Samsung LEVEL over: plastový, bezdrátový sluchátkový luxus?

30. září 2014
TWEET SDÍLET
Domácí uzavřená sluchátka jako doplněk k mobilním telefonům a tabletům? Proč ne, řekli si v Samsungu a vytvořili bluetooth sluchátka LEVEL over, která připomínají vzhledem špičkové hi-fi modely...

Při prvním otevření krabice se sluchátky bude většina uživatelů příjemně překvapená, pevný skořepinový a polstrovaný obal totiž ukrývá kromě sluchátek také odpojitelný sluchátkový kabel, nabíjecí microUSB kabel, adaptér pro připojení v letadle, krátký kabel se třemi tlačítky dálkového ovládání a mikrofonem a malé pouzdro na kabeláž.

Sluchátkům nelze upřít velmi dobré tovární zpracování. Veškeré výlisky, šití, polstrování a kovové části jsou velmi dobře opracovány, vše perfektně lícuje a nikde není zbytečná či nechtěná vůle.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Obal ochrání sluchátka i při nešetrném zacházení

Hybridní konstrukce

Letmým pohledem zjistíte, že se jedná o sluchátka uzavřené circumarální konstrukce, to však není všechno. Při podrobnějším zkoumání najdete na pravém náušníku posuvný ovladač pro zapnutí a vypnutí a pod ním další tlačítko s ikonou bluetooth. Na levé mušli je pak nálepka s ikonkou signalizující přítomnost NFC technologie. I přes to všechno má pravý náušník vespod konektor na 3,5 mm jack.

Klepněte pro větší obrázek
Vlevo konektor microUSB pro nabíjení, vpravo pak zdířka pro 3,5 mm jack

Sluchátka je totiž možné používat ve dvou režimech – jako klasická uzavřená sluchátka připojená kabelem ke zdroji zvuku anebo jako bezdrátová sluchátka, která komunikují s mobilním zařízením prostřednictvím bluetooth spojení.

Klepněte pro větší obrázek
Zapínání sluchátek a tlačítko pro aktivaci ANC a spárování bluetooth 

Tato konstrukce se samozřejmě podepsala na celkové velikosti a také váze sluchátek, která činí 350 gramů, což už je na pohodlné nošení poměrně hodně a po cca 2 hodinovém poslechu jsem cítil, jak jsou namáhány krční svaly. Samotná baterie ve sluchátkách je typu Li-Ion a podle specifikací by měla vydržet 200 hodin ve stand-by režimu a minimálně 15 hodin přehrávání v režimu bluetooth s aktivovanou funkcí ANC pro potlačení okolního hluku. Při vypnutí funkce ANC je udávaná výdrž 30 hodin. Z praxe nutno říci že udávaná výdrž přibližně odpovídá, záleží samozřejmě také na nastavené hlasitosti a vzdálenosti od zdroje signálu.

Headset pro totální ticho

Přesně tak by se dala sluchátka popsat, vzhledem k velikosti náušníků a uzavřené konstrukci vás sluchátka doslova pohltí, respektive vaše uši. Nicméně i přesto je skrze masivní náušníky slyšet okolní ruch (pokud nemáte puštěnou hudbu). Technologie ANC slouží k potlačení okolního hluku a aktivuje se krátkým stiskem tlačítka s ikonou bluetooth (dlouhý stisk slouží pro spárování s mobilním zařízením).

Při aktivaci funkce ANC je snímán okolní zvuk čtveřicí mikrofonů umístěných na náušnících, nasnímané frekvence se pak odečítají od zvuku, který slyšíte. Ve skutečnosti je však využití této funkce sporné – hudbu sice uslyšíte stejně, jako bez aktivovaného potlačení okolního hluku, navíc ale přibude jistá hladina šumu, která maskuje okolní ruch. Subjektivně je výsledek o něco lepší, ale jako celek nezní příliš dobře, vyvolává jakýsi dojem prázdnoty, či spíše podtlaku, jako když letíte  v letadle. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Každé sluchátko má krom indikace pravá/levá na hliníkovém závěsu také popisek na síťce uvnitř náušníku

V režimu bluetooth připojení je k dispozici také základní ovládání v podobě zvyšování či snižování hlasitosti, přeskočení skladby vpřed/vzad a pauza/přehrávání. To vše pomocí gest, která provádíte na dotykové ploše pravého náušníku. Gesta jsou zcela intuitivní – hlasitost tažením nahoru/dolů, posun mezi skladbami tažením dopředu/dozadu a přehrávání dvojím poklepáním. V případě spárování se zařízením Samsung je k dispozici  funkce S-voice při podržení prstu na náušníku po dobu tří sekund.

Výše popsané ovládání funguje prakticky se všemi telefony a je k dispozici i při spárování s notebookem. Samsung nabízí majitelům sluchátek aplikaci Samsung Level, která slouží k doladění zvuku sluchátek pomocí ekvalizéru a zároveň umožnuje z mobilu či tabletu ovládat například potlačení hluku. Bohužel se nám ale nepodařilo aplikaci zprovoznit ani na telefonu Sony ani na tabletu Samsung, podobné zkušenosti se objevují i v hodnocení aplikace v obchodě Google.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Screenshoty z aplikace Samsung Level

V případě příchozího hovoru je ve sluchátkách slyšet pouze nativní melodie pro vyzvánění, nikoliv vámi nastavený zvuk zvonění na telefonu, což může být matoucí.

Domácí poslech

Vzhledem k velikosti jsou sluchátka také vhodným nástrojem pro domácí poslech, kdy si můžete naplno vychutnat zvuk velkých náušníků, respektive velkých vestavěných měničů. Délka kabelu 1,2 metru sice není mnoho, nicméně není problém jej vyměnit za delší se standardním 3,5 mm jack konektorem.

Konstrukce sluchátek je klasická – nastavitelný hlavový most a dva náušníky, které je možné v malém úhlu natočit. Pohodlně si sluchátka nasadí opravdu každý. Mušle náušníků jsou zvenku z hladkého plastu se stříbrným proužkem. Hlavový most je čistě bílý a v místě, kde jsou k němu přichyceny náušníky najdeme hliníkový segment s popiskem levého a pravého sluchátka, který v sobě ukrývá otočnou osu náušníku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Minimální a maximální vytažení náušníku z hlavového mostu
 

Samotné náušníky jsou velmi pohodlné, i když při delším nošení ucítíte nemalou váhu sluchátek a jedinci s menšíma ušima pravděpodobně budou mít problém s křečí čelisťového svalu, na který náušník tlačí. V některých situacích mi vadila vnitřní konstrukce měniče, který je překryt výraznou plastovou mřížkou, mírně vystouplou směrem k posluchačovu uchu, v určitých pozicích se tato mřížka dotýká boltce, což není zrovna příjemné.

Klepněte pro větší obrázek
NFC logo na levé mušli je na průhledné folii, kterou můžete sundat 

Samotné polstrování náušníků je měkké a velmi pohodlné, i když bych možná snesl menší přítlak na uši. Problematický je pohyb jakékoliv části obličeje, jakožto „obrýlenec“, který si občas brýle srovná, jsem byl nepříjemně překvapen tím, jaké zvuky dokáže polstrování vyloudit. O tom, že byste si se sluchátky vychutnávali film a u toho křoupali popcorn raději ani neuvažujte, jakýkoliv pohyb čelistí a mimických svalů na obličeji s sebou nese vrzání.

Klepněte pro větší obrázek 

Zvukově líbivé

Jednou větou je zvukový charakter sluchátek líbivý, díky velkým měničům se dočkáte poměrně mohutných basů, které se nijak výrazně neslévají a zvládnou korektně reprodukovat i rychlejší metalovou smršť šlapáků. Na druhou stranu svojí mohutností potěší příznivce elektronické hudby, kde dokážou vytvořit sametový zvuk basu.

Také výšky jsou na tom dobře, sluchátka je velmi citlivě dávkují a nikde nic zásadního nepřebývá ani nechybí, projev by si zasloužil snad jen trošku zvonivější charakter. Problematičtější je střední pásmo, které za zbytkem zaostává, takže vokály, zvláště ty jazzové se budou mírně slévat.

Nedá se říct, že by sluchátkám některý z hudebních žánrů vyloženě neseděl, ale nejlepší výkon podávají při elektronické hudbě, hip-hopu, popu, funky, rocku. Jazzové nahrávky a tvrdší metal nezní úplně přesvědčivě. U vážné hudby je znát nevyváženost v oblasti středního pásma.

Klepněte pro větší obrázek 

Verdikt

Samsung LEVEL over jsou sluchátka projevem ideální jako doplněk k mobilnímu zařízení, pokud nechcete být rušeni okolím. Izolační vlastnosti jsou velmi dobré, technicky založení hračičkové ocení možnost ovládání přehrávání pomocí dotykové mušle pravého náušníku.

Jako problematickou však vidím hmotnost sluchátek a jejich velikost, ačkoliv jsou při nasazení velmi pohodlná, díky bohatému polstrování, vyšší hmotnost je po pár hodinách znát a posluchač je unaven. Zvukový projev je líbivý a zakulacený, vyhovovat bude především posluchačům elektronické hudby, nelze očekávat analytický projev.

Vzhledem k ceně sluchátek budou uživatelé mírně ošizeni použitým materiálem, sluchátka jsou celoplastová, což je pravděpodobně daň za snížení hmotnosti. I když je plast na povrchu matný, působí celkový design trochu lacině, což v této cenové hladině není zrovna dobrá vizitka.

Samsung Level over

Bluetooth sluchátka s aktivním potlačením hluku

  • Akustický systém: uzavřený
  • Frekvenční rozsah: 5–34 000 Hz
  • Citlivost: 102 dB
  • Průměr měniče: 50 mm
  • Impedance: 41 Ohm
  • připojení: 3,5 mm jack
  • balení: sluchátka, transportní box, kabel 2×3,5 mm jack, micro USB kabel, adaptér pro připojení v letadle, kabel se 3 tlačítky dálkového ovládání a mikrofonem
  • Hmotnost: 350 g
hce counter

 

AVmania hodnotí
provedení 6
zvuk 7
příslušenství 7
komfort 8

 

Témata článku: Hi-Fi, Sluchátka, Testy, Hi-Fi systémy na Heureka.cz


Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 14 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Dying Light 2: Stay Human vás v nových záběrech vezme na celou misi

Dying Light 2: Stay Human vás v nových záběrech vezme na celou misi

Zaskákejte si po barácích s Rosario Dawson.

Michal Maliarov
Dying Light 2Video
Za hodně peněz hodně nahlas. Test reproduktorů Klipsch ProMedia 2.1 BT

Za hodně peněz hodně nahlas. Test reproduktorů Klipsch ProMedia 2.1 BT

Americký Klipsch je známý především díky svým sluchátkům a pasivním reproduktorům, kombinace satelitů se subwooferem určená primárně k počítači je spíše okrajovým počinem. Vyplatí se investovat?

Petr Březina
Hry zadarmo, nebo se slevou: balíček Batmanových her a Dead by Daylight zdarma

Hry zadarmo, nebo se slevou: balíček Batmanových her a Dead by Daylight zdarma

Na všech herních platformách je každou chvíli nějaká slevová akce. Každý týden proto vybíráme ty nejatraktivnější, které by vám neměly uniknout. Pokud chcete získat hry zdarma nebo s výhodnou slevou, podívejte se na aktuální přehled akcí!

Martin Nahodil
Hry zdarmaSlevové akce
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

Přehled zařízení, která dostanou Android 12. Aktualizace se týká topmodelů i levnějších telefonů

** Pixely už jej mají, postupně se přidávají další mobilní výrobci ** Android 12 přináší spoustu softwarových novinek a vylepšení ** V našem seznamu se dozvíte, kdy aktualizace dorazí i na váš telefon

Martin Chroust
Android 12Aktualizace softwaruSmartphony
Recenze monitoru Huawei MateView GT. Zaoblené 3K s parádními barvami

Recenze monitoru Huawei MateView GT. Zaoblené 3K s parádními barvami

Huawei vyrazilo do herní branže se svým prvním herním monitorem. A rozhodně vykročilo správnou nohou.

Michal Maliarov
RecenzeHardware
Základem obrany je rozpoznat problém. Tohle jsou největší bezpečnostní hrozby s ukázkami z praxe

Základem obrany je rozpoznat problém. Tohle jsou největší bezpečnostní hrozby s ukázkami z praxe

Existují desítky různých hrozeb a útoků. Často se třeba útočí na konkrétní hardware, specifickou verzi softwaru nebo máte to „štěstí“ a jste prostě slavní. Najdou se ale i zcela obecné hrozby, které se mohou a často i týkají každého z nás.

Jakub Michlovský
Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy. Tipy pod stromeček

Nejlepší objektivy a příslušenství pro fotografy. Tipy pod stromeček

Správné fotografické příslušenství může v mnoha situacích značně ulehčit práci. S objektivy je to velmi podobné, proto přinášíme několik tipů, po čem sáhnout.

Petr Březina
Objektivy