, které jednou rukou nezvládnete.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Obě pouzdra mají na zadní/spodní straně napájecí USB-C konektor. Pouzdro k Air 2 má na boční straně prakticky neviditelné malé tlačítko pro aktivaci párování. Druhý model Neo má toto tlačítko uvnitř pouzdra. Na čelní straně je také informační dioda.


realme Buds Air 2 Neo

Cena: 

 • konstrukce: špuntová intraaurální sluchátka uzavřené konstrukce
 • přenos signálu: Bluetooth 5.0, SBC, AAC
 • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
 • výdrž: sluchátka při plném nabití cca 5 h, s nabíjením v pouzdře až 28 h
 • funkce: ovládání přehrávače, telefonních hovorů a ANC
 • hmotnost: 4,7 g sluchátko + 37 g dobíjecí pouzdro
 • příslušenství: napájecí USB kabel, čtyři páry špuntů

Konstrukce pouzdra je čistě účelová – vnitřní část je z matného plastu a vytvarovaná přesně pro sluchátka. Kryt pouzdra je fixován magnetem a zároveň pružinou v pantu. U modelu Neo má kryt mírnou vůli do stran. Tovární zpracování je jinak standardní. V obou případech plní sluchátka certifikaci IPX5, takže jim nevadí ani silnější déšť.

Komfort a ovládání

V tomto případě již najdeme rozdíly výraznější. Air 2 sedí v uchu velice dobře, což je podpořeno zejména jejich tvarem a opravdu malou velikostí samotných špuntů. Nožička s konektorem je tak akorát dlouhá a díky vhodnému rozložení hmotnosti „nevytahuje“ sluchátko z ucha. To ani nemá tendenci vypadávat při prudším pohybu hlavou. Díky optimálnímu tvaru i usazení v uchu, mají sluchátka velmi dobrou pasivní míru izolace od okolí.

Komfort při používání je nadprůměrný, pokud si dobře vyberete velikost silikonových špuntů, sedí sluchátka ve zvukovodu stabilně a ani po delším poslechu nikde netlačí, tohle se povedlo.


realme Buds Air 2

Cena: od 1 180 Kč

 • konstrukce: špuntová intraaurální sluchátka uzavřené konstrukce
 • přenos signálu: Bluetooth 5.0, SBC, AAC
 • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
 • výdrž: sluchátka při plném nabití cca 5 h, s nabíjením v pouzdře až 25 h
 • funkce: ovládání přehrávače, telefonních hovorů a ANC
 • hmotnost: 4,1g sluchátko + 34 g dobíjecí pouzdro
 • příslušenství: napájecí USB kabel, čtyři páry špuntů

Zato model Air 2 Neo je na tom s komfortem znatelně hůř – konstrukce, respektive usazení do ucha s následným pootočením těla směrem vzad pro lepší stabilizaci zde zkrátka příliš nefunguje. Velmi bude záležet, jak máte tvarovaný ušní boltec, nicméně hladký povrch sluchátek bez jakéhokoli profilování příliš v uchu nedrží a rozhodně vám nedodá jistotu, že sluchátko při prudším pohybu nevypadne.

S tím samozřejmě souvisí i komfort nošení, který je narušován neustálou potřebou úpravy pozice sluchátek v uchu. Vzhledem k horší stabilitě usazení, v tomto případě také trpí pasivní izolace, kdy pronikají z vnějšího prostředí do ucha parazitní zvuky kvůli nepřesnému usazení ve zvukovodu – částečně zde mohou pomoci vhodně zvolené špunty co do velikosti i materiálu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ovládání řeší Realme dotykovou ploškou na levém i pravém sluchátku, a to u obou modelů. Takže počítejte se všemi tradičními neduhy tohoto způsobu ovládání, zejména s nechtěnými doteky, které ovlivní samotný poslech změnou skladby nebo neplánovanou pauzou apod.

Samotné příkazy pak udílíte pomocí krátkých nebo dlouhých doteků – výchozí nastavení je univerzální a můžete si jej bez problémů změnit v přidružené aplikaci Realme Link. Vedle nastavení dotykové plochy pro různé příkazy je možné také upravit zvuk pomocí tří předvoleb a nastavit způsob přepínání režimů pro potlačení hluku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Smířit se bohužel musíte s tím, že není k dispozici ovládání hlasitosti pomocí sluchátek, na druhou stranu kvitujeme možnost vypnout detekci dotyku. Z praktického používání je velký mínusem modelu Air 2 fakt, že po vložení sluchátek do pouzdra a jeho zavření, se sluchátka neodpojí od telefonu – překvapení pak nastává, když vám někdo zavolá, přiložíte telefon k uchu a nic neslyšíte – než si povšimnete, že zvuk je posílán do Bluetooth zařízení, tedy do neodpojených sluchátek.

Hudební projev

Jedním slovem skvělý, vezmeme-li v potaz cenu a také komfort modelu Air 2. Oba modely jsou laděny spíše zábavně, ale rozhodně jim nechybí dostatek všech frekvencí. Celkově se jedná o povedený kompromis mezi čistým a zábavným zvukem, zejména u Air 2.

Basy jsou zde hutné a pevné, u modelu Air 2 Neo je jich trochu nadbytek i s vypnutou funkcí Bass Boost+ a projevem se blíží spíše nabasovanějším mainstreamovým modelům. To je asi společně s tvarováním hlavní rozdíl mezi testovanými modely.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pro přenos dat jsou k dispozici kodeky AAC a SBC, takže si užijete čistého přenosu, výpadky jsou také výjimečné i v zarušených místech. Bluetooth 5.0 slibuje nízkou latenci, cože je pravda a zpoždění prakticky nezaznamenáte. V nastavení najdete tzv. herní režim, který by měl i minimální latenci předcházet.

Potlačení hluku zde funguje na danou cenovou třídu velmi dobře a troufám si tvrdit, že je o něco lepší než například u nedávno testovaného modelu Anker Soundcore Life Dot 2 NC. Na modely v ceně od 3000 sice kvalitou utlumení nedosáhnou, ovšem pro běžné použití ve městě, hromadné dopravě nebo kanceláři jsou zcela dostačující a příjemně překvapí. Svůj díl na tom má i dobré pasivní tlumení zejména u modelu Air 2.

Nabíjení je rychlé a celková výdrž dosahuje u Air 2 až 25 hodin (sluchátka + pouzdro), samotná sluchátka vydrží 5 hodin a po 10 minutovém nabíjení mají energii pro 2 hodiny přehrávání. U sluchátek Air 2 Neo je výdrž samotných sluchátek také 5 hodin, při použití pouzdra se pak dostanete až na 28 hodin bez ANC, respektive 20 h se zapnutým ANC. V praxi tyto časy klesají v závislosti na hlasitosti a používání ANC, počítat však můžete s reálno výdrží o cca 30–60 minut kratší.

Verdikt

Levná sluchátka s aktivním potlačením hluku jsou dnes v nabídce prakticky každého výrobce. A právě proto zde hrají roli jednak detaily a jednak hudební projev. Ten je zde velmi dobrý a potlačení hluku je dobře použitelné. Snad jediným neduhem je subjektivně dotykové ovládání.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Jestliže tedy hledáte něco podobného, rozhodně byste měli zařadit Realme do užšího výběru, vzhledem k pohodlí a projevu doporučujeme spíše o chlup dražší model Realme Buds Air 2 s čistším přednesem a vysokým komfortem při používání. Ve své ceně je asi o nejlepší budgetová sluchátka s aktivním potlačením hluku.

Témata článku: Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, ANC, Bluetooth, True Wireless, realme, Sluchátka na Heureka.cz

BAE Systems testují protidronové rakety naváděné technologií APKWS

BAE Systems testují protidronové rakety naváděné technologií APKWS

** BAE Systems zhruba posledních 20 let vyvíjí systém AGR-20 Advanced Precision Kill Weapon System ** Ten je založený na konverzi raket Hydra 70 na přesně naváděnou munici PGM ** Výsledkem je laserem naváděná raketa, jejíž cena i hmotnost jsou zhruba třetinové oproti jiným srovnatelným střelám

Stanislav Mihulka
ZbraněVojenstvíDrony
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Malá a úplně bez drátů. Tady je 17 nejlepších sluchátek True Wireless pod vánoční stromek

Malá a úplně bez drátů. Tady je 17 nejlepších sluchátek True Wireless pod vánoční stromek

Sluchátka typu True Wireless zaznamenala takový komerční úspěch, že nezůstal jediný výrobce, který by si je dovolil neprodávat. Vybrali jsme sluchátka, která poměrem ceny k výkonu patří na špičku.

Jaromír Puk
True Wireless
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

V 90. letech už nemůže být o prudérnosti žádná řeč, a tak se vesele odhalovaly i největší hvězdy Hollywoodu. Kdo překoná Sharon Stone a její rafinované přehazování nohy přes nohu?

Marek Čech
Filmy a seriály