11
Fotogalerie

Retro vzhled, 360° zvuk a integrovanou bezdrátovou nabíječku má nové prémiové repro Bang & Olufsen Beosound A5

Dánský Bang & Olufsen přidal do své nabídky nový bezdrátový reproduktor Beosound A5. Může pochlubit minimalistickým, elegantním designem v retro stylu šedesátých let minulého století, který byl navržený ve spolupráci s dánsko-italským designérským duem GamFratesi (má připomínat klasická rádia B&O, jako je Beolit 607 z roku 1961). Tím ale to „staré“  končí.

9.jpg

Beosound A5 má být nejvýkonnější přenosným reproduktor Bang & Olufsen. Je osazen 13cm basový měničem, dvojicí 5cm středopásmových měničům a jedním 2cm výškovým měničem. Ty jsou napájené čtyřmi digitálními zesilovači, přičemž celkový dynamický výkon má dosahovat 280 wattů. K tomu přičtěte 360stupňový zvuk – výrobce tak slibuje „velký zvuk na cestách i v domácnosti“. Samozřejmostí je možnost spárování dvou repro pro stereofonní reprodukci. 

7.jpg

Přes svůj výkon jde o zcela přenosný model, který můžete vzít kamkoli – krytí IP65 zaručuje odolnost proti vodě a prachu. Co se výdrže týče, tak udávaná je více než 12 hodin na jedno nabití. Reproduktor Beosound A5 má Bluetooth 5.2 pro streamování hudby ze smartphonu, ale také WiFi pro přímé streamování z hudebních služeb Deezer, Tidal, je kompatibilní s AirPlay 2, Chromecast, Spotify Connect, podporuje Beolink Multiroom včetně B&O Radio. Samozřejmostí je také Google Assistant.

eyJwYXRoIjoiYmFuZ29sdWZzZW5cL2ZpbGVcL0VEVWpXYkVoNVNhaUFYaVRWS296LnRpZiJ9-bangolufsen-GqnnsWxz7hyHLHQ-TtkN-vd5JIgqcsN2waN6eJ1tm4U.png

Pro B&O je také typické intuitivní dotykové rozhraní, které umožňuje ovládat reproduktor jednoduchým přejetím prstem nebo klepnutím. K tomu přidejte vestavěnou bezdrátovou dobíječku na horní straně, takže stačí jen položit telefon, ze kterého hudbu streamujete.

Společnost Bang & Olufsen také tvrdí, že reproduktor byl navržen tak, aby se dal snadno opravovat a servisovat, což dále prodlužuje jeho životnost, a slibuje, že bude vyrábět snadno vyměnitelné přední kryty.

Model A5 má dvě barevná provedení – hliníkové s čelní stranou z tkaných papírových vláken a rukojetí ze světlého dubu nebo černé antracitové hliníkové s tmavým dubovým krytem. Rozdílná je také cena, světlá verze má stát 23 990 Kč, tmavá pak 25 990 Kč.

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Určitě si přečtěte

Články odjinud