Recenze Topping DX5. Sluchátkový zesilovač a D/A převodník s excelentním zvukem

21. října 2022
TWEET SDÍLET

Plusy

  • Excelentní zvuk
  • Mnoho vstupních a výstupních portů
  • Dálkové ovládání
  • Displej
  • Bluetooth

Minusy

  • Absence symetrického sluchátkového výstupu
  • Minimum ovládacích prvků přímo na zařízení
9/10
Hodnocení

Velmi bytelná kovová konstrukce, mnoho vstupů a výstupů včetně těch bezdrátových, praktické dálkové ovládání a zejména velmi detailní a jemné podání zvuku, to vše se Toppingu podařilo poskládat do jednoho sluchátkového zesilovače s D/A převodníkem s označením DX5. 

Topping DX5 Topping DX5
nabízí 4 obchody za ceny od 8 990 Kč
Srovnat ceny na Živě

Vzhled a konstrukce

Šasi je kovové má elegantní tvar se zaoblenými boky. Ty jsou doplněny na pravé přední straně kruhovým voličem hlasitosti a na levé straně kruhovým 4pinovým konektorem XLR. Vedle něj lze sluchátka připojit i standardním 6,3mm Jackem, nicméně přední straně dominuje velký displej zobrazující všechny potřebné informace.

Klepněte pro větší obrázek

Ze zadní strany nalezneme další konektory. Topping DX5 je D/A převodník se sluchátkovým zesilovačem, nicméně je možné jej používat pouze jako D/A převodník a analogový signál vést do jiného zesilovače. K tomu složí buď dvojice symetrických XLR výstupů nebo dvojice nesymetrických RCA. Digitální vstupy se na zařízení nacházejí celkem čtyři – USB, optický SPDIF, koaxiál a bezdrátový Bluetooth. Poslední zdířkou je napájení a vedle něj se nachází hlavní vypínač.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jaká je kvalita konstrukce

Co to umí

Jak to hraje

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Hi-Res Audio, Sluchátkový zesilovač, DAC, Topping