Samsung HT-F9750W: luxusní domácí kino 7.1 s elektronkami

16. října 2013
TWEET SDÍLET
Samsung HT-F9750W: luxusní domácí kino 7.1 s elektronkami
Chcete opravdu kvalitní zvuk? K tomu má posloužit nové 7.1 kanálové domácí kino s elektronkovým předzesilovačem. Jak hraje jeden z nejdražších systémů?

Domácí kino

Pro test zvuku domácího kina byly vybrány filmy na DVD Ponorka U-571 (DTS 5.1), Den nezávislosti (DD 5.1), Mission Impossible III (DD 5.1) a Blu-ray X-Men: The Last Stand (DTS HD Master Audio 6.1).

U drtivé většiny domácích kin se projeví, že filmový zvuk je jejich nejsilnější stránka. V případě testovaného HT-F9750W tomu tak není. Je to totiž jeho další silná stránka.

Klepněte pro větší obrázek 
Centrální reproduktor

Výbuchy v Ponorce U-571 jsou velmi realistické, přičemž dialogy zůstávají stále velmi dobře srozumitelné. Lokalizace jednotlivých výbuchů je natolik věrná, že se váš obývák promění v ponorku. Zátěžový test subwooferu probíhá vždy při přeletu létajícího talíře našich vesmírných přátel v jedné z úvodních scén filmu Den nezávislosti. Mnohé subwoofery mají v této scéně potíže, ale ten, který je součástí testovaného systému, zvládl basový zvuk s velkou rezervou. Honička vrtulníků v Mission Impossible III byla již poslechovou lahůdkou. Po spuštění BD X-Men se zvuk docela výrazně ještě více pročistil a zpřesnil. Filmový zvuk tedy chválím a ponechávám bez jakékoliv výtky.

Domácí kino - hudba

Po předchozích zážitcích jsem se již těšil na záznamy koncertů: DVD AC/DC – Stiff Upper Lip Live (DTS 5.1), Eric Clapton – One More Car, One More Rider (DTS 5.1) a BD Santana – Hymns For Peace (DTS HD).

Atmosféra koncertů je vykreslena skvěle, z řízných kytar AC/DC mi naskakovala husí kůže a výstřely z děl ve skladbě For Those About To Rock... otřásaly obývákem. Nahrávka Erica Claptonazní velmi čistě a máte pocit, že jste přímo pod pódiem. Blu-ray se Santanou pak dojem jen umocňuje.

Možnosti a výbava

Samozřejmostí je přehrávání komprimovaných audio souborů. Pro zlepšení jejich zvuku disponuje systém speciálním režimem „mp3 enhancer“. Přehrávat je můžete z CD či DVD nosičů, ale samozřejmě také z připojených paměťových zdrojů přes USB nebo Bluetooth. Přístroj umožňuje tyto soubory nejen přehrávat, ale také z CD přes USB nahrávat. Zkonvertuje je do mp3 o datovém toku 192 kbps. Reprodukovaný zvuk je pak na velmi solidní úrovni přiměřeně k možnostem komprimovaných audio souborů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Subwoofer je plošší, takže s umístěním by neměl být problém.

Obraz k televizoru lze přivést kabelem HDMI. Jiné možnosti nejsou. Systém disponuje funkcí synchronizace funkcí televizoru s domácím kinem, kterou výrobce nazývá Anynet+, a která umožňuje ovládání systému a televizoru jedním dálkovým ovladačem. BD přehrávač zvládá také obraz ve 3D, pokud je samozřejmě připojen televizor s touto funkcí. To je však dnes již u vyspělých domácích kin běžné. Samsung HT-F9750W je však schopen převést full HD obraz do rozlišení 4K, což zatím tak běžné není.

Komprimované počítačové video soubory přehrává bez jakýchkoliv problémů a nenašel jsem žádný, který by nebyl schopen přehrát. Titulky s českými znaky zvládá zcela samozřejmě a je schopen je zobrazovat až v deseti řádcích po padesáti znacích, což je jistě zcela dostatečné. Vybrat si můžete ze tří velikostí písma, ale výhradu bych měl k tomu, že titulky jsou zobrazovány v bílé barvě bez tmavého ohraničení, takže na světlém podkladu jsou někdy špatně čitelné.

Velkým plusem systému jsou jeho bohaté možnosti zapojení do domácí počítačové sítě. K internetu jej připojíte kabelem přes konektor LAN nebo prostřednictvím wi-fi. Disponuje také funkcí DLNA, díky níž se propojí pomocí bezdrátové sítě s vaším počítačem nebo smartphonem a přehrává tam uložené soubory. V menu jsou přednastavené webové stránky, na které máte přímý přístup. Například Topfun, Voyo, iDnes, TV Óčko, YouTube, Samsung Apps, Facebook, Twitter a mnohé další. Můžete se také připojit k internetu přes vyhledávač Samsungu a najít si prakticky vše. A když už máte všeho dost, připojíte se k nabídce Fireplace a z vašeho televizoru se stane krb s plápolajícím a praskajícím ohněm. Připojení k internetu slouží také k aktualizaci firmwaru, kdy tuto lze iniciovat ručně, nebo automaticky.

Zabudovaný FM RDS tuner ladí a ukládá stanice ručně nebo automaticky s velmi dobrou citlivostí. Jeho zvuk je na poměry rozhlasového vysílání velmi dobrý.

AIO vs. komponentní domácí kino

Když pohlédneme na cenu systému, zmíníme i několik drobností, které by výrobce mohl vylepšit a při nižší ceně bychom je určitě nekomentovali. Hliníkový horní kryt je sice hezký, celohliníkové tělo přehrávače by působilo luxusněji. Na ovladači hlasitosti je červená tečka, na první pohled indikující úroveň, ve skutečnosti je jen na okrasu, neboť otáčíte prstencem okolo, nikoliv celým voličem. Jeho plastové řešení pak působí opět zbytečně laciným dojmem. Pokud by majitel srovnával AV receiver za 15 tisíc Kč a řídící jednotku tohoto systému, pak AV receiver udělá lepší dojem. Jde o všem o dva přístroje, dvě různá řešení, která jsou určena někomu jinému.

Klepněte pro větší obrázek

Komplet Samsung je vyladěný s bezdrátovými zadními bednami, nemusíte dokupovat Blu-ray přehrávač a vybírat sestavu reproduktorů. Tohle udělá Samsung za vás, vše vzhledově perfektně sladil, a přidává k tomu bezdrátově řešení pro zadní bedny. Zvukově je HT-F9750W stále kvalitativně vysoko nad tím, co v drtivé většině běžný zákazník kdy slyšel.

Verdikt

Systém Samsung HT-F9750W splňuje nejnáročnější požadavky milovníků domácího kina, ale, co je velmi důležité, i požadavky milovníků kvalitního zvuku obecně. Jeho přednes audia z CD není sice tak dokonalý jako zvuk hi-fi aparatury složené z jednotlivých kvalitních komponentů v podobné cenové relaci, ale dýchá mu na záda. Příjemným bonusem jsou široké možnosti přehrávání nejrůznějších formátů a připojení k internetu. Proto jej mohu s klidným svědomím doporučit.

Samsung HT-F9750W
Obraz 10
Zvuk domácího kina 10
Zvuk CD audio 9
Zvuk MP3 8
Ovládání 9
Technické provedení a design 9

Samsung HT-F9750W

Cena:

 • Výkon zesilovače : 4x 165 W(3ohm)
 • 170 W (3ohm) subwoofer
 • Výstupy: HDMI, 6 x repro, USB 2.0
 • Vstupy: 2 x HDMI, LAN, AUX, FM anténa, digital optical, kalibrační mikrofon, USB 2.0
 • Dekodér: Dolby Digital / Dolby Digital Plus / Dolby True HD / DTS / 3D Sound Plus / DTS 96/24 / DTS HD, PCM
 • Tuner: RDS FM
 • Přehrává: CD, CD-R, DVD, DVD-R/RW, BD, BD-R/RE, BD 3D, MP3, WMA, WMW, flac, JPEG, DivX, DivX HD, MKV, AVCHD
 • Rozměry (š/v/h): 430 x 55 x 314,5 mm
 • Hmotnost: 3,3 kg
 • Bezdrátový přijímač zadních kanálů SWA 6000
 • Výkon zesilovače : 2 x 165 W
 • Výstupy: 2 x repro
 • Rozměry (š/v/h): 76,2 x 228,6 x 152,4 mm
 • Hmotnost: 1,1 kg
 • Přední reprosoustavy (2 x dvoupásmová 2 x širokopásmová)
 • Jmenovitý příkon: 165 W (3 ohm)
 • Frekvenční rozsah: 140 Hz – 20 kHz
 • Rozměry (š/v/h): 90x 1302 x 70 mm
 • Hmotnost: 7,65 kg
 • Centrální reprosoustava (1 x dvoupásmová)
 • Jmenovitý příkon: 165 W (3 ohm)
 • Frekvenční rozsah: 140 Hz – 20 kHz
 • Rozměry (š/v/h): 360x 70 x 65,9 mm
 • Hmotnost: 0,98 kg
 • Zadní reprosoustavy (2 x dvoupásmová)
 • Jmenovitý příkon: 165 W (3 ohm)
 • Frekvenční rozsah: 140 Hz – 20 kHz
 • Rozměry (š/v/h): 90x 1252 x 70 mm
 • Hmotnost: 6,82 kg
 • Subwoofer
 • Jmenovitý příkon: 170 W (3 ohm)
 • Frekvenční rozsah: 40 Hz – 160 Hz
 • Rozměry (š/v/h): 205,6x 390,6 x 350,6 mm
 • Hmotnost: 6,33 kg
 • Příslušenství FM anténa, reprokabely, dálkové ovládání, 4 x prstencové feritové jádro, kalibrační mikrofon, měkký hadřík

Témata článku: Testy, Domácí kino, Reproduktory, Zesilovače, Samsung

Určitě si přečtěte

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Kim Basinger, Kathleen Turner, Melanie Griffith, Bo Derek, Nastassja Kinski, Phoebe Cates, Rebecca De Mornay, Valérie Kaprisky, Sophie Marceau, Francesca Dellera, Isabelle Adjani a jejich smyslné scény ve filmech.

Marek Čech

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

13 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete koupit

Kvalitnější a prémiové televizory v cenové relaci od 20 000 Kč slibují lepší obraz i zvuk, pohlednější design a především ostřejší obraz a špičkové zpracování obrazu. Vybrali jsme ty nejzajímavější.

37 Jaromír Puk

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

SillverCrest Bluetooth s ANC: levná sluchátka s aktivním potlačením hluku z Lidlu [test]

Jezdíte denně půl hodiny vlakem a nechcete utrácet deset tisíc za značková sluchátka? Ano, jde o levný model, ale za 1 490 Kč jsou téměř dokonalá. Po mechanické stránce svoji cenu překročí, ANC odstraní otravné hučení, jen zvuk už odpovídá ceně.

5 Jakub Michlovský

15 nejlepších komedií roku 2018

15 nejlepších komedií roku 2018

Ztratili jsme Stalina, BlacKkKlansman, Psí ostrov, Tři billboardy kousek za Ebbingem, Čtverec, Úžasňákovi 2, Oni a Silvio, Já, Simon, Pěkně blbě. Třetí letošní výběr se nese v uvolněném duchu silvestrovské zábavy.

13 Marek Čech

Nabarvené ptáče: chlapec putuje sadistickým světem, z něhož zmizel soucit [recenze filmu]

Nabarvené ptáče: chlapec putuje sadistickým světem, z něhož zmizel soucit [recenze filmu]

Chlapec během druhé světové války putuje světem, z něhož zmizel soucit a stává se v něm projekcí nebo terčem okolního sadistického zla. V adaptaci kontroverzního románu Jerzyho Kosińského.

4 Marek Čech