Samsung Galaxy Buds: špunty bez drátů plné pohody [test]

19. června 2019
TWEET SDÍLET
Bezdrátové špunty Samsungu kladou na první místo příjemné používání a pohodový zvuk. V uchu netlačí a přitom se nebojíte, že vypadnou.

Plusy

 • upevnění v uchu
 • příjemný zvuk
 • pohodové ovládání
 • dobrá výdrž

Minusy

 • chybí AptX
 • méně intenzivní basy
 • ve Windows horší zpoždění zvuku
8/10
Hodnocení

Samsung představil bezdrátová sluchátka Galaxy Buds společně s novými telefony série Galaxy S10 a k první vlně objednávek je rovnou přibaloval. Tato sluchátka ale dávají smysl víc, než jen jako přibalovaný bonus, nebo jen pro majitele telefonů Samsung.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Galaxy Buds nejsou prvními zcela bezdrátovými sluchátky Samsungu a naštěstí je to na nich vidět. Předchozí Gear IconX se snažily nabídnout tolik funkcí, že se samy ztratily ve své složitosti. Galaxy Buds už ví, že zákazníky nezískáte dlouhým seznamem funkcí, ale pohodlím a zvukem.

Pohodlí na prvním místě

Pohodlí přitom nespočívá jen v tom, jak sedí v uších. Sluchátka musí dlouhodobě budit důvěru, že nevypadnou z ucha, že se záhadně samy nevybijí, že dobíjecí krabička sluchátka bezpečně schová a dobije, že ovládání nebude mást a nabízené funkce budou užitečné.

Samsung ví, že pro něj budou větším konkurentem Apple Airpods než Sennheiser True Wireless. Neoslní tedy famózním zvukem, ale soustředí se hlavně na příjemný nekonfliktní zvuk a pohodové používání. Nabídnout lepší zvuk než Airpods není pro špuntová sluchátka nic složitého, ale komfort používání není u špuntových sluchátek vždy jistý.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Když jsem si zkoušel špuntové Sennheiser True Wireless, vadila mi především nejistota držení v uchu. Pevně uchycené v uchu tlačily, pohodlně zasunuté zase hrozily vypadnutím. V případě Galaxy Buds to řeší silikonová ploutvička, která podrží sluchátko ve vnitřním záhybu ucha. V balení dostanete tři varianty tohoto silikonového kroužku s různou velikostí ploutvičky a také tři velikosti špuntů. V uchu mne Galaxy Buds tedy netlačí a současně nemám pocit, že mi při skákání vypadnou. Líbí se mi i malý snadno čistitelný vnitřní kroužek na silikonovém špuntu, který účinně brání ušnímu mazu v ucpání zvukovodu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Jiná zcela bezdrátová sluchátka případně používají větší silikonovou smyčku, která plní podobnou funkci jako ploutvička, řešení Samsungu ale působí odolněji a kompaktněji. Nasazování vás nenutí nic kontrolovat, sluchátka pohodlně zapadnou a drží.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Na špunty méně basů

Zvukově působí sluchátka i kvůli pohodlnějšímu uvolněnému umístění v uchu méně basovým dojmem. Lze si to případně přiohnout ekvalizérem v aplikaci nebo zvolit těsnější silikonový špunt, ale v dlouhodobějším používání jsem spíše ocenil pohodlí a vyrovnaný nepřehnaný zvuk. Po stránce kodeků mnohé odradí chybějící podpora AptX, ale AAC tady funguje v pohodě a pokud je propojíte s telefonem Samsung, můžete využít ještě Samsung Scalable Codec.

Pro počítač raději ne

Sluchátka můžete připojit i k počítači, ale na Windows nemáte jak ovlivnit použitý kodek. Při sledování videa na počítači vás může rušit nepatrné zpoždění zvuku za obrazem. Není to ideální, ale pokud nejste na to moc citliví, tak to rozchodíte. Při stříhání videa v Premiere Pro se ale latence měřila v nesledovatelných desetinách sekundy, takže pro přesný střih to není vůbec použitelné. Ale chápu, že je to velmi specifický případ použití. Na mobilu jsem u videa problémy s latencí vůbec nevnímal.

Během testování i na různých telefonech občas jakoby zvukem ve sluchátkách projela krátká (zlomek sekundy) zvuková vlna, ne náhlá změna hlasitosti, ale spíše rozčeření zvuku. Původně jsem to přikládal horšímu signálu z telefonu v kapse, ale slyšel jsem to i při sledování videa na telefonu přímo přede mnou. Navíc se zvuk takto zachvěl pravidelně každých pět minut, takže to bude něco jiného. Samsung průběžně firmware sluchátek aktualizuje, takže se to nejspíš ještě opraví.

Ovládání s prstem na uchu

Sluchátka samozřejmě mají i mikrofony, aby se s jejich pomocí dalo telefonovat, vnější mikrofony ale umí i zapnout zvýraznění vnějšího hluku, například abyste slyšeli obsluhu v kavárně. Pro jízdu na kole to není, protože mikrofony ofukující vzduch nepříjemně zvýrazní. Tuto funkci ale musíte zapnout v doplňkové aplikaci, standardně sluchátka při delším podržení prstu na sluchátku spouští hlasového asistenta.

Na každém sluchátku je dotyková ploška reagující pouze na dotyk ne tedy na posun prstu. Rozpozná tedy počet klepnutí nebo zaregistruje podržení prstu. Základní přehled ovládání:

 • 1 klepnutí: play/pauza
 • 2 klepnutí: další skladba/přijetí hovoru
 • 3 klepnutí: předchozí skladba
 • podržení: hlasový příkaz (výchozí) nebo okolní zvuk při držení/okolní zvuk/snížit a zvýšit hlasitost

V doprovodné aplikaci kromě funkce podržení prstu změníte i ekvalizér, můžete trvale zapnout okolní zvuk i při poslechu nebo nastavit ekvalizér. Funkce Najít moje sluchátka dokáže sluchátka hodně nahlas rozpípat, aby byly slyšet, v uchu je tedy při hledání rozhodně nemějte.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Doprovodnou aplikaci najdete na každém telefonu Samsung, na ostatní Android telefony si Galaxy Gear stáhnete z Play Store. Sluchátka fungují i na iPhonu, ale pro Apple zařízení není dostupná aplikace. Popravdě ale Applisti raději zvolí Airpods, které naopak umí více chytrých funkcí jen na Apple zařízeních a na Androidu se chovají jako obyčejná sluchátka.

Nabíjení téměř neřešíte

Výdrž sluchátek Samsung udává šest hodin samostatně a sedm dalších po nabití z pouzdra. Popravdě se mi za týdny testování nikdy nestalo, že bych sluchátka úplně vybil. I při delším poslechu stačilo na chvíli odložit sluchátka do obalu, a ony se nějak dobily. Nabité pouzdro naštěstí netrpí samovybíjením, takže i po pár dnech nečinnosti je stále plně fit k dispozici. Pouzdro připomínající větší pilulku je přitom rozumně velké, vejde se i do malé kapsičky na riflích a nepůsobí jako něco nepatřičného, když jej zrovna dáte do přední kapsy kalhot. Sluchátka i po otevření pouzdra uvnitř drží, takže je nevyklepete třeba při nasazování za chůze.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dioda na přední straně pouzdra barvou naznačuje stav vnitřního akumulátoru, a když po otevření svítí červeně, je vhodné pouzdro dobít. Stačí jej připojit k USB-C nabíjení nebo položit na bezdrátovou dobíjecí podložku. Tedy například i na záda Samsungu S10 nebo Huawei Mate 20. Pomalejší bezdrátové dobíjení ale doporučím používat jen přes noc, přes den je rychlejší docucnutí kabelem.

Sbírá body za celkový dojem

Galaxy Buds z mého pohledu plně vystihují současný Samsung. Cílem je tu nabídnout co nejlepší produkt nejen z pohledu jednoho parametru, ale s důrazem na celkový dojem. Určitě tedy najdete sluchátka, která budou hrát lépe. Nejspíš i sluchátka, která budou v uchu sedět pevněji. Ale Galaxy Buds poskytnou stále příjemný pohodový zvuk, snadno se nasazují, v uchu netlačí a přitom nemáte pocit, že musí každou chvíli vypadnout. Ovládání není překomplikované a ze začátku jen nejspíš budete omylem pouštět přehrávač hudby při nasazení nebo ukládání do obalu kvůli citlivější plošce.

Na trhu existuje mnoho levnějších i dražších podobně bezdrátových špuntů. Samsung Galaxy Buds za 3 990 Kč ale výborně naplňují kombinaci pohodového zvuku a pohodlného používání bez obav o vypadnutí sluchátek z ucha.

Samsung Galaxy Buds

Cena: 3 990 Kč

Stránky výrobce: www.samsung.cz

 • Konstrukce in ear canal, dynamická
 • Barvy černá, bílá, žlutá
 • Hmotnost 5,6 g sluchátko, 39,6 g pouzdro
 • Rozměry 17,5 × 19,2 × 22,3 mm sluchátko, 38,8 × 70 × 26,5 mm pouzdro
 • Verze Bluetooth 5.0
 • Kodeky SBC, AAC, Samsung Scalable
 • Akumulátor  58 mAh sluchátko, 252 mAh pouzdro
 • Výdrž Sluchátka 6 hodin + obal 7 hodin
 • Výbava Vnitřní+vnější mikrofon, IR senzor, akcelerometr

 

Témata článku: Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Test, Samsung, True Wireless, Video, Sluchátka na Heureka.cz

Když dojdou konektory. Jak vybrat USB-C hub a dokovací stanici

Když dojdou konektory. Jak vybrat USB-C hub a dokovací stanici

Konektorů není nikdy nazbyt – a u tenkých moderních notebooků to platí dvojnásob. Pokud vám některé chybí, řešením mohou být huby nebo dokovací stanice s konektorem USB-C.

Stanislav Janů
USB-CPříslušenstvíNotebooky
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Proč si předplatit Netflix? Třeba kvůli těmto seriálům. Všechny mají dabing nebo české titulky

Proč si předplatit Netflix? Třeba kvůli těmto seriálům. Všechny mají dabing nebo české titulky

Na Netflixu jsme vybrali nejlepší seriály, které mají české titulky a často i dabing. Vycházeli jsme z hodnocení na filmových webech a přidali i trochu svého vlastního vkusu. Naprostou většinu seriálu nikde jinde než na Netflixu nenajdete.

Jaromír Puk
Proč si předplatit?
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Netflix a 30 nejoblíbenějších filmů a seriálů v prosinci 2022: Enola a Wednesday, 1899 … ale i Koruna a nějaká romantika

Tyto filmy a seriály jsou teď na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o souhrnnou oblíbenost za poslední týdny, kterou zjišťuje web FlixPatrol.

Ondřej Králík
Netflix
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály