Recenze sluchátek Realme Buds Air 2 a Realme Buds Air 2 Neo. Levné, pohodlné, s ANC a skvělým zvukem

10. listopadu 2021
TWEET SDÍLET
Pokud hledáte opravdu pohodlné TWS sluchátka, tak Realme Buds Air 2 to plní na jedničku. Přičtěte překvapivě velmi příjemný zvuk, dobré potlačení hluku a výsledkem je levná varianta daleko dražších AirPods Pro. Ve své cenové relaci nabízejí vynikající poměr cena/výkon.

Plusy

 • skvělý zvuk
 • účinnost ANC
 • cena

Minusy

 • moc basů (Air 2 Neo)
 • testovaný kus se občas neodpojil se od telefonu (Air 2)
 • nedotažená informační LED
8/10
Hodnocení

Značku Realme známe spíše ze světa mobilních telefonů, nicméně výrobce rozšiřuje i řadu dostupného příslušenství. Nová TWS sluchátka Buds Air 2 pak servíruje zákazníkům ve dvou provedeních.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Model Buds Air 2 zaujme opravdu malými rozměry a je zde jasná inspirace AirPody, které sice nekopíruje, ale design se jimi viditelně inspiroval. Druhá varianta Buds Air 2 Neo přichází s odlišnou konstrukcí i tvarem, ten více připomíná současnou produkci bezdrátových špuntů bez nožičky ale s výrazně větším tělem.

Konstrukce a zpracování

Balení je v obou případech velmi podobné – v papírové krabičce najdete sluchátka, nabíjecí pouzdro, čtveřici silikonových špuntů různé velikosti a napájecí kabel. Vše ještě doplňuje jednoduchý tištěný manuál.

Odlišná je nejen konstrukce a design sluchátek, zatímco Air 2 mají pouzdro plošší a vyšší, Air 2 Neo jsou ukryta v pouzdru, které je nižší, ale silnější (hlubší), takže se nemusí vejít do malé kapsy – v obou případech však bez problémů vlezou do kapsičky na hodinky. Malá výtka ke druhým jmenovaným míří k otevírání pouzdra, které jednou rukou nezvládnete.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Obě pouzdra mají na zadní/spodní straně napájecí USB-C konektor. Pouzdro k Air 2 má na boční straně prakticky neviditelné malé tlačítko pro aktivaci párování. Druhý model Neo má toto tlačítko uvnitř pouzdra. Na čelní straně je také informační dioda.


realme Buds Air 2 Neo

Cena: 

 • konstrukce: špuntová intraaurální sluchátka uzavřené konstrukce
 • přenos signálu: Bluetooth 5.0, SBC, AAC
 • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
 • výdrž: sluchátka při plném nabití cca 5 h, s nabíjením v pouzdře až 28 h
 • funkce: ovládání přehrávače, telefonních hovorů a ANC
 • hmotnost: 4,7 g sluchátko + 37 g dobíjecí pouzdro
 • příslušenství: napájecí USB kabel, čtyři páry špuntů

Konstrukce pouzdra je čistě účelová – vnitřní část je z matného plastu a vytvarovaná přesně pro sluchátka. Kryt pouzdra je fixován magnetem a zároveň pružinou v pantu. U modelu Neo má kryt mírnou vůli do stran. Tovární zpracování je jinak standardní. V obou případech plní sluchátka certifikaci IPX5, takže jim nevadí ani silnější déšť.

Komfort a ovládání

V tomto případě již najdeme rozdíly výraznější. Air 2 sedí v uchu velice dobře, což je podpořeno zejména jejich tvarem a opravdu malou velikostí samotných špuntů. Nožička s konektorem je tak akorát dlouhá a díky vhodnému rozložení hmotnosti „nevytahuje“ sluchátko z ucha. To ani nemá tendenci vypadávat při prudším pohybu hlavou. Díky optimálnímu tvaru i usazení v uchu, mají sluchátka velmi dobrou pasivní míru izolace od okolí.

Komfort při používání je nadprůměrný, pokud si dobře vyberete velikost silikonových špuntů, sedí sluchátka ve zvukovodu stabilně a ani po delším poslechu nikde netlačí, tohle se povedlo.


realme Buds Air 2

Cena: od 1 180 Kč

 • konstrukce: špuntová intraaurální sluchátka uzavřené konstrukce
 • přenos signálu: Bluetooth 5.0, SBC, AAC
 • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
 • výdrž: sluchátka při plném nabití cca 5 h, s nabíjením v pouzdře až 25 h
 • funkce: ovládání přehrávače, telefonních hovorů a ANC
 • hmotnost: 4,1g sluchátko + 34 g dobíjecí pouzdro
 • příslušenství: napájecí USB kabel, čtyři páry špuntů

Zato model Air 2 Neo je na tom s komfortem znatelně hůř – konstrukce, respektive usazení do ucha s následným pootočením těla směrem vzad pro lepší stabilizaci zde zkrátka příliš nefunguje. Velmi bude záležet, jak máte tvarovaný ušní boltec, nicméně hladký povrch sluchátek bez jakéhokoli profilování příliš v uchu nedrží a rozhodně vám nedodá jistotu, že sluchátko při prudším pohybu nevypadne.

S tím samozřejmě souvisí i komfort nošení, který je narušován neustálou potřebou úpravy pozice sluchátek v uchu. Vzhledem k horší stabilitě usazení, v tomto případě také trpí pasivní izolace, kdy pronikají z vnějšího prostředí do ucha parazitní zvuky kvůli nepřesnému usazení ve zvukovodu – částečně zde mohou pomoci vhodně zvolené špunty co do velikosti i materiálu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ovládání řeší Realme dotykovou ploškou na levém i pravém sluchátku, a to u obou modelů. Takže počítejte se všemi tradičními neduhy tohoto způsobu ovládání, zejména s nechtěnými doteky, které ovlivní samotný poslech změnou skladby nebo neplánovanou pauzou apod.

Samotné příkazy pak udílíte pomocí krátkých nebo dlouhých doteků – výchozí nastavení je univerzální a můžete si jej bez problémů změnit v přidružené aplikaci Realme Link. Vedle nastavení dotykové plochy pro různé příkazy je možné také upravit zvuk pomocí tří předvoleb a nastavit způsob přepínání režimů pro potlačení hluku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Smířit se bohužel musíte s tím, že není k dispozici ovládání hlasitosti pomocí sluchátek, na druhou stranu kvitujeme možnost vypnout detekci dotyku. Z praktického používání je velký mínusem modelu Air 2 fakt, že po vložení sluchátek do pouzdra a jeho zavření, se sluchátka neodpojí od telefonu – překvapení pak nastává, když vám někdo zavolá, přiložíte telefon k uchu a nic neslyšíte – než si povšimnete, že zvuk je posílán do Bluetooth zařízení, tedy do neodpojených sluchátek.

Hudební projev

Jedním slovem skvělý, vezmeme-li v potaz cenu a také komfort modelu Air 2. Oba modely jsou laděny spíše zábavně, ale rozhodně jim nechybí dostatek všech frekvencí. Celkově se jedná o povedený kompromis mezi čistým a zábavným zvukem, zejména u Air 2.

Basy jsou zde hutné a pevné, u modelu Air 2 Neo je jich trochu nadbytek i s vypnutou funkcí Bass Boost+ a projevem se blíží spíše nabasovanějším mainstreamovým modelům. To je asi společně s tvarováním hlavní rozdíl mezi testovanými modely.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pro přenos dat jsou k dispozici kodeky AAC a SBC, takže si užijete čistého přenosu, výpadky jsou také výjimečné i v zarušených místech. Bluetooth 5.0 slibuje nízkou latenci, cože je pravda a zpoždění prakticky nezaznamenáte. V nastavení najdete tzv. herní režim, který by měl i minimální latenci předcházet.

Potlačení hluku zde funguje na danou cenovou třídu velmi dobře a troufám si tvrdit, že je o něco lepší než například u nedávno testovaného modelu Anker Soundcore Life Dot 2 NC. Na modely v ceně od 3000 sice kvalitou utlumení nedosáhnou, ovšem pro běžné použití ve městě, hromadné dopravě nebo kanceláři jsou zcela dostačující a příjemně překvapí. Svůj díl na tom má i dobré pasivní tlumení zejména u modelu Air 2.

Nabíjení je rychlé a celková výdrž dosahuje u Air 2 až 25 hodin (sluchátka + pouzdro), samotná sluchátka vydrží 5 hodin a po 10 minutovém nabíjení mají energii pro 2 hodiny přehrávání. U sluchátek Air 2 Neo je výdrž samotných sluchátek také 5 hodin, při použití pouzdra se pak dostanete až na 28 hodin bez ANC, respektive 20 h se zapnutým ANC. V praxi tyto časy klesají v závislosti na hlasitosti a používání ANC, počítat však můžete s reálno výdrží o cca 30–60 minut kratší.

Verdikt

Levná sluchátka s aktivním potlačením hluku jsou dnes v nabídce prakticky každého výrobce. A právě proto zde hrají roli jednak detaily a jednak hudební projev. Ten je zde velmi dobrý a potlačení hluku je dobře použitelné. Snad jediným neduhem je subjektivně dotykové ovládání.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Jestliže tedy hledáte něco podobného, rozhodně byste měli zařadit Realme do užšího výběru, vzhledem k pohodlí a projevu doporučujeme spíše o chlup dražší model Realme Buds Air 2 s čistším přednesem a vysokým komfortem při používání. Ve své ceně je asi o nejlepší budgetová sluchátka s aktivním potlačením hluku.

Témata článku: , , , , , , ,