27
Fotogalerie

Recenze televizoru Hisense 65U8KQ. Jasný QD MiniLED, který si ocenění EISA rozhodně zaslouží

Televizor Hisense 65U8KQ se může pochlubit vysokým jasem a současně i kvalitní černou. Přidejte vysoký kontrast a účinné potlačení nežádoucích odlesků, a máte televizor do světlých pokojů, kde chcete sledovat TV vysílání a sport. Zároveň mu nedělá problém večer nabídnout velmi dobrý filmový obraz i zvuk.

Plusy
Vysoký kontrast a kvalitní podání černé
Bohaté možnosti nastavení
Velmi vysoký jas
Překvapivě dobrý zvuk
Účinná antireflexní ochrana proti odleskům
Herní funkce
Minusy
Občas méně ostré
Systém (pro někoho)
Více šumu v tmavých scénách
9  /10

Televizor Hisense 65U8KQ si loni odnesl ocenění EISA, jakož to „nejlepší MiniLED televizor pro rok 2023/2024“. Svojí výbavou a vlastnostmi představuje vlakovou loď značky, míří tudíž proti nejlepších televizorům, ovšem vše za více než příznivou cenu. Nyní na jaře lze 65" úhlopříčku pořídit už hluboce pod 30 tisíci korunami. Přitom jde o televizor osazený kvalitním Quantum Dot VA 144Hz panelem a MiniLED podsvícení má 1008 nezávislých zón lokálního podsvícení.

Předem také můžeme říct, že oficiální hodnoty jasu (500 nitů celá ploch/1500 nitů ve špičkách) televizor s přehledem překonává, přitom jsme zvyklí spíše na opačné výsledky (výrobcem udávané maximum se často nekoná, případně za specifických podmínek). Překvapivě Hisense udává menší hodnoty jasu, než jakých tento miniLED je reálně schopen. Přidejme celkově velmi dobrou výbavu, bohaté možnosti nastavení a máme televizor s jedním nejlepších poměrů cena/výkon, které aktuálně jsou v obchodech. 

ikona2.jpg

Počítejte však několika kompromisy. Tak především Hisense využívá svůj vlastní operační systém VIDAA U7.0, který sebou nese například omezení v podobě menší nabídky lokálních aplikací. Dále občas v obraze jsou cítit o chlup menší zkušenosti se zpracování (a doostřením) obrazu. To vše je ale bohatě vyváženo klady. Jde tak o výborný televizor pro běžné využití, klidně i v jasných místnostech, neboť nabízí kromě jasu má tento Hisense například až překvapivě dobrou antireflexní úpravu obrazovky, a tak jsou minimalizovány nežádoucí odrazy. Podrobněji vše ale probereme dále.

Design a konstrukce

Po vzhledové stránce si lze hned při prvním pohledu všimnout, že na rozdíl od většiny ostatních televizorů ve nižší střední cenové relaci, tento Hisense přiznává zvuk – máte zde tenký soundbar, nejsou zde tak pouze ultratenké prémiové rámečky. O patřičnou stabilitu celku se stará robustní, plochý stojan, který ale není nijak zvlášť hluboký a nezabírá moc místa, tloušťka však odpovídá poměrně vysoké hmotnosti celého televizoru (31,5 kg se stojanem). Kvalita zpracování a materiálu je velmi dobrá.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Možnost, klady a zápory systému

Hodnocení kvality podsvícení a jasu

Měření kvality obrazu

Jaký je zvuk

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud