Malé basy do bytu. Recenze subwooferu Sonos Sub Mini

29. září 2022
TWEET SDÍLET
  • Menší subwoofer cílí na menší místnosti
  • Soundbaru Sonos dovolí lépe otevřít prostor a vylepšit dialogy
  • Basy uslyšíte, ale nábytek to nerozklepe

Plusy

  • Odlehčí zvuku soundbaru
  • Zvuk bez deformací
  • Přesné basy vhodné i pro hudbu

Minusy

  • Spíš pro menší místnosti
  • Ne úplně levný
7/10
Hodnocení

Už když jsme zveřejňovali první oficiální informace o novince Sonos Sub Mini, počítali jsme s tím, že nový subwoofer zanedlouho dostaneme na recenzi. To se potvrdilo a máme pro vás naše první dojmy. Předem musím říct, že Sonos Sub Mini je spíše ukázkou strategického plánování produktů, než technicky sofistikovaným produktem s unikátními schopnostmi.

Sonos Sub Mini Sonos Sub Mini
nabízí 22 obchodů za ceny od 11 690 Kč
Srovnat ceny na Živě

Jde o bezdrátový subwoofer, který hraje nejnižší basové frekvence (25 Hz až cca 100 Hz) a připojuje se k hlavním reproduktorům pouze bezdrátově. A protože v nabídce výrobce nejde o top model, ale mini verzi, nenabídne tak mohutný výsledek.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Sub Mini v černém nebo bílém, vždy ale v matném provedení

Velmi snadno tak můžeme produkt zařadit – pokud máte doma systém Sonosu a chcete k němu subwoofer, subwoofer jiné značky než Sonos nepřipojíte. Dřív jste si mohli koupit pouze drahý, výkonný a mohutný Sonos Sub, nyní můžete ale ušetřit s levnějším a méně účinným Sonos Sub Mini.

Cena je vyšší, ale popravdě na stejné úrovni jako jiné dostupnější bezdrátové subwoofery, například Sony SA-SW3. Dražší a lepší Sony SA-SW5 pak kopíruje cenu většího Sonos Sub, podobné cenové hladiny má třeba i Bose s levnějším Bass Module 500 a dražším Bass Module 700. Takže Sonos novým Sub Mini doplňuje mezeru ve svém systému.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Design láká hlavně na netradiční štěrbinu

Menší subwoofer bude ideální doplněk soundbaru v menším bytě, kde si nechcete kazit sousedské vztahy. Basy uslyšíte, jen je nebudete vnímat celým tělem. Sousedům zase nebudou poskakovat skleničky v policích a ušetříte je vibrujících stěn. Sonos Sub Mini stačí pro místnosti do 30 m², pro větší bych už raději doporučil dražší Sonos Sub.

Sonos Sub Mini

Měniče: 2× 6" protiběžné ● konstrukce: uzavřená ● frekvence: od 25 Hz ● rozměry: průměr: 23 cm, výška: 30,5 cm ● hmotnost: 6,35 kg ● Wi-Fi: 802.11a/b/g/n 2,4 a 5 GHz 

Cena: 11 690 Kč až 12 990 Kč

Uzavřená konstrukce s dvěma měniči

Subwoofer Sonos Sub mini sice přichází v klasickém válcovém tvaru (výška 30,5 cm a průměr 23 cm), ale s neobvyklým umístěním reproduktorů. Hlavní akustický prostor tvoří štěrbina, ve které protiběžné basové měniče (o průměru 15 cm) zvětšují akustický tlak a současně potlačují vibrace. Díky tomu není Sub mini závislý na typu podložky, kam jej postavíte, stejně tak nebude drnčet svým tělem. To je mimochodem z plastu, byť precizně tvarovaného a vyztuženého.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Vlastnosti netradiční konstrukce

Jaký má subwoofer vliv na celkový zvuk

Pro jaké soundbary je nejvhodnější

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Testy, Multiroom, Subwoofery, Sonos, Subwoofery na Heureka.cz