Samsung má 46“ LCD s 3x větším jasem

8. května 2008
TWEET SDÍLET

Včera oznámila společnost Samsung, že začíná sériově vyrábět LCD panel s největším jasem na světě – jeho úhlopříčka bude 46“. Zatímco typickou hodnotou jasu u LCD televizorů je 450 až 550 cd/m² a u počítačových LCD monitorů 300 cd/m², novinka bude mít jas 1 500 cd/m². Co se dalších vlastností týče, panel nabídne kontrastní poměr 3 000 : 1, rozlišení 1 366 x 768 a úhel pohledu 178 stupňů.

Nečekejte ovšem, že se panel začne objevovat v LCD televizorech. Je určen zejména pro komerční účely do míst jako digitální informační panel. Vzhledem k možnosti skládat panely vedle sebe do kompletních videostěn jej asi v budoucnosti naleznete v nákupních centrech, muzeích, na letištích, ve výkladech cestovních kanceláří atd. Výhodou jasnějšího panelu je zejména dobrá čitelnost informací při vysoké hladině okolního světla. Pro domácí použití (jako LCD televizor) je jeho jas příliš vysoký.

Klepněte pro větší obrázek 

Určitě si přečtěte

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

13 nejlepších filmů o dobývání vesmíru. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme nejlepší filmy s tematikou cest lidí do vesmíru. Takové, které nejlépe přiblíží zážitky astronautů a přitom vás dobře zabaví. Rovnou přidáme informaci, kde se na ně můžete legálně kouknout na internetu.

19 Ondřej Králík

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

15 tipů na nejlepší televizory, které si dnes můžete pořídit

I když ceny televizorů klesají a ani velké úhlopříčky už nejsou drahé, stále má smysl připlatit si za prémiové televizory. Vybrali jsme ty nejlepší, které vás překvapí kvalitním podáním obrazu i pokročilými funkcemi.

69 Jaromír Puk

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Android TV: Jak jednoduše dostat obraz z telefonu do TV [video]

Máme zde Miracast, Google Cast, ale co dělat, když ani jedno nefunguje? Pokud potřebujete zobrazit obsah telefonu na velké obrazovce televizoru, recept je jednoduchý.

7 Tomáš Holčík