Recenze TWS sluchátek JBL Live Pro+. Skvělý zvuk i ANC s vysokým komfortem

8. prosince 2021
TWEET SDÍLET
Velmi kompaktní sluchátka se skvělým zvukem a účinným potlačením hluku, tak by se dal popsat testovaný model JBL Live Pro+. Tato sluchátka jsou v nabídce výrobce nejvyšším modelem, který má zachovanou malou nožičku.

Plusy

 • velikost
 • komfort a zvuk
 • výdrž sluchátek i pouzdra

Minusy

 • výběr režimu ANC v aplikaci
 • poměrně rozsáhlá aplikace
9/10
Hodnocení

Zbývající top nabídka od JBL pak zahrnuje sice menší, ale jinak konstruované modely. Aktuálně navíc můžete pořídit testovaný kousek v oficiálním e-shopu za cenu o 17 % nižší ( 4 000 Kč) a u některých prodejců se cena pohybuje kolem 3000 Kč.

Konstrukce a zpracování

Již při rozbalení sluchátek je na první pohled jasní, že v ruce držíte prémiový model. Vše je úhledně srovnané v papírové krabičce, kde najdete vedle sluchátek a nabíjecího pouzdra také sadu manuálů, nabíjecí USB-C–USB-A kabel a čtveřici silikonových špuntů různé velikosti.

Pouzdro je opravdu malé a díky zaobleným hranám pohodlně vklouzne do kapsy. Na zadní straně je napájecí konektor USB-C, na čelní straně pak pod hranou víka najdete trojici LED, které informují o úrovni nabití.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Otevření jednou rukou není příliš pohodlné, dá se však při troše snahy zvládnout. Vnitřní část pouzdra je (stejně jako pouzdro) z matného plastu s tvarováním pro sluchátka. Integrováno je i rychlé bezdrátové Qi nabíjení.

Sluchátka samotná jsou pak konstruována jako uzavřené intraaurální špunty s malou nožičkou, která je osazena jednak trojicí nabíjecích konektorů na vnitřní straně a dotykovou plochou na straně vnější. Mimo to najdete na těle také čtyři malé otvory, z nichž tři ukrývají mikrofony. Sluchátka jsou ve správné pozici fixována magnetem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Pouzdro i sluchátka mají certifikaci IPX4, tudíž voděodolná. Energie pro provoz také není málo. Dvojice špuntů zvládne až sedm hodin a dalších 21 hodin přidá nabíjecí pouzdro – tedy tři plná nabití. V praxi se tato doba víceméně potvrdila v závislosti na hlasitosti poslechu a aktivním potlačení hluku.

Komfort a ovládání

Komfort je i při delším používání skvělý, při správném výběru špuntů sluchátka nikde netlačí a jejich nošení je velmi pohodlné. Dodávané špunty mají matný povrch a velmi dobře těsní – už samotné usazení sluchátek do zvukovodu znamená eliminaci některých okolních ruchů.

Tvar sluchátek je spíše oválný a po usazení krčku se špuntem do zvukovodu doporučuje výrobce mírné pootočení směrem vpřed (nožičkou) pro jistější polohu v uchu. Vše funguje jak má a ani při dynamickém pohybu hlavou nehrozí, že sluchátko vypadne. Z pohledu komfortu za jedna.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

A jak je na tom ovládání? Sluchátka rozlišují dotyk na pravém a levém špuntu, takže máte k dispozici celou řadu gest pro ovládání. Jejich nastavení můžete měnit v rámci obslužné aplikace JBL Headphones.

Logika ovládání je trošku odlišná od konkurence, nicméně můžete si poměrně detailně zvolit, co a jak chcete ovládat. V aplikaci volíte zvlášť funkce pro levé a pravé sluchátko, v nabídce je ovládání potlačení hluku, funkce přehrávače, hlasitost, hlasový asistent nebo vypnutí dotyku.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Ve výchozím nastavení slouží levé sluchátko pro přepínání potlačení hluku a pravé pak pro ovládání přehrávání. Při podržení prstu na dotykové ploše se aktivuje hlasový asistent, pokud je v mobilu povolený. V praxi je ovládání vcelku pohodlné a díky vhodnému tvaru sluchátek je minimalizováno množství nechtěných klepnutí.


JBL Live Pro+

Cena: ]: Object reference not set to an instance of an object.-->

 • konstrukce: špuntová intraaurální sluchátka uzavřené konstrukce
 • měniče: dynamické 11 mm průměr
 • přenos signálu: Bluetooth 5.0, SBC, AAC
 • frekvenční rozsah: 20 – 20 000 Hz
 • výdrž: sluchátka při plném nabití cca 7 h, s nabíjením v pouzdře až 28 h, nabíjení 2 h / 3 h bezdrátově
 • funkce: ovládání přehrávače, telefonních hovorů, ANC a hlasitosti dle nastavení
 • hmotnost: 5 g sluchátko + 50 g dobíjecí pouzdro
 • příslušenství: napájecí USB kabel, čtyři páry špuntů

sobně bych ale ocenil ještě propracovanější ovládání – kupříkladu ovládání potlačení hluku znamená přepínání mezi noise canceling, ambient sound a off. Nicméně potlačení hluku i ambient sound mají další tři, respektive dvě volby, ke kterým se dostanete pouze v aplikaci.

Jasně, tohle člověk většinou nastaví jednou, ale zase při denním dojíždějí bych ocenil možnost snadné změny režimu potlačení hluku jedním klepnutím, nikoli abych jej musel lovit v aplikaci.

Sluchátka se připojí k mobilu v okamžiku, kdy otevřete pouzdro a odpojí se vložením do pouzdra. V aplikaci můžete aktivovat pozastavení přehrávání v případě vytažení sluchátka z ucha a také dobu pro odpojení při nepoužívání. Pro přenos je osazeno Bluetooth 5.0 s podporou kodeků SBC a AAC.

Hudební projev

Ačkoli jsem přistupoval ke sluchátkům s mírnou skepsí, jelikož většina audiozařízení od JBL má podobně naladěný projev s notnou dávkou zábavnosti a tím i hutnými basy.

Model Live Pro+ však příjemně překvapil. Stále je zde zachovaný dynamický a silný projev, ovšem nejedná se o zvuk s přemírou basů. Ba naopak, v tomto případě je zvuk příjemně vyvážený a rozhodně bude bavit, aniž by vás hlava bolela z basového dunění.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Nízkých kmitočtů je zde dostatek, jsou dostatečně silné a velmi pěkně dávkované. Středy jsou mírně zastřené, což poznáte tam, kde je jich třeba hodně – tedy typicky mluvené slovo a filmové dialogy. Výšky jsou také příjemné, rozhodně nezní agresivně ani synteticky. 

Tady se naladění povedlo a celkově je přednes velmi příjemný a čistý, plný detailů i s příjemným náznakem prostoru. Na špičku ve své třídě mírně ztrácejí, ale nejedná se o příliš velké rozdíly. Tedy hudebně skvělé.

A jak potlačení hluku? Pomineme-li nutnost výběru režimu ANC (automatika by možná byla lepší a jednodušší), tak jeho účinnost je nadmíru dobrá. Srovnám-li s například s modely Realme nebo Anker, tak je zde poměrně velký rozdíl v efektivitě potlačení hluku ve prospěch JBL. Takže, je-li tato funkce pro vás důležitá, neváhejte si u špuntů připlatit, má to smysl.

]: Object reference not set to an instance of an object.-->

Verdikt

Koupit nebo nekoupit? Osobně jsem po dlouhé době u tohoto modelu zvažoval jeho pořízení, což je obvykle nedílnou známkou spokojenosti. Významnou roli zde pro mne hrají dvě věci, a to je velikost sluchátek a nabíjecího pouzdra a pak také pohodlí při používání. Obojí dávají JBL Live Pro+ ve velké míře.

Klepněte pro větší obrázek

Skvěle vyvážený zvuk bývá u dražších modelů samozřejmostí, ovšem ne vždy musí posluchačům sednout, někdy je příliš neutrální, jindy zase až moc nabasovaný se snahou o zábavnost. V JBL to ale trefili skoro přesně a z obou konců si vzali to lepší.

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, ANC, JBL, Hi-Fi systémy na Heureka.cz

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme 18 nejlepších bezdrátových reproduktorů. Pod vánoční stromek, na párty i na zahradu

Vybrali jsme ty nejzajímavější bezdrátové reproduktory. Od malých do kapsy až po větší do domácnosti, které nabízejí výborný poměr cena/výkon.

Jaromír Puk
Bluetooth reproduktor
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Nejen na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Nejen na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Takhle bude Netflix hlídat a zpoplatňovat sdílené účty

Takhle bude Netflix hlídat a zpoplatňovat sdílené účty

Lukáš Václavík
Filmy on-lineNetflix
25 nejlepších hororů všech dob. Psycho, Blair Witch, Vetřelec… Víme, kde je najdete online

25 nejlepších hororů všech dob. Psycho, Blair Witch, Vetřelec… Víme, kde je najdete online

Průlet filmovým děsem od dvacátých let minulého století do současnosti. Nejstrašidelnější horory, které prověřil čas, i tituly, které se snaží tento žánr se všemi jeho odnožemi posouvat dál.

Marek Čech
Filmy on-line
19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

19 nejlepších válečných filmů, kterým můžete věřit. Víme, kde je najdete online

Vybrali jsme 15 jedinečných filmů, které se věnují válkám ve 20. století. Vybrané snímky mají společné to, že válku neoslavují nebo nevzývají. Naopak kriticky a bolestně obnažují její zrůdnost a nesmyslnost. Jsou to válečné filmy, kterým můžete věřit.

Marek ČechVojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

23 nejlepších bezdrátových Bluetooth sluchátek. Od nejlevnějších za pár stovek až k Apple AirPods Max

Vybrali jsme nejlepší bezdrátová sluchátka. Pro běžné použití, pro sport, pro komfortní poslech a také modely s aktivním potlačením hluku.

Jaromír Puk
Bezdrátová sluchátka
12 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon. Třeba pod stromeček

12 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon. Třeba pod stromeček

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

Jaromír Puk
Televizory
25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

25 nejlepších klasických českých komedií. Víme, kde jsou online

Zaměřili jsme se na české nebo československé komedie, které vznikly od 30. let minulého století do současnosti. Vybrali jsme ty nejlepší, nejnavštěvovanější, nebo pro danou dobu něčím typické.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nejpirátěnější filmy roku 2022. U všech víme, kde si je můžete legálně pustit online

Nejpirátěnější filmy roku 2022. U všech víme, kde si je můžete legálně pustit online

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou filmy, o které byl na světě v roce 2022 největší zájem – které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy on-line
Nejlepší postapokalyptické filmy. Krvavý konec lidstva vážně i nevážně na 30 způsobů

Nejlepší postapokalyptické filmy. Krvavý konec lidstva vážně i nevážně na 30 způsobů

Nejen houbičky a smrtící infekce dokážou rychle vyhubit lidstvo. Vybrali jsme nejlepší a nejznámější filmy, které ukazují, jak si lidé poradí (nebo taky neporadí) se zhroucením společnosti a různými katastrofami. Některé jsou smrtelně vážné, některé akční a některé... velmi odlehčené.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět