8
Fotogalerie

Referenční audiofilská High-End sluchátka Focal Utopia mají pro rok 2022 novou verzi. Jsou zase o hezkých pár tisíc dražší

Francouzská High-Endová audio značka Focal aktualizovala svou vlajkovou loď – sluchátka Utopia. Dosavadní verze tu s námi je už od roku 2016, takže nová verze se dala očekávat. Název výrobce zachoval, původní cenu už nikoliv. Ta se u novinky pro ČR pohybuje na částce 124 999 Kč. 

586x586-utopia_34_cable.jpg

Nová sluchátka Utopia (2022) má přepracovaný nový design včelí plástve, a to z estetických i akustických důvodů, stále jde ale samozřejmě o otevřená circumaurální sluchátka, ručně vyráběná ve Francii. Voštinový styl je vizuálně slaďuje se zbytkem prémiové řady sluchátek Focal (Clear Mg, Stellia, Celestee) . Voštinová mřížka na mušlích nemá být jen kvůli vzhledu, Focal říká, že cílem je zajistit otevřenější zvuk s větším pohybem měničů.

Měniče dostaly novou kmitací cívku, vyrobenou z kombinace mědi (pro zvýšení spolehlivosti) a hliníku (aby byla lehčí). Kromě toho jsou měniče ve tvaru písmene M a nové mřížky ve tvaru písmene M navrženy tak, aby "poskytovaly ještě čistší a přesnější zvuk". Zbytek sluchátek zůstal do značné míry podobný, mají tedy patentované membrány z čistého berylia, nepoužívají žádné pasivní ani aktivní korekce. Frekvenční rozsah je od 5 Hz až do 50 000 Hz.


Nejoblíbenější sluchátka Focal

Focal Bathys
Focal Bathys
nabízí 8 obchodů za ceny od 19 990 Kč
Porovnat ceny
Focal Listen Professional
Focal Listen Professional
nabízí 2 obchody za ceny od 4 790 Kč
Porovnat ceny
Focal Utopia
Focal Utopia
nabízí 5 obchodů za ceny od 99 990 Kč
Porovnat ceny
Focal Clear MG
Focal Clear MG
nabízí 4 obchody za ceny od 33 625 Kč
Porovnat ceny
Focal Clear MG Professional
Focal Clear MG Professional
nabízí 2 obchody za ceny od 32 590 Kč
Porovnat ceny

Další oblíbené  sluchátka Focal


Nová sluchátka Utopia mají působit lehčí (dle specifikace je hmotnost stejných 490 g). Posuvný hlavový most z recyklovaného karbonu potažený pravou kůží má rovnoměrněji rozložit hmotnost sluchátek, což by mělo zajistit větší pohodlí při dlouhém poslechu. Náušníky z perforované jehněčí kůže mají zajistit vzdušnější komfort i zvuk. 

Sluchátka Utopia se dodávají v obalu z umělé kůže a obsahují černé pouzdro na přenášení, dva kabely v délce 3 m (se symetrickým XLR konektorem) a 1,5 m, adaptér z 3,5mm na 6,35mm jack nesmí chybět také. Avitsmart má už nová sluchátka Focal Utopia 2022 k dispozici pro zájemce k poslechu. 

Zdroj: Focal, www.focalnaimstore.cz, www.avitsmart.cz

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud