7
Fotogalerie

Samsung chce ještě letos začít prodávat Micro LED televizory s úhlopříčkami 110" a 98"

Technologie MicroLED byla nějakou dobu v realitou v profesionální oblasti. Nyní ji chce Samsung v nové modelové řadě MicroLED poprvé nabídnout v běžném televizním provedení. Samsung představil modely řady MICRO LED s úhlopříčkou 110’’ a 99’’ (279 a 251 cm), menší verze budou k dispozici koncem roku.

Všechny jsou vybaveny mikrometrovými LED diodami, obraz tvoří aktivní zdroje světla RGB. Není tedy zapotřebí podsvícení a barevné filtry známé z konvenčních LED obrazovek. Obrazovka se skládá ze 24 milionů samostatně řízených diod. Samotný televizor má designové provedení Monolith s poměrem obrazovky k tělu v hodnotě přes 99 % – není vidět žádný rámeček. Pokud máte obavy o životnost, tak nemusíte, Samsung uvádí 100 000 hodin.

Podobně jako OLED, tak i Micro LED diody produkují vlastní světlo a díky tomu obraz slibuje špičkové barevné podáním a vysoký jas, ten by měl dosahovat jasu 1 800 nitů. Barevné pokrytí má být 100 % DCI/P3 a Adobe RGB.

Kvůli této obří obrazovce Samsung vylepšil i inteligentní funkce systému Smart TV, televizor nabídne funkci 4Vue (Quad View), díky níž lze na obrazovce zobrazit až čtyři samostatné obrazy z různých zdrojů a různých externí zařízení.

Ke kvalitnímu obrazu patří i špičkový zvuk, a tak MICRO LED televizory budou vybaveny technologií Majestic Sound, který nabídne prostorový zvuk 5.1. Nechybí technologie Object Tracking Sound Pro, která zvuk řídí dle pohybu objektů na velké obrazovce. 

110" MicroLED televizor má jít do prodeje už v prvním čtvrtletí roku 2021, cena zatím není známá. 

Zdroj: Samsung

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Kolik do něj chcete investovat, na jaké ceně začínají kvalitní modely? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě si přečtěte návod Jak dobře koupit televizor.

Doporučujeme také redakční výběry televizorů:

Určitě si přečtěte

Články odjinud