11
Fotogalerie

Roam SL bude nyní nejlevnějším reproduktorem Sonos s Bluetooth i Wi-Fi

 

Nový Sonos Roam SL rozšíří nabídku přenosných chytrých reproduktorů firmy Sonos. Loni firma představila svůj první malý přenosný Sonos Roam, nyní přidala o něco levnější variantu SL (speechless). Jak ze zkratky vyplývá, tak bude postrádat vestavěný mikrofon, zbytek funkcí zůstává zachován. Oficiální cena je 4 490 Kč (Sonos Roam stojí 4 990 Kč). 

Dostanete tak kvalitní a odolný přenosný reproduktor, který umožňuje poslech všech oblíbených hudebních streamovacích služeb doma na Wi-Fi, nicméně nechybí ani Bluetooth pro poslechu hudbu venku, pro streamování hudby přímo z telefonu. 

Roam-SL-Wireless-Charger-1.jpg

Podobně jako ostatní reproduktory systému Sonos i malý přenosný Roam SL lze doma připojit ke zbytku systému Sonos přes Wi-Fi a využít například multiroom poslech ve více místnostech v kombinaci s ostatními reproduktory a soundbary Sonos. Reproduktor také podporuje stereo párování Roam SL s druhým Roam SL nebo Sonos Roam, když jste připojeni přes Wi-Fi.

Přenosný reproduktor je vodotěsný a nárazuvzdorný – má hodnocení IP67. Zvládne tedy ponoření do hloubky 1 metru vody po dobu až 30 minut. Orientace je variabilní – lze poslouchat jak vertikálně (zabírá méně místa) i horizontálně (venku na nerovném terénu).

Výdrž baterie na jedno nabití je 10 hodin přehrávání, Sonos uvádí 10denní výdrží baterie v režimu spánku. Nechybí ani spořič baterie, který reproduktor úplně vypne, když se nepoužívá.

Pro nabíjení lze využít magnetickou bezdrátovou nabíječku Sonos, která se prodává samostatně, či libovolnou bezdrátovou nabíječku Qi. Samozřejmostí je nabíjení pomocí kabelu USB-C.

Reproduktor Roam SL se prodává v barevných provedeních Shadow Black a Lunar White.

Určitě si přečtěte

Články odjinud