17
Fotogalerie

Samsung HT-E6750W: dvě elektronky a sedm kanálů pro kino

Kapitoly článku:


Přehrávání videa je možné prakticky ve všech myslitelných formátech (AVI, MKV, ASF, WMV, MP4, 3GPP, VRO/VOB, PS, TS) takže byste neměli mít problém ani se sledováním nejnovějších filmů v BD ripech apod. Titulky jsou zobrazeny korektně a bez problémů zvládají i české znaky a diakritiku. Hudební fanoušci ocení krom přehrávání MP3 souborů také možnost přehrávat i bezztrátový formát FLAC, se kterým si přehrávač bez problémů poradí.

Celkový zvukový projev domácího kina je velmi dobrý, dostatečně si jej ale vychutnáte pouze v přiměřeně velké místnosti. Uvažovat o instalaci tohoto systému do malého panelákového bytu je nesmysl. Poslechová místnost by měla být dostatečně dimenzovaná, máte-li například televizor úhlopříčky 117 cm, pak je ideální vzdálenost pro poslech a sledování cca 3,5 metru, odtud si vyvodíme, že místnost by měla mít v minimálním případě délku 5 metrů a šířku cca 4 metry, tedy celková plocha místnosti pro plnohodnotný filmový či hudební zážitek je kolem 20m2.

Úprava zvuku

Nabídka úpravy zvuku je velmi široká, což je dobré právě v souvislosti s různým provedením poslechové místnosti. Primárně je třeba pracovat s nastavením úrovní jednotlivých reproduktorů, což můžete nechat na automatické kalibraci anebo úrovně doladit ručně. Dále je k dispozici osmipásmový ekvalizér, který částečně ovlivňuje úroveň jednotlivých reproduktorů/pásem.

Pro poslech hudby či vide je k dispozici krom prostorového zvuku tvořeného reproduktory také režim 3D zvuku, který by měl obohatit zvukový projev o větší hloubku. Při jeho aktivaci sice subjektivně vnímáte větší hloubku prostoru, nicméně celkový zvukový projev j v ten okamžik značně nerealistický. Podobné je to při aktivaci funkce přehrávání 2D vide v režimu 3D.

DSC03116.jpg DSC03117.jpg
 

Další zvuková nastavení jsou k dispozici pod nabídkou Sound Effect, kde najdete tři záložky – DSP, Dolby Pro Logic II a režim SFE. První jmenovaná nabídne volbu Power Bass pro zvýraznění nízkých frekvencí a dunivý efekt a MP3 Ehnacer, která by měla vylepšit zvuk komprimovaných hudebních nahrávek. Zvýšení intenzity nízkých frekvencí je smysluplné a zvuk se nezahlcuje ani při výrazně taneční hudbě. V případě zvukových efektů ve filmech však hraje „hrombedna“ až příliš výrazně. Poslech mp3 nahrávek je subjektivně stejný se zapnutým i vypnutým efektem.

Pod volbou Dolby Pro Logic II je ukryto pět nastavení zvukového efektu – Film, Hudba, Hra, Matrix, Prologic. První tři nastavení jsou prakticky stejná, pouze se mírně liší v zastoupení jednotlivých zvukových pásem. Volba matrix spustí všechny reproduktory zároveň a volba Prologic se snaží z dvoukanálového zvuku „vyrobit“ zvuk typu 5.1. Při sledování filmů je vhodné použít nastavení pro filmy, zajímavého zvuku také dosáhnete zapnutím všech reproduktorů v režimu Matrix.

Poslední režim SFE nabídne simulaci zvukového efektu několika prostor – symfonický sál v Bostonu, symfonický sál v Bratislavě, jazzový klub v Soulu, Kostel v Soulu a Amfiteátr. Pro kvalitní poslech jsou tyto efekty naprosto nepoužitelné a tudíž zbytečné.

Elektronky ano či ne

Menším zklamáním pro mne byl elektronkový předzesilovač, při prvním poslechu po zapnutí se jeho „měkký a teplý“ zvuk nijak neprojevil. Po nějaké době se však společně se zahřátými elektronkami částečně změnil i charakter zvuku, který byl o něco kulatější a měkčí. Rozhodně však nelze srovnávat se zvukem, který dokáže vykouzlit například Philips se svými elektronkovými zesilovači – testovali jsme např. model Philips MCD 909/12.

Jednoznačný verdikt není možné zcela objektivně vyslovit. Nicméně pokud pošilháváte po tomto domácím kinu právě kvůli elektronkovému předzesilovači, není to zcela pádný důvod ke koupi. Zvuk má velmi podobnou charakteristiku, jako u jiných systémů a funkce lampového předzesilovače se projevuje v menší míře až v okamžiku, kdy je celý systém zahřátý.

Jak to hraje?

