12
Fotogalerie

Samsung MM-D330D: levný DVD mikrosystém (test)

Kapitoly článku:


Zvukový projev v rámci možností

Po připojení k televizoru vás čeká přehledné rozhraní pro práci se systémem, které je rozděleno do čtyř samostatných celků – audio, video, obrázky, nastavení. V rámci těchto skupin můžete upravit dílčí nastavení a procházet obsah disku či USB se zvoleným omezením pouze na hudbu, video nebo obrázky. Správce, který by najednou zobrazil kompletní obsah disku s různorodým obsahem, zde nenajdete.

Přehrávání videa je bezproblémové a přehrávač nabídne klasické možnosti, jako je přepínání zvuku, titulků a případně i kamer, v případě, že je tato volba v nabídce DVD disku. U DivX filmů jsou podporovány titulky ve formátu smi, sub a srt s maximální velikostí do 148 kb.

DSC08744.JPG
 

Od systému, jehož cena se pohybuje lehce nad hranicí dvou tisíc korun, není možné očekávat hudební zázraky. Celkový projev je průměrný a dostatečný pro menší místnosti. Není možné říci, že by mikrosystému některý typ vyloženě vyhovoval, ale nejlépe sedne reproduktorům popová a rocková hudba. Náročnější jazzové pasáže jsou ochuzeny o prostor a hloubku, rychlý metal nezvládají reproduktory a hiphop či taneční hudba jdou ochuzeny o čisté a přesné basy, které dodávají těmto žánrům šťávu.

DSC08745.JPG

Pro vylepšení zvuku je k dispozici funkce Power bass, bez její aktivace zní reproduktory velmi ploše a středově, po zapnutí poskočí kvalita projevu o několik desítek procent – takže zapnout a nevypínat prosím. V nabídce najdete celkem sedmnáct přednastavených režimů ekvalizéru plus tři uživatelské. Všech sedmnáct předvoleb zní velmi podobně s výjimkou hiphopu, který akcentuje basy. Uživatelská volba umožňuje nastavení basů, středů a výšek v rozmezí +/- 6 kroků, což je asi nejlepší volba.

Hlasitost je možné nastavit v celkem 30 krocích, při hodnotách kolem 20 (tj. ve 2/3 maximální hlasitosti) však dochází ke zkreslení především u nízkých kmitočtů – na druhou stranu taková hlasitost je již nepříjemná pro menší prostory, kam je systém určen.

Celkové hodnocení

Závěr? Samsung MM-D330D levným, ale elegantním mikrosystémem typu „vše v jednom“, který umí přehrávat CD a DVD s filmy a hudbou. Praktická bude i přes nízkou cenu rozšiřitelnost prostřednictvím USB flash disk, když přidáme přehrávání DivX souborů, tak nic z potřebného vybavení nechybí. I když přítomnost HDMI bychom jistě kvitovali.

DSC08741.JPG

Zvukový projev je celkově průměrný i v dané cenové kategorii, při troše snahy se vám však podaří nastavit slušný zvuk pro většinu nahrávek a budete spokojeni – pokud zrovna nejste fajnšmekrem jazzové a klasické hudby (náročnější posluchači ale určitě v tak nízké cenové relaci své „Hi-Fi“ ani nehledají). Systém je určen primárně pro menší místnosti, které zvládne obsloužit bez problémů, u větších prostor již bude nutné zvýšení hlasitosti na míru, kdy dochází ke zkreslení. Celkově systém poslouží dobře, poměr cena/výkon lze určitě považovat za velmi dobrý, pokud pídíte po něčem levném, tento Samsung klidně zařaďte do užšího výběru.

Samsung MM-D330D

 • Výkon zesilovače: 2x 35 W (8 ohm)
 • Výstupy: video, komponent video, sluchátka, reproduktory
 • Vstupy: anténa, audio in
 • Dekodér: Dolby Digital
 • Tuner: RDS FM, 15 předvoleb
 • Přehrává: CD, CD-R, DVD, DVD-R/RW, MP3, JPEG, DivX, DivX HD
 • Hmotnost: 1,8 kg
 • Rozměry: 200×207×142 mm
 • Příslušenství: Kabel video, FM anténa, dálkové ovládání

Přední reproduktory

 • Výkon: 35 W (8 ohm)
 • Frekvenční rozsah: 20 Hz – 20 kHz
 • Rozměry: 144×260×190 mm
 • Hmotnost: 4,3 kg

 

AVmania hodnotí
design 8
obraz 7
zvuk hudba 7
zvuk film 6
funkce 7
ovládání 5

 

Určitě si přečtěte

Články odjinud