Excelentní soundbar pro všechny, kteří chtějí plný zvuk a především výborně čitelné dialogy, které umí nejlépe z konkurence. Přidává i velmi přesvědčivou simulaci 3D zvuku Dolby Atmos a při malých rozměrech má přesvědčivé basy, i bez subwooferu. Ideál pro ty, kdo chtějí nenápadné, ale kvalitní řešení a nebudou už nikdy dál systém rozšiřovat
Plusy
- Překvapivě plný zvuk s basy
- Krásně čitelné dialogy
- Výborná simulace prostorového zvuku Dolby Atmos
- Poctivá konstrukce
- Kvalitní i bez dalšího rozšíření
Minusy
- Nelze rozšířit o fyzické zadní efekty
- S 5.1 zdroji méně pohlcující
První soundbar Sennheiseru nesoucí název Ambeo rozhodně netrpěl nekvalitním zvukem, ale jeho spíš až drzý obří rozměr naznačoval, že jakýkoli běžný televizor na stojanu je pod jeho úroveň. Nepomohla přitom ani extrémní cena a tak Sennheuser usoudil, že je třeba se trochu uklidnit. Další již nižší Ambeo Soundbar Plus už vypadal univerzálněji, ale se stále vyšší cenou moc v konkurenci nezaujal.
Nyní přichází Ambeo Soundbar Mini a troufám si říci, že jde o nejpraktičtější a nejzajímavější počin Sennheiseru na tomto poli. Z označení Mini se dá odvodit, že půjde o malý soundbar, velikostí ale spíš zapadá do vyšší střední třídy. Podstatné je, že stejně jako podstatně dražší sourozenci nabízí firemní virtualizační 7.1.4 kanálovou technologii a trojrozměrnou akustiku.
Překvapivě malý, překvapivě těžký
Rozměrově Mini odpovídá oblíbenému Sonosu Beam, byť je nepatrně širší. Proti němu je ale výrazně těžší a poctivější (ale samozřejmě také dražší). Nenápadný soundbar krytý černou tkaninou neukazuje vzhůru mířící měniče. Na horní straně jsou jen základní tlačítka či stavové diody, jejichž jas můžete dostatečně ztlumit na nerušivou úroveň.

Srovnání s většími a podstatně dražšími sourozenci řady Ambeo
Z formátů umí tato novinka naprosto všechny Dolby Atmos, DTS:X, MPEG-H a také formáty 360 Reality Audio. Dovnitř je dostanete přes jeden HDMI eARC vstup.

Slibuje Dolby Atmos, ale nebudeme se vám divit, že k tomuto tvrzení budete bez přímého poslechu přistupovat s opatrností. Od takovýchto menších soundbarů prostě tak trochu čekáte nějaké to ošizení a kompromisy. I já, když jsem doma dočasně odpojoval Sonos Arc se zadními reproduktory a subwooferem, jsem se trochu smiřoval, že můj komfort poslechu na dobu testování trochu klesne.
Z malého těla velký zvuk
Tyto obavy ale trvaly jen do chvíle prvního nástupu filmového zvuku v Dolby Atmos. Nejprve mne překvapila šířka zvukového prostoru. U vypočteného „prostorového“ zvuku jsem zvyklý, že zvuk přesáhne fyzické hranice soundbaru, ale málokdy se dostane ke 180°. Tady jsem si musel několikrát připomenout, že ty zadní reproduktory opravdu nejsou nyní aktivní a i ten subwoofer jen tiše odpočívá v rohu.

Osazen je zesilovačem třídy D o výkonu 250 W, čtveřicí širokopásmových měničů a dvojicí 4" subwooferů. Nejnižší basy výrobce udává 43 Hz
V pokračování pro předplatitele také najdete
Aplikace a možnosti nastavení
Jak to hraje nejen Dolby Atmos
Kde jsou limity
Hodnocení a doporučení
Vyzkoušet za 1 Kč
Nebo samostatné Živě Premium