Samsung: nové soundbary budou podporovat bezdrátový přenos zvuku Dolby Atmos

19. ledna 2022
TWEET SDÍLET

Samsung představil své tři nejvyšší modely soundbarů pro rok 2022. I když budou mít jinou konfiguraci, tak jednu věc mají společnou. Budou nejen podporovat prostorový 3D zvuk Dolby Atmos, ale nabídnou také bezdrátový přenos mezi televizorem a soundbarem. Nově se tak nemusí propojovat HDMI kabelem. Přenos zvuku bude probíhat přes WI-Fi.

Klepněte pro větší obrázek

Nejvyšším modelem má být soundbar HW-Q990B. Ten nabídne podobně jako loňský prémiový model HW-Q950A zvuk v konfiguraci 11.1.4, tedy včetně zadní efektových kanálů pro Dolby Atmos. Novinkou má být přepracovaný subwoofer, podporovat má zvuk Dolby Atmos i DTS:X.

Klepněte pro větší obrázek

Pod vrcholným modelem bude Soundbar HW-Q930B. Ten má také nabídnout konfiguraci 9.1.4, tedy stále nemají chybět přední i zadní dedikované horní kanály pro Dolby Atmos. Proti nejvyššímu modelu budou chybět jen dva měniče směřující do stran.

Modelem, který už zadní kanály pro Dolby Atmos mít už nebude, bude až HW-S800B. Ten má nabídnout konfiguraci 5.1.2 (loňský model má jen 3.1.2 kanálů). Proti loňskému modelu má mít i nižší hloubku – místo 3,8 cm bude hluboký 3,6 cm. Právě tento model má nabídnou výměnné barevné kryty, které budou korespondovat s rámečky TV řady Samsung Frame. 

Model pro příští rok budou samozřejmě také kompatibilní s funkcí Q Symphony, kdy soundbar spolupracuje s televizorem a využívá měniče v televizoru pro rozšíření a zvednutí zvukového prostoru, což zvláště u velkých úhlopříček vylepšuje dojem, že zvuk vychází přímo z obrazovky. 

Novinka, bezdrátový přenos zvuku Dolby Amtos, má ale jeden háček – pro bezdrátový přenos dle dostupných informací budete potřebovat i nový televizor Samsung, tedy modelový rok 2022. Starší modely s funkcí bezdrátového přenosu 3D zvuku Dolby Atmos nejsou kompatibilní. 

Témata článku: Soundbary, Samsung, Dolby Atmos, Soundbary na Heureka.cz