25
Fotogalerie

Recenze zesilovače Denon PMA-1700NE. Konzervativní, seriózní Hi-Fi s muzikálním zvukem

Solidní, i když přeci jen trochu konzervativní standard klasického hi-fi. Je výtečně zpracovaný, má rozumně diverzifikovanou výbavu, ale je trochu škoda, že v souladu s moderními nároky nemá třeba HDMI rozhraní nebo alespoň základní streamování.

Plusy
Pěkné zpracování
Vřelý, barevný zvuk Denon
Muzikálnost
Rozumná variabilita výbavy
Minusy
Chybějící HDMI nebo streaming
Chybějící výstup pro subwoofery a/nebo externí koncový stupeň
8  /10
Zesilovače kategorie PMA-1xxx od japonského Denonu jsou stálicí nabídky „lepšího hi-fi“ už dlouhou dobu a představují – minimálně dle vize firmy – optimální poměr ceny a výkonu, kdy jsou použity kvalitní součástky, mají dost funkcí i Wattů a přitom vlastně stále zůstávají dosažitelně zaplatitelné. Nejnovější generace PMA-1700NE nabízí inovaci tohoto konceptu v mezích rozumného pokroku, dalo by se říci.

Vzhled a konstrukce

Vzhledově je PMA-1700NE klasickým Denonem. Spořádaný, konzervativní čelní panel má nezbytnou designovou „vlnku“ v horní části i velký regulátor hlasitosti uprostřed, tak jak si to DNA značky Denon žádá. Stejně tak tu najdete tři menší ovladače tónových korekcí (basy, výšky, vyvážení kanálů), výstup na sluchátka nebo spínací tlačítko či středně velký otáčecí prvek pro výběr vstupů.

3.jpg

Že PMA-1700NE patří k modernější generaci přístrojů stvrzuje obdélníček displeje nebo malá tlačítka pro přepínání MM/MC zesílení integrovaného phono předzesilovače a další dvě, která spouští analogový režim a funkci Source Direct, obě sloužící v zásadě k vypínání zbytného pro dosažení menšího rušení a tím i čistšího zvuku.

5.jpg

V zásadě konzervativní je i konektivita na zadním panelu. Jsou tu tři páry linkových cinchových vstupů, z nichž jeden je provázán ještě s linkovým výstupem (popiskem je pojmenován jako pásková smyčka), je tu phono vstup, ale také vstup pro externí předzesilovač, kdy PMA-1700NE funguje jako čistý koncový stupeň (třeba v kombinaci se systémem domácího kina).

Chybí ale výstupy pro subwoofer či jiný pre-out. V zesilovači je též vestavěný D/A převodník PCM1795, takže stroj nabízí dvě optiky, koax a dokonce USB pro spojení s počítačem, moderní „trendy“ konektory jako HDMI eARC nebo streamovací rozhraní tu ovšem nenajdete, zde se stále myslí hlavně na puristické stereo.

Převzato z HiFi Voice

Autor článku je šéfredaktor magazínu HiFi Voice. Kromě tohoto textu na něm najdete stovky testů a recenzí audiofilské hifi techniky.

Výstupní výkon předává PMA-1700NE na dvě soupravy terminálů s možností tedy zapojit dvoje reprosoustavy nebo případně využít bi-wiringové zapojení. Vhod může přijít i 3,5 mm jack vstupu a výstupu pro spouštění celé sestavy naráz pomocí 12V napětí.

6.jpg

Uvnitř šasi z 1 mm ocelových profilů je komponent rozčleněn pomocí kovových přepážek na tři základní komory, kde se nachází napájecí zdroj s dvojicí robustních EI transformátorů, předzesilovač a uprostřed mezi nimi v nejprostornějším segmentu výkonové prvky a výrazné chladící profily.

Regulace hlasitosti je elektronická, DAC podporuje PCM signály s rozlišením 32 bit / 384 kHz a DSD 11,2 MHz (i když nejvyšší rozlišení zpracuje jen přes USB port). Je tu také nezbytná firemní technologie AL32 Processing Plus, přibližující digitálně rekonstruovanou sinusoidu hladkosti původní analogové vlny pomocí interpolace.

8.jpg

Výkonu má PMA-1700NE akorát, přesně podle tradice Denonu. Do 8 ohmové zátěže nabízí 70 Wattů na kanál (20 – 20 000 Hz / THD 0,07%), do poloviční přesný dvojnásobek. Výstupní autoritu dodává osvědčená technologie UHC-MOS a Single Push Pull zapojení.

Za své peníze dostanete středně velký zesilovač – s šířkou 43,4 cm, výškou 13,5 cm a hloubkou 41 cm váží 17,6 kg.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud