22
Fotogalerie

SAMSUNG HW-C770S: test domácího kina 7.1

Kvalitní domácí kino ze samostatných komponent za cenu AIO sestavy? A přidejte i Blu-ray přehrávač BD-C6500 s podporou MKV.

V předchozích testech domácích kin jsme se zabývali sestavami „all in one“ ať již s plnohodnotným prostorovým zvukem zprostředkovávaným sestavou reproduktorů 5.1, nebo s prostorem podávaným virtuálně přes přední reprosoustavy. Tyto systémy jsou dostupné v nejširší cenové škále, a proto nás zaujala kombinace na tyto poměry netradiční, ale velmi zajímavá a cenově konkurující systémům AIO ve střední cenové hladině. 

Jedná se o sestavu plnohodnotného AV recieveru se sedmi reprosoustvami a aktivním subwooferem SAMSUNG HW-C770S, kterou lze zakoupit za cenu kolem 13 000 Kč a samostatně prodejný blu-ray přehrávač SAMSUNG BD-C6500, který je k mání za cenu kolem 6 000 Kč. Dle vyjádření výrobce by měla být k dispozici i cenově zvýhodněná sada. Protože se ale jedná o samostatné komponenty, budeme se věnovat každému zvlášť. 

DSC08841.jpg HWC770S.jpg

Blu-ray přehrávač BD-C6500

Tenký plastový Blu-ray přehrávač BD-C6500 se vyznačuje střídmým elegantním designem v lesklé černi. Disponuje všemi důležitými funkcemi, takže v této cenové relaci mu v tomto směru není co vytknout. Je k němu dodáván dálkový ovladač dobře padnoucí do ruky.

Po zapnutí se rozsvítí skromný bodový displej, který zobrazuje uvítací průpovídku a pak docela dlouho oznamuje, že načítá, aby nás pak informoval, že v něm není žádný disk. Po vložení disku, jehož načtení je již velmi rychlé, pak zobrazuje pouze čas, ale všechny ostatní údaje můžeme zobrazit na obrazovce připojeného televizoru. Současně s displejem se na horní straně přehrávače rozsvítí modré logo Blu-ray a na předním panelu dotyková tlačítka ovládacích funkcí. Pro skutečné fanoušky domácího kina – modré logo lze naštěstí zhasnout.

DSC08829.jpg

Jako první je nutno provést nastavení. Přehledné menu nám to všemožně usnadňuje a absence českého jazyka si ani nevšimneme. U nastavení preferenčního jazyka zvuku, titulků a menu titulu je však čeština samozřejmostí. Ostatní nastavení probíhá standardně, jak jste zvyklí z ostatních přehrávačů. Zadat můžete i funkci automatické aktualizace firmwaru, kdy si přístroj sám hlídá, kdy vyšel nový update a na obrazovce vás na to upozorní. K internetu jej můžete připojit prostřednictvím kabelu, nebo i pomocí bezdrátové sítě. Přehrávač nabízí i funkci InternetTV a přímé připojení k serveru YouTube. Samozřejmostí je funkce BD Live.

DSC08863.jpg

Obraz k televizoru lze přivést přes výstupy video, komponent video (Y, Pb, Pr) a digitální HDMI. Přes posledně jmenovaný konektor je možné pomocí funkce ANYNET+ sladit BD přehrávač s televizorem stejné značky, který touto funkcí také disponuje. Pak se funkce BD přehrávače nastaví stejně jako v televizoru (samozřejmě podmínkou je, že BD přehrávač podobné funkce nabízí – problémem může být třeba menu v češtině, které televizor má, ale přehrávač ne) a navíc pak lze oba přístroje ovládat jedním dálkovým ovladačem najednou.

S Blu-ray přehrávačem na MKV

Disky Blu-ray přehrávač načítá poměrně rychle (alespoň ve srovnání se staršími typy) a obraz z nich podává excelentně. Nabízí i funkci, pomocí které můžete u BD měnit barvu a velikost fontu titulků, pokud to záznam na disku umožňuje. Na BD-C6500 pochopitelně můžete přehrávat CD a DVD, kdy kvalitu obrazu lze zvýšit pomocí převzorkování na FullHD 1080p.

Přístroj se dobře snáší i s komprimovanými audio a video soubory a pro jejich příznivce nabízí opravdu nepřebernou škálu možností. Existuje jen málo formátů, které neumí přehrát. Můžete tedy přehrávat DivX, DivX HD, MKV, AVCHD, MP4, MP3, WMA, JPEG. To vše z disků BD, DVD i CD a také přes USB vstup na čelním panelu z USB flash disku nebo externího HDD. Z těchto zdrojů si můžete také prohlížet obrázky JPEG, které můžete obracet a zoomovat. Počítačové video soubory zvládá i v nejvyšším datovém toku a titulky zobrazuje až v deseti řádcích po padesáti znacích, pochopitelně s českou diakritikou. U testovaného přehrávače externí titulky fungovaly i u MKV souborů.

DSC08839.jpg

Zvuk k externímu zesilovači lze přivést běžným stereo audio cinch kabelem, digitálním optickým kabelem, digitálním HDMI, a protože přístroj obsahuje také dekodéry prostorového zvuku, také přes analogový výstup 7.1. V našem případě jsme zvolili výstup HDMI, protože jsme BD přehrávač připojili k AV recieveruHW C-770S, který rovněž disponuje dekodéry plnohodnotného digitálního zvuku i v HD kvalitě. Vstup HDMI je jedinou možností, jak přivést nerozkódovaný zvuk 7.1 z přehrávače do AV recieveru.

AV reciever Samsung HW C-770S

Velký, ale poměrně lehký AV reciever Samsung HW C-770S je dodáván i s kompletní sadou reprosoustav pro domácí kino 7.1. Plášť přijímače je vyroben z kovu s velmi solidně působící matnou šedočernou úpravou. Čelnímu panelu dominuje velký bodový displej, který nás informuje o právě zvoleném vstupu a formátu zvuku včetně grafického znázornění aktuálně funkčních reprosoustav. V dolní části pod odklopným víkem se skrývají tlačítka pro ovládání funkcí a analogové vstupy pro zvuk a video a pro kalibrační mikrofon. Vedle nich je sluchátkový výstup.

DSC08831.jpg DSC08832.jpg

Na horní stěně jsou větrací otvory pasivního chlazení, které má tu velkou výhodu, že nejsme, jakou u sestav „all in one“, obtěžováni více či méně hlučným ventilátorem. Vzadu jsou pak umístěny vstupy a výstupy pro připojení jednotlivých audio a video komponentů. Musím vyzdvihnout kvalitní šroubovací svorky pro připojení všech sedmi reprosoustav, které v této cenové kategorii nejsou příliš časté.

Mohutný aktivní subwoofer je vyroben z dřevotřísky a jeho reproduktor směřuje vpřed. Stojí na plastových nožkách, takže jeho spodní stěna, v níž je umístěn nátrubek basreflexu, je asi 5 cm nad zemí, což basy ještě umocňuje. Basová bedna disponuje také funkcí automatického zapnutí a vypnutí, kdy se zapíná pouze v případě, že na vstupu je přítomen signál.

Sedm beden s volbou umístění i automatikou

Součástí dodávky je i sedm plastových reprosoustav, které lze rozmístit dvěma způsoby. Pět z nich se rozmisťuje klasicky, tzn. dvě přední, dvě zadní a centr. Další dvě lze použít jako přední výškové pro režim Dolby ProLogic IIz nebo jako zadní prostorové pro plnohodnotný zvuk 7.1. V prvním případě se umisťují do výšky minimálně 1 m nad přední reprosoustavy a v tom druhém dozadu za poslechové místo. Dodávané kabely svojí délkou stačí pro umístění vpředu, ale pro instalaci dozadu budete potřebovat kabely delší, které si musíte opatřit zvlášť. S jejich zapojením pak nebudete mít žádný problém, protože k zesilovači se připojují pomocí šroubovacích svorek a v bedýnkách jsou svorky pérové. Reprosoustavy můžete také instalovat na stěnu. Jejich design je proveden v černém klavírním lesku, a proto výborně ladí s BD přehrávačem.

DSC08850.jpg 

Po připojení přístroje do zásuvky se decentně rozsvítí dotykové tlačítko Standby/On. Nezbývá tedy, než přístroj zapnout a provést první nastavení. Úroveň hlasitosti jednotlivých reprosoustav a jejich vzdálenost od poslechového místa můžete nastavit ručně (s asistencí testovacího tónu) nebo pomocí dodávaného kalibračního mikrofonu. Je to velmi jednoduché. Stačí mikrofon připojit do konektoru na čelním panelu a dálkovým ovladačem nebo tlačítkem na čelní stěně přístroje dát pokyn a za pár okamžiků je hotovo.

DSC08835.jpg

Reciever disponuje velkým množtsvím vstupů, takže by se vám opravdu nemělo stát, že některý ze svých komponentů nebudete mít kam připojit ať již digitálně nebo analogově.

DSC08861.jpg 

Většina funkcí je ovládána přes dodávaný dálkový ovladač, který je přehledný, ale k některým z nich se musíme propracovat přes menu, což ovládání trochu znesnadňuje. Je to však daň za nepřeberné množství možností, které přístroj nabízí a většina z nás ji tedy v tomto případě ráda zaplatí.

A jak to hraje?

Zvuk byl testován za pomoci připojeného BD přehrávače BD – C6500, ze kterého byl přiveden přes kabel HDMI. Pro vyzkoušení zvuku z CD byly vybrány tituly Kraftwerk – The Mix, Herbie Mann – The Best of Herbie Mann, Dire Sraits – Brothers in Arms, Iron Maiden – The Number of the Beast, Ludwig van Beethoven – symphony no.5 in C minor tak, aby byla zachována žánrová pestrost pro co nejobjektivnější posouzení.

DSC08851.jpg 
Všechny reproduktory můžete připevnit na zeď

Elektronická hudba Kraftwerk zní opravdu výborně, hutné basy, čisté výšky a není zde nic, co by se dalo vytknout. Ale u tohoto žánru se takovýto výsledek dal čekat. Příjemným překvapením však byl zvuk u ostatních nahrávek. Malé reprobedýnky se ve spojení se subwooferem opavdu velmi snaží a rockové nahrávky Dire Straits a heavy metal Iron Maiden podávají velmi přesvědčivě, i když se jednotlivé nástroje místy trošku slijí do jednoho chumlu. Do zvuku velkých plnohodnotných reprobeden mají pochopitelně poměrně daleko, ale nemohu říci, že bych je doporučoval pouze jako hudební kulisu. Posluchače, který není hifista, určitě uspokojí. Vážná hudba zní překvapivě mohutně, ale zde již nástroje postrádají přesnější lokalizaci. Nahrávka Herbieho Manna navozuje atmosféru jazzového klubu, i když s mírně zatřenými středy.

DSC08856.jpg DSC08854.jpg
Efektové přídavné reproduktory, které umístíte buď dopředu nebo dozadu

Jak jsem již zmínil, reciever nabízí velké množství nastavení různých zvukových polí a samozřejmě je také schopen vytvořit ze stereofonního zvuku zvuk prostorový. Daří se mu to s různou úspěšností, ale vždy poměrně dobře. Ale přece jen je lepší nechat zvuk v původní podobě a z CD tedy v režimu stereo. Tento přístroj nabízí stereo ve dvou podobách – klasické se zapojeným subwooferem a tzv. „direct stereo“ se subwooferm vypnutým. Vzhledem k velikosti dodávaných reprosoustav rozhodně doporučuji variantu první, protože po vypnutí subwooferu se ze zvuku zcela vytratí hluboké kmitočty.

Pokud jsem se při popisování zvuku z CD nevyhnul mírné kritice, při hodnocení toho filmového budu jen chválit. Pro test byly použity následující tituly: DVD Mission Impossible 3 (DD 5.1), Den nezávislosti (DD 5.1), Bad Company (DD 5.1) a BD X – Men III: The Last Stand (DTS HD Master Audio 6.1).

DSC08844.jpg DSC08845.jpg DSC08848.jpg

Zvuk se nedá popsat jinak než jako vynikající. Dialogy jsou za všech okolností srozumitelné, výbuchy v akčních filmech razatní, až vám roztřesou pokoj a do toho všeho velmi přesná lokalizace i těch nejmenších detailů. Třeba honička vrtulníků mezi větrnými elektrárnami v M:I 3 je díky tomuto DK naprosto úchvatná.

S použitím zvuku HD u filmu X – Men III se pak prostor ještě více rozšíří a zážitek je doveden k dokonalosti. Nyní mne asi mnozí z vás v diskusi ukamenují, ale tvrdím, že tohle ve většině multikin nezažijete.

DSC08858.jpg DSC08859.jpg
Malý centrální reproduktor a na stěnu lze připevnit také

Pro poslech hudebních DVD titulů jsem vybral svoji oblíbenou klasiku AC/DC – Stiff Upper Lip Live (DTS 5.1) a Eric Clapton – One More Car, One More Rider (DTS 5.1). Přihodil jsem také nové DVD Collegium Musicum – Speak, Memory (DTS 5.1) Opět musím opakovat, že zvuk je opravdu výborný. V nahrávce AC/DC slyšíte agresivní kytary a hutné basy, výstřely z děl ve skladbě For Those About To Rock.. vás zarazí do křesla. Nahrávka Erica Claptona je plná jemných detailů, ale i ostré bluesové kytary a v nahrávce Collegium Musicum vynikají nádherně ostré hammondky Mariana Vargy. Podání prostoru vám spolehlivě navodí atmosféru koncertu.

S recieverem je dodávána také kolébka pro iPod či iPhone, kterou připojíte do speciálního konektoru na zadním panelu a pak můžete sledovat v nich uložené soubory. V přístroji je samozřejmě zabudován i FM RDS tuner, který ladí stanice ručně nebo automaticky. Uložit je můžete do třiceti předvoleb.

HWC770S_.jpg

Verdikt

Lze říci, že Samsung HW – C770S společně s BD – C6500 tvoří sestavu pro domácí kino, která uspokojí i náročné fanoušky domácího kina, kteří si na ní dokonce mohou poslechnout i nahrávky z CD a MP3 ve velmi slušné kvalitě. Pro sestavu také není překážkou téměř žádný počítačový audio či video formát, takže v tomto případě se jedná o domácí kino pro všechny. Co se týče filmového zvuku, musím konstatovat, že od doby, kdy jsem testoval Onkyo HTX – 22HD, jsem nic lepšího neslyšel. Závěrem je třeba říci, že sestava nabízí na svoji cenu nejen velmi dobrý zvuk v povedeném „kabátu“, ale i výborný poměr cena/výkon. Proto si zaslouží naše doporučení.

BD přehrávač Samsung BD – C6500

Doporučená cena 6 990 Kč

 • Přehrává: CD, CD-R/RW, DVD, DVD+-R/RW, BD, DivX, DivX HD, MKV, MP3, WMA, MP4
 • Dekodér: DD, DTS, Dolby TrueHD, DTS HD Master Audio
 • Vstup: USB, LAN (BD Live, YouTube, Picasa, InternetTV, All Share, aktualizace firmwaru)
 • Výstup: 7.1 out, AV, component video (Y, Pb, Pr), optical digital, HDMI (upscaling 1080p)
 • Rozměry (š/v/h): 430 x 43 x 223 mm
 • Hmotnost: 1,7 kg
 • Příslušenství: dálkový ovladač, kabel audio/video

AV reciever Samsung HW – C770S

Doporučená cena 14 990 Kč včetně reproduktorů

 • Dekodér: DPL IIx, DPL IIz, Dolby Digital, Dolby Digital Plus, Dolby TrueHD, DTS, DTS 96/24, DTS – HD, DTS NEO:6, DTS – ES
 • Vstup vpředu: audio/video, kalibrační mikrofon
 • Vstup vzadu: FM anténa, 2x component video (Y, Pb, Pr), 7.1 audio, 4x HDMI, iPod, 3x digital optical, 1x digital coaxial, 5x audio cinch, 4x video cinch, USB pro aktualizaci firmwaru
 • Výstup vpředu: sluchátka
 • Výstup vzadu: 1x component video (Y, Pb, Pr), 2x video, 2x subwoofer, 1x HDMI, 7x repro
 • Zesilovač: 7x 120 W, 6 Ohm, 20 Hz – 44 kHz
 • Tuner: FM RDS 30 předvoleb
 • Rozměry (š/v/h): 437 x 168 x 373 mm
 • Hmotnost: 6,21 kg
 • Příslušenství: dálkový ovladač, FM anténa, kolébka pro iPod, kalibrační mikrofon

Reproduktory

 • Subwoofer aktivní s jedním reproduktorem a basreflexem, výkon 150 W
 • Satelitní reprosoustavy 4x dvoupásmová se dvěma reproduktory 6 Ohm
 • Centrální reprosoustava 1 x dvoupásmová se třemi reproduktory 6 Ohm
 • Zadní efektové reprosoustavy 2x jednopásmová s jedním reproduktorem 6 Ohm

Zapůjčil

AVmania.cz hodnotí
designHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.png10/10
ovládáníHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_0,5.png9/10
zvuk domácí kinoHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.png10/10
zvuk audio (CD)Hvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_0,5.png9/10
obrazHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.pngHvezda_1.png10/10
celkemHvezda_1_tmavsi.pngHvezda_1_tmavsi.pngHvezda_1_tmavsi.pngHvezda_1_tmavsi.pngHvezda_1_tmavsi.png10/10

Určitě si přečtěte

Články odjinud