Samsung LEVEL over: plastový, bezdrátový sluchátkový luxus?

30. září 2014
TWEET SDÍLET
Domácí uzavřená sluchátka jako doplněk k mobilním telefonům a tabletům? Proč ne, řekli si v Samsungu a vytvořili bluetooth sluchátka LEVEL over, která připomínají vzhledem špičkové hi-fi modely...

Při prvním otevření krabice se sluchátky bude většina uživatelů příjemně překvapená, pevný skořepinový a polstrovaný obal totiž ukrývá kromě sluchátek také odpojitelný sluchátkový kabel, nabíjecí microUSB kabel, adaptér pro připojení v letadle, krátký kabel se třemi tlačítky dálkového ovládání a mikrofonem a malé pouzdro na kabeláž.

Sluchátkům nelze upřít velmi dobré tovární zpracování. Veškeré výlisky, šití, polstrování a kovové části jsou velmi dobře opracovány, vše perfektně lícuje a nikde není zbytečná či nechtěná vůle.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Obal ochrání sluchátka i při nešetrném zacházení

Hybridní konstrukce

Letmým pohledem zjistíte, že se jedná o sluchátka uzavřené circumarální konstrukce, to však není všechno. Při podrobnějším zkoumání najdete na pravém náušníku posuvný ovladač pro zapnutí a vypnutí a pod ním další tlačítko s ikonou bluetooth. Na levé mušli je pak nálepka s ikonkou signalizující přítomnost NFC technologie. I přes to všechno má pravý náušník vespod konektor na 3,5 mm jack.

Klepněte pro větší obrázek
Vlevo konektor microUSB pro nabíjení, vpravo pak zdířka pro 3,5 mm jack

Sluchátka je totiž možné používat ve dvou režimech – jako klasická uzavřená sluchátka připojená kabelem ke zdroji zvuku anebo jako bezdrátová sluchátka, která komunikují s mobilním zařízením prostřednictvím bluetooth spojení.

Klepněte pro větší obrázek
Zapínání sluchátek a tlačítko pro aktivaci ANC a spárování bluetooth 

Tato konstrukce se samozřejmě podepsala na celkové velikosti a také váze sluchátek, která činí 350 gramů, což už je na pohodlné nošení poměrně hodně a po cca 2 hodinovém poslechu jsem cítil, jak jsou namáhány krční svaly. Samotná baterie ve sluchátkách je typu Li-Ion a podle specifikací by měla vydržet 200 hodin ve stand-by režimu a minimálně 15 hodin přehrávání v režimu bluetooth s aktivovanou funkcí ANC pro potlačení okolního hluku. Při vypnutí funkce ANC je udávaná výdrž 30 hodin. Z praxe nutno říci že udávaná výdrž přibližně odpovídá, záleží samozřejmě také na nastavené hlasitosti a vzdálenosti od zdroje signálu.

Headset pro totální ticho

Přesně tak by se dala sluchátka popsat, vzhledem k velikosti náušníků a uzavřené konstrukci vás sluchátka doslova pohltí, respektive vaše uši. Nicméně i přesto je skrze masivní náušníky slyšet okolní ruch (pokud nemáte puštěnou hudbu). Technologie ANC slouží k potlačení okolního hluku a aktivuje se krátkým stiskem tlačítka s ikonou bluetooth (dlouhý stisk slouží pro spárování s mobilním zařízením).

Při aktivaci funkce ANC je snímán okolní zvuk čtveřicí mikrofonů umístěných na náušnících, nasnímané frekvence se pak odečítají od zvuku, který slyšíte. Ve skutečnosti je však využití této funkce sporné – hudbu sice uslyšíte stejně, jako bez aktivovaného potlačení okolního hluku, navíc ale přibude jistá hladina šumu, která maskuje okolní ruch. Subjektivně je výsledek o něco lepší, ale jako celek nezní příliš dobře, vyvolává jakýsi dojem prázdnoty, či spíše podtlaku, jako když letíte  v letadle. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Každé sluchátko má krom indikace pravá/levá na hliníkovém závěsu také popisek na síťce uvnitř náušníku

V režimu bluetooth připojení je k dispozici také základní ovládání v podobě zvyšování či snižování hlasitosti, přeskočení skladby vpřed/vzad a pauza/přehrávání. To vše pomocí gest, která provádíte na dotykové ploše pravého náušníku. Gesta jsou zcela intuitivní – hlasitost tažením nahoru/dolů, posun mezi skladbami tažením dopředu/dozadu a přehrávání dvojím poklepáním. V případě spárování se zařízením Samsung je k dispozici  funkce S-voice při podržení prstu na náušníku po dobu tří sekund.

Výše popsané ovládání funguje prakticky se všemi telefony a je k dispozici i při spárování s notebookem. Samsung nabízí majitelům sluchátek aplikaci Samsung Level, která slouží k doladění zvuku sluchátek pomocí ekvalizéru a zároveň umožnuje z mobilu či tabletu ovládat například potlačení hluku. Bohužel se nám ale nepodařilo aplikaci zprovoznit ani na telefonu Sony ani na tabletu Samsung, podobné zkušenosti se objevují i v hodnocení aplikace v obchodě Google.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Screenshoty z aplikace Samsung Level

V případě příchozího hovoru je ve sluchátkách slyšet pouze nativní melodie pro vyzvánění, nikoliv vámi nastavený zvuk zvonění na telefonu, což může být matoucí.

Domácí poslech

Vzhledem k velikosti jsou sluchátka také vhodným nástrojem pro domácí poslech, kdy si můžete naplno vychutnat zvuk velkých náušníků, respektive velkých vestavěných měničů. Délka kabelu 1,2 metru sice není mnoho, nicméně není problém jej vyměnit za delší se standardním 3,5 mm jack konektorem.

Konstrukce sluchátek je klasická – nastavitelný hlavový most a dva náušníky, které je možné v malém úhlu natočit. Pohodlně si sluchátka nasadí opravdu každý. Mušle náušníků jsou zvenku z hladkého plastu se stříbrným proužkem. Hlavový most je čistě bílý a v místě, kde jsou k němu přichyceny náušníky najdeme hliníkový segment s popiskem levého a pravého sluchátka, který v sobě ukrývá otočnou osu náušníku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Minimální a maximální vytažení náušníku z hlavového mostu
 

Samotné náušníky jsou velmi pohodlné, i když při delším nošení ucítíte nemalou váhu sluchátek a jedinci s menšíma ušima pravděpodobně budou mít problém s křečí čelisťového svalu, na který náušník tlačí. V některých situacích mi vadila vnitřní konstrukce měniče, který je překryt výraznou plastovou mřížkou, mírně vystouplou směrem k posluchačovu uchu, v určitých pozicích se tato mřížka dotýká boltce, což není zrovna příjemné.

Klepněte pro větší obrázek
NFC logo na levé mušli je na průhledné folii, kterou můžete sundat 

Samotné polstrování náušníků je měkké a velmi pohodlné, i když bych možná snesl menší přítlak na uši. Problematický je pohyb jakékoliv části obličeje, jakožto „obrýlenec“, který si občas brýle srovná, jsem byl nepříjemně překvapen tím, jaké zvuky dokáže polstrování vyloudit. O tom, že byste si se sluchátky vychutnávali film a u toho křoupali popcorn raději ani neuvažujte, jakýkoliv pohyb čelistí a mimických svalů na obličeji s sebou nese vrzání.

Klepněte pro větší obrázek 

Zvukově líbivé

Jednou větou je zvukový charakter sluchátek líbivý, díky velkým měničům se dočkáte poměrně mohutných basů, které se nijak výrazně neslévají a zvládnou korektně reprodukovat i rychlejší metalovou smršť šlapáků. Na druhou stranu svojí mohutností potěší příznivce elektronické hudby, kde dokážou vytvořit sametový zvuk basu.

Také výšky jsou na tom dobře, sluchátka je velmi citlivě dávkují a nikde nic zásadního nepřebývá ani nechybí, projev by si zasloužil snad jen trošku zvonivější charakter. Problematičtější je střední pásmo, které za zbytkem zaostává, takže vokály, zvláště ty jazzové se budou mírně slévat.

Nedá se říct, že by sluchátkám některý z hudebních žánrů vyloženě neseděl, ale nejlepší výkon podávají při elektronické hudbě, hip-hopu, popu, funky, rocku. Jazzové nahrávky a tvrdší metal nezní úplně přesvědčivě. U vážné hudby je znát nevyváženost v oblasti středního pásma.

Klepněte pro větší obrázek 

Verdikt

Samsung LEVEL over jsou sluchátka projevem ideální jako doplněk k mobilnímu zařízení, pokud nechcete být rušeni okolím. Izolační vlastnosti jsou velmi dobré, technicky založení hračičkové ocení možnost ovládání přehrávání pomocí dotykové mušle pravého náušníku.

Jako problematickou však vidím hmotnost sluchátek a jejich velikost, ačkoliv jsou při nasazení velmi pohodlná, díky bohatému polstrování, vyšší hmotnost je po pár hodinách znát a posluchač je unaven. Zvukový projev je líbivý a zakulacený, vyhovovat bude především posluchačům elektronické hudby, nelze očekávat analytický projev.

Vzhledem k ceně sluchátek budou uživatelé mírně ošizeni použitým materiálem, sluchátka jsou celoplastová, což je pravděpodobně daň za snížení hmotnosti. I když je plast na povrchu matný, působí celkový design trochu lacině, což v této cenové hladině není zrovna dobrá vizitka.

Samsung Level over

Bluetooth sluchátka s aktivním potlačením hluku

  • Akustický systém: uzavřený
  • Frekvenční rozsah: 5–34 000 Hz
  • Citlivost: 102 dB
  • Průměr měniče: 50 mm
  • Impedance: 41 Ohm
  • připojení: 3,5 mm jack
  • balení: sluchátka, transportní box, kabel 2×3,5 mm jack, micro USB kabel, adaptér pro připojení v letadle, kabel se 3 tlačítky dálkového ovládání a mikrofonem
  • Hmotnost: 350 g

 

AVmania hodnotí
provedení 6
zvuk 7
příslušenství 7
komfort 8

 

Témata článku: Hi-Fi, Testy, Sluchátka, Hi-Fi systémy na Heureka.cz

Nejošklivější telefony všech dob aneb když dáte designérům volnou ruku, skončí to fiaskem

Nejošklivější telefony všech dob aneb když dáte designérům volnou ruku, skončí to fiaskem

** Obludky, příšerky, monstra a paskvily mobilního světa ** Když dáte designérům volnou ruku, vrátí se to jako bumerang ** Zavzpomínejte s námi na nejošklivější telefony všech dob

Martin ChroustFilip Kůžel
TelefonyHistorieKuriozita
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

Vybrali jsme 16 špičkových televizorů. Na Vánoce ty nejlepší z nejlepších

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

Jaromír Puk
Televizory
Recenze hry Need for Speed Unbound. Městské závody v graffiti stylu

Recenze hry Need for Speed Unbound. Městské závody v graffiti stylu

Vydavatelství EA se nás již po pětadvacáté pokouší oslnit zbrusu novým přídavkem do série známých městských závodu, a to pod titulem Need for Speed Unbound, tentokrát pod taktovkou Crirterionu.

Michal Polok
Need for Speed UnboundPS5Recenze
Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Nejlepší filmy na Netflixu v roce 2021. Všechny mají český dabing nebo titulky

Tyto filmy byly v roce 2021 na českém Netflixu nejoblíbenější. Nerozlišujeme žánr, stáří ani hodnocení na filmových webech. Jde o oblíbenost, kterou sleduje web FlixPatrol a počítá z ní souhrnné žebříčky.

Ondřej Králík
Netflix
Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Zaujala vás Hra o trůny (Game of Thrones)? Potom se vám budou líbit i tyto seriály

Hra o trůny (Game of Thrones) je legendární seriál televize HBO. Od roku 2011 v osmi sezónách popisoval boj šlechtických rodů o vládu a moc. Hra o Trůny sice skončila, ale tady jsou další seriály podobného charakteru, které by se vám mohly líbit.

Ondřej Králík
Filmy, které musíte vidět
40 ženských sex symbolů 21. století

40 ženských sex symbolů 21. století

Tyto filmy a jejich hvězdy, které se nestyděly, máme ještě v živé paměti. Oproti minulým dekádám se filmaři nebáli otevírat dosud tabuizovaná témata.

Marek Čech
Filmy a seriály
40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

40 největších ženských hereckých sex symbolů 90. let

V 90. letech už nemůže být o prudérnosti žádná řeč, a tak se vesele odhalovaly i největší hvězdy Hollywoodu. Kdo překoná Sharon Stone a její rafinované přehazování nohy přes nohu?

Marek Čech
Filmy a seriály
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2022)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

Cableporn: Podívejte se na úžasná díla umělců z podnikových serveroven

** Uspořádání kabelů můžete vnímat i jako podivný druh umění ** To nejkrásnější se skrývá v datacentrech a serverovnách ** Podívejte se na skutečná „díla“ z optiky i kroucené dvojlinky

Vojtěch Malý
DatacentraServery
22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

22 nejlepších erotických thrillerů. Kde je najdete online?

V žáru vášně, Osudová přitažlivost, Základní instinkt, Ďábelská svůdkyně, Nebezpečné hry, Dvojitý milenec. Exkurze do historie subžánru erotických thrillerů, v němž se napětí mísí se vzrušením.

Marek Čech
Filmy, které musíte vidět