Samsung dává sbohem AAA baterkám. V dálkových ovladačích bude mít solární panel

Korejská společnost představila novou generaci miniLED a microLED televizorů, kterým se budeme věnovat ve zvláštním článku. Spolu s nimi na trh dodá jinou inovaci – ovladač nazvaný jednoduše Solar Cell Remote Controll.

Samsung letos „dálkáč“ zbaví AAA baterek a vybaví je integrovaným akumulátorem, který se bude nabíjet pomocí solárního panelu či USB-C. Panel je nicméně nešikovně umístěný na zadní straně ovladače, takže se bude muset občas pokládat tlačítky dolů.

Podle výrobce se díky tomuto kroku v následujících sedmi letech ušetří 99 milionů AAA baterek. Ekologii má prospět také fakt, že ovladače jsou z 24 % tvořeny recyklovanými materiály. I samotné krabice televizorů bude šetrnější k přírodě než kdy dřív. Budou plně využívat papírové kartony a Samsung minimalizuje i barevný potisk.

Speciál: Televizory

Nový televizor vybírejte pečlivě. Potřebujete chytré funkce, nebo stačí televizor bez nich? Jaká bude nejvhodnější úhlopříčka, rozlišení a jaký typ zobrazovacího panelu? Určitě se neobejdete bez podpory DVB-T2. Pomůžeme vám našimi články s radami, tipy a novinkami.

Doporučujeme redakční výběry televizorů:

Témata článku: Televizory, Samsung, MicroLED

Určitě si přečtěte

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

24 Ondřej Králík

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

11 tipů na levné televizory se skvělým poměrem cena/výkon

Vybrali jsme nejzajímavější televizory s výborným poměrem cena/výkon. Od těch menších a velmi levných, po ty vybavenější a větší, které se však stále vyplatí.

45 Jaromír Puk

Jaromír Puk
Televizory