Samsung a LG chystají nové televizory s úhlopříčkou až 2,5 metru

Samsung a LG chystají nové televizory s úhlopříčkou až 2,5 metru

Trend neustále zvětšujících se obrazovek televizorů asi nemůže ignorovat žádný výrobce.  Před pár lety byl se kupovaly obrazovky kolem 40", nyní se průměrná velikost pohybuje nad 50", přičemž běžným standardem je 55". 

AEN20201210002100320_01_i_org.jpg

Právě poptávka po větších úhlopříčkách motivuje firmy nabízet stále větší modely. Samsung letos uvedl 110" mikroLED televizor, který je ale velmi drahý (4 miliony Kč). Samsung tak plánuje rozšíření své nabídky prémiových miniLED televizorů o 99" model, ale také o 86" a 77" modely. 

Cenově dostupnější jsou přeci jen miniLED QLED modely. Tato řady by měla dostat 98" velikost – samozřejmě půjde právě o QLED televizor s miniLED podsvícením. 

lg2021oledsizes_2.jpg
Aktuální nabídka 4K OLED TV od LG

LG se svými OLEDy však nechce zůstat stranou, tak ke svým 88" a 83" obrazovkám plánuje přidat obrovský 97" model. V praxi se tak televizory reálně úhlopříčkou přibližují velikosti 2,5 metru – pokud jste dosud chtěli tuto velikost, tak jste museli mít projekční televizor nebo projektor. Právě projekční televizory s laserovým zdrojem světla s dlouhou životností (přesněji 4K HDR Smart TV ultra short throw projektorů) uvádí stále více výrobců. 

O ultra velké televizory, tj. 75" a větší, je také zájem, statně aktuální ceny jsou kolem 30 tisíc Kč za základní 75" televizor, pokud oželíte pár palců, tak TV s 70" (178 cm) obrazovkou (značkový Philips) se dá pořídit za necelých 16 tisíc. Co se podílů týče, tak za první polovinu roku globálně obrazovky 75" a vyšší aktuálně mají podíl tržeb 14,6 % na celkových prodejích.  Ve velkých úhlopříčkách a u prémiových modelů mají výrobci přeci jen vyšší zisk, než v nejrozšířenější ekonomické třídě do 55", kde brutální konkurence vede k tomu, že ceny televizorů jsou stlačené na hranici rentability. 

Zdroj: koreabizwire.com

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud