11
Fotogalerie

Samsung 4K projektor "The Premiere" chce bodovat Smart TV systémem a HDR10+

Samsung dnes oznámil, že na evropský trh uvede dva ultra short throw laserové 4K projektory The Premiere, LSP9T a LSP7T.

Projektory ultra short throw mají objektiv s extrémně širokým úhlem vyzařovaného světla, lze je tak položit na stolek před projekční plátno (či stěnu) a i z tak malé vzdálenosti jsou schopny vytvořit velký obraz. Vyšší model LSP9T nabídne obraz s úhlopříčkou 130" (330 cm), model LSP7T pak 120" (300 cm).

Image-The-Premiere-4.jpg

Laserové projektory The Premiere mají nabídnout jas 2800 ANSI lumenů a především slibují HDR obraz a jako první projektor na světě nabídne také kompatibilitu s HDR10+, což dynamický HDR formát, který se snaží konkurovat standardu Dolby Vision. 

Projektor bude vybaven platformou Samsung Smart TV, kterou znáte z televizorů, nabídne tedy možnost streamování on-line služeb Neflix, YouTube a dalších, stejně jako podporu celé řady aplikací a také IPTV. Nebude chybět ani možnost streamování obsahu smartphonu, či mirroring displeje. 

Image-The-Premiere-3.jpg

Podobně jako QLED televizory Samsung i laserový 4K projektor nabídne podporu nového režimu Filmmaker Mode, který má zaručit maximální obrazovou věrnost a kvalitu dle představ tvůrců.

Image-The-Premiere-1.jpg

Cena zatím není známa, přesný termín uvedení na trh také ne, ale Samsung plánuje spuštění prodeje v Evropě už tento rok, ovšem pouze v některých zemí, dle dostupných informací ČR zatím v seznamu není. 

Zdroj: Samsung

Určitě si přečtěte

Články odjinud