Samsung chce ještě letos začít prodávat Micro LED televizory s úhlopříčkami 110" a 98"

9. ledna 2021
TWEET SDÍLET

Technologie MicroLED byla nějakou dobu v realitou v profesionální oblasti. Nyní ji chce Samsung v nové modelové řadě MicroLED poprvé nabídnout v běžném televizním provedení. Samsung představil modely řady MICRO LED s úhlopříčkou 110’’ a 99’’ (279 a 251 cm), menší verze budou k dispozici koncem roku.

Všechny jsou vybaveny mikrometrovými LED diodami, obraz tvoří aktivní zdroje světla RGB. Není tedy zapotřebí podsvícení a barevné filtry známé z konvenčních LED obrazovek. Obrazovka se skládá ze 24 milionů samostatně řízených diod. Samotný televizor má designové provedení Monolith s poměrem obrazovky k tělu v hodnotě přes 99 % – není vidět žádný rámeček. Pokud máte obavy o životnost, tak nemusíte, Samsung uvádí 100 000 hodin.

Podobně jako OLED, tak i Micro LED diody produkují vlastní světlo a díky tomu obraz slibuje špičkové barevné podáním a vysoký jas, ten by měl dosahovat jasu 1 800 nitů. Barevné pokrytí má být 100 % DCI/P3 a Adobe RGB.

Kvůli této obří obrazovce Samsung vylepšil i inteligentní funkce systému Smart TV, televizor nabídne funkci 4Vue (Quad View), díky níž lze na obrazovce zobrazit až čtyři samostatné obrazy z různých zdrojů a různých externí zařízení.

Ke kvalitnímu obrazu patří i špičkový zvuk, a tak MICRO LED televizory budou vybaveny technologií Majestic Sound, který nabídne prostorový zvuk 5.1. Nechybí technologie Object Tracking Sound Pro, která zvuk řídí dle pohybu objektů na velké obrazovce. 

110" MicroLED televizor má jít do prodeje už v prvním čtvrtletí roku 2021, cena zatím není známá. 

Zdroj: Samsung

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Novinky, Samsung, CES, MicroLED

Určitě si přečtěte

40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Monica Bellucci, Eva Green, Scarlett Johansson, Megan Fox, Mila Kunis, Christina Hendricks, Margot Robbie, Léa Seydoux, Alicia Vikander a erotické scény, v nichž se objevily.

Marek Čech

Marek Čech
Filmy a seriály
Vybíráme 18 sluchátek s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Třeba pod stromeček

Vybíráme 18 sluchátek s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Třeba pod stromeček

Ani když máte malý rozpočet, nemusíte rezignovat na kvalitu. Připravili jsme výběr sluchátek všech kategorií s nejlepším poměrem cena/výkon.

42 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Sluchátka
Xavian Stella Esclusiva: parádní české podlahové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Xavian Stella Esclusiva: parádní české podlahové Hi-Fi reprosoustavy [test]

Nové Xavian Stella Esclusiva jsou ambiciózní sloupky, které mají s původními jmenovci společnou jen podobu na první pohled. Tak pěkné, tak čistě hrající, tak v konečném důsledku přirozené a snadno poslouchatelné reprosoustavy za dané peníze aby jeden pohledal.

36 Daniel Březina

Daniel Březina
Reproduktory
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

3 AVmania.cz, Marek Čech

AVmania.czMarek Čech
Filmy a seriály
13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

24 Ondřej Králík

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět