Středový kanál s dialogy můžete přehrávat víc nahlas

Středový kanál s dialogy můžete přehrávat víc nahlas

Srovnáním dynamiky se srovnají tiché a hlasité pasáže

Srovnáním dynamiky se srovnají tiché a hlasité pasáže

Kalibrací na místnost vylepšíte prostorový efekt

Kalibrací na místnost vylepšíte prostorový efekt

Nabídka podporovaných služeb je dostatečně rozsáhlá

Nabídka podporovaných služeb je dostatečně rozsáhlá

Můžete sice vypnout Ambeo efekty, ale není k tomu důvod

Můžete sice vypnout Ambeo efekty, ale není k tomu důvod

Tradiční zvýraznění dialogů či noční režim s nižší dynamikou zvolíte v aplikaci nebo na dálkovém ovládání

Tradiční zvýraznění dialogů či noční režim s nižší dynamikou zvolíte v aplikaci nebo na dálkovém ovládání

Nastavení ekvalizéru

Nastavení ekvalizéru

19
Fotogalerie

Recenze soundbaru Sennheiser Ambeo Mini. Poctivý zvuk z menšího těla vás překvapí, čisté dialogy ohromí

Excelentní soundbar pro všechny, kteří chtějí plný zvuk a především výborně čitelné dialogy, které umí nejlépe z konkurence. Přidává i velmi přesvědčivou simulaci 3D zvuku Dolby Atmos a při malých rozměrech má přesvědčivé basy, i bez subwooferu. Ideál pro ty, kdo chtějí nenápadné, ale kvalitní řešení a nebudou už nikdy dál systém rozšiřovat

Plusy
Překvapivě plný zvuk s basy
Krásně čitelné dialogy
Výborná simulace prostorového zvuku Dolby Atmos
Poctivá konstrukce
Kvalitní i bez dalšího rozšíření
Minusy
Nelze rozšířit o fyzické zadní efekty
S 5.1 zdroji méně pohlcující
9  /10

První soundbar Sennheiseru nesoucí název Ambeo rozhodně netrpěl nekvalitním zvukem, ale jeho spíš až drzý obří rozměr naznačoval, že jakýkoli běžný televizor na stojanu je pod jeho úroveň. Nepomohla přitom ani extrémní cena a tak Sennheuser usoudil, že je třeba se trochu uklidnit. Další již nižší Ambeo Soundbar Plus už vypadal univerzálněji, ale se stále vyšší cenou moc v konkurenci nezaujal.

Nyní přichází Ambeo Soundbar Mini a troufám si říci, že jde o nejpraktičtější a nejzajímavější počin Sennheiseru na tomto poli. Z označení Mini se dá odvodit, že půjde o malý soundbar, velikostí ale spíš zapadá do vyšší střední třídy. Podstatné je, že stejně jako podstatně dražší sourozenci nabízí firemní virtualizační 7.1.4 kanálovou technologii a trojrozměrnou akustiku.

Překvapivě malý, překvapivě těžký

Rozměrově Mini odpovídá oblíbenému Sonosu Beam, byť je nepatrně širší. Proti němu je ale výrazně těžší a poctivější (ale samozřejmě také dražší).  Nenápadný soundbar krytý černou tkaninou neukazuje vzhůru mířící měniče. Na horní straně jsou jen základní tlačítka či stavové diody, jejichž jas můžete dostatečně ztlumit na nerušivou úroveň.

Picture1.jpg
Srovnání s většími a podstatně dražšími sourozenci řady Ambeo

Z formátů umí tato novinka naprosto všechny Dolby Atmos, DTS:X, MPEG-H a také formáty 360 Reality Audio. Dovnitř je dostanete přes jeden HDMI eARC vstup. 

P7070432.jpg

Slibuje Dolby Atmos, ale nebudeme se vám divit, že k tomuto tvrzení budete bez přímého poslechu přistupovat s opatrností. Od takovýchto menších soundbarů prostě tak trochu čekáte nějaké to ošizení a kompromisy. I já, když jsem doma dočasně odpojoval Sonos Arc se zadními reproduktory a subwooferem, jsem se trochu smiřoval, že můj komfort poslechu na dobu testování trochu klesne.

Z malého těla velký zvuk

Tyto obavy ale trvaly jen do chvíle prvního nástupu filmového zvuku v Dolby Atmos. Nejprve mne překvapila šířka zvukového prostoru. U vypočteného „prostorového“ zvuku jsem zvyklý, že zvuk přesáhne fyzické hranice soundbaru, ale málokdy se dostane ke 180°. Tady jsem si musel několikrát připomenout, že ty zadní reproduktory opravdu nejsou nyní aktivní a i ten subwoofer jen tiše odpočívá v rohu.

schéma.jpg
Osazen je zesilovačem třídy D o výkonu 250 W, čtveřicí širokopásmových měničů a dvojicí 4" subwooferů. Nejnižší basy výrobce udává 43 Hz

V pokračování pro předplatitele také najdete

Aplikace a možnosti nastavení

Jak to hraje nejen Dolby Atmos

Kde jsou limity

Hodnocení a doporučení

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud