Samsung Galaxy Buds: špunty bez drátů plné pohody [test]

19. června 2019
TWEET SDÍLET
Bezdrátové špunty Samsungu kladou na první místo příjemné používání a pohodový zvuk. V uchu netlačí a přitom se nebojíte, že vypadnou.

Plusy

 • upevnění v uchu
 • příjemný zvuk
 • pohodové ovládání
 • dobrá výdrž

Minusy

 • chybí AptX
 • méně intenzivní basy
 • ve Windows horší zpoždění zvuku
8/10
Hodnocení

Samsung představil bezdrátová sluchátka Galaxy Buds společně s novými telefony série Galaxy S10 a k první vlně objednávek je rovnou přibaloval. Tato sluchátka ale dávají smysl víc, než jen jako přibalovaný bonus, nebo jen pro majitele telefonů Samsung.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Galaxy Buds nejsou prvními zcela bezdrátovými sluchátky Samsungu a naštěstí je to na nich vidět. Předchozí Gear IconX se snažily nabídnout tolik funkcí, že se samy ztratily ve své složitosti. Galaxy Buds už ví, že zákazníky nezískáte dlouhým seznamem funkcí, ale pohodlím a zvukem.

Pohodlí na prvním místě

Pohodlí přitom nespočívá jen v tom, jak sedí v uších. Sluchátka musí dlouhodobě budit důvěru, že nevypadnou z ucha, že se záhadně samy nevybijí, že dobíjecí krabička sluchátka bezpečně schová a dobije, že ovládání nebude mást a nabízené funkce budou užitečné.

Samsung ví, že pro něj budou větším konkurentem Apple Airpods než Sennheiser True Wireless. Neoslní tedy famózním zvukem, ale soustředí se hlavně na příjemný nekonfliktní zvuk a pohodové používání. Nabídnout lepší zvuk než Airpods není pro špuntová sluchátka nic složitého, ale komfort používání není u špuntových sluchátek vždy jistý.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Když jsem si zkoušel špuntové Sennheiser True Wireless, vadila mi především nejistota držení v uchu. Pevně uchycené v uchu tlačily, pohodlně zasunuté zase hrozily vypadnutím. V případě Galaxy Buds to řeší silikonová ploutvička, která podrží sluchátko ve vnitřním záhybu ucha. V balení dostanete tři varianty tohoto silikonového kroužku s různou velikostí ploutvičky a také tři velikosti špuntů. V uchu mne Galaxy Buds tedy netlačí a současně nemám pocit, že mi při skákání vypadnou. Líbí se mi i malý snadno čistitelný vnitřní kroužek na silikonovém špuntu, který účinně brání ušnímu mazu v ucpání zvukovodu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Jiná zcela bezdrátová sluchátka případně používají větší silikonovou smyčku, která plní podobnou funkci jako ploutvička, řešení Samsungu ale působí odolněji a kompaktněji. Nasazování vás nenutí nic kontrolovat, sluchátka pohodlně zapadnou a drží.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Na špunty méně basů

Zvukově působí sluchátka i kvůli pohodlnějšímu uvolněnému umístění v uchu méně basovým dojmem. Lze si to případně přiohnout ekvalizérem v aplikaci nebo zvolit těsnější silikonový špunt, ale v dlouhodobějším používání jsem spíše ocenil pohodlí a vyrovnaný nepřehnaný zvuk. Po stránce kodeků mnohé odradí chybějící podpora AptX, ale AAC tady funguje v pohodě a pokud je propojíte s telefonem Samsung, můžete využít ještě Samsung Scalable Codec.

Pro počítač raději ne

Sluchátka můžete připojit i k počítači, ale na Windows nemáte jak ovlivnit použitý kodek. Při sledování videa na počítači vás může rušit nepatrné zpoždění zvuku za obrazem. Není to ideální, ale pokud nejste na to moc citliví, tak to rozchodíte. Při stříhání videa v Premiere Pro se ale latence měřila v nesledovatelných desetinách sekundy, takže pro přesný střih to není vůbec použitelné. Ale chápu, že je to velmi specifický případ použití. Na mobilu jsem u videa problémy s latencí vůbec nevnímal.

Během testování i na různých telefonech občas jakoby zvukem ve sluchátkách projela krátká (zlomek sekundy) zvuková vlna, ne náhlá změna hlasitosti, ale spíše rozčeření zvuku. Původně jsem to přikládal horšímu signálu z telefonu v kapse, ale slyšel jsem to i při sledování videa na telefonu přímo přede mnou. Navíc se zvuk takto zachvěl pravidelně každých pět minut, takže to bude něco jiného. Samsung průběžně firmware sluchátek aktualizuje, takže se to nejspíš ještě opraví.

Ovládání s prstem na uchu

Sluchátka samozřejmě mají i mikrofony, aby se s jejich pomocí dalo telefonovat, vnější mikrofony ale umí i zapnout zvýraznění vnějšího hluku, například abyste slyšeli obsluhu v kavárně. Pro jízdu na kole to není, protože mikrofony ofukující vzduch nepříjemně zvýrazní. Tuto funkci ale musíte zapnout v doplňkové aplikaci, standardně sluchátka při delším podržení prstu na sluchátku spouští hlasového asistenta.

Na každém sluchátku je dotyková ploška reagující pouze na dotyk ne tedy na posun prstu. Rozpozná tedy počet klepnutí nebo zaregistruje podržení prstu. Základní přehled ovládání:

 • 1 klepnutí: play/pauza
 • 2 klepnutí: další skladba/přijetí hovoru
 • 3 klepnutí: předchozí skladba
 • podržení: hlasový příkaz (výchozí) nebo okolní zvuk při držení/okolní zvuk/snížit a zvýšit hlasitost

V doprovodné aplikaci kromě funkce podržení prstu změníte i ekvalizér, můžete trvale zapnout okolní zvuk i při poslechu nebo nastavit ekvalizér. Funkce Najít moje sluchátka dokáže sluchátka hodně nahlas rozpípat, aby byly slyšet, v uchu je tedy při hledání rozhodně nemějte.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Doprovodnou aplikaci najdete na každém telefonu Samsung, na ostatní Android telefony si Galaxy Gear stáhnete z Play Store. Sluchátka fungují i na iPhonu, ale pro Apple zařízení není dostupná aplikace. Popravdě ale Applisti raději zvolí Airpods, které naopak umí více chytrých funkcí jen na Apple zařízeních a na Androidu se chovají jako obyčejná sluchátka.

Nabíjení téměř neřešíte

Výdrž sluchátek Samsung udává šest hodin samostatně a sedm dalších po nabití z pouzdra. Popravdě se mi za týdny testování nikdy nestalo, že bych sluchátka úplně vybil. I při delším poslechu stačilo na chvíli odložit sluchátka do obalu, a ony se nějak dobily. Nabité pouzdro naštěstí netrpí samovybíjením, takže i po pár dnech nečinnosti je stále plně fit k dispozici. Pouzdro připomínající větší pilulku je přitom rozumně velké, vejde se i do malé kapsičky na riflích a nepůsobí jako něco nepatřičného, když jej zrovna dáte do přední kapsy kalhot. Sluchátka i po otevření pouzdra uvnitř drží, takže je nevyklepete třeba při nasazování za chůze.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

Dioda na přední straně pouzdra barvou naznačuje stav vnitřního akumulátoru, a když po otevření svítí červeně, je vhodné pouzdro dobít. Stačí jej připojit k USB-C nabíjení nebo položit na bezdrátovou dobíjecí podložku. Tedy například i na záda Samsungu S10 nebo Huawei Mate 20. Pomalejší bezdrátové dobíjení ale doporučím používat jen přes noc, přes den je rychlejší docucnutí kabelem.

Sbírá body za celkový dojem

Galaxy Buds z mého pohledu plně vystihují současný Samsung. Cílem je tu nabídnout co nejlepší produkt nejen z pohledu jednoho parametru, ale s důrazem na celkový dojem. Určitě tedy najdete sluchátka, která budou hrát lépe. Nejspíš i sluchátka, která budou v uchu sedět pevněji. Ale Galaxy Buds poskytnou stále příjemný pohodový zvuk, snadno se nasazují, v uchu netlačí a přitom nemáte pocit, že musí každou chvíli vypadnout. Ovládání není překomplikované a ze začátku jen nejspíš budete omylem pouštět přehrávač hudby při nasazení nebo ukládání do obalu kvůli citlivější plošce.

Na trhu existuje mnoho levnějších i dražších podobně bezdrátových špuntů. Samsung Galaxy Buds za 3 990 Kč ale výborně naplňují kombinaci pohodového zvuku a pohodlného používání bez obav o vypadnutí sluchátek z ucha.

Samsung Galaxy Buds

Cena: 3 990 Kč

Stránky výrobce: www.samsung.cz

 • Konstrukce in ear canal, dynamická
 • Barvy černá, bílá, žlutá
 • Hmotnost 5,6 g sluchátko, 39,6 g pouzdro
 • Rozměry 17,5 × 19,2 × 22,3 mm sluchátko, 38,8 × 70 × 26,5 mm pouzdro
 • Verze Bluetooth 5.0
 • Kodeky SBC, AAC, Samsung Scalable
 • Akumulátor  58 mAh sluchátko, 252 mAh pouzdro
 • Výdrž Sluchátka 6 hodin + obal 7 hodin
 • Výbava Vnitřní+vnější mikrofon, IR senzor, akcelerometr

 

Témata článku: Testy, Sluchátka, Bezdrátová sluchátka, Test, Samsung, Video

Určitě si přečtěte

Stačí pro DVB-T2 pořídit set-top-box, nebo je lepší koupit nový televizor?

Stačí pro DVB-T2 pořídit set-top-box, nebo je lepší koupit nový televizor?

Když chcete levné řešení pro příjem DVB-T2, pořiďte si levný set-top-box. Lepší řešení je ale nový televizor. Našli jsme tři hlavní oblasti, ve kterých jsou set-top-boxy oproti televizorům méně výhodné.

110 Jaromír Puk

Pro příjem DVB-T2 si nemusíte kupovat nový televizor

Pro příjem DVB-T2 si nemusíte kupovat nový televizor

Kvůli přechodu na DVB-T2 není vždy nutné kupovat nový televizor. Příjem vysílání totiž závisí jen na vlastnostech jeho tuneru-přijímače. Pokud chybí, stačí dokoupit externí set-top-box a stávající televizor si můžete nechat.

11 Jaromír Puk

Sony Walkman před 40 lety změnil hudební svět. Začal se prodávat 1. července 1979

Sony Walkman před 40 lety změnil hudební svět. Začal se prodávat 1. července 1979

Walkman, nebo také přenosný kazetový přehrávač, odstartoval revoluci. Dnes – čtyřicet let poté, co Sony svůj první Walkman představila – je poslech hudby ze sluchátek na ulici zcela běžný.

3 Jaromír Puk

Sony KD-85ZG9: špičkový referenční 8K HDR LCD televizor, který můžete mít doma [test]

Sony KD-85ZG9: špičkový referenční 8K HDR LCD televizor, který můžete mít doma [test]

Dva nové 8K televizory řady ZG9 nově doplnily dva 4K OLED a dva 4K LCD modely řady Master Series. Novinky mají LCD obrazovky s úhlopříčkou 85“ a 98“, 8K rozlišení a slibují maximální kvalitu obrazu. A přesně tu dostanete.

14 Jaromír Puk

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

Kvalitnější a prémiové televizory v cenové relaci od 20 000 Kč slibují lepší obraz i zvuk, pohlednější design a především ostřejší obraz a špičkové zpracování obrazu. Vybrali jsme ty nejzajímavější.

29 Jaromír Puk

14 tipů na nejlepší bezdrátová sluchátka s výborným poměrem cena/výkon

14 tipů na nejlepší bezdrátová sluchátka s výborným poměrem cena/výkon

Bezdrátová sluchátka už dokážou nabídnout kvalitní zvuk, dlouhou výdrž. Vybrat si můžete z dostupných modelů kolem tisíce korun, ti náročnější si rádi připlatí nejen za kvalitnější zvuk, ale i za aktivní potlačení okolního hluku.

8 Jaromír Puk

Cambridge Audio Melomania 1: skutečně bezdrátová sluchátka s výdrží 9 hodin

Cambridge Audio Melomania 1: skutečně bezdrátová sluchátka s výdrží 9 hodin

Anglická značka Cambridge Audio je u nás známá především díky klasické Hi-Fi technice, tedy zesilovači, receivery či streamery. Rostoucí trh se sluchátky zatím v podstatě opomíjel. Nyní přišel rovnou se zcela bezdrátovými špunty.

16 Jaromír Puk