Recenze zesilovače Denon PMA-1700NE. Konzervativní, seriózní Hi-Fi s muzikálním zvukem

11. března 2023
TWEET SDÍLET
Solidní, i když přeci jen trochu konzervativní standard klasického hi-fi. Je výtečně zpracovaný, má rozumně diverzifikovanou výbavu, ale je trochu škoda, že v souladu s moderními nároky nemá třeba HDMI rozhraní nebo alespoň základní streamování.

Plusy

  • Pěkné zpracování
  • Vřelý, barevný zvuk Denon
  • Muzikálnost
  • Rozumná variabilita výbavy

Minusy

  • Chybějící HDMI nebo streaming
  • Chybějící výstup pro subwoofery a/nebo externí koncový stupeň
8/10
Hodnocení

Zesilovače kategorie PMA-1xxx od japonského Denonu jsou stálicí nabídky „lepšího hi-fi“ už dlouhou dobu a představují – minimálně dle vize firmy – optimální poměr ceny a výkonu, kdy jsou použity kvalitní součástky, mají dost funkcí i Wattů a přitom vlastně stále zůstávají dosažitelně zaplatitelné. Nejnovější generace PMA-1700NE nabízí inovaci tohoto konceptu v mezích rozumného pokroku, dalo by se říci.

Vzhled a konstrukce

Vzhledově je PMA-1700NE klasickým Denonem. Spořádaný, konzervativní čelní panel má nezbytnou designovou „vlnku“ v horní části i velký regulátor hlasitosti uprostřed, tak jak si to DNA značky Denon žádá. Stejně tak tu najdete tři menší ovladače tónových korekcí (basy, výšky, vyvážení kanálů), výstup na sluchátka nebo spínací tlačítko či středně velký otáčecí prvek pro výběr vstupů.

Klepněte pro větší obrázek

Že PMA-1700NE patří k modernější generaci přístrojů stvrzuje obdélníček displeje nebo malá tlačítka pro přepínání MM/MC zesílení integrovaného phono předzesilovače a další dvě, která spouští analogový režim a funkci Source Direct, obě sloužící v zásadě k vypínání zbytného pro dosažení menšího rušení a tím i čistšího zvuku.

V pokračování pro předplatitele také najdete

Jaká je konstrukce

Možnosti připojení

Jak to hraje

Vyzkoušet za 1 Kč Nebo samostatné Živě Premium

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Recenze, Denon, Zesilovače, Test, Hi-Fi systémy na Heureka.cz