Recenze TWS sluchátek JBL Live Pro+. Skvělý zvuk i ANC s vysokým komfortem

8. prosince 2021
TWEET SDÍLET
Velmi kompaktní sluchátka se skvělým zvukem a účinným potlačením hluku, tak by se dal popsat testovaný model JBL Live Pro+. Tato sluchátka jsou v nabídce výrobce nejvyšším modelem, který má zachovanou malou nožičku.

Plusy

 • velikost
 • komfort a zvuk
 • výdrž sluchátek i pouzdra

Minusy

 • výběr režimu ANC v aplikaci
 • poměrně rozsáhlá aplikace
9/10
Hodnocení

Zbývající top nabídka od JBL pak zahrnuje sice menší, ale jinak konstruované modely. Aktuálně navíc můžete pořídit testovaný kousek v oficiálním e-shopu za cenu o 17 % nižší ( 4 000 Kč) a u některých prodejců se cena pohybuje kolem 3000 Kč.

Konstrukce a zpracování

Již při rozbalení sluchátek je na první pohled jasní, že v ruce držíte prémiový model. Vše je úhledně srovnané v papírové krabičce, kde najdete vedle sluchátek a nabíjecího pouzdra také sadu manuálů, nabíjecí USB-C–USB-A kabel a čtveřici silikonových špuntů různé velikosti.

Pouzdro je opravdu malé a díky zaobleným hranám pohodlně vklouzne do kapsy. Na zadní straně je napájecí konektor USB-C, na čelní straně pak pod hranou víka najdete trojici LED, které informují o úrovni nabití.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Otevření jednou rukou není příliš pohodlné, dá se však při troše snahy zvládnout. Vnitřní část pouzdra je (stejně jako pouzdro) z matného plastu s tvarováním pro sluchátka. Integrováno je i rychlé bezdrátové Qi nabíjení.

Sluchátka samotná jsou pak konstruována jako uzavřené intraaurální špunty s malou nožičkou, která je osazena jednak trojicí nabíjecích konektorů na vnitřní straně a dotykovou plochou na straně vnější. Mimo to najdete na těle také čtyři malé otvory, z nichž tři ukrývají mikrofony. Sluchátka jsou ve správné pozici fixována magnetem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pouzdro i sluchátka mají certifikaci IPX4, tudíž voděodolná. Energie pro provoz také není málo. Dvojice špuntů zvládne až sedm hodin a dalších 21 hodin přidá nabíjecí pouzdro – tedy tři plná nabití. V praxi se tato doba víceméně potvrdila v závislosti na hlasitosti poslechu a aktivním potlačení hluku.

Komfort a ovládání

Komfort je i při delším používání skvělý, při správném výběru špuntů sluchátka nikde netlačí a jejich nošení je velmi pohodlné. Dodávané špunty mají matný povrch a velmi dobře těsní – už samotné usazení sluchátek do zvukovodu znamená eliminaci některých okolních ruchů.

Tvar sluchátek je spíše oválný a po usazení krčku se špuntem do zvukovodu doporučuje výrobce mírné pootočení směrem vpřed (nožičkou) pro jistější polohu v uchu. Vše funguje jak má a ani při dynamickém pohybu hlavou nehrozí, že sluchátko vypadne. Z pohledu komfortu za jedna.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

A jak je na tom ovládání? Sluchátka rozlišují dotyk na pravém a levém špuntu, takže máte k dispozici celou řadu gest pro ovládání. Jejich nastavení můžete měnit v rámci obslužné aplikace JBL Headphones.

Logika ovládání je trošku odlišná od konkurence, nicméně můžete si poměrně detailně zvolit, co a jak chcete ovládat. V aplikaci volíte zvlášť funkce pro levé a pravé sluchátko, v nabídce je ovládání potlačení hluku, funkce přehrávače, hlasitost, hlasový asistent nebo vypnutí dotyku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ve výchozím nastavení slouží levé sluchátko pro přepínání potlačení hluku a pravé pak pro ovládání přehrávání. Při podržení prstu na dotykové ploše se aktivuje hlasový asistent, pokud je v mobilu povolený. V praxi je ovládání vcelku pohodlné a díky vhodnému tvaru sluchátek je minimalizováno množství nechtěných klepnutí.


JBL Live Pro+

Cena: 3 399 Kč až 4 790 Kč hce counter

 • konstrukce: špuntová intraaurální sluchátka uzavřené konstrukce
 • měniče: dynamické 11 mm průměr
 • přenos signálu: Bluetooth 5.0, SBC, AAC
 • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
 • výdrž: sluchátka při plném nabití cca 7 h, s nabíjením v pouzdře až 28 h, nabíjení 2 h / 3 h bezdrátově
 • funkce: ovládání přehrávače, telefonních hovorů, ANC a hlasitosti dle nastavení
 • hmotnost: 5 g sluchátko + 50 g dobíjecí pouzdro
 • příslušenství: napájecí USB kabel, čtyři páry špuntů

sobně bych ale ocenil ještě propracovanější ovládání – kupříkladu ovládání potlačení hluku znamená přepínání mezi noise canceling, ambient sound a off. Nicméně potlačení hluku i ambient sound mají další tři, respektive dvě volby, ke kterým se dostanete pouze v aplikaci.

Jasně, tohle člověk většinou nastaví jednou, ale zase při denním dojíždějí bych ocenil možnost snadné změny režimu potlačení hluku jedním klepnutím, nikoli abych jej musel lovit v aplikaci.

Sluchátka se připojí k mobilu v okamžiku, kdy otevřete pouzdro a odpojí se vložením do pouzdra. V aplikaci můžete aktivovat pozastavení přehrávání v případě vytažení sluchátka z ucha a také dobu pro odpojení při nepoužívání. Pro přenos je osazeno Bluetooth 5.0 s podporou kodeků SBC a AAC.

Hudební projev

Ačkoli jsem přistupoval ke sluchátkům s mírnou skepsí, jelikož většina audiozařízení od JBL má podobně naladěný projev s notnou dávkou zábavnosti a tím i hutnými basy.

Model Live Pro+ však příjemně překvapil. Stále je zde zachovaný dynamický a silný projev, ovšem nejedná se o zvuk s přemírou basů. Ba naopak, v tomto případě je zvuk příjemně vyvážený a rozhodně bude bavit, aniž by vás hlava bolela z basového dunění.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nízkých kmitočtů je zde dostatek, jsou dostatečně silné a velmi pěkně dávkované. Středy jsou mírně zastřené, což poznáte tam, kde je jich třeba hodně – tedy typicky mluvené slovo a filmové dialogy. Výšky jsou také příjemné, rozhodně nezní agresivně ani synteticky. 

Tady se naladění povedlo a celkově je přednes velmi příjemný a čistý, plný detailů i s příjemným náznakem prostoru. Na špičku ve své třídě mírně ztrácejí, ale nejedná se o příliš velké rozdíly. Tedy hudebně skvělé.

A jak potlačení hluku? Pomineme-li nutnost výběru režimu ANC (automatika by možná byla lepší a jednodušší), tak jeho účinnost je nadmíru dobrá. Srovnám-li s například s modely Realme nebo Anker, tak je zde poměrně velký rozdíl v efektivitě potlačení hluku ve prospěch JBL. Takže, je-li tato funkce pro vás důležitá, neváhejte si u špuntů připlatit, má to smysl.

JBL Live Pro+ JBL Live Pro+
nabízí 8 obchodů za ceny od 3 399 Kč na HLEDEJCENY.cz
Porovnat ceny
hce counter

Verdikt

Koupit nebo nekoupit? Osobně jsem po dlouhé době u tohoto modelu zvažoval jeho pořízení, což je obvykle nedílnou známkou spokojenosti. Významnou roli zde pro mne hrají dvě věci, a to je velikost sluchátek a nabíjecího pouzdra a pak také pohodlí při používání. Obojí dávají JBL Live Pro+ ve velké míře.

Klepněte pro větší obrázek

Skvěle vyvážený zvuk bývá u dražších modelů samozřejmostí, ovšem ne vždy musí posluchačům sednout, někdy je příliš neutrální, jindy zase až moc nabasovaný se snahou o zábavnost. V JBL to ale trefili skoro přesně a z obou konců si vzali to lepší.

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, ANC, JBL, Hi-Fi systémy na Heureka.cz


22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Apple iOS 15.4 přinese velké novinky. Těšte se na Face ID i s rouškou, integraci covid pasů a mnoho dalšího

Apple iOS 15.4 přinese velké novinky. Těšte se na Face ID i s rouškou, integraci covid pasů a mnoho dalšího

** Apple chystá velkou aktualizaci iOS 15.4 ** Tento „desetinkový update” nabízí slušnou porci důležitých novinek ** K dispozici bude během několika týdnů

Martin Miksa
Odemykání obličejemAktualizace softwaruiPhone
Jak bez rootu odinstalovat z Androidu nepotřebné aplikace a bloatware? Stačí propojení s PC

Jak bez rootu odinstalovat z Androidu nepotřebné aplikace a bloatware? Stačí propojení s PC

** Potřebujete v Androidu uvolnit místo? ** Běžná odinstalace aplikací nemusí u tzv. „bloatwaru“ fungovat ** Nemusíte rootovat, ale vystačíte si se sadou nástrojů ADB

Martin Chroust
BloatwareJak...Android
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Samsung v Evropě uspíší aktualizace firmwaru. Celý kontinent by měl spadat pod jeden univerzální CSC kód

Samsung v Evropě uspíší aktualizace firmwaru. Celý kontinent by měl spadat pod jeden univerzální CSC kód

** Samsung se chystá na změnu politik updatu softwaru ** Letošní modely by měly v Evropě nabídnout univerzální CSC kód ** Updaty by tedy měly dorazit do Evropy do všech států najednou

Martin Chroust
GalaxyAktualizace softwaru
Ťuk ťuk, kdo tam? Naučte svůj Android reagovat na dvojité či trojité poklepání na zádech

Ťuk ťuk, kdo tam? Naučte svůj Android reagovat na dvojité či trojité poklepání na zádech

** Neumí váš telefon rozeznat poklepání prsty na zádech? ** Není to žádný problém, tato aplikace to váš smartphone naučí ** Základem je správné nastavení rozměrů a citlivosti

Martin Chroust
GestaMobilní aplikaceAndroid
Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v lednu 2022

Netflix: 25 nejoblíbenějších filmů a seriálů v lednu 2022

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Dying Light 2 čeká po vydání dalších 5 let podpory. Techland odhalil první přídavky do hry

Dying Light 2 čeká po vydání dalších 5 let podpory. Techland odhalil první přídavky do hry

Vydávání dodatečného obsahu pro velké hry není v dnešní době nic neobvyklého. Techland pro svoji novinku slíbil minimálně pětiletou podporu.

Martin Nahodil
OznámeníDying Light 2
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

Nový americký dělostřelecký systém zlomil rekord nejrychleji vystřeleným projektilem

** Nový dělostřelecký systém U.S. Army před časem zlomil rekord v rychlosti výstřelu ** Umožnila to speciální hnací náplň munice ** Za účelem jejího vývoje byl postavený pozoruhodný balistický simulátor (BSIM)

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda