Samsung: dva nové soundbary řady Q s prostorovým zvukem a optimalizací pro QLED

17. dubna 2019
TWEET SDÍLET
Pro své letošní QLED televizory nabídne Samsung také čtyři nové soundbary. Zatím známe první dva, novinky HW-Q70R a HW-Q60R mají certifikaci od společnosti Harman Kardon a slibují lepší kvalitu zvuku a také inteligentnější kompatibilitu.

I když kvalita zvuku u televizorů se v posledních letech také zlepšuje, rozhodně nestačí držet krok s rostoucí velikostí obrazovek a kvalitou obrazu. Zkrátka k velkému obrazu se ideálně hodí také velký zvuk, což řeší prostorově nenáročný soundbar s bezdrátovým subwooferem.

Klepněte pro větší obrázek

Samsung nedávno představil nové televizory pro rok 2019 a nyní k nim přidal dva nové subwofery. Ty budou nevé TV doplňovat nejen po zvukové stránce, ale ale také funkcemi jsou optimalizované pro spolupráci s novými QLED TV.

Pro běžného smrtelníka je asi nejzajímavější funkce Adaptive Sound. Soundbary HW-Q70R a HW-Q60R tak v reálném čase dokážou analyzovat obsah přehrávaný v televizoru a uzpůsobí nastavení zvuku dané scéně. Jinými slovy u filmů podpoří prostorový zvuk a údernost, u zpráv naopak srozumitelnost hlasu, u hudebního pořadu se dočkáte naopak minima efektů, abyste si hudbu užili, nechybí ani efektní herní režim.

Klepněte pro větší obrázek 
Při nižší hlasitosti večer Adaptive Sound například také automaticky zvýrazní
dialogový kanál pro lepší srozumitelnost

Navíc pokud jsou připojeny k novým QLED TV roku 2019 se zapnutým režimem AI (což je automatická optimalizace obrazu dle scény), přepnou se do režimu adaptivního zvuku automaticky. Ve výsledku tak divák nemusí přepínat režimy zvuku, ale automaticky dostane nejlepší nastavení dle obsahu, který zrovna sleduje.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Soundbar Samsung HW-Q70R

Nové soundbary HW-Q70R a HW-Q60R jsou také výsledkem spolupráce společností Samsung Audio Lab a Harman Kardon. Novinky mají patentovanou technologii Acoustic Beam.

Klepněte pro větší obrázek 
Acoustic Beam vytváří dynamičtější a věrnější panoramatický zvuku

Technologie Acoustic Beam využívá systému nahoru a stranou orientovaných otvorů k vytvoření dynamičtějšího a věrnějšího panoramatického zvuku.

Soundbar HW-Q70R

Nový Soundbar HW-Q70R nabídne 3.1.2 kanálový zvuk, nabídne tedy prostorový 3D zvuk Dolby Atmos a DTS:X, který byl dříve k dispozici pouze u nejvyšších soundbarů Samsung.

Klepněte pro větší obrázek

Celkový výkon má být 330 W, udávaný frekvenční rozsah je 35 Hz až 20 000 Hz. Sedm vestavěným měničů doplňuje 8“ basový měnič v bezdrátovém subwooferu.

Klepněte pro větší obrázek
Nechybí ani možnost doplnit systém o zadní bezdrátové reproduktory a vytvořit
tak plnohodnotné domácí kino.

Přestože je HW-Q70R vybaven technologiemi Dolby Atmos a DTS:X, má štíhlý tvar s výškou pouhých 59 mm.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Co se výbavy týče, tak nechybí Bluetooth pro streamování hudby z PC či smartphonů, soundbar zvládá také přehrávat audioformáty WAV, MP3, OGG, FLAC, AAC, ALAC či AIFF. Jeden HDMI vstup doplňuje HDMI výstup s podporu 4K HDR videa, nechybí ani optický digitální vstup.

Soundbar HW-Q60R

Klepněte pro větší obrázek

Druhý soundbar s označením HW-Q60R nabídne prostorový 5.1 kanálový zvuk, i tento může být případně doplněn o plnohodnotný zadní kanál pomocí bezdrátových zadních reproduktorů. Celkový výkon má být 360 W, udávaný frekvenční rozsah je 42 Hz až 20 000 Hz.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

O zvuk se stará čtveřice měničů v soundbaru, bezdrátový subwoofer je osazen 6,5“ basovým měničem. Ani zde nechybí Bluetooth a podpora přehrávání hudby.

Cena a dostupnost

Soundbar HW-Q60R se bude prodávat od druhé poloviny dubna, oficiální cena je 11 490 Kč, soundbar HW-Q70R se v obchodech objeví v druhé polovině května, oficiální cena je 15 490 Kč.

Témata článku: , , , , , , , ,