Při sledování filmů je zvuk čistý a bohatý na řadu efektových ruchů a šelestů. Dojem prostorovosti je vytvořen perfektní, a pokud sledujete akční filmy s řadou explozí, určitě si vychutnáte (i vaši sousedé) řádný „hukot“ subwooferu. Tradiční testovací scéna z úvodu Dne nezávislosti zamávala i při normální hlasitosti okenním sklem. Najít si ideální zvukové nastavení není příliš obtížné, sebere vám to však několik minut času. U Blu-ray filmů počítejte s detailními a výborně lokalizovatelnými zvuky.

HT-E6750W_L45.jpg 

To v případě poslechu hudby je ideální zvuková skladba o něco horší a budete si muset s nastavením více pohrát. Celkový projev je však také na velmi dobré úrovni, a to prakticky u všech hudebních žánrů. Systém zvládne čistě přehrát klasiku, pop, rock, mluvené slovo i elektronickou hudbu a jazz. Jediné s čím se potýká ne úplně zdárně, jsou metalové nahrávky, jejich celkový zvuk se silně slévá a velmi špatně se dají identifikovat jednotlivé nástroje. Snad jen s výjimkou bicích, u nichž je velmi dobře identifikovatelný každý úder do šlapáku.

Zde upozorňuji, že zvuk srovnávám s klasickým cenově odpovídajícím dvoukanálovým řešením, jehož úkolem je primárně reprodukce hudby. V rámci systémů domácího kina Samsung odvádí práci výbornou.

Hodnocení

Domácí kino Samsung HT-E6750W je vhodný pro ozvučení větších místností, svému majiteli nabídne prakticky vše, co může od podobného systému očekávat. Při sledování filmů si vychutnáte čistý a prostorově dobře orientovaný zvuk, podobně to platí také při poslechu hudby z CD či v mp3 formátu.

Po stránce továrního provedení je vše na vynikající úrovni, nikde nenajdete nadbytečnou vůli či špatné výlisky, jedinou vadou na kráse je snad kompletně lesklý povrch v černé barvě, na kterém je „všechno“ vidět. Velmi praktickým doplňkem je tzv. Smart Hub, rozhraní pro přehrávání obsahu z internetu, malým nedostatkem v tomto případě je nutnost psát vše za pomoci dálkového ovládání. Bezdrátové připojení zadních beden lze jen chválit, neboť velmi zjednoduší instalaci.

Pokud preferujete především poslech hudby, zde nebudete mít důvod k nespokojenosti – vestavěný elektronkový předzesilovač je zajímavý a nestandardní počin. Jak jsem ale již poznamenal, aby se dalo říct, že by při poslechu hudby je zvuk vynikající a bez chybičky, k tomu ještě krůček chybí.

Za cenu překračující 25 tisíc korun však dostanete systém, který si poradí prakticky se všemi formáty hudby a filmů, zvukový projev v režimu domácího kina nemá chybu, zde systém exceluje. Takže pokud hledáte luxusní systém „vše v jednom“, který vašemu velkému televizoru dodá ten správný zvuk, tak zde jste na správné adrese.

Samsung HT-E6750W

Cena:

 • Výstupy: 6x repro, video, HDMI
 • Vstupy: anténa, aux in, digital optical audio, LAN (možnost aktualizace firmwaru, BD Live), wi-fi, USB, iPod/iPhone
 • Dekodér: Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic II, DTS, Dolby TrueHD, DTS-HD
 • Tuner: RDS FM
 • Přehrává: CD, CD-R, CD-RW, DVD, DVD-R/RW, BD, BD-R/RE, BD 3D, MP3, JPEG, DivX, DivX HD, MKV, FLAC
 • Rozměry (š/v/h): 430 × 65 × 323,5 mm
 • Hmotnost: 3,85 kg

Přední reprosoustavy (2 x dvoupásmová)

 • Výkon:165 W (3 ohmy)
 • Frekvenční rozsah:140 Hz – 20 kHz (přední)
 • Rozměry (š/v/h):90 × 1200 × 70 mm
 • Hmotnost:4,7 kg

Zadní reprosoustavy (2 x dvoupásmová)

 • Výkon:165 W (3 ohmy)
 • Frekvenční rozsah:140 Hz – 20 kHz (přední)
 • Rozměry (š/v/h):90 × 1200 × 70 mm
 • Hmotnost:3,9 kg

Středový

 • Výkon:170 W (3 ohmy)
 • Frekvenční rozsah:140 Hz – 20 kHz (přední)
 • Rozměry (š/v/h):360 × 74,5 × 68,5 mm
 • Hmotnost:0,9 kg

Subwoofer

 • Výkon:170 W (3 ohmy)
 • Frekvenční rozsah:40 Hz – 160 Hz
 • Rozměry (š/v/h):200 × 390 × 350 mm
 • Hmotnost:5,7 kg

Příslušenství

 • FM anténa, dálkové ovládání, mikrofon, video kabel, dok pro iPod, prstencové feritové jádro, měkký hadřík

AVmania hodnotí
design a provedení 9
obraz 10
zvuk CD Audio 9
zvuk MP3 8
zvuk domácí kino 10
funkce 8
ovládání 8

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